Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2523 odpowiedzi w tym temacie

#2301 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 26 styczeń 2021 - 09:09

W kwestii zarybiania Bolkiem Panowie pełna zgoda- nie ma potrzeby dopuszczania ryb które doskonale się w danym zbiorniku rozmnażają.
Jednak teoria jakoby boleń pozjadał wszystko w tej wielkości zaporówce uważam za conajmniej komiczne.

Destrukcyjny zrzut wody +
Więcej sandaczy wyjeżdżało niż ich wpuszczali przez długi czas i skończyło się jak się skończyło- studnią.

Użytkownik pawelHERP edytował ten post 26 styczeń 2021 - 09:52


#2302 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 892 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 10:03

W kwestii zarybiania Bolkiem Panowie pełna zgoda- nie ma potrzeby dopuszczania ryb które doskonale się w danym zbiorniku rozmnażają.
Jednak teoria jakoby boleń pozjadał wszystko w tej wielkości zaporówce uważam za conajmniej komiczne.

Destrukcyjny zrzut wody +
Więcej sandaczy wyjeżdżało niż ich wpuszczali przez długi czas i skończyło się jak się skończyło- studnią.

To zapraszam w kwietniu, maju na ujście i okolice wysp ( oczywiście rekreacyjnie) popatrzeć jak stada bolenia z otwartymi pyskami zamiatają sieczkę sandacza i okonia.


  • KODZAK1234 lubi to

#2303 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 15:56

 A dlaczego Wasze upodobanie do łatwego mięsa ma być ponad moim, które inaczej bolenia i wędkowanie widzi? Oczekuję od PZW działań racjonalnych, a nie zaspokojenia apetytów społeczeństwa. Zarybianie rybami które na bieżąco są wyławiane nie ma żadnego sensu.  Pierwsze "upadki" Mietkowa miały miejsce przed dużymi spustami wody i były bezpośrednio związane z najazdami i ciągłą eksploatacją zbiornika przez dzikie hordy z całego województwa i sąsiednich. Wszystkie dojazdy się zwracały bo mięsko było w dużych ilościach, gdy jazdy było więcej niż kg pozyskanych, entuzjaści szybko rezygnowali i chór wzrastał w słowie: Zarybiajcie, gdzie te sandacze! Płacimy 250 - chcemy ryby za 2500!  :lol:

Był to też czas, którego pamiętać nie musicie bo w przedszkolach ganialiście i kijem w kałuży grzebaliście. To czas, kiedy dało się złowić kilkanaście lub więcej boleni dziennie, połowa z nich przekraczała grubo 70 cm. Nikt ich wtedy raczej nie łowił i chyba za bardzo nikogo nie interesowały, bo brały duże sandacze. Dzisiaj przez wasze jęki i  oczekiwania fanów mięska regulaminy związkowe, oraz sam Związek coraz częściej dopuszczają się aktów barbarzyństwa na boleniu jak np. pomiędzy Paczkowem a Otmuchowem. Nie ma dużych boleni i dużych sandaczy. Dobrym rozwiązaniem wydaje się nadanie tym łowiskom statusu "no kill" i pozostawienie ryb w spokoju. Jestem przekonany, że będą jedne i drugie.

Zdziwionych, że ryby zjadają się wzajemnie i wielkości populacji okresowo się zmieniają odsyłam do podręczników biologii. Przypominam też, że Bystrzyca to rzeka, a Mietków to wrzód na niej o znaczeniu po pierwsze retencyjnym, później kopalnianym a na końcu miejsce do zabaw i uciech, gdzie każdy ma swoje ulubione;)



#2304 OFFLINE   fishon81

fishon81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMietków
  • Imię:marcin

Napisano 26 styczeń 2021 - 17:14

Sratatata ... Może nie którzy nie pamiętają ja pamiętam czasy bez tego waszego ukochanego (bo nie wciśnięcie mi że rodzimego) bolenia także daruj sobie to grzebanie kijem w kałuży chyba że lubisz... Na początku prawie nikt go nie umiał łowić poza wyjątkami mi się udawało regularnie na początku mi się to podobało ... Ale po złowieniu kilkuset szt zrozumialem że zarybianie nim to był błąd. Oczywiście że zdaje sobie sprawę że drapieżniki się zjadają na wzajem ale dopuszczać cały czas jeden gatunek w takich ilościach a innych jak na lekarstwo? Boleń sobie radzi aż za bardzo sam i nie trzeba go dopuszczać... Nie wiem może nigdy nie złowiles bolenia który zyga narybkiem sandacza on zjada ich setki dziennie ... Oczywiście że sam boleń nie jest całkowicie winny tej sytuacji ale bardzo się do tego przyczynił

Wysłane z mojego Nokia 3.2 przy użyciu Tapatalka
  • KODZAK1234 i RobsonAL lubią to

#2305 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 19:24

Oczywiście, że lubię, samo wędkowanie na Mietkowie niczym innym nie jest ;) I zgodzę się z Tobą, na tę chwilę, że się przyczynił. Miał takie prawo, to jego woda - nie Twoja.



#2306 OFFLINE   Mariusz Bukiert

Mariusz Bukiert

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaSiechnice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Bukiert

Napisano 29 styczeń 2021 - 04:10

Panowie więcej treści...

Panowie którzy nie łowią na Mietkowie niech najlepiej pominą ten wątek.

Już wystarczy tych rejestrów,historii nie w temacie....

W czerwcu zobaczymy....

Pozdrawiam.



#2307 OFFLINE   Mariusz Bukiert

Mariusz Bukiert

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaSiechnice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Bukiert

Napisano 29 styczeń 2021 - 04:12

Panowie więcej treści...

Panowie którzy nie łowią na Mietkowie niech najlepiej pominą ten wątek.

Już wystarczy tych rejestrów,historii nie w temacie....

W czerwcu zobaczymy....a na jesień kolejna szansa na zarybienie własne...

Pozdrawiam.



#2308 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 19 luty 2021 - 10:43

Witam, koledzy gdzie wydrukować rejestr na okręg wrocławski, przez e-zezwolenia (mamy porozumienie z wałbrzychem) na ich stronie nie widzę możliwości wydrukowania samego rejestru. Jeśli ktoś może podesłać linka to z góry dziękuje. ZIKU



#2309 OFFLINE   koczis

koczis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 luty 2021 - 11:09

Przy oplaceniu e-zezwolenia dostajesz powinienes dostać informację na email razem z załączonymi porozumieniami/rejestrami z innych okręgów.



#2310 OFFLINE   ZIKU

ZIKU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaDZIERŻONIÓW
  • Imię:Waldemar

Napisano 19 luty 2021 - 15:34

Ok, już wydrukowałem, myślałem że uda się to jakoś przerobić ale po kilku próbach się poddałem. 62strony oryginału zmieściłem na 20 stronach, masakra jakaś. ZIKU

#2311 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 13:53

Czy może mi ktoś z okręgu Wrocław sprawdzić opis ze zbiornika ret. Komorów? Numer łowiska bodaj 780. Nigdzie nie mogę znaleźć info, czy można po nim pływać rekreacyjnie na spalinie i czy można używać łódek zanętowych. 



#2312 OFFLINE   daniel.

daniel.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaPrzedgórze sudeckie

Napisano 22 marzec 2021 - 19:03

Z tego co mi się kojarzy to jest zakaz używania jednostek pływających załogowych. To i chyba wyklucza rekreację.

