Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - jaki blank?

blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
641 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 23 grudzień 2015 - 11:40

Witaj,polecę Talona seria Salmon&Stelhead VI+ 10,0MF2 lub do baardzo dalekiego zasięgu 10,6 MF2 6-15lb 3/8 - 3/4 czyli przedział jak najbardziej mieści się w kryteriach .Jeśli chodzi o moc i akcję uważam że w stu procentach będziesz zadowolony .....posiadają spory zapas mocy .Akcja kija to majstersztyk trzyma rybę jak żaden inny..... ;)

Jeśli Ci by to pasowało masz okazję jeśli jest wolny nabyć oldskulowy rarytas......Zbrojony pod starą modłę w Aqariusie czyli pełnoletni jest a cena przystępna może się dogadacie.....http://jerkbait.pl/t...evier/?hl=talonwisi na forum jakiś czas i chyba nie ma zainteresowania a ja bym właśnie takiego polecał.


Użytkownik Fred Arbogast edytował ten post 23 grudzień 2015 - 11:48


#382 OFFLINE   mike

mike

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:03

Bolenie łowię tylko żyłką (0.20/0.23). Dla mnie ten blank jest idealny pod bolki. Kupiłem kiedyś używanego XST1144F, którego przezbroiłem u @Skałka "po swojemu". Potem jeszcze inaczej. I jak już eksperymentalnie doszliśmy z Rafałem jak powinien być uzbrojony, to go sprzedałem i kupiłem identyczny nowy blank, który uzbroiliśmy w "wytestowany" system i kijek jest bajka ;)


Dzięki za info. Jeśli zdecyduje się na kijek na tym blanku to trzeba będzie zgłosić się do kolegi @Skałka.
Pozdrawiam

#383 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 23 grudzień 2015 - 12:49

Pod twoje zamiary proponowałbym coś około do 28g akcji fast , fajny podobno jest np. Avid 2.90m 10-28g fast.

Mam takiego 2.90m do 21g , ale łowię na przynęty max 15g.



#384 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 23 grudzień 2015 - 13:29

Dzięki za info. Jeśli zdecyduje się na kijek na tym blanku to trzeba będzie zgłosić się do kolegi @Skałka.
Pozdrawiam

Łowię dość często w niedalekich okolicach Ciebie (Wisła - Piekło, Biała Góra itp), i na tamtą wodę kijek sprawdza się bardzo dobrze.


  • arrowana lubi to

#385 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4966 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 23 grudzień 2015 - 13:38

https://www.sklep.br...y-SeaBass-M/668- Weź pod uwagę dwa najdłuższe modele 2,9m i 3,2m. Będą się na pewno nadawały pod bolenia. Kupując blank do 21 gr, nie koniecznie masz gwarancję , że obsłuży on wszystkie przynęty 20gr (+20gr). Skoro sam piszesz , że będziesz takimi łowił i do tego potrzeba daleko rzucać , więc skłaniał by się do wybrania blanku jednak ciut mocniejszego o oczko  ;)  tj: 28gr -1oZ.



#386 OFFLINE   riki12

riki12

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • Lokalizacjawilkopolska
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:G

Napisano 01 styczeń 2016 - 18:30

Ja posiadam Phenix Karabela  2,60.10-28g od 3 lat i jestem mega zadowolony a co najważniejsze nie spinają się ryby....


Użytkownik riki12 edytował ten post 01 styczeń 2016 - 18:31


#387 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 styczeń 2016 - 20:20

Ponieważ przerzuciłem już trochę "uncjówek" różnego rodzaju i różnych firm w poszukiwaniu kija uniwersalnego ośmielę się postawić tezę iż znacznie lepiej nabyć czy zbudować dwa kije, lżejszy gdy boleń żeruje na narybku (lipiec - wrzesień 12lb) i cięższy (maj -czerwiec oraz pażdziernik...17lb) .

Z mojego skromnego doświadczenia wynika to o czym koledzy już pisali, czyli optimum mocy dla kija 2,9-3m to 15lb, zakładając iż szybkość blanku i jego ugięcie już nam odpowiada, ale jak zawsze najwięcej zależy od łowiska i stosowanych przynęt....

Raz tylko w swoim wędkarskim życiu widziałem bolenia, który doprowadził 12lb Lamiglasa, do stanu o którym się mówi, że kij się skończył, notabene w rękach bardzo sprawnego spinningisty ale dla prawdy trzeba powiedzieć, że łowisko było arcytrudne i niewybaczające najmniejszego błędu... widok wygiętego foregripu,- bezcenny  :o


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 01 styczeń 2016 - 20:37


#388 OFFLINE   forma

forma

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaUE
  • Imię:Vatos Locos
  • Nazwisko:"team Bolen"

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:24

w owym czasie kolega JOZI  miał lamiego  XMG których to już nie produkują i cenowo jak mnie pamięć nie myli byś się zmieścił,sam się na niego czaiłem ale wyrwałem tu na forum tańdszego na alkonaitach i podpasował mi,pozatym polecam pracownie pana Kawalca zadzon,opisz co oczekujesz,na pewno spotkasz się z uczciwą  i pofesjonalną odpowiedzą...Z mojego skromnego zdania i doświadczenia podpowiem że naprawde warto mieć dwa kija pod bolenia,nie bede się o szczegółach rozpisywał bo już w innym temacie na forum posypała sie na mnie fala krytyki,ale pamiętajmy o okresowym pożywianiu ryb a co za tym idzie łowimy delikatnie lub na ciężko... a bardzo ciężko wyobrazić sobie łowienie boleni na żuki 1-3 g  mocniejszym kijem......



#389 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:37

Z racji, ze powoli przechodzę na casta, zaczynam poszukiwania kija pod brzegowe łowienie boleni. Kij głownie z myślą o jeziorze ale rowniez i pomorskiej Wisle.

Marzy mi sie Megabass F5-72XRC ale jak mam wywalić 1800-1900 za używkę, to mnie wzdryga...

Obecnie na obu łowiskach używam długiego XST1144f ale na jeziorze chciałbym jednak zacząć lowic castem.

Jaki byscie polecili blank pod takie łowy? Myślałem o TX715C lub 765C, jednak przy tym powrwszym jest ciut krótko, a przed tym drugim blokuje mnie jednak trochę dlugosc 230cm w 1 kawałku... Najlepiej chciałbym blank 2-częściowy, bo idealna długością byłoby 7'6" czyli 230cm (gdyby 765C był w 2 kawałkach, to nie byłoby tematu ;) ). Kij musi obsługiwać komfortowo boleniowe woblery od 10 do 25g, przeważnie zakres 14-20g. Myśle, ze te 17lb mocy bylob najbardziej optymalnie.

Kij bedzie sparowany z Tatula 103XHL i żyłka 0.20 lub miękka plecionka 0.12.

Z góry dzieki za wszelkie propozycje.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 03 styczeń 2016 - 11:48


#390 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:43

Mam blaas'a SLS 2.3m 15lb, świetnie ogarnia wabiki od 7g, w zestawie z Tatula type R 8:1,
Krótszy Xzoga 3kg(miałem), Gawas do 40(obecnie) to kije na ponton, głównie pod rh i jerki boleniowe.
Z phenixa trifecta będzie chyba odpowiednia

#391 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:46

Cześć,

Kuba, jedno, co mogę Ci podpowiedzieć, to porzuć myśli o MB F5-72XRC, bo to nie będzie dobra wędka na bolenie. Znam ten kij, a pewnie i ten konkretny :). To jest bardzo szybki, sztywny i mocny kij, pod jigi, z mocarnym, nieustępliwym dolnikiem. Niewielkiemu bolkowi to głowę urwie i nie będzie się dobrze ładował przy lżejszych przynętach, zwłaszcza jakiś wobkowych nielotach.

Pozdrawiam

Arek



#392 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 11:54

Dzieki Arek za opis tego patyka. Tak, pisałem dokładnie o tym z Allegro ;) Szukałem rożnych opinii o nim, zdjeć i filmów ugięcia ale mało tego można znaleźć. No i tak jak napisałem, 1900 za używkę to trochę średni interes.

Patryk, w Blaasa celowałem jak najbardziej. Fajnie, ze mozesz dokładnie opisać ten kij. Masz moze jakies fotki ugięcia tego patyka? Jest w Twojej galerii?

Oczywiście, nie upieram sie przy Phenixie, mam jedynie Rodmasa pod nosem, to moge te blanki dokładnie obmacać ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 03 styczeń 2016 - 11:56

  • serekturek lubi to

#393 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:42

Dzieki Arek za opis tego patyka. Tak, pisałem dokładnie o tym z Allegro ;) Szukałem rożnych opinii o nim, zdjeć i filmów ugięcia ale mało tego można znaleźć. No i tak jak napisałem, 1900 za używkę to trochę średni interes.
Patryk, w Blaasa celowałem jak najbardziej. Fajnie, ze mozesz dokładnie opisać ten kij. Masz moze jakies fotki ugięcia tego patyka? Jest w Twojej galerii?
Oczywiście, nie upieram sie przy Phenixie, mam jedynie Rodmasa pod nosem, to moge te blanki dokładnie obmacać ;)


Nie mam ugięcia Blaas bo kij pochodzi z FA, w wolnej chwili mogę cyknac jakieś foty.

#394 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 03 styczeń 2016 - 12:48

Średniej jakości, tak na szybko robiona
1kg w górze
Załączony plik  _20160103_124750.JPG   62,7 KB   12 Ilość pobrań

#395 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 03 styczeń 2016 - 13:34

Mam Phenix Trifecta TRX-866-2-B

2,60cm,8-17lb,robota Dąbka/opis kija na forum/

Idealny do tego co potrzebujesz/dla mnie za krótki/ 



#396 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 13:38

A dla nie za to za długi, chce cos w długości 230cm. Dzieki za propozycje.

#397 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 03 styczeń 2016 - 14:06

Guide Select Bandit Cast - tani i dobry udało mi się nim złowić sporo boleni... z łezką w oku wspominam ten kijek.



#398 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 03 styczeń 2016 - 15:44

Kuba,podjedź do Łukasza(Rodmas) i obejrzyj 764c.Myślę ,że będzie lepszym wyborem od 765c.Sam łowię 684c(głównie łódź) bolki na wszelkie rh,ołówki itp i świetnie katapultuje te wobki i przy prowadzeniu nie klęka,pięknie też pracuje pod rybką.



#399 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 15:53

Tak jak napisałem, 7'6" w jednym kawałku odpada... Za trudne w transporcie i przetrzymywaniu w domu.

684C sam mam ale pod korbę i znam ten blank dosc dobrze. Stad właśnie celowałem w dłuższy jego odpowiednik.

#400 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 03 styczeń 2016 - 18:15

jak masz fajny blank w jednym kawałku to może przeciąć? popytaj w pracowni pstrągmana, podobno umie zrobić to dobrze...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń