Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wiesci z Mietkowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2507 odpowiedzi w tym temacie

#1281 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 28 lipiec 2016 - 11:29

Co do wpisu kolegi Kodzak, to ma rację, w przypadku Mietkowa jesienne zarybienie sandaczem jest najkorzystniejszym rozwiazaniem. Z mojego doświadczenia stwierdzić mogę, że 90% narybku wiosennego ucieka ze zbiornika. Przyczyną tego zjawiska jest czerwcowo lipcowe spuszczanie wody, w tych miesiącach małe sandaczyki (około 5cm) mają genetycznie zaprogramowaną wędrówkę ze zbiornika z prądem wody, zarybienie przez PZW wiosennym sandaczem też nic nie da, dzieje się to samo co napisałem powyżej, przyczyną jest gwałtowne spuszczanie wody. Co do wpisu kolegi Slavobber, bez obrazy ale zakaz łowienia przez kilka lat nic nie da, ważne jest umiejętne zarybienie i unikanie gwałtownych upustów wody.

 

Nie napisałem o zakazie łowienia, ale o 2 letnim zakazie BERETOWANIA ryb na zbiorniku i o wprowadzeniu kontroli spływających łodzi (taka delikatna różnica :) )

Za ujawnione łamanie regulaminu kara np. 5.000 zł i konfiskata sprzętu (łodzi, wędek itp.). Głowę daję, że to wystarczy aby odstraszyć amatorów beretowania sandaczy na Mietkowie. Tylko kto by to wprowadził? PZW? Któreto PZW czerpie zyski z zarybień?

Przykładów jak działa ochrona zbiornika i nie zarybianie ich na siłę przez pseudo ichtiologów powiązanych z lobby zarybieniowym, są setki.

A co do zarybień czy to jesiennych czy wiosennych: nie znam się na tym, więc nie zabieram głosu. Pewnie masz rację.

Nie podniecam się za bardzo Mietkowem, bo póki co nie łowię z łodzi, ale wystarczyłoby trochę umiaru i będzie lepiej, zbiornik obroni się sam. Oczywiście nie popieram zrzutów wody i nie popieram stanowisk miłośników ptaszków na wyspach :)

Takie moje skromne zdanie :)

 

Slavo


  • oland lubi to

#1282 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 lipiec 2016 - 12:27

Zakaz beretowania powiadasz?
Teraz chyba juz nie ma co beretowac. Mam znajomego, ktory prawie codziennie jest na Mietkowie i jak jest dobry dzien, to na wszystkie lodzie masz dwa trzy sandacze. Wystarczy popatrzec na wyniki zawodow z zeszlego roku, to zobaczysz, ze prawie same okonie, bolenie i szczupaki. Na populacje sandacza maja wplyw po trochu spuszczanie wody i nasi kochani ornitolodzy, ichtiolodzy i ich wspanialy pomysl zarybienia boleniem. Jezdzilem do Mietkowa jak byl najlepszym sandaczowym lowiskiem w kraju i uwierz, ze wszyscy przez prawie 10 lat tlukli po komplecie (wtedy 3 ryby) i ryb bylo od zaj.... Wszystko sie popierdzielilo na poczatku lat tego wieku, jak był zbiornik przepelniony po opadach i postanowili zrzucac wiecej wody. Pozniej doszli ornitolodzy i mamy to co mamy

#1283 OFFLINE   vince83

vince83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 lipiec 2016 - 12:35

Też jestem zdania, że główną przyczyną braku sandacza były spuszczenia wody. Teraz ponoć maja nie spuszczać i mam nadzieję, że to w dużej mierze pomoże :))

Spuszczenia wody ze względu na ptaki sprawiły tylko, że naturalne tarliska były nad woda zamiast pod :((

Pożyjemy, zobaczymy :))


  • Slavobeer i pawelHERP lubią to

#1284 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 lipiec 2016 - 12:48

Zakaz beretowania powiadasz?
Teraz chyba juz nie ma co beretowac. Mam znajomego, ktory prawie codziennie jest na Mietkowie i jak jest dobry dzien, to na wszystkie lodzie masz dwa trzy sandacze. Wystarczy popatrzec na wyniki zawodow z zeszlego roku, to zobaczysz, ze prawie same okonie, bolenie i szczupaki. Na populacje sandacza maja wplyw po trochu spuszczanie wody i nasi kochani ornitolodzy, ichtiolodzy i ich wspanialy pomysl zarybienia boleniem. Jezdzilem do Mietkowa jak byl najlepszym sandaczowym lowiskiem w kraju i uwierz, ze wszyscy przez prawie 10 lat tlukli po komplecie (wtedy 3 ryby) i ryb bylo od zaj.... Wszystko sie popierdzielilo na poczatku lat tego wieku, jak był zbiornik przepelniony po opadach i postanowili zrzucac wiecej wody. Pozniej doszli ornitolodzy i mamy to co mamy

 

Mimo wszystko to jednak kwestia dnia.... jak już powołujesz się na zeszłoroczne wyniki zawodów to mistrzostwa okręgu (13-14.06.2015) wyglądały tak, że w pierwszej turze złowiono 7 sztuk a dnia następnego 39 szt. ...

 

Ł>


  • oland lubi to

#1285 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 28 lipiec 2016 - 14:39

również miałem przywołać zeszłoroczne Mistrzostwa Okręgu , 39 sztuk a ile małych się przewineło w ten dzień , ile spadów , był wtedy dzień sandacza .

Po sygnale rozpoczęcia zawodów - mój pierwszy rzut kogutem skończył się wytarganiem smoczka -76cm   wspomnienia   ;)


  • Kamil Z. i Slavobeer lubią to

#1286 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 28 lipiec 2016 - 15:04

Mimo wszystko to jednak kwestia dnia.... jak już powołujesz się na zeszłoroczne wyniki zawodów to mistrzostwa okręgu (13-14.06.2015) wyglądały tak, że w pierwszej turze złowiono 7 sztuk a dnia następnego 39 szt. ...

 

Ł>

 

No właśnie chciałem o tym napisać, ale Kolega mnie uprzedził :)



#1287 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 28 lipiec 2016 - 15:16

Zakaz beretowania powiadasz?
Teraz chyba juz nie ma co beretowac. Mam znajomego, ktory prawie codziennie jest na Mietkowie i jak jest dobry dzien, to na wszystkie lodzie masz dwa trzy sandacze. Wystarczy popatrzec na wyniki zawodow z zeszlego roku, to zobaczysz, ze prawie same okonie, bolenie i szczupaki. Na populacje sandacza maja wplyw po trochu spuszczanie wody i nasi kochani ornitolodzy, ichtiolodzy i ich wspanialy pomysl zarybienia boleniem. Jezdzilem do Mietkowa jak byl najlepszym sandaczowym lowiskiem w kraju i uwierz, ze wszyscy przez prawie 10 lat tlukli po komplecie (wtedy 3 ryby) i ryb bylo od zaj.... Wszystko sie popierdzielilo na poczatku lat tego wieku, jak był zbiornik przepelniony po opadach i postanowili zrzucac wiecej wody. Pozniej doszli ornitolodzy i mamy to co mamy

Mateusz,

niestety jest tak, że najpierw wszyscy się cieszą bo sandaczy jest w brud. No więc wszyscy beretują póki ryba jest. Kto z tych ludzi wtedy pomyśli, że przyczynia się do zagłady populacji sandacza w zbiorniku? Gwarantuję Ci, że absolutnie NIKT.

A jak już zrujnowali zbiornik to szuka się winnych, a to ornitolodzy, a to PZW i robi się wielki lament, petycje się pisze do PZW żeby zarybili, bo nie mają co łowić/jeść i dzieci głodują :). Szlag mnie trafia jak słyszę takie lamenty.

Najpierw wytłukli rybę (no bo zgodnie z przepisami łowili), a potem zarybiajcie nam zbiornik !!! ( w domyśle: bo już wszystko zeżarliśmy). Normalne to jest????

Też znam ludzi, którzy tłukli tam sandacze bez umiaru (w ramach limitu), z tym że oni akurat nie narzekają, pogodzili się z tym, że dziś o rybę trudniej niż kiedyś.

 

Powtórzę raz jeszcze: jeśli chcecie poprawić stan populacji sandaczy na Mietkowie, moim zdaniem pomóc może tylko utworzenie łowiska No Kill (może być na wybrane gatunki) i notoryczne kontrole i surowe kary. Wtedy społeczeństwo "znormalnieje" i zrozumie, że tak dłużej się nie da. A pieniądze z PZW (czyli także moje składki) przeznaczyć na ochronę (prawdziwą, nie na Straż Rybacką-Bandę, która udaje, że pracuje). Polska to taki dziwny kraj, że tylko złapanie za przysłowiowy "ryj" i bardzo twarda postawa mogą poskutkować.

 

Slavo


  • oland, MateuszDDZ i coma lubią to

#1288 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 28 lipiec 2016 - 15:23

Sławek szkoda Twoich wypocin bo w tym temacie nic nie da się zrobić przez najbliższe pokolenie politykierów w kraju i totalne olewnictwo, wszystkiego przez wszystkich a w szczególności pijarowców którzy kasę dużą biorą za nic.

#1289 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:31

10 lat tłukli komplety i się jeszcze ktoś dziwi. Po takim oświadczeniu to trzeba się cieszyć, że chociaż okonka można tam jeszcze złowić:)



#1290 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:24

Akurat jak Mietków się "spierdzielił", to dość często tam bywałem u wcześniej wspominanego znajomego. Nie było tak, że łapało się coraz to mniej sandaczy, przez kilka kolejnych lat. To stało się praktycznie w przeciągu dwóch sezonów. Wcześniej na Mietkowie było sandacza w brud, łapało się naprawdę zróżnicowane sztuki, co by wskazywało na to że normalnie się rozmnaża. Później zaczęli spuszczać wodę i zaczęło się pierdzielić. Jak sandacz się rozmnażał, to mogli sobie nawet ludzie rybki zabierać, a i tak populacja na bierząco się odradzała. Teraz jak sandacz się wytrze i spuszczą wodę, to jak ma się rozmnożyć? Panowie od "komplecików" oczywiście dokończyli robotę i nikogo tutaj nie bronię, bo jak ryby się nie rozmnażają i zaczyna się je wyłapywać, to efekty niestety teraz widać. Drugą część dołożyli zapewne panowie od 20 i więcej sztuk, bo takich kilka razy straż łapała, ale przy takiej częstotliwości kontroli, pewnie to tylko ułamek tej hołoty, która tam "zarabiała". Trochę to smutne, bo mieliśmy świetne łowisko, ale miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normy.


  • oland, Slavobeer i suhhar lubią to

#1291 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 29 lipiec 2016 - 20:54

kontrola ,kontrola, i jeszcze raz kontrola - na taki zbiornik powinno być w sezonie dwóch etatowych PSR  jak na każdy inny większy zbiornik 


Użytkownik oland edytował ten post 29 lipiec 2016 - 20:54


#1292 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 lipiec 2016 - 20:58

Na Turawie wody nie spuścili i też rewelacji nie ma. 15 lat temu u sąsiada widywałem w wannie po kilka szczupaków z Turawy. Łowili komplety jak na Mietkowie...



#1293 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 18:28

Kurza twarz... Pany, wczoraj i dzisiaj pływałem po Mietku. Nie mogę w to uwierzyć, ale takich pustek z łodziami nie widziałem NIGDY w weekend! Wczoraj były może ze 4 łódki. Fala była duża, to fakt, ale brak dużych łodzi. Dzisiaj opłynąłem jezioro ze dwa razy wzdłuż i wszerz. Naliczyłem może ze 8.

Nasuwa mi się na myśl teoria... Mianowicie, brak podpisania porozumień przez Wrocław z innymi kołami skutkuje małą presją Wrocławian i innych zrzeszonych nad tą wodą. Ci z Wrocławia dzięki temu nie mogą łowić na wodach innych okręgów i się przenoszą. Ci z innych okręgów muszą płacić za Wrocław i mają w nosie. Na tym musi tylko zyskać zbiornik i ryby w nim pływające...
  • analityk lubi to

#1294 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 07 sierpień 2016 - 21:37

kontrola ,kontrola, i jeszcze raz kontrola - na taki zbiornik powinno być w sezonie dwóch etatowych PSR  jak na każdy inny większy zbiornik 

bzdura co chcesz kontrolować jak w tym sezonie złapali z 5 -10 ryb populacja została spuszczona do rzeki i tyle jak nie zarybimy to co się tam ma odrodzić jak zostało z 10 sandaczy które się wytrą a później boleń zamęczy narybek przy brzegu .dlatego trzeba wpompować od hu... a sandacza  żeby odbudować populację(którą spuścili zaporą) i wyprzeć bolenia


  • morales lubi to

#1295 OFFLINE   MariuszSNC

MariuszSNC

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaSiechnice

Napisano 08 sierpień 2016 - 22:15

Panowie czasy są takie że nazbieraliśmy na stajnicę,to może nazbieramy na zarybienie sandaczem kroczkiem........A tak to zarybiać,płacić,no kill,i ostra kontrola szczególnie brzegowców,i zakaz fileta przez 2-3 lata,rybki same się odrodzą,inaczej nie da rady,jeszcze tylko beton na górze zacząć kruszyć,ja znam swoje eldorado 3 godz kogutem 11 sandaczy,ale o tym kiedy indziej....


  • KODZAK1234 lubi to

#1296 OFFLINE   oland

oland

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 09 sierpień 2016 - 08:39

bzdura co chcesz kontrolować jak w tym sezonie złapali z 5 -10 ryb populacja została spuszczona do rzeki i tyle jak nie zarybimy to co się tam ma odrodzić jak zostało z 10 sandaczy które się wytrą a później boleń zamęczy narybek przy brzegu .dlatego trzeba wpompować od hu... a sandacza  żeby odbudować populację(którą spuścili zaporą) i wyprzeć bolenia

kolega nie ma informacji co się działo na Pirsie w zeszłym roku późną jesienią ? jak okonie targali wiadrami  łowił jeden obok drugiego - i gdzie była kontrola , na wiosnę z brzegu na filety - grunciarze robili rzeź w nocy  ,i co brały - tylko na spina nie biorą .

Masz może informacje co się dzieje na wodzie z łódki ,ale z brzegu też łowią i to nieźle   


  • Slavobeer lubi to

#1297 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 09 sierpień 2016 - 14:53

wiem że łapali i to takie jak z łódki 70+ ale ustalmy coś, ryby na Mietkowie nie ma jak kolega napisał (MariuszSNC Panowie czasy są takie że nazbieraliśmy na stanicę,to może nazbieramy na zarybienie sandaczem kroczkiem........A) i tak by trzeba było zrobić jak na Otmuchowie po 100 zł i kupić sandała bo jak my nie zarybimy to kto? podczas zarybienia wezwać tv i narobić obciachu pzw (tak będzie w Otmuchowie w tym roku :)) namiary na ryby są  :) 

Wiem jedno sandacz  się nie odbuduje jak my mu nie pomożemy . :angry: 


  • oland, pawelHERP i TomekSudety lubią to

#1298 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 sierpień 2016 - 11:44

Ja uważam, że najpierw powinna być wdrożona zasada lekarska, czyli "primum non nocere", a to już będzie dużo. Szkoda, bo patrząc np. na taką Turawę, dobre łowisko sandaczowe cieszy się ogromną popularnością. A to ogromne pieniądze nie tylko dla Okręgu, ale i dla gmin, sklepów, wszelakich usługodawców itd...


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 10 sierpień 2016 - 11:44

  • Slavobeer lubi to

#1299 OFFLINE   KODZAK1234

KODZAK1234

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów
  • LokalizacjaSWIDNICA

Napisano 10 sierpień 2016 - 15:56

nie szkodzić ok ale ten zbiornik sam sobie nie pomoże bez nas jak by nie było bolenia to za 4 lata eldorado .przyjmij do wiadomości ze sandacz nie ma sans przebicia bo wylęg nie dorasta nawet do 10cm bo jest wybity w pień :angry: .

Kiedyś na wyspach łapało się dziesiątki maluchów ja od paru lat nie złapałem żadnego :o i dlatego teraz po Mietkowie pływamy rekreacyjnie :D brawa dla PZW Wrocław. niech zarybia jeszcze boleniem i trzeba zamknąć ujście dla wędkujących  żeby bolki dobrze się wytarły :clappinghands: 


  • nalewator lubi to

#1300 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 10 sierpień 2016 - 17:58

Powinni zrobić tak jak jest na niektórych wodach w Opolskim , znieść limit i okres ochronny bolenia,może wtedy byłby sens zarybiać małym sandaczem. Na Otmuchowie jest zbiórka po 100 i kupuje się ryby wymiarowe i takimi zarybia.


  • KODZAK1234 lubi to