Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Trolling - zakaza膰 czy nie (wydzielone z w膮tku 'Stanowcze nie zakazowi trollingu w Lublinie'


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
173 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 post贸w

Napisano 15 listopad 2013 - 23:19

Zastanawiam si臋 jakie, jeszcze 艣rodki zostan膮 wprowadzone aby zwi臋kszy膰 populacje ryb w naszych wodach, hmmmmm, by膰 mo偶e za kilka lat czeka nas sezon w臋dkarski w miesi膮cach lipiec i sierpie艅. Pozosta艂e miesi膮ce "ochrona 艣cis艂a" i zakaz po艂owu.



#2 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 post贸w
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imi臋:Micha艂

Napisano 15 listopad 2013 - 23:24

Fanem trolla nie jestem, jednak takie ograniczenie jest bezsensowne bo praktycznie eliminuje po艂owy rzecznych potwor贸w (m贸wi臋 o niejakim Panu W膮sie ;) ). Olsztyn te偶 popiera sprzeciw!

 

@francisco scatamanga: Zapomnia艂e艣 doda膰, 偶e 偶eby u艂atwi膰 偶ycie rybakom w miejsce sezonu w okresie maj-czerwiec i wrzesie艅-grudzie艅 zostanie dopuszczony "od艂贸w kontrolny" elektrow臋dkami o minimalnej pojemno艣ci 300Ah... :wacko:


U偶ytkownik EMMS edytowa艂 ten post 15 listopad 2013 - 23:26


#3 OFFLINE   r贸zga艣

r贸zga艣

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w

Napisano 15 listopad 2013 - 23:26

EMMS fanem trolla zostaje si臋 po pierwszym PIE...... w 艂okciu. To naturalna kolej rzeczy. Tylko, 偶eby艣 si臋 jeszcze zd膮偶y艂 przekona膰:-)



#4 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 post贸w
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 16 listopad 2013 - 00:21

艢wietna wiadomo艣膰 przynajmniej b臋dzie mniejsza presja i wi臋cej miejsca dla mnie :P .Szansa na kontrole prawie zerowa wi臋c o co tyle krzyku . :D



#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 listopad 2013 - 00:51

I ja b臋d臋 wreszcie m贸g艂 moje trupki wywozi膰 moj膮 艂贸d膮 2,50x 1,00 m na 300 metr贸w w g艂膮b akwen贸w wywozi膰 i 偶aden k艂usol/trollowicz nie bedzie m贸gl mi zestaw贸w po艣ciaga膰.....

Zakaz trolla w ca艂ej Polsce!!!!   Nie bed膮 nam trollingowcy w twarz plu膰  ;)


U偶ytkownik godski edytowa艂 ten post 16 listopad 2013 - 00:52

  • MrozikEl lubi to

#6 OFFLINE   hoin

hoin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 post贸w
  • Lokalizacjapo艂udniowy wsch贸d

Napisano 16 listopad 2013 - 01:02

 ...Przyk艂ady takich pozytywnych regulacji mamy na po艂udniu kraju gdzie nikomu nie przyjdzie do g艂owy ograniczanie skutecznych metod po艂owu, a zagro偶one populacje pstr膮g贸w i lipieni chroni si臋 obligatoryjnym nakazem wypuszczania ryb. Takie 艂owiska mamy na Sanie, Dunajcu i wielu innych rzekach...

 

Ten argument to akurat bzdura. W jednym zdaniu mamy zasygnalizowane "przyk艂ady pozytywnych regulacji" bez rzekomego ograniczania dozwolonych metod po艂owu, z drugiej wspomnienie pstr膮g贸w i lipieni na Sanie i Dunajcu. Pytam wi臋c: czy pstr膮gi i lipienie na Sanie i Dunajcu mo偶na 艂owi膰 z trolla? Bo je艣li nie to mamy tu jednak do czynienia z ograniczeniem metody po艂owu, zreszt膮 nie jedynym z tego co mi wiadomo...

