Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#2021 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2019 - 22:28

Z takich funkcjonalności można by wymienić dla Elite Ti2 jeszcze kilka, które przydadzą się na wodzie:

- system Colorline oddzielający ryby od innych tworów dennych i samego dna (jestem ciekaw jak to działa w praktyce),

- funkcja Zomm pozwalająca na powiększanie fragmentów toni wodnej i automatyczne śledzenie dna,

- funkcja TrackBack pozwalająca przeglądać na ekranie echosondy wcześniej zarejestrowane odczyty,

- sprawdzona metoda StructureScan HD obrazowania tego co jest pod łodzią i po jej bokach



#2022 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 23 luty 2019 - 22:50

A jak ekran w ti2 , dalej trza "uziemienie" ? Czy już pokonali to w tej generacji

#2023 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 luty 2019 - 22:51

HDS Carbon 7 z Totalscanem kosztuje w stanach 700$. Nie wiem jaki jest koszt zdjęcia geofencingu, ale może być to ciekawa opcja jak ktoś ma możliwość ściągnięcia pudełka z usa :)

#2024 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 luty 2019 - 22:54

Z takich funkcjonalności można by wymienić dla Elite Ti2 jeszcze kilka, które przydadzą się na wodzie:

- system Colorline oddzielający ryby od innych tworów dennych i samego dna (jestem ciekaw jak to działa w praktyce),

- funkcja Zomm pozwalająca na powiększanie fragmentów toni wodnej i automatyczne śledzenie dna,

- funkcja TrackBack pozwalająca przeglądać na ekranie echosondy wcześniej zarejestrowane odczyty,

- sprawdzona metoda StructureScan HD obrazowania tego co jest pod łodzią i po jej bokach

No i jeśli nie lubisz za często zmieniać sprzętu to kupując najnowszy, będziesz miał spokój na dłuższy czas. Na ten moment w tej kasie raczej nic nowego nie wsadzą.

 

A jak ekran w ti2 , dalej trza "uziemienie" ? Czy już pokonali to w tej generacji

Trzeba poczekać do rozpoczęcia sezonu aby się przekonać :P . Ale przyznam ,że sam podłączając znajomemu Ti7 nie wiedziałem co jest grane bo ekran dotykowy nie chciał działać :D. Za to w Simradzie 7,9 czy 12 cali takiego problemu nie odnotowałem... 

Ciekawe czemu tylko takie cuda zdarzały się w serii TI ... ?



#2025 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2019 - 07:59

Z takich funkcjonalności można by wymienić dla Elite Ti2 jeszcze kilka, które przydadzą się na wodzie:

- system Colorline oddzielający ryby od innych tworów dennych i samego dna (jestem ciekaw jak to działa w praktyce),

- funkcja Zomm pozwalająca na powiększanie fragmentów toni wodnej i automatyczne śledzenie dna,

- funkcja TrackBack pozwalająca przeglądać na ekranie echosondy wcześniej zarejestrowane odczyty,

- sprawdzona metoda StructureScan HD obrazowania tego co jest pod łodzią i po jej bokach

O,   faktycznie- zapomniałem o przewijaniu ekranu, co jest dużym plusem na wodzie.

Generacyjnie nie ma co porównywać G2 z Ti2, jeżeli już to G3 w Helix z dualchirpem i ducerem Mega. Poza tym HB ma swoje bolączki z dokładnością odczytu głębokości na płytszej wodzie w obrazowaniu 2d, niby wyszło update, niby jest lepiej, ale ciągle ten temat przewija się na forach w USA.

Za to przypomniała mi się jedna przewaga HB ;)

Można je swobodnie brać z Europy, bo w paczce językowej jest PL i bezproblemowo to ustawiasz.

Odnośnie uziemienia TI2, to ponoć bez zmian -czyli cudować w domu trzeba.



#2026 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 luty 2019 - 09:55

A jak ekran w ti2 , dalej trza "uziemienie" ? Czy już pokonali to w tej generacji


Sprawdzone osobiście. Trzeba uziemiać.

#2027 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2019 - 10:09

Sprawdzone osobiście. Trzeba uziemiać.

:)

 



#2028 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 24 luty 2019 - 13:13

A w jakim celu się uziemia?. Chodzi o jakieś zakłócenia czy jest inny powód?

#2029 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2019 - 13:37

Nie działa ekran dotykowy w domu-  do zabaw w ustawienia, przeglądanie zapisanych danych itp.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 luty 2019 - 13:37


#2030 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 24 luty 2019 - 17:22

Nie wiem skad większości wędkarzy ma taka opinie na temat helixa w sotusunku do elite ale to już nie mój ból glowy. Tutaj lekkie porównanie dla zainteresowanych


#2031 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2019 - 17:42

Dlatego napisałem, że jeżeli już, to z G3. Bez megaimagingu nie ma z czym HB7G2  za bardzo startować, poza ceną. A wklejasz materiały  z 9tką G3, o ile pamiętam.

A co do autora filmu, który żyje z robienia map dokladnych, to wkurzył się nieco na activeimaging , który nie przekłada się na jakość zapisanych danych z sonaru bocznego. W międzyczasie pokazały się widoczki, które wkleiłem - od HB G3, kupił echo i zrobił test na wodzie, za co trzeba być wdzięcznym, bo mało materiałów jest o G3.

 

BTW, Greg, jaką masz pogodę? Kiedy startujesz?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 luty 2019 - 17:48


#2032 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 24 luty 2019 - 20:56

Dlatego napisałem, że jeżeli już, to z G3. Bez megaimagingu nie ma z czym HB7G2  za bardzo startować, poza ceną. A wklejasz materiały  z 9tką G3, o ile pamiętam.
A co do autora filmu, który żyje z robienia map dokladnych, to wkurzył się nieco na activeimaging , który nie przekłada się na jakość zapisanych danych z sonaru bocznego. W międzyczasie pokazały się widoczki, które wkleiłem - od HB G3, kupił echo i zrobił test na wodzie, za co trzeba być wdzięcznym, bo mało materiałów jest o G3.
 
BTW, Greg, jaką masz pogodę? Kiedy startujesz?

Przepraszam ale szybko przeczytałem temat i myślałem ze od początku jest porównanie najnowszego elita z helixem z tego roku , mój błąd zwracam honor. Jeśli chodzi o Johna Eastona to nie będę się wypowiadał bo to mało wiarygodny gość który ma trochę za uszami , a jego wiedza na temat humminbird zazwyczaj jest mało wiarygodna.
Co do pogody to słabiutko , po paru słonecznych dniach gdzie miałem możliwość porównać 360 z panoptix idą zimniejsze dni wiec wracamy do wędkarstwa podlodowego :(.

#2033 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 luty 2019 - 21:04

Przepraszam ale szybko przeczytałem temat i myślałem ze od początku jest porównanie najnowszego elita z helixem z tego roku , mój błąd zwracam honor. Jeśli chodzi o Johna Eastona to nie będę się wypowiadał bo to mało wiarygodny gość który ma trochę za uszami , a jego wiedza na temat humminbird zazwyczaj jest mało wiarygodna.
Co do pogody to słabiutko , po paru słonecznych dniach gdzie miałem możliwość porównać 360 z panoptix idą zimniejsze dni wiec wracamy do wędkarstwa podlodowego :(.

To ciesz sie, bo u nas to ani na lód, ani na wodę.....po ostatnich przymrozkach stanęło znowu.

Easton to faktycznie ściemniacz, pokazał screeny, które dość różnią się zasięgiem i jakością obrazu od tych super-fotek z USA.

Ciekawym ocb- woda słona?, dopalanie obrazu echa pod konkretny screen? Jakaś postprodukcja? Bo one faktycznie miażdżyły, a u Eastona to tak jak i u Niemców z echolotzetrum- czyli...normalnie.



#2034 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 24 luty 2019 - 21:26

Koledzy, wracając do wyboru garmin striker plus 9sv czy lowrance hook 2 9 tripleshot, prawie się zdecydowałem na garmina bo cena 3000,- i tworzenie map na bieżąco - jak to działa, wędkuję na jeziorach Warmii i Mazur i jeziorach w Szwecji, będzie ok, wystarczy? Waham się bo miałem wcześniej 3 lowrance-y (przed nimi eagle), zgrywałem logi i robiłem mapy w drdepth i było ok. Garmina nie znam, czy jest porównywalny z lowrance-m, jak z solidnością, jakością wyświetlacza, obrazem di i si itd... Czy jest sens dopłacać do lowranca hook-a do 4400,-? Czy jest między nimi różnica warta 1400 zł? Chciałem kupić lowrance Ti9 totalscan w wyprzedaży w cenie 4800, są powystawiane w sklepach ale jak się zadzwoni to już niedostępne a Ti2 to cena zaporowa. Podpowiedzcie striker plus 9sv czy hook2 9 tripleshot? Dzięki



#2035 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 25 luty 2019 - 06:26

Na ebay.it masz jeszcze dostępne elitki 9 w cenie ok.1000 euro.



#2036 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 luty 2019 - 06:51

Na hook2 nie zrobisz map cieniowanych

#2037 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 25 luty 2019 - 08:13

ktoś kupował na ebay.it? Bezpieczne to? Wysyłają za pobraniem? Czy elit ti z ebay.it nie będzie miało jakiejś blokady ograniczeń gps-u?



#2038 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 luty 2019 - 10:06

Czy można zrobić mape struktury dna przez zbieranie danych z Lss3D?

#2039 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 luty 2019 - 10:26

mozna, 3d jest tylko dodatkiem, sam przetwornik zbiera dane SI i echo zapisuje sl2/3  , robisz to w rm,dr, badz jako nakladke bierzaca w echu



#2040 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 luty 2019 - 10:41

Czy można zrobić mape struktury dna przez zbieranie danych z Lss3D?

Póki co najlepsze źródło. Active imaging daje wyraźniejsze odczyty ale do 20-25m. W 455khz widzisz dalej, co pozwala na bardziej poglądowy widok dna, ponieważ nie musisz pływać tak gęsto(brak dużej ilości zaciemnień, szwów łączących obie strony bocznego). Włącz również zapis logów, bo najlepsza mapa struktury graficznie wychodzi z Reefmastera. Jedna robota, a poskładanie danych możesz zlecić- jak nie masz. Osobiście używam nakładki struktury, by widzieć czy pływam równolegle i trasy nachodzą delikatnie na siebie. Właściwa obróbka już w programie do map. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych