Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2523 odpowiedzi w tym temacie

#2281 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 15:07

Pierwsze kroki zostały zrobione, to pierwszy raz gdy nie musiałem latać po mieście aby znaczki wykupić. W tamtym roku Poznań tak wykupiłem i dziwiłem się, że u nas tak nie można. Idzie w dobra stronę.

 

A to "sto stron" to sobie uprościłem, wydrukowałem początek i koniec bo i tak nie zabieram ryb to wpisów nie będę robił. Zobaczymy co na to "kontrol" powie ale co niby mogli by mi za to zrobić.



#2282 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 styczeń 2021 - 16:22

Pierwsze kroki zostały zrobione, to pierwszy raz gdy nie musiałem latać po mieście aby znaczki wykupić. W tamtym roku Poznań tak wykupiłem i dziwiłem się, że u nas tak nie można. Idzie w dobra stronę.

A to "sto stron" to sobie uprościłem, wydrukowałem początek i koniec bo i tak nie zabieram ryb to wpisów nie będę robił. Zobaczymy co na to "kontrol" powie ale co niby mogli by mi za to zrobić.

Nic, poza mandatem od 50 do 100 zł za brak wypełnionego rejesteu przed rozpoczęciem wędkowania. Nie dotyczy to chyba okręgu wałbrzyskiego.
  • oland lubi to

#2283 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisano 16 styczeń 2021 - 17:06

INSTRUKCJA-SPOSÓB PROWADZENIA REJESTRU
Wędkarz jest zobowiązany do wpisania daty i numeru łowiska niezwłocznie po złowieniu pierwszej ryby przeznaczonej do zabrania z łowiska

 

Strona 27,z mojego rejestru



#2284 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 18 styczeń 2021 - 06:01

Strona 27,z mojego rejestru

Zgadza się jeśli mowa o okręgu wałbrzyskim,niestety we wrocławskim rejestr musisz wypełnić przed rozpoczęciem wędkowania.



#2285 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 18 styczeń 2021 - 06:12

Zgadza się jeśli mowa o okręgu wałbrzyskim,niestety we wrocławskim rejestr musisz wypełnić przed rozpoczęciem wędkowania.

 



#2286 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 08:27

Dlaczego? Przecież zacytowałem z pozwolenia na Wrocław.



#2287 OFFLINE   fishon81

fishon81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMietków
  • Imię:marcin

Napisano 18 styczeń 2021 - 08:30

Po co robić wpis jak nie zamierza się zabrać ryby??? Co to ma na celu? Oprócz ukarania za jego brak...

Wysłane z mojego Nokia 3.2 przy użyciu Tapatalka

#2288 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2021 - 09:17

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie B)



#2289 OFFLINE   uups

uups

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • Lokalizacjadolny śląsk
  • Imię:Adam

Napisano 18 styczeń 2021 - 09:21

https://pzwwalbrzych...rki.pl/witam/92
Wszyscy mogą drukować, nawet jeśli tak jak większość składkę opłacili w swoim kole. Wystarczy się zarejestrować i kupić za darmo zezwolenie na pozostałe Okręgi strefy I ✌. Po rejestracji się zalogować, wydrukować lub kliknąć drukuj wtedy zostanie pobrane zezwolenia z podanymi Twoimi danymi karta wędkarska / legitymacja wędkarska / zezwolenie rejestr amatorskiego połowu ryb. W sumie bodajże 87 papieru do kamizelki . Powodzonka.

Dziękuje za odpowiedź ale nie kumam jak mam kupić za darmo zezwolenie , co bym nie robił to wrzuca mi jakąś kwotę 



#2290 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 18 styczeń 2021 - 10:56

Dlaczego? Przecież zacytowałem z pozwolenia na Wrocław.

Sorry przy ostatnim poście coś nie poszło,tu masz zdjęcie okręg wrocławski.

Załączone pliki

  • Załączony plik  zmn0.jpg   83,56 KB   18 Ilość pobrań


#2291 OFFLINE   koczis

koczis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 styczeń 2021 - 12:43

To jakieś jaja są w takim razie. Robilem opłatę przez internet (e-zezwolenia) na Wrocław:

"Wędkarz jest zobowiązany do wpisania daty i numeru łowiska niezwłocznie po złowieniu pierwszej ryby przeznaczonej do zabrania z łowiska"

Załączony plik  instr pzw.JPG   51,82 KB   25 Ilość pobrań


Użytkownik koczis edytował ten post 18 styczeń 2021 - 12:44


#2292 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 18 styczeń 2021 - 13:43

Włodarze okręgu wrocławskiego-czy za nieświadomie złamany regulamin będziemy karani? Dodać należy pomysł z brakiem możliwości odmówienia przyjęcia mandatu i żyjemy w Bantustanie,brawo wy...



#2293 OFFLINE   jaceen

jaceen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisano 18 styczeń 2021 - 14:36

Wygląda, że jest dalej, jak wspominałem wcześniej. Zaglądam na stronę PZW O/W i nie widzę żadnej informacji o regulaminie obowiązującym w 2021 r. Dowiesz się człowieku, co jest namalowane dopiero wtedy, gdy zapłacisz. Czyli kupujemy kota w worku. Zbliża się koniec stycznia i nic. Znalazłem jedynie informacje dotyczące wód krainy pstrąga i lipienia http://www.pzw.org.p...nia__2021_r.pdf

 

PS

 

Mam książeczkę po "staremu" z wklejanymi znaczkami. U mnie jest jak u kol. koczis,a.


Użytkownik jaceen edytował ten post 18 styczeń 2021 - 14:52


#2294 OFFLINE   Mariusz Bukiert

Mariusz Bukiert

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaSiechnice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Bukiert

Napisano 25 styczeń 2021 - 07:41

Witam.

Odwołując się do mojego posta na temat zarybień Mietkowa przez Pzw,może problem polega na operacie, wprowadzanym przez RZGW.

Jeżeli to oni ustalają wielkość,ilość i gatunki,to może tutaj jest problem.

Możę ichniejszy ichtiolog też nie do końca  wie co się dzieje w praktyce,w Naszym zbiorniku.

Postaram się poruszyć temat...


Użytkownik Mariusz Bukiert edytował ten post 25 styczeń 2021 - 08:32


#2295 OFFLINE   Mariusz Bukiert

Mariusz Bukiert

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaSiechnice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Bukiert

Napisano 25 styczeń 2021 - 08:30

Operat rybacki ustala pzw,jest on opiniowany przez RZGW,który nie posiada własnego ichtiologa.

NIestety bolenie i inne rybki nierodzime są wpuszczane dzięki naszemu ichtiologowi......


Użytkownik Mariusz Bukiert edytował ten post 25 styczeń 2021 - 09:17

  • beatbass lubi to

#2296 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 14:33

Ech, ten boleń... wieczne utrapienie, złowić trudno, a i zjeść nie łatwo  :D Formuła zarybień tym gatunkiem wydaje się jednie słuszną na tych zbiornikach. Jest to ryba sportowa dająca wiele satysfakcji z łowów, a głodni nie ciągną po nią z pół Polski. Sandacze od wielu lat kończą tak samo - na patelni. W latach gdy populacja sandacza się zwiększa, zjadliwość łowiących i kłusujących jest taka, że ta covidowa przy niej zupełnie małą się wydaje  :D Z dwie setki łodzi, tony śmieci i cyrk na slipach. Oblężenie trwa do momentu kiedy liczba brań wyraźnie spada. Winien wszystkiemu boleń pozostaje, jeszcze...



#2297 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 25 styczeń 2021 - 17:05

Ech, ten boleń... wieczne utrapienie, złowić trudno, a i zjeść nie łatwo :D Formuła zarybień tym gatunkiem wydaje się jednie słuszną na tych zbiornikach. Jest to ryba sportowa dająca wiele satysfakcji z łowów, a głodni nie ciągną po nią z pół Polski. Sandacze od wielu lat kończą tak samo - na patelni. W latach gdy populacja sandacza się zwiększa, zjadliwość łowiących i kłusujących jest taka, że ta covidowa przy niej zupełnie małą się wydaje :D Z dwie setki łodzi, tony śmieci i cyrk na slipach. Oblężenie trwa do momentu kiedy liczba brań wyraźnie spada. Winien wszystkiemu boleń pozostaje, jeszcze...

Amen, nic dodać nic ująć Tomku. Pisałem już wielokrotnie, że wędkarze szukają winnych w boleniach, sumach, wydrach, kornoranach, norkach, bobrach (sic!), czekam na łabędzie i gęsi. Problem bardzo często leży zupełnie gdzie indziej. Dużo bliżej.

BTW Boleń z Mietkowa też wyjeżdża w reklamówkach w sporych ilościach. Mam wrażenie, że jeszcze za nim zatęsknimy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik pawelHERP edytował ten post 25 styczeń 2021 - 17:09


#2298 OFFLINE   fishon81

fishon81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMietków
  • Imię:marcin

Napisano 25 styczeń 2021 - 21:21

Amen, nic dodać nic ująć Tomku. Pisałem już wielokrotnie, że wędkarze szukają winnych w boleniach, sumach, wydrach, kornoranach, norkach, bobrach (sic!), czekam na łabędzie i gęsi. Problem bardzo często leży zupełnie gdzie indziej. Dużo bliżej.

BTW Boleń z Mietkowa też wyjeżdża w reklamówkach w sporych ilościach. Mam wrażenie, że jeszcze za nim zatęsknimy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chcecie powiedzieć że zarybianie notoryczne w ostatnich latach boleniem i sumem nie ma / miało żadnego wpływu na liczebność sandacza? Jeżeli tak to zapachniało zarządem...

Wysłane z mojego Nokia 3.2 przy użyciu Tapatalka
  • KODZAK1234 i morales lubią to

#2299 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 25 styczeń 2021 - 23:12

Dla przypomnienia w 2011 spuszczono prawie całą wodę ,niestety sandacz poszedł z wodą boleń został .Dlaczego? bo to jest tak głupia ryba że w pół metrowej wodzie się utrzyma ,bo to rzeczna ryba  :o 

Wrocław co zrobił ,zarybił boleniem ,na wiosnę na jesień ,dlaczego? bo jest to tania ryba ,skacze rzuca się przy brzegu ,czyli ją widać  ;) ryby są tylko nie biorą po prostu  idealna 

Czego nie rozumiesz :lol: :lol:

5 lat minęło zanim zarząd Wrocław zrozumiał że sandacza nie ma

Robili zawody na 100 łodzi po 2 ludzi 1 sandacz :lol: no kurra  wstyd i tak co roku 

Niektórzy nigdy nie zrozumieją jak brał sandacz na Mietkowie ,jak pier.... to łokieć się prostował a włosy dęba stawały ,to nie były ryby ,tylko u-booty ;)

Ciągłe zarybienia boleniem,nie dał możliwości inkubacji narybku sandacza ,boleń w milionach zżerał wszystko co się tylko ruszyło w wodzie ,mimo to zarybiali dalej ,masakra


  • morales i fishon81 lubią to

#2300 OFFLINE   fishon81

fishon81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMietków
  • Imię:marcin

Napisano 26 styczeń 2021 - 06:46

Dla przypomnienia w 2011 spuszczono prawie całą wodę ,niestety sandacz poszedł z wodą boleń został .Dlaczego? bo to jest tak głupia ryba że w pół metrowej wodzie się utrzyma ,bo to rzeczna ryba :o
Wrocław co zrobił ,zarybił boleniem ,na wiosnę na jesień ,dlaczego? bo jest to tania ryba ,skacze rzuca się przy brzegu ,czyli ją widać ;) ryby są tylko nie biorą po prostu idealna
Czego nie rozumiesz
5 lat minęło zanim zarząd Wrocław zrozumiał że sandacza nie ma
Robili zawody na 100 łodzi po 2 ludzi 1 sandacz no kurra wstyd i tak co roku
Niektórzy nigdy nie zrozumieją jak brał sandacz na Mietkowie ,jak pier.... to łokieć się prostował a włosy dęba stawały ,to nie były ryby ,tylko u-booty ;)
Ciągłe zarybienia boleniem,nie dał możliwości inkubacji narybku sandacza ,boleń w milionach zżerał wszystko co się tylko ruszyło w wodzie ,mimo to zarybiali dalej ,masakra

Jest dokładnie jak mówisz!!! Ale co nie którzy jak widać myślą inaczej i bronią zarząd Wrocław

Wysłane z mojego Nokia 3.2 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych