Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleń - jaki blank?

blank boleń

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
641 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 18 luty 2011 - 21:24

(...)
Szukam takiego blanku żeby można było z daleka zaciąć bolenia, żeby podczas holu ryby kijek amortyzował odjazdy ryby.
(...)
Interesuje mnie blank szybki ale żeby też miał ładną pracę pod rybą.
(...)


Takie wymagania spełnia, moim zdaniem, wspomniany już tutaj Lami XMG 3,05 do 21. Jest sztywny (kontrola przynęty na dużych dystansach, zacięcie) ale ugina się dość równomiernie, z bardzo płynnym przyrostem mocy (hol). Z racji środkowego ugięcia i długości, jest też nieco chwiejny, rzutowo lepszy raczej do małych i przeciętnych woblerów niż przynęt pow. 15 gram o skupionej masie; natomiast wersja o długości 2,90 to już szatan do znacznie grubszego łowienia.
Do przynęt z górnej części podanego zakresu poleciłbym jeszcze Batsona IST1144F, ale ten lepszy raczej z plecionką, jego brat z RX8 pewnie sztywniejszy.

#62 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2011 - 01:00

priv. żeby nie robić bałaganu.

B)

Gumo

#63 OFFLINE   ender

ender

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów

Napisano 19 luty 2011 - 10:27

Jak się tego Lamiglasa uzbroi w przelotki w tytanowych ramkach, to nic sie nie chwieje. Powstanie bardzo szybka, leciutka wędka, która pod obciążeniem ugina się do rekojęści, ze sporym zapasem mocy.

#64 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 19 luty 2011 - 14:26

Ja mam CD-ek BLRBR2118M GIV/57mln. 2 3,00 7-28 8-17 X/Fast Medium i na prawdę jest kozacki.
Zbrojenie oczywiście X-Rods.


#65 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 26 luty 2011 - 10:52

Witam polecam przeczytac ten wątek---------

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=10124&am p;prevloaded=1&&start=0

bo tez miałem podobny problem ,z wyborem kija,a szukałem takiego do prawie idealnych parametrów które ty podałeś,i wybrałem
>blank cts 2,9dł 10-35gr 8-15lb<

najlepiej zadzwon sobie do pracowni,i pogadaj z p.Zielińskim,
tylko uzupełnij komóre bo mówi dużo i bardzo madrze :mellow: i czas wykonania kija jest szybki,chciałem go na koniec kwietnia,a ze zapłaciłem 90% kasy od razu a reszte po robocie,(w razie zmian i udziwnień)to za taką wpłate i zaufanie bede go miał w pierwszym tyg marca <_<

#66 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 12 luty 2012 - 13:55

Witam,mysle ze to jest odpowiedni dział,bo na kupieza wczesnie,a mianowice jestem w trakcie zbierania kasy na kija(spinn)i bedzie to kij do połowu z pontonu łódki,i drugie- napewno z drugiej ręki poprostu uzywka,i tu mam do was prosbe,jakie kije na jakim blanku wybrac,tak abym pozniej mógł konkretnie okreslic co potrzebuje,kij max 2,5m(10-30,35gr) do20lb,połow głownie(tylko) boleń wisła a przynety boleniowe bez sterowce,hermesy i rh12 max.a cena...wiadome to juz zalezy od sprzedającego,ale to juz bede określał jak przyjdzie czas na post w dziale kupieale nie wiecej jak>> 600(SZEŚĆSET ZŁOTYCH<< <_< dzieki za wszelkie info i pozdrawiam.

#67 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 12 luty 2012 - 16:42

Jezeli bedziesz łowił także na RH, to polecam Blue Rapida 2,52m do 35g 20lb :unsure: . Łowie takim bolenie na Odrze i nie zamieniłbym go na żadną inną wedke :D

#68 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 12 luty 2012 - 16:47

Nie wiem czy wklejanie takich linków nie jest sprzeczne z polityką forum :unsure: najwyżej Moderatorzy wytną :D
http://fishingcenter.com.pl/caly_nius.php?id=2011-11-10_test _wedki_blrbr299mh&folder=testy&url=/testy.php
Tutaj możesz poczytać więcej moich opini na temat przedmiotowego Blue Rapida :D

#69 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 12 luty 2012 - 17:48

Dzieki wielkie,wiem widziałem ten blank i kojarze kije na nim,i Patu też takim bodajze smiga,lecz niestety cena samego blanku to 600zł,a ja za całego kija chce dac tyle.

#70 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2012 - 17:51

Dareczku to avid AVS86MHF-2 w tańszej opcji :mellow: .
Tylko to nie będzie CD ;) .

#71 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 12 luty 2012 - 17:55

Polecam 2 blanki: CD BLRXLS296MH lub CD BLRBR299MH. W dziale testy na stronie FC @patu opisuje dwie wędki na blankach CD. Jedną z nich jest Blue Rapid 2,52m do 35g, taki do którego link podał Ci @tasiek321(obecnie składam sobie kijek na tym blanku) a drugi to Xls 2,4m do 35g, który miałem.

#72 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 12 luty 2012 - 18:31

Dzieki Panowie,ale tak jak pisałem cena tu robi robotę,a CD no cóz była by bajka,ale to pozostaje w sferze marzeń,wiec jak co to talony batsony,s,croix-y jak Józik pisał(dzieki).

#73 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 12 luty 2012 - 18:37

Dzieki wielkie,wiem widziałem ten blank i kojarze kije na nim,i Patu też takim bodajze smiga,lecz niestety cena samego blanku to 600zł,a ja za całego kija chce dac tyle.

Jeżeli nie uda Ci się znaleźć używki pomyśl o uzbrojeniu kija na blanku ST1025-MHX też powinien dać rade. A uzbrojony w przelotki forecast lub haldroy w piance powinien kosztować niewiele więcej niż chcesz wydać. :unsure: No i gwarancje bedziesz miał :D

#74 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 12 luty 2012 - 18:41

Dareczku to avid AVS86MHF-2 w tańszej opcji :mellow: .
Tylko to nie będzie CD ;) .

Ma tko jedyna Józefie ten AVS kosztuje ponad 1000zł,to tańsza opcja :huh: :huh: to ja nawet tej drogiej nie chce znac :mellow: :mellow:

#75 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 12 luty 2012 - 19:26

@gorgol, spóźniłes się. Ostatnio sprzedałem Avida 8`6 do 1 oz na Fuji SIC z XRods za 620 PLN . Z CDków polecam równiez krótszą wersję CD BR, 2.3m do 28gr. Zajefajna kosa, w maju będzie rezała rapy az miło..
BTW, cięzko będzie znaleść Ci CDka z drugiej ręki...mało kto się ich pozbywa. Avida można upolować.Powodzenia.

#76 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 12 luty 2012 - 20:10

zerknij na ebayu widzialem avidy po 200 dolcow z przesylka powinno wyjsc okolo 700 - 770 zl max warto dolozyc

#77 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 12 luty 2012 - 20:34

Dzieki @szpiegu,ale widzisz to jest tak zawsze ale tylko w jedna strone,mam 600zł to dołóż i kup to,,juz tak było ze miałem kupic,kogera a przyszedł batson z pracowni,ze stellą tez składałem na stradika i tak dołóż i kup tp,albo dolóż i kup..i kupiłem stelle,juz sam siebie kolejny raz tak nie zrobie :mellow:

#78 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2012 - 20:58

Dareczku oddasz, oddasz.owego avida można wyrwać używkę za 5-6 stówek, nie mówię o nowym, a kijek byłby zacny i sandacze by obsłżył bezstresowo :D .

#79 OFFLINE   maqu77

maqu77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGniezno
  • Imię:Marek

Napisano 16 lipiec 2012 - 09:18

Witam! Poszukuję blanku na bolenia , długości jakie mnie interesują to od 2,6 do 2,9 m . Łowię na Warcie na woblery od 5 do 25g , chciał bym aby kij nie był za miękki . Cena jaką mogę przeznaczyć na blank to 300zł. Czekam na Wasze propozycje.

#80 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 lipiec 2012 - 09:25

Dzień dobry wypada chyba powiedzieć :mellow: .





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, boleń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych