Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#2001 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2019 - 10:51

Próbowałeś własnej kombinacji? To akurat GPSMap, ale wydane mi się, że w Echo tez się dało.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Próbowałem. Max 3 okna, 92SV chirp. Może w plusach coś zmienili.



#2002 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 20 luty 2019 - 14:08

wyszukałem garmina striker plus 9 sv z przetwornikiem za 3000 a lowranca hook2 9 tripleshot za 4400, oba  nowe z gwarancją w necie na stronach sklepów stacjonarnych, chyba nie warto dopłacać do hooka, na plus hooka podział ekranu na 4 i alot kart ale nie rysuje mapy na bieżąco jak striker, +50% za to to chyba za dużo, co myślicie? Raymarine element 9 jest fajny ale cena 5600 to już prawie lowrance elite ti2 6400, błędne koło. Ktoś podpowie jak mu się sprawuje garmin striker plus z sv w wersji 9 lub 7 cali?



#2003 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 20 luty 2019 - 14:21

normalnie się sprawuje Garmin Striker plus 9SV. po włączeniu działa. Nie ma co dopłacać do Hooka2 szczególnie jeśli nie potrzebujesz dużej ilości map



#2004 OFFLINE   darekniestroj

darekniestroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Niestroj

Napisano 20 luty 2019 - 21:23

Witam wszystkie użytkowniczki i użytkownikówJ

Na ten sezon chcę zakupić echosondę. Będę ją używał raczej w 95 % na wodach do 50 ha i max głębokość 10 metrów, w celu znajdowania karpiowych miejscówek, Są to wody typu żwirownia, glinianka .

Od echosondy oczekuję:

- Dostępność bocznego skanowania Side vu itp.

- Skanowanie 3 D o ile ma to już sens?

- Czytelny ekran , szczególnie w słoneczne dni

- zaznaczania miejscówek, opisywania ich oraz żeby miejscówka zapisana była w miejscu, którym była wybrana, a nie zapisana.

- Możliwości tworzenia map batymetrycznych.

- Jeżeli to możliwe, to aby można je odczytać nad woda np. po kilku godzinach od pływania,

- Min. 7 cali

 

Nie wykluczam zakupu echosondy poza granicami kraju, ale musi być język polski oraz działać GPS. Jaką polecacie echosondę z jakim przetwornikiem oraz gdzie można ją okazyjnie zakupić. Budżet 4 tysiące, ale jeżeli faktycznie będzie trzeba to będę wydać trochę więcej. Czy ktoś przyglądał się echosondzie Element na targach i może coś o niej powiedzieć?

Pozdrawiam

Darek



#2005 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 20 luty 2019 - 21:30

Ba giełdzie wisiała elite ti2 7" , bardzo dobre echo.

#2006 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 luty 2019 - 06:42

Witam wszystkie użytkowniczki i użytkownikówJ

Na ten sezon chcę zakupić echosondę. Będę ją używał raczej w 95 % na wodach do 50 ha i max głębokość 10 metrów, w celu znajdowania karpiowych miejscówek, Są to wody typu żwirownia, glinianka .

Od echosondy oczekuję:

- Dostępność bocznego skanowania Side vu itp.

- Skanowanie 3 D o ile ma to już sens?

- Czytelny ekran , szczególnie w słoneczne dni

- zaznaczania miejscówek, opisywania ich oraz żeby miejscówka zapisana była w miejscu, którym była wybrana, a nie zapisana.

- Możliwości tworzenia map batymetrycznych.

- Jeżeli to możliwe, to aby można je odczytać nad woda np. po kilku godzinach od pływania,

- Min. 7 cali

 

Nie wykluczam zakupu echosondy poza granicami kraju, ale musi być język polski oraz działać GPS. Jaką polecacie echosondę z jakim przetwornikiem oraz gdzie można ją okazyjnie zakupić. Budżet 4 tysiące, ale jeżeli faktycznie będzie trzeba to będę wydać trochę więcej. Czy ktoś przyglądał się echosondzie Element na targach i może coś o niej powiedzieć?

Pozdrawiam

Darek

Kolego, ta elitka jeszcze wisi- podbij do człowieka.

Co do 3D nie jest ci zupełnie potrzebne do namierzania miejscówek karpiowych, poza tym tu trzeba już mocniejszych zabawek i cena wyższa 2.5krotnie od tego co możesz mieć z giełdy.



#2007 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 813 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 21 luty 2019 - 08:13

Czy echo z linku będzie miało blokadę GPS ?

 

https://www.ebay.com...ts/173532707383


Użytkownik szczupak1 edytował ten post 21 luty 2019 - 08:18


#2008 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 21 luty 2019 - 08:38

Nie.



#2009 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 luty 2019 - 09:05

Te echa są juz od dłuższego czasu, bo w komplecie jest przetwornik niezbyt nadający się na słodką wodę. Mam do nich dostęp i mogę sprzedawać w cenie podobnej jak z ebay + podatki, ale na razie odpuściłem. Język sprawa dyskusyjna - czasami jest, czasami nie ma. Jak byś chciał zmienić przetwornik, to tak różowo w kosztach nie wygląda. Poprzednia wersja, bez CHIRP, była ograniczona tylko do przetworników morskich. Nie wiem jak z tą, kwestia do sprawdzenia.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 21 luty 2019 - 09:10


#2010 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 luty 2019 - 17:40

Te echa są juz od dłuższego czasu, bo w komplecie jest przetwornik niezbyt nadający się na słodką wodę. Mam do nich dostęp i mogę sprzedawać w cenie podobnej jak z ebay + podatki, ale na razie odpuściłem. Język sprawa dyskusyjna - czasami jest, czasami nie ma. Jak byś chciał zmienić przetwornik, to tak różowo w kosztach nie wygląda. Poprzednia wersja, bez CHIRP, była ograniczona tylko do przetworników morskich. Nie wiem jak z tą, kwestia do sprawdzenia.

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka

Poza tym ten przetwornik nie ma bocznej wiązki i DI zdaje się też czyli jest do dupy. Tysiąc złotych kosztuje rozsądny typu GT40.

 

https://buy.garmin.c...573585#overview


Użytkownik godski edytował ten post 21 luty 2019 - 17:50

  • szczupak1 lubi to

#2011 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2019 - 20:16

Jak jest różnica w Humminbird Xelix 7 o oznaczeniach G2 a G2N ? Czy producent wprowadzał jakieś ulepszenia w oprogramowaniu dla tych z oznaczeniem G2N ?



#2012 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2019 - 20:34

Różnica jest w ilości złącz=możliwości funkcjonowania w sieci urządzeń- dziobowiec, kompasGPS itp.



#2013 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2019 - 20:47

Rozumiem, dodatkowe w moim przypadku zbędne funkcjonalności. Czy Humminbird HELIX 7 CHIRP SI GPS G2 sprawdzi mi się na jeziorach typu polodowcowych najczęściej o głębokościach rzędu nawet 45m ? Moim celem będą okonie, szczupaki i również sandacze.



#2014 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2019 - 20:56

Czy karta Autochart Zero Line dedykowana echosondom Hummninbird z konturami ponad miliona zbiorników wodnych w Europie będzie miała  kontury jakichkolwiek jezior czy zbiorników zaporowych występujących na terenie Polski ? Korzystał ktoś z takiej karty ? Jakie jest ogólne zdanie o nich ? Czy jest to przydatne pod kątem robienia map batymetrycznych na swoim ulubionym zbiorniku ?



#2015 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2019 - 21:20

Odszukaj specyfikację i sprawdź zasięgi obrazowań poszczególnych.

Co do karty ZL, to ona jest niezbędna do tworzenia map własnych na HB, w niczym innym tego nie porobisz dla tego echa. Na szybko- to poprzez funkcję liveautochart, na bardziej bogato to poprzez dedykowany soft- czyli LakemasterAutochart/Pro

Linie brzegowe zbiorników naturalnych są, gorzej z zaporówkami. Poza tym mając program na kompa, można taką linię wysmażyć samemu.

Co do sprawdzalności vs. konkretne gatunki ryb- to trochę s-f pytanie,  bo nie jesteś w stanie ich rozpoznać, można domniemywać na  podstawie przesłanek typu lokalizacja, liczebność.

Tego żadne echo nie potrafi.


  • miętus lubi to

#2016 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 23 luty 2019 - 21:31

Rozumiem, dodatkowe w moim przypadku zbędne funkcjonalności. Czy Humminbird HELIX 7 CHIRP SI GPS G2 sprawdzi mi się na jeziorach typu polodowcowych najczęściej o głębokościach rzędu nawet 45m ? Moim celem będą okonie, szczupaki i również sandacze.

 

Możesz też kupić Lowrance Elite TI 2 7", masz opcję (mapowania) lub dokupić mapy-gotowca w pakiecie z kilkoma lub więcej jeziorami w zestawie (cena od 299 zależnie od okolicy ). Zestawiając Helixa Si G2  z Elitką 7Ti2 z przetwornikiem Activ Imaging to Elitka będzie miała dużo nowszy a zarazem o wiele mocniejszy przetwornik. Kasa trochę większa ale to najświeższy sprzęt na ten moment na rynku. Chyba w kwietniu ma pojawić się Mega Si ale dostępne od 8 cali ale to już cena z polskiej dystrybucji pewnie koło 6 tyś zł.


Użytkownik cabage edytował ten post 23 luty 2019 - 21:35

  • miętus lubi to

#2017 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2019 - 21:37

No i można z map socjalnych pożywić się dla sprzętów Lowrance,  HB to praktycznie ich nie ma dla naszych wód.


  • miętus lubi to

#2018 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2019 - 21:39

Dzięki Maciej za wyczerpującą odpowiedź na temat mapowania w HB. Wszystko się zgadza, że na podstawie zapisów aktywności ryb na echosondzie praktycznie nigdy nie wiemy z jaką rybą mamy do czynienia, tak więc przyznaję, że ostatnie zdanie było niepotrzebne ;) Program Lakmaster Autochart Pro może być fajnym dodatkiem, lecz niestety dość drogim w porównaniu do ceny urządzenia. Z drugiej strony trzeba mieć dość dużo czasu na obróbkę pozyskanych danych.



#2019 OFFLINE   miętus

miętus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaKamionna
  • Imię:Leszek

Napisano 23 luty 2019 - 21:46

Możesz też kupić Lowrance Elite TI 2 7", masz opcję (mapowania) lub dokupić mapy-gotowca w pakiecie z kilkoma lub więcej jeziorami w zestawie (cena od 299 zależnie od okolicy ). Zestawiając Helixa Si G2  z Elitką 7Ti2 z przetwornikiem Activ Imaging to Elitka będzie miała dużo nowszy a zarazem o wiele mocniejszy przetwornik. Kasa trochę większa ale to najświeższy sprzęt na ten moment na rynku. Chyba w kwietniu ma pojawić się Mega Si ale dostępne od 8 cali ale to już cena z polskiej dystrybucji pewnie koło 6 tyś zł.

Lowrance Elite 7Ti2 ma nowocześniejszy i lepszy przetwornik niż HB Helix, ale czy warto wydać 2 tys zł więcej na zakup takiej echosondy ? Możesz podać w skrócie zalety Elite Ti2 na 2019 rok, jeśli się orientujesz w temacie ?


Użytkownik miętus edytował ten post 23 luty 2019 - 21:47


#2020 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 luty 2019 - 22:08

Niezależnie od brandu echa, mapy robione na sofcie są lepszej jakości, można skorygować błędy głębokości. Niestety nie za darmo i finansowo , i czasowo- jak słusznie zauważyłeś.

 Główne przewagi EliteTi2 nad 7SiG2:

- ekran z dotykiem

- funkcję mapowania za free w ramach Genesis Live i oczywiście porobi ci na wodzie mapkę struktury dna- dającą fotograficzne zobrazowanie tego, co na nim jest.

- funkcja fishreveal-która nakłada łuki ryb na obraz DI. Di w HB będzie gorszej jakości, bo nie ma w ducerze specjalnego kryształu do tego. Niemniej - w zupełności wystarczy do rozpoznania obiektów na dnie, bezpośrednio pod łódką.

- prostota obsługi parametrów wyświetlanego obrazowania- jeden suwak do kontrastu, w HB masz większą customizację odczytów sonaru bocznego/dI poprzez manipulację czułością, szybkością przesuwania ekranu i również kontrastem.

-jakość odczytów z sonaru bocznego jest większa, bo nowa paleta i częstotliwość 800khz robią robotę na wodzie

Najważniejszą przewagą HB7SIG2 pozostaje cena,(ale kartę ZL musisz dokupić, by mapować na wodzie), niezły sonar boczny.


  • cabage, skilos i miętus lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych