Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odległości rzutowe castem


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
173 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 marzec 2008 - 17:21

@spigot


fajny materiał jeżeli chodzi o jego treść i przesłanie, widzę kompletny freestyle trema wynika z tego ze nie szykowałeś sie kompletnie do filmu nie probowałeś 1000 razy na boisku po prostu wlazłeś i rzucałeś w sposób naturalny dla ciebie

oby tak dalej Rafka czekamy na więcej filmików

#82 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 17 marzec 2008 - 17:25

@spigot


fajny materiał jeżeli chodzi o jego treść i przesłanie, widzę kompletny freestyle trema wynika z tego ze nie szykowałeś sie kompletnie do filmu nie probowałeś 1000 razy na boisku po prostu wlazłeś i rzucałeś w sposób naturalny dla ciebie

oby tak dalej Rafka czekamy na więcej filmików



Grzechu nic mi nie mów o tremie !!! zobacz jak nogami ze strachu zrobiłem fale Dunaju :D :D

dzięki Grzechu


#83 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 marzec 2008 - 18:33

[quote]
@spigot


fajny materiał jeżeli chodzi o jego treść i przesłanie, widzę kompletny freestyle trema wynika z tego ze nie szykowałeś sie kompletnie do filmu nie probowałeś 1000 razy na boisku po prostu wlazłeś i rzucałeś w sposób naturalny dla ciebie

oby tak dalej Rafka czekamy na więcej filmików
[/quote]


Grzechu nic mi nie mów o tremie !!! zobacz jak nogami ze strachu zrobiłem fale Dunaju :D :D

dzięki Grzechu

[/quote]

Nie żebym się wymądrzał, ale jak sobie pomyślę, jak Spigot ma poskręcany docisk szpuli to... aż żal się robi, że filmik nie pokazuje ile tak na prawdę można wycisnąc z tej maszynki.

#84 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 18:45

dzieki za dodatkowe informacje i za film :D

#85 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 17 marzec 2008 - 18:50

aż żal się robi, że filmik nie pokazuje ile tak na prawdę można wycisnąc z tej maszynki.


Tzn. więcej czy mniej? :unsure:


#86 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 marzec 2008 - 18:59

[quote]
aż żal się robi, że filmik nie pokazuje ile tak na prawdę można wycisnąc z tej maszynki.
[/quote]

Tzn. więcej czy mniej? :unsure:

[/quote]

mniej wiecej tak, że jak spigot se ustawi multika po dsiebie to po odblokowaniu szpuli tylko niektóre przynety wysnuwają linke pod własnym ciężarem... ale jak widac mozna lowic i tak... :D

#87 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9500 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 17 marzec 2008 - 19:33

:lol: Bo to jest tak, że Rafał skręca multik, żeby nie kontrolować szpuli kciukiem (takie prawie DC) a ja skręcam multik, żeby gniazda boćkom nie zbudować :mellow:

#88 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 17 marzec 2008 - 20:26

Jak sobie wytłumaczyliście ... wykręcanie multika!!!???!!! Bo to chyba kolejna wersja :D :lol: - kiedyś słyszałem o łożyskach :lol:

#89 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 17 marzec 2008 - 20:38

Bardzo fajny filmik, świetny pomysł i jak widac wabik leci pieknie nawet z poskręcanego multika :o
Powiedz jeszcze tylko Spigot, bo nie za bardzo widac skad wieje wiatr?
Przysłuchiwalem sie ale śpiew ptaków zagłusza wszystko :D
Zreszta piekne kliamty wybraliście do filmu B)

#90 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 17 marzec 2008 - 22:44

Szkoda, że youtube ma taką kiepską jakość. Może ktoś zna coś lepszego?

#91 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 17 marzec 2008 - 23:11

Szkoda, że youtube ma taką kiepską jakość. Może ktoś zna coś lepszego?



dokładnie Remku najlepsze jest to że film oglądany na normalnym programie nawet po skompresowaniu jest o niebo lepszy od Youtube

#92 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 08:25

Tak bo youtube musi to bardzo mocno skompresować do celów internetowych ale ok - dość offtopic'a.

Pozdrawiam
Remek

#93 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 09:01

dzisiaj wrzucilem caly watek w worda i po szybkim sformatowaniu otrzymalem 32 strony tekstu (bez zdjec) ... zabralem sie za lekture i po przeczytaniutych tych 32 stron stwierdzilem, ze jestesmy nadal w punkcie wyjcia ...
no moze kilka metrow dalej (SIC!) :D

okazuje sie, ze jak do tej pory nikt z was nie przeprowadzil skrupulatnych pomiarow i ze rzetelne dane, wyrazone w liczbach, niestety jak na razie nie istnieja, szkoda, ale moze sie to jeszcze uda poprawic, subjektywnie szacowane odleglosci sa bardzo czesto falszywe, niestety taka prawda, ale wspolczesny czlowiek rzadko kiedy potrafi oszacowac odleglosci

po kilkukrotnym przeczytaniu tekstow stwierdzilem, ze praktycznie kazdy z was jest zadowolony z osiaganych dystansow, jest to spowodowane panujacymi na waszych lowiskach warunkach, ja niestety musze podawac moje przynety na znacznie wieksze odleglosci
(np. w niedziele rzucalem slawkami (przepraszam slawku ;) :mellow: ) wzdluz brzegu na okolo 40-45 m, inaczej bym nie podszedl do ryb!)
wiec wasze podajscie do tematu nie wchodzi w moim przypadku absolutnie w gre, mam czesto inne warunki i inne wymagani
(czasami wieksza rzeka, jezioro, bardzo czysta woda i spooki fisze)

to samo dotyczy (przez wiekszosc z was) stosowanych technik rzutowych ... ja sobie nie czesto moge pozwolic na wyrzut znad glowy czy tez boczny, przy pelnym lub prawie pelnym wymachu ...
teraz pisze celowo o warunkach panujacych nad zakrzaczona rzeczka pstragowo-klenowa, bo jakos bardzo wam (i pstragom) taka sceneria lezy, mi zreszta tez ;)
rozumiem tez dlaczego, poniewaz na malej wodzie rzeczywiscie nie ma potrzeby dalekich rzutow, malo tego, rzeczke mozna nawet przerzucic, no pewnie ze mozna ale nie kazda ... np. w juz wczesniej wspomniana niedziele staralem sie dorzucic do stanowiska brzan, oczywiscie udalo mi sie te 40 m rzucic, ale szczerze mowiac watpie, zeby krotki cast w tych spaecyficznych warunkach mialby wieksze szanse na powodzenie ... dodam, ze ryby staly prawie na srodku rzeki i czasami trzeba machnac nawet troche dalej ...
dodam ponownie, ze nie wszystkie wabiki sa lowne i ze czasami trzeba zaprezentowac malego, lekkiego i brzydkiego nielota :D

reasumujac kazdy z nas zaspokaja wlasne potrzeby wedkarskie (w tym przypadku odleglosc rzutu) w bardzo subjektywny sposob i jest to dla mnie w pelni zrozumiale, poniewaz bazuje na indywidualnych wymaganiach i specyfikacji lowiska, idac dalej tym tropem, ponownie dochodze do tych samych wnioskow co kilka lat temu: lekko, rzeczywiscie daleko (powiedzmy konstant ponad 35 m) i castingowo nie da sie zawsze, kazdym sprzetem i w kazdych warunkach

ps. rzeczywiscie fajnym pomyslem jest konkurencja w odleglosci rzutu, oczywiscie roznymi technikami i z roznymi ograniczeniami miejsca do wymachu, mam nadzieje ze na stepnym zlocie zrobicie sobie taka zabawe i podacie rezultaty w poszczegolnych kategoriach

#94 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 18 marzec 2008 - 09:12

zabralem sie za lekture i po przeczytaniutych tych 32 stron stwierdzilem, ze jestesmy nadal w punkcie wyjcia ...
no moze kilka metrow dalej (SIC!) :D


Pitt, tu nie chodzi o techniki pomiarowe, czy metodykę, metodologię itd. Dla Ciebie drogi kolego wyjście jest takie jakie już dawno wymyślone. Chcesz bez trudu rzucić paprochem? Wybierz dłuższy spinning.

Pozdrawiam
Remek

#95 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 18 marzec 2008 - 09:46

Zgadzam się z Piotrem i jego przemyśleniami.
Z marszu rysuje mi się obraz kiedy to brodząc w jeziorze w porze wczesnej wiosny szukamy na najdalszych odległościach okonia.

po łokcie w wodzie i rzuty z całej pary :mellow:
Różnica o której Piotr pisze jest taka że ja mam przestrzeń otwartą a Piotr nie zawsze.
W tamtym roku machałem kijkiem ponad 7' a dokładnie ( 2,30 ) do 5/8
na Daiwa presso. Osiągi miałem odległości bardzo dobre przed 40 m. podobne a nawet takie same jak koledzy ze spinem.
Z tą różnicą że machałem 8 g. główką jig z niewielkimi gumkami na hakach 1 do 2/0.

Przy lżejszych wabikach hmmmmmmmmmmmmmm nie boję się pisać chyba zmieniłbym na spina.



#96 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 18 marzec 2008 - 21:13

Zaintrygowany czesto spotykanymi w necie opisami rzutow castem (... conajmniej 70 m...) w zeszlym sezonie postanowilem zweryfikowac moje zdolnosci w tej dziedzinie (choc w praktyce mialem rzadko powod do narzekania). Korzystajac z okaji przeciagnalem miarke miedzy dwoma pomostami na brzegu zatoczki (50 m)w tym miejscu: http://maps.google.de/maps?f=q&hl=de&geocode=&q= northeim&ie=UTF8&ll=51.726653,9.956274&spn=0.002 226,0.005021&t=k&z=18
Uzyty sprzet: Rozemeijer Jerk 1,95 cw 80 g, ABU Record 41, plecionka no name Dyneema, ok. 20 lbs, przyneta: Salmo Fatso 10S (ok. 53 g) Przy lekko wode marszczacym wietrze bocznym osiagalem rzucajac z za plecow/z nad glowy kilkakrotnie pomost na koncu miarki, bez wysilku osiagalne byly jekies 2-5 m mniej.
Jeszcze lepszy poligon znalazlem tu: http://maps.google.de/maps?f=q&hl=de&geocode=&q= bremen+huchting&sll=51.124213,10.546875&sspn=9.24515 5,20.566406&ie=UTF8&ll=53.048985,8.722136&spn=0. 00054,0.001255&t=h&z=20&iwloc=addr
Slupki stoja dokladnie co 4 m. Kijem C605 o dl. 6' + ABU Mörrum 3601 gumy Storma (28g)i podobne ladowaly miedzy 7. i 9-tym slupkiem.
W tym roku stoi na planie kilka bardziej wymownych cwiczen na roznorodnym sprzecie - chetnie sie podziele wynikami. Na razie tyle.
Pozdraiwam --Yacaré--

#97 OFFLINE   spigot

spigot

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 653 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 23 marzec 2008 - 11:06

Wiem że BRATI od niedawna testuje DAIWA steez 103
jest kolejną osobą który potwierdza rzuty wabikiem 6g. na odległość
o której kilka stron wcześniej pisałem.

Poczekam aż BRATI coś napisze jak dostanie odpowiedni kijek do STEEZ-a

#98 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 marzec 2008 - 11:47

Spigot, nie fisiuj tylko pisz, co miales pisac... <_< <_< <_< <_<

#99 OFFLINE   brati

brati

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjawidÅ‚y WisÅ‚y i Pilicy

Napisano 23 marzec 2008 - 11:54

Wiem że BRATI od niedawna testuje DAIWA steez 103
jest kolejną osobą który potwierdza rzuty wabikiem 6g. na odległość
o której kilka stron wcześniej pisałem.

Poczekam aż BRATI coś napisze jak dostanie odpowiedni kijek do STEEZ-a


Kijek juz w drodze :lol: tak wiec mam nadzieje ze stanie się to w niedługim czasie.

#100 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupÅ‚e :-)
  • ImiÄ™:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 23 marzec 2008 - 13:57

Spigot, nie fisiuj tylko pisz, co miales pisac...


Nie no spoko popieram, jak do tej pory @spigot nieuzyskał aprobaty u wielu kolegow o czym świadczy kilka ostrych krytycznych haseł szczególnie ze strony @pitta i @jerzego, więc warto poczekac na większą osob o podobnyhc przekonaniach. Ot do czego na naszym forum doszło dzieki ludziom którzy neguja wszystko co się da. Dodatkowo widzę, że @peresada jednak potwierdza że da się rzucić wabikiem, którym w ocenie wielu nie da się rzucić i tych którym to się udaje należy umieścić w kategorii rzucających inaczej. Może nalezy przestać łowić za pomocą klawiatury i wyjść na ryby?? Podkreślę że dla mnie daleko to taka odległość gdzie mogę podać przynętę tam gdzie chce na moich rzekach czylli Biała Przemsza, Biała, Kwisa, Bóbr i inne nie mające więcej jak 25m szerokości.

Reasumując trzeba poczekać aż kilku oszołomów w Polsce stwierdzi że jednak da się czymś lekkim rzucić bez względu co na to producent sprzętu, który nie do końca może myśleć o ultralekkim polskim castingu

pozdrawiam Maciek