 

Inna sprawa 偶e podawanie przyk艂ad贸w obligatoryjnych nakaz贸w wypuszczania pstr膮g贸w i lipieni na niekt贸rych (nielicznych) odcinkach Sanu i Dunajca w pi艣mie skierowanym do ZO PZW Lublin zakrawa na 艣mieszno艣膰. Domy艣lam si臋 偶e autor tego pisma nie bardzo zdaje sobie spraw臋 z faktu, 偶e ma艂o kt贸ry okr臋g mo偶e si臋 r贸wna膰 ilo艣ci膮 odcink贸w no-kill na wodach krainy pstr膮ga i lipienia z okr臋giem lubelskim. Doda膰 do tego nale偶y 偶e poza odcinkami no-kill mamy wymiar na pstr膮ga wynosz膮cy 35cm, ca艂oroczny ban na t艂uczenie lipieni, bezzadziory oraz sporo innych ogranicze艅, dzi臋ki kt贸rym udaje si臋 utrzyma膰 jakie艣 偶ycie w lubelskich wodach g贸rskich.

 

呕eby nie zaburza膰 obrazu dodam tylko 偶e wody g贸rskie s膮 jedynymi kt贸re udaje si臋 utrzyma膰 w jako-takim stanie. Reszta jest bezrefleksyjnie pustoszona przy ca艂kowitej bierno艣ci ZO. W ostatnim czasie co艣 jakby drgn臋艂o. Ustanowiono na Wi艣le obr臋b ochronny w miejscu gdzie powinien funkcjonowa膰 od minimum 10 lat, no i teraz mamy najwyra藕niej krok kolejny: zakaz trollingu. 呕e jest to zakaz g艂upi? Ale偶 oczywi艣cie! Tym niemniej zosta艂 ju偶 przeg艂osowany i tego typu inicjatywy tego raczej nie zmieni膮. Zreszt膮 jak by mia艂y zmieni膰, skoro zakaz 贸w, z tego co mi wiadomo, cieszy si臋 poparciem wi臋kszo艣ci w臋dkarskiej braci. Trolla 艂atwo znie艣膰. Ju偶 sam fakt 偶e ci co tak 艂owi膮 maj膮 najwyra藕niej sporo kasy, zwolennik贸w tej metodzie nie przysparza ;) Poza tym "wyznawc贸w" trolla jest stosunkowo niewielu, wi臋c i ich g艂os si臋 nie liczy. P艂ywaj膮 tacy, denerwuj膮 tylko porz膮dnych w臋dkarzy przep艂ywaj膮c im po 偶y艂kach i g艂o艣no warcz膮c silnikami, a do tego zwykli mie膰 jeszcze wyniki lepsze od zwyk艂ych spinningist贸w. To ostatnie stanowi zreszt膮 jedyny jako tako logiczny pow贸d. Troll to skuteczna metoda i to na ryby kt贸re inn膮 metod膮 s膮 cz臋sto nie do si臋gni臋cia. Przy mi臋siarskim podej艣ciu trolluj膮cych (czego u nas nie brakuje), z wody wychodz膮 powoli ostatnie zasoby drapie偶nych ryb. Jasne 偶e zakazanie trollingu to w tej sytuacji wylanie dziecka z k膮piel膮 i powinno si臋 go zast膮pi膰 innymi, bardziej sensownymi obostrzeniami. Ale nie oszukujmy si臋. PZW jest chyba ostatni膮 instytucj膮 po kt贸rej mo偶emy oczekiwa膰 (bazuj膮c na historii) sensu i logiki w dzia艂aniach. Poza tym... 艂owi臋 na wodach PZW Lublin ju偶 ze 20 lat. Okresami intensywnie. Nigdy dotychczas nie by艂em kontrolowany na wodach nizinnych przez jak膮kolwiek s艂u偶b臋, za to k艂usownik贸w i ich zabawki spotykam bardzo regularnie. Ju偶 samo to 艣wiadczy 偶e ten nowy fantastyczny przepis jest po prostu martwy. Inna sprawa 偶e z tego co s艂ysza艂em, zosta艂 przyj臋ty 22 g艂osami "za", przy jednym wstrzymuj膮cym si臋. Znaczy 偶e jest jednomy艣lno艣膰, jest wola ludu, jest poparcie i ostatecznie jest decyzja. A 偶e g艂upia i uwsteczniaj膮ca? Mo偶e. Ale tak dzia艂a demokracja. Sorry.


  • hlehle i Pawe艂 nizinny lubi膮 to

#7 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 post贸w
  • LokalizacjaZadupie
  • Imi臋:J
  • Nazwisko:P

Napisano 16 listopad 2013 - 12:50

Jak na moje jestem za tym zakazem. Jako nar贸d i w臋dkarze nie doro艣li艣my do tej metody po艂owu i to jest g艂贸wny argument. Tak jak koledzy wspomnieli etyczne osoby trollinguj膮ce to jednostki. Reszta t艂ucze co popadnie bo i 艂atwiej i mniejszym wysi艂kiem to przychodzi ni偶 zwyk艂emu spinningi艣cie chodz膮cemu brzegiem lub p艂ywaj膮cemu po metach. Periodyki kipi膮 od informacji na co i jak gdy偶 wyczu艂y nisze i rynek rozwoju. Ja urodzi艂em si臋 spinningist膮 i nim zapewne umr臋. Nie uznaj臋 dr贸g na skr贸ty a tak膮 jest trolling.


U偶ytkownik Forecast edytowa艂 ten post 16 listopad 2013 - 12:52

  • piotrrd i Kaemel lubi膮 to

#8 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 post贸w
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 16 listopad 2013 - 13:09

Dlatego w艂a艣nie zdecydowa艂em si臋 przerzuci膰 na flyfishing

 

Zero spinki, bardzo ma艂o a najcz臋艣ciej praktycznie zero ludzi nad wod膮.

Nie ma w臋dkarzy, nie ma k艂usoli. Czasami nie ma te偶 ryb ale je艣li nie musz臋 patrze膰 na ca艂y ten syf na brzegach, siaty, w臋dkarzy 艂owi膮cych na 5 w臋dek na ho艂ot臋 kt贸ra 偶艂opie nad wod膮 gorza艂臋, drze ryj i 艣mieci ile si臋 da jako艣 mniej mi to przeszkadza.

 

I je艣li nie musz臋 na to patrze膰 i si臋 wkur... wystarcza mi cisza, pi臋kno przyrody, szum sznura w powietrzu i niewielkie nawet ale za to pi臋kne ryby.

 

To m贸j spos贸b na dostosowanie si臋 do naszej smutnej polskiej rzeczywisto艣ci i czerpania przyjemno艣ci z w臋dkarstwa.

 

呕ycz臋 powodzenia z petycj膮 ale patrz膮c na to jaka ilo艣膰 os贸b g艂osowa艂a za zakazem mo偶e by膰 ci臋偶ko co艣 przewalczy膰.

Zawsze mo偶na poszuka膰 plus贸w - b臋dzie czas na szlifowanie techniki 艂owienia w膮s贸w z r臋ki w sezonie 2014.

 

Bardzo pracoch艂onne i m臋cz膮ce. Ale je艣li kto艣 p艂ywa艂 w trollu wie gdzie spodziewa膰 si臋 ryb i jest o kilka du偶ych krok贸w przed innymi :)

 

A najgorsze jest chyba to, 偶e osoby kt贸re nie mia艂y skrupu艂贸w 偶eby u艣mierca膰 te pi臋kne ryby zapewne b臋d膮 mia艂y zakaz trollingu g艂臋boko w D..... a zastosuj膮 si臋 do niego w wi臋kszo艣ci porz膮dni etyczni w臋dkarze :(

 

P.S. W sprawie e-petycji mo偶e kontakt z kolegami ze Shrap nDrakers pomo偶e http://shrap-drakers...hread-3163.html temat pojawi艂 si臋 tez na FORS.


U偶ytkownik Pszemo edytowa艂 ten post 16 listopad 2013 - 13:18

  • Mr.Happy lubi to

#9 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:S艂awomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 16 listopad 2013 - 13:19

Jak na moje jestem za tym zakazem. Jako nar贸d i w臋dkarze nie doro艣li艣my do tej metody po艂owu i to jest g艂贸wny argument. Tak jak koledzy wspomnieli etyczne osoby trollinguj膮ce to jednostki. Reszta t艂ucze co popadnie bo i 艂atwiej i mniejszym wysi艂kiem to przychodzi ni偶 zwyk艂emu spinningi艣cie chodz膮cemu brzegiem lub p艂ywaj膮cemu po metach. Periodyki kipi膮 od informacji na co i jak gdy偶 wyczu艂y nisze i rynek rozwoju. Ja urodzi艂em si臋 spinningist膮 i nim zapewne umr臋. Nie uznaj臋 dr贸g na skr贸ty a tak膮 jest trolling.

Spytaj si臋 np. @krzy艣ka lub @wojtiego czy trolling to droga na skr贸ty  :blink: ?

Trolling to te偶 pewna odnoga spinningu. To co powszechnie nazywa si臋 trolingiem u nas (czyli przewa偶nie "doro偶ka") ma ma艂o wsp贸lnego z "prawdziwym" trolingiem (opr贸cz tego 偶e przyn臋t臋 ci膮gnie si臋 za 艂odzi膮).

I jak w 99% przypadk贸w metoda nie ma nic wsp贸lnego z wyrybianiem wody, wszystko zale偶y od 艂owi膮cego (jak sam s艂usznie zauwa偶y艂e艣 ). Raczej nale偶y zaostrzyc (i egzekwowac) limity ryb do zabrania ni偶 ograniczac metody po艂owu. Bo mo偶e warto by zakazac i bocznego troka?

PS. nie jestem fanem ani trolingu, ani troka, ale sporadycznie stosuj臋 i to i to.


  • robert67 i harry lubi膮 to

#10 OFFLINE   r贸zga艣

r贸zga艣

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w

Napisano 16 listopad 2013 - 13:53

W ten spos贸b etyczny grunciarz/spinningista/flyfishingowiec to jednostki. Ka偶d膮 metod臋 mo偶na pod to podci膮gn膮膰. Ka偶dy kto spr贸bowa艂 usi膮艣膰 na rumplem trollingowej jednostki przestaje twierdzi膰, 偶e jest to jaki艣 skr贸t. Wyobra偶enie, 偶e si臋 rzuci i p艂ynie jest takie samo jak to 偶e podczas spinna si臋 tylko rzuca i zwija. Niech si臋 ka偶dy wypowie kto usiad艂 za sterem czy naciacha艂 tyle ryb ile si臋 ka偶demu wydaje. Poza tym na tej wodzie zostan膮 teraz tylko zjadacze mi臋ska. Zawsze p艂yn膮c wzbudza si臋 starch. Nie raz widzia艂em pop艂och na brzegu. Co艣 si臋 dzia艂o. Nie przep艂yn膮艂em oboj臋tnie ko艂o 3 w臋dek, 艣ci膮gn膮艂em dziesi膮tki sznur贸w. Nie t臋dy droga Panowie, nie t臋dy


  • robert67, Parf i Matiz992 lubi膮 to

#11 OFFLINE   r贸zga艣

r贸zga艣

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 post贸w

Napisano 16 listopad 2013 - 14:00

 

 

Inna sprawa 偶e podawanie przyk艂ad贸w obligatoryjnych nakaz贸w wypuszczania pstr膮g贸w i lipieni na niekt贸rych (nielicznych) odcinkach Sanu i Dunajca w pi艣mie skierowanym do ZO PZW Lublin zakrawa na 艣mieszno艣膰. Domy艣lam si臋 偶e autor tego pisma nie bardzo zdaje sobie spraw臋 z faktu, 偶e ma艂o kt贸ry okr臋g mo偶e si臋 r贸wna膰 ilo艣ci膮 odcink贸w no-kill na wodach krainy pstr膮ga i lipienia z okr臋giem lubelskim. Doda膰 do tego nale偶y 偶e poza odcinkami no-kill mamy wymiar na pstr膮ga wynosz膮cy 35cm, ca艂oroczny ban na t艂uczenie lipieni, bezzadziory oraz sporo innych ogranicze艅, dzi臋ki kt贸rym udaje si臋 utrzyma膰 jakie艣 偶ycie w lubelskich wodach g贸rskich.

 

To dlaczego pzw Lublin nie wprowadzi艂 zakazu 艂owienia na spinnig, tylko zrobi艂 nokille, bezzadziory, szmery bajery???

Dok艂adnie o to samo chodzi z zakazem trolla. Zjadacze przerzuc膮 si臋 na kwoka. A co tam. I z艂owi膮 5x tyle. Nie t臋dy droga. Nie mam czasu na spekulacje. Jeden lubi pomara艅cze, drugi jak mu nogi 艣mierdz膮. Komu w to mi graj, to dobrze. Ciesz臋 si臋, 偶e chocia偶 tym osobom jest dobrze. Ale z tego co wiem jest te偶 spora cz臋艣膰 niezadowolonych. Mi臋dzy nimi ja, bo rozumiem, 偶e tylko osobiste przejawki pojawi艂y si臋 za tym pomys艂em. Zero logiki. Jak tak m膮dry okr臋g, to niech wprowadzi 130cm g贸rny wymiar i 1szt w miesi膮cu. z pstr膮gami wiedzieli co robi膰.



#12 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 post贸w
  • Imi臋:Tomek

Napisano 16 listopad 2013 - 14:14

艁owi臋 na Wi艣le bardzo d艂ugo.To, co si臋 od zesz艂ego roku dzia膰 zacz臋艂o a w tym, to ju偶 masakra jaka艣 jest nie wzi臋艂o si臋 znik膮d. 

Wielu tych, co postawi艂o si臋 przeciw trollowi ma poniek膮d racj臋, bo ludzi trolluj膮cych z g艂ow膮 i sercem jest ma艂o, a wi臋kszo艣膰 zapiernicza czy to przy opasce, czy przy burcie nie zwa偶aj膮c na brzegowc贸w. Takie s膮 realia. Brak kultury tych, co staraj膮 si臋 chocia偶by Ciebie papugowa膰 doprowadzi艂a do tego. 

Mi si臋 wydaje, 偶e p艂aka膰 nie ma sensu. Nie wierz臋, 偶e taki pusty/suchy przepis jak niejeden ju偶 w zwi膮zku zniech臋ci tych w艂a艣ciwych. 


U偶ytkownik tymon edytowa艂 ten post 16 listopad 2013 - 14:15


#13 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 16 listopad 2013 - 14:20

Jak na moje jestem za tym zakazem. Jako nar贸d i w臋dkarze nie doro艣li艣my do tej metody po艂owu i to jest g艂贸wny argument. Tak jak koledzy wspomnieli etyczne osoby trollinguj膮ce to jednostki. Reszta t艂ucze co popadnie bo i 艂atwiej i mniejszym wysi艂kiem to przychodzi ni偶 zwyk艂emu spinningi艣cie chodz膮cemu brzegiem lub p艂ywaj膮cemu po metach. Periodyki kipi膮 od informacji na co i jak gdy偶 wyczu艂y nisze i rynek rozwoju. Ja urodzi艂em si臋 spinningist膮 i nim zapewne umr臋. Nie uznaj臋 dr贸g na skr贸ty a tak膮 jest trolling.

Zdanie w sprawie wyrazi艂e艣 jasno i to jest ok, ale argumentacja jest co najmniej s艂aba 偶eby nie powiedzie膰 dosadnie bo metoda to jedno a nadkomplety to drugie i nie wynikaj膮 one z metody tylko z 艂owi膮cych. Gdybym si臋 myli艂 to oznacza艂o by to 偶e nadkompleciarz pozbawiony mo偶liwo艣ci trolowania przestaje zabiera膰 nadkomplety czy wr臋cz dostosowuje "swoje limity" zabranych ryb do rybno艣ci 艂owiska....

Co oznacza troling z prawdziwego zdarzenia i ile wymaga wiedzy (nie m贸wimy o kasie) te偶 nie bardzo wiesz pisz膮c, 偶e to droga na skroty....

I co za niby korzy艣膰 ma spinningista brzegowy z tego, 偶e nie ma trolingowc贸w? Czy偶by brak 艂贸dek z trolingowcami sprzyja艂 przybli偶aniu si臋 ryb do brzeg贸w????

Periodyki nawet jak czuj膮 nisz臋 i maj膮 co艣 z tego to bez zainteresowania samych w臋dkarzy nic nie znacz膮 a poniewa偶 zainteresowanie jest ....

Dalszych stwierdze艅 nie komentuj臋 bo ka偶dy wyznacza sobie sam drog臋 rozwoju,- Twoj膮 poznali艣my,- dzi臋kujemy ju偶 wiemy.



#14 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybo艂ap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 post贸w

Napisano 16 listopad 2013 - 14:25


Nie ma w臋dkarzy, nie ma k艂usoli. 

 

To Przemek pojecha艂e艣 teraz  :D



#15 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 post贸w
  • LokalizacjaBIA艁O艁臉KA-G艁OG脫W
  • Imi臋:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 listopad 2013 - 14:26

Krzysiu masz moje poparcie r贸wnie偶 ;)  jak i kilkunastu moich koleg贸w ;)

Kto nie po艣wi臋ci艂 czasu z rumpelkiem w r臋ku temu zdaje si臋 偶e troling to 艂atwizna i droga na skr贸ty :lol:

Zapewniam 偶e jest w g艂臋bokiej niewiedzy i b艂臋dzie.

Nie etyczni w臋dkarze s膮 w ka偶dej z grup :(  tylko widzi si臋 trolingowc贸w bo im ci臋偶ko upchn膮膰 suma do plecaka :angry: jak to robi膮 co poniekt贸rzy 艂owcy pstr膮贸w,troci czy szczupak贸w i sandaczy w okresie ochronnym.

W moich stronach to w艂a艣nie dzi臋ki koleg膮 ,kt贸rzy p艂ywaj膮 po rzece w g艂贸wnej mierze zawdzi臋czamy namiary na k艂usoli i siaty pozostawiane w wodzie ;)

 

Walczcie Krzysiu i nie poddawajcie si臋  ;)

Dzisiaj tu ,jutro tam a pojutrze u mnie  :angry:

Pozdr Karol


  • robert67 i niedzwiecki lubi膮 to

#16 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 post贸w
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imi臋:Arek
  • Nazwisko:Wa艂臋ga

Napisano 16 listopad 2013 - 14:30

W trakcie swoich rzadkich ale jednak pobyt贸w w Polsce 艂owi臋 na Odrze i widuj臋 trolujacych za sumami i nigdy mi w niczym nie przeszkodzili.

S艂ysze r贸wnie偶 komentarze,- g艂ownie niewybredne pod ich adresem ale gdy przygl膮dam sie bli偶ej komentuj膮cym to zazwyczaj s膮 to ci kt贸rzy zawsze twierdz膮, 偶e ryby biero na 艣rodku albo na drugiej stronie i to jest najoczywistszy spos贸b ich spektakularnych kl臋sk....

 

Ps

Na moje poparcie mo偶esz Krzy艣ku liczy膰.


U偶ytkownik Rheinangler edytowa艂 ten post 16 listopad 2013 - 14:38


#17 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 1601 post贸w
  • LokalizacjaPl

Napisano 16 listopad 2013 - 14:52

No to teraz na lubelskiej b臋dzie wszystkim 艂atwiej....

 

-艂atwiej b臋dzie na odludnej opasce sznur贸w nastawia膰

-艂atwiej b臋dzie na burcie bez dojazdu na 10 grunt贸wek  艂owi膰

-艂atwiej b臋dzie w odnodze siateczk膮 czy pr膮dem zamiesza膰

 

Hulaj dusza na wodzie pustki....

 

a ci trolingowcy kt贸rzy zakiszali (przewa偶nie zawsze i wszystko) na pewno si臋 dostosuj膮 do zakazu....



#18 ONLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2007 post贸w
  • LokalizacjaZadupie
  • Imi臋:J
  • Nazwisko:P

Napisano 16 listopad 2013 - 15:30

Zdanie w sprawie wyrazi艂e艣 jasno i to jest ok, ale argumentacja jest co najmniej s艂aba 偶eby nie powiedzie膰 dosadnie bo metoda to jedno a nadkomplety to drugie i nie wynikaj膮 one z metody tylko z 艂owi膮cych. Gdybym si臋 myli艂 to oznacza艂o by to 偶e nadkompleciarz pozbawiony mo偶liwo艣ci trolowania przestaje zabiera膰 nadkomplety czy wr臋cz dostosowuje "swoje limity" zabranych ryb do rybno艣ci 艂owiska....

Co oznacza troling z prawdziwego zdarzenia i ile wymaga wiedzy (nie m贸wimy o kasie) te偶 nie bardzo wiesz pisz膮c, 偶e to droga na skroty....

I co za niby korzy艣膰 ma spinningista brzegowy z tego, 偶e nie ma trolingowc贸w? Czy偶by brak 艂贸dek z trolingowcami sprzyja艂 przybli偶aniu si臋 ryb do brzeg贸w????

Periodyki nawet jak czuj膮 nisz臋 i maj膮 co艣 z tego to bez zainteresowania samych w臋dkarzy nic nie znacz膮 a poniewa偶 zainteresowanie jest ....

Dalszych stwierdze艅 nie komentuj臋 bo ka偶dy wyznacza sobie sam drog臋 rozwoju,- Twoj膮 poznali艣my,- dzi臋kujemy ju偶 wiemy.

 

@Rheinangler przeczytaj sobie jeszcze raz ze zrozumieniem drugie zdanie. Nie mam zamiaru z tob膮 dyskutowa膰.Jak dalej poczuwasz si臋 do tego 偶e znasz lepiej realia Lubelskiej Wis艂y b臋d膮c b贸g wie gdzie艣 w Niemczech to zapraszam na priv.



#19 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 post贸w
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 16 listopad 2013 - 15:44

Jestem za trollowaniem , jeste艣my w UE wi臋c i przepisy powinny by膰 takie same , a PZW niech si臋 bierze za kontrolowanie , ostrzejszy regulamin , kary dla k艂usownik贸w i zarybianie.

 

Wida膰 nad rzekami , jeziorami jaki syf pozostawiaj膮 w臋dkarze gruntowi , sp艂awikowcy :  butelki  , opakowania po robakach , zan臋tach , jednym s艂owem bajzel. 


U偶ytkownik Kajtelek2 edytowa艂 ten post 16 listopad 2013 - 15:48


#20 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TW脫RCY+
  • PipPipPip
  • 1601 post贸w
  • LokalizacjaPl

Napisano 16 listopad 2013 - 16:11

zostawiaj膮 te偶 kartoniki po bachach,woblerach i blistry po przyponach.Kraj 艣mieciarzy i brudas贸w kt贸rzy dbaj膮 o porz膮dek tylko na w艂asnych podw贸rkach...


  • Parf lubi to