#2313 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5547 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 marzec 2021 - 20:38

Czy może mi ktoś z okręgu Wrocław sprawdzić opis ze zbiornika ret. Komorów? Numer łowiska bodaj 780. Nigdzie nie mogę znaleźć info, czy można po nim pływać rekreacyjnie na spalinie i czy można używać łódek zanętowych. 

rekreacji w RAPR nie znajdziesz, bo on odnosi sie tylko do wedkarstwa . Jesli nie ma P1 badz P to lowic niemozna, zadzwon do rafala on jest w OSR - Ci powie


Użytkownik siarq edytował ten post 22 marzec 2021 - 20:39


#2314 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 22 marzec 2021 - 21:28

rekreacji w RAPR nie znajdziesz, bo on odnosi sie tylko do wedkarstwa . Jesli nie ma P1 badz P to lowic niemozna, zadzwon do rafala on jest w OSR - Ci powie

Nie ma żadnego P przy numerze. Dzwoniłem też do PSR Wrocław. Zapomnieć można o dodzwonieniu na 3 numery. PZW Wrocław jak odbiera Pani na emeryturze z dobre 10 lat, to od razu chce się odłożyć słuchawkę. Oczywiście nic nie wie.

Z tego co mi się kojarzy to jest zakaz używania jednostek pływających załogowych. To i chyba wyklucza rekreację.

Tak było w zeszłym roku, ale wychodzi na to, że w tym już można...

#2315 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 23 marzec 2021 - 15:21

Czy może mi ktoś z okręgu Wrocław sprawdzić opis ze zbiornika ret. Komorów? Numer łowiska bodaj 780. Nigdzie nie mogę znaleźć info, czy można po nim pływać rekreacyjnie na spalinie i czy można używać łódek zanętowych. 

 

4.
Na wszystkich zbiornikach drobnych nie będących częścią obwodu rybackiego obowiązuje zakaz
rekreacyjnego pływania jednostkami załogowymi w tym nęcenia, wywożenia zestawów, sondowania,

czyszczenia dna z roślinności itp     780 Zbiornik Komorów –obwód rybacki rz. Bystrzyca nr 4   Wody nie oznaczone „P” lub „P1" - zakaz wędkowania z jednostek pływających załogowych


  • count_martin3z lubi to

#2316 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 29 marzec 2021 - 09:41


4.

Na wszystkich zbiornikach drobnych nie będących częścią obwodu rybackiego obowiązuje zakaz

rekreacyjnego pływania jednostkami załogowymi w tym nęcenia, wywożenia zestawów, sondowania,

czyszczenia dna z roślinności itp 780 Zbiornik Komorów –obwód rybacki rz. Bystrzyca nr 4 Wody nie oznaczone „P” lub „P1" - zakaz wędkowania z jednostek pływających załogowych

Dobra, dzwoniłem do dwóch PSRów i w żadnym mi nie potrafili powiedzieć, czy na tym zbiorniku można używać łódek zanętowych
, że nie można pływadłem, to jest opisane, ale słowa o zdalniesterowanych...

#2317 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1896 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 marzec 2021 - 22:07

Panowie - czy ktoś ma info o tarle bolków? czy weszły już do Bystrzycy?



#2318 OFFLINE   ROBERTsandacz

ROBERTsandacz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚwidnica

Napisano 31 marzec 2021 - 06:05

Dobra, dzwoniłem do dwóch PSRów i w żadnym mi nie potrafili powiedzieć, czy na tym zbiorniku można używać łódek zanętowych
, że nie można pływadłem, to jest opisane, ale słowa o zdalniesterowanych...

Nie używam łódki zanętowej,więc się nie interesowałem.W/g mnie można,zapis dotyczy jednostek załogowych.



#2319 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 31 marzec 2021 - 10:19

Nie używam łódki zanętowej,więc się nie interesowałem.W/g mnie można,zapis dotyczy jednostek załogowych.

Dla mnie też, tylko jak pytałem PSR Wałbrzych, który również tam jeździ na kontrolę, o to czy dostanę mandat, to powiedział, że mam dzwonić do PSR Wrocław. :-D i tak w kółko od ponad tygodnia...

#2320 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5547 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 marzec 2021 - 13:51

Wiec wyst9suj oficjalne pismo / zapytanie na kt9re.beda Ci musieli odpowiedzieć. Mając je w.reku poznasz odpowiedź.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych