Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2861 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 wrzesień 2020 - 21:22

Nas klawiszem wlacznika masz 3 przyciski pod które możesz zapisać sobie wybrany obraz. Si, Di itd. Taki którego najczęściej używasz. Ogólnie dla mnie to rozwiązanie ułatwia przeskakiwanie z obrazów.
  • Forell lubi to

#2862 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 wrzesień 2020 - 21:26

Nas klawiszem wlacznika masz 3 przyciski pod które możesz zapisać sobie wybrany obraz. Si, Di itd. Taki którego najczęściej używasz. Ogólnie dla mnie to rozwiązanie ułatwia przeskakiwanie z obrazów.

Tak, bo jeżeli użyć "View" to trzeba przewinąć wszystkie inne, by dokopać się do poprzedniego. 


  • Forell lubi to

#2863 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 wrzesień 2020 - 08:43

Panowie, co brać.
Simrad GO9 XSE.
Lowrace ti2 9
Nie mogę się zdecydować.

#2864 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 wrzesień 2020 - 09:04

Panowie, co brać.
Simrad GO9 XSE.
Lowrace ti2 9
Nie mogę się zdecydować.

Simrad: lepszy ekran( full touchscreen), slot na kartę sd z tyłu urządzenia, brak nakładki genesis Live ,nieco inne palety kolorów, brak zaawansowanych ustawień sonaru- tryb otwarty=brak możliwości regulacji scroolspeeda w sonarze bocznym, brak fizycznych przycisków. 

Ti2- panel dotykowy, slot sd z przodu urządzenia, 

rozdziałka ta sama, przetworniki te same. 



#2865 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 12 wrzesień 2020 - 11:46

Dopowiem jeszcze że ostatnio na wodzie TI potrafi się zawieszać podczas pływania a nie słyszałem o takich sytuacjach w Simradzie

#2866 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 wrzesień 2020 - 11:53

Zawieszanie sie Ti trochę jest intrygujące. Jest na forum użytkownik z takim problemem?

#2867 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 wrzesień 2020 - 12:06

Wiem że Simrad nie posiada Genesis Live ale czy jest możliwość tworzenia mapy w inny sposób ( StructureMap).

#2868 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 wrzesień 2020 - 12:34

Wiem że Simrad nie posiada Genesis Live ale czy jest możliwość tworzenia mapy w inny sposób ( StructureMap).

Nakładka struktury jest, do tego paleta kolorów, ktora wymiata na dalekim zasiegu -czyli nr2. Ti2 takowej nie ma. 



#2869 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 12 wrzesień 2020 - 12:38

Zawieszanie sie Ti trochę jest intrygujące. Jest na forum użytkownik z takim problemem?

Po ostatniej aktualizacji jest lepiej. Mi się zawieszała tylko gdy miałem połączenie wifi, bluetooth i log sonaru. Gdy pływałem z samym logowaniem chodzi płynnie. Może to też być wina karty pamięci.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#2870 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 12 wrzesień 2020 - 13:02

Echo Simrad zajefajne tylko nie podoba mi się boczny pasek z parametrami. Zabiera cześć obrazu. Da radę ustawić żeby był przeźroczysty jak w Ti2?

#2871 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 wrzesień 2020 - 13:40

Echo Simrad zajefajne tylko nie podoba mi się boczny pasek z parametrami. Zabiera cześć obrazu. Da radę ustawić żeby był przeźroczysty jak w Ti2?

Jednym naciśnięciem power i odznaczeniem toolbaru usuwasz go z ekranu w ogóle. 



#2872 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 13 wrzesień 2020 - 10:01

Mi też było ciężko się przyzwyczaić.
Ale się przyzwyczaiłem.
Wyłanczam jak nie trolinguje.

#2873 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2020 - 00:55

Witam,

 

przeczytałem sporo stron tego wątku i jeszcze kilku innych dot. wyboru echosondy. Po początkowym natłoku informacji puentą okazały się posty kolegów @cabage (#2448) i @Maciej_K (#2449).

Początkowo byłem napalony na striker'a plus 7 lub 9 sv. Zależy mi jednak na bardzo dobrym bocznym skanie i wyświetlaczu, i te opinie mój zapał do Garmina ostudziły. W efekcie mój wybór zawęził się do (kolejność nieprzypadkowa):

  1. Simrad Go7 XSR (799 $ w USA) - https://www.simrad-y...3-in-1-cmap-pro,
  2. Lowrance 7 Ti2 (719 $ w USA) - https://www.lowrance...n-nav-ai-3-in-1
  3. Raymarine element-9hv (799 $, ale chyba nie zdążę bo do 14.09) - https://www.westmari...harts--19418474
  4. Humminbird odpuszczam ze względu na złożoność ustawień i fakt, że to będzie moje pierwsze echo.

Świadomie ceny podałem w $, gdyż mam możliwość zakupu przez znajomego, który 25.09 przylatuje do Polski.

 

Tutaj mam pytania do tych co robili zakupy za oceanem:

  1. Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to uda się uniknąć cła (bagaż podręczny) i opłaty za przesyłkę (zakup w sklepie stacjonarnym), gdyby jednak coś nie wypaliło jakie są koszty oclenia i wysyłki takiej paczki?
  2. Czy przy takiej różnicy cenowej warto zrezygnować z Simrad na rzecz Lowrance, czy lepiej pozostać przy Simrad? - nie czuję tych niuansów. O Raymarine już nie miałem siły czytać, parametry ma dobre i wyświetlacz 9" hmm.
  3. Czy w Waszej ocenie to dobry moment na zakupy czy może jednak jeszcze poczekać na jakieś promocje? Tutaj uwaga: nie wiem kiedy znajomy znowu będzie przylatywał do Polski więc zakładam tylko opcje wysyłki, a co za tym idzie trudniej cła uniknąć i kosztów logistycznych co obecnie byłoby zyskiem.
  4. Z tego co pamiętam to oba ww. urządzenia mają geoblokadę, ale nikt dokładnie nie opisał (lub ja tego nie znalazłem) jej skutków dla użytkownika, dotarłem jedynie do info, że trzeba korzystać z j. ang. i imperialnego systemu miar, choć były jakieś wzmianki o blokowaniu się echa i wyskakujących monitach. Jak to jest w rzeczywistości, ma ktoś takie doświadczenia?
  5. Będę próbował jeszcze namówić znajomego do negocjacji ceny i ewentualnego spolszczenia echa, zobaczymy co z tego wyjdzie.
  6. Czy warto dokupić coś jeszcze do echa w USA czego nie ma lub jest trudnodostępne w PL?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Użytkownik roberto_s edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 01:25


#2874 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 wrzesień 2020 - 05:51

Koszty obsługi vat/cło to 1/3 ceny urządzenia + przesyłki. 

Dla sonaru bocznego nie ma znaczenia czy go czy ti2 - jeden przetwornik i jego produkcja obrazu

Różnica to realnie mapowanie Genesis Live, którego nie ma u Simrada. 

 

Element ma jedną przewagę - wielkość ekranu, bo hypervison wcale nie jest hyper na głębszej wodzie a ekran dotykowy u sprzętów Navico to dobra rzecz. Do tego łatwość nastaw- co przy pierwszym echu jest ważne. 



#2875 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:08

Geofacing będzie mrygal informacja na ekranie o blokadzie gps. Jednostki zmienisz na metryczne. Tylko nie wiem czy seria TI tez jest objęta geofacing , czy też tylko HDS-y. Sama ang. Nakladka nipowinnac byc problemem przy użytkowaniu, gorzej z gps

#2876 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:16

Geofacing będzie mrygal informacja na ekranie o blokadzie gps. Jednostki zmienisz na metryczne. Tylko nie wiem czy seria TI tez jest objęta geofacing , czy też tylko HDS-y. Sama ang. Nakladka nipowinnac byc problemem przy użytkowaniu, gorzej z gps

Tylko HDS na stan mojej wiedzy. 



#2877 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:17

Czy turysta z USA nie może jeżdzić na ryby do Europy? ;-)

#2878 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:34

Czy turysta z USA nie może jeżdzić na ryby do Europy? ;-)


Może, rownie dobrze moze miec 2 echa...ot filozofia navico

#2879 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 332 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 15 wrzesień 2020 - 06:50

Miałem dwa echa z USA ,przy prostym echu nie było problemu z obsługą   w języku angielskim , HB Heliksa 7 CIRP GPS G2 ,jako trzecie kupiłem w kraju, gwarancja i menu po polsku .



#2880 OFFLINE   roberto_s

roberto_s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Biała Podlaska
  • Imię:Robert

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:45

Koszty obsługi vat/cło to 1/3 ceny urządzenia + przesyłki. 

Dla sonaru bocznego nie ma znaczenia czy go czy ti2 - jeden przetwornik i jego produkcja obrazu

Różnica to realnie mapowanie Genesis Live, którego nie ma u Simrada. 

 

Element ma jedną przewagę - wielkość ekranu, bo hypervison wcale nie jest hyper na głębszej wodzie a ekran dotykowy u sprzętów Navico to dobra rzecz. Do tego łatwość nastaw- co przy pierwszym echu jest ważne. 

Rozumiem, i wiem, że przetwornik jest ten sam. Odnośnie niuansów miałem na myśli lepszy wyświetlacz w Simrad, zdaniem niektórych o klasę wyżej niż Lowrance, a dwie od Garmin, oraz szybkość i płynność działania. Choć porblemy z płynnością były chyba przy maksymalnym obciążeniu (mapowanie, gps, SI).

Raymarine w takim razie definitywnie odpada, bo ten dotyk w Lowranse/Simrad będzie pewnie bardziej intuicyjny (mam nadzieję).


Użytkownik roberto_s edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 11:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych