Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#1961 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 10 luty 2019 - 10:46

Witam, po głębszej lektorze czas na zakup echosondy, w porównywalnej cenie padło na garmina Striker plus 9sv/humminbird helix 7si , Striker nawet trochę tańszy. Postawili byście na większy ekran Striker, czy szerszy stożek helix?


Nam chcesz kupić to echo, czy sobie? Poczytałeś, znasz wady, znasz zalety, znasz Swoje potrzeby. Nikt Ci nie wytłumaczy, czy wolisz blondynki czy brunetki.
  • godski lubi to

#1962 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2019 - 11:01

Tak jak kolega wyżej napisał ale ja bym wybrał ekran i Garmina.


  • kkonrad lubi to

#1963 OFFLINE   kkonrad

kkonrad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • Lokalizacjabialystok
  • Imię:konrad
  • Nazwisko:k

Napisano 10 luty 2019 - 11:47

Nam chcesz kupić to echo, czy sobie? Poczytałeś, znasz wady, znasz zalety, znasz Swoje potrzeby. Nikt Ci nie wytłumaczy, czy wolisz blondynki czy brunetki.

Ok ,a jakbym miał kupić tobie w prezencie, to którą chciał byś dostać? ;)
  • Łowca.b lubi to

#1964 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 10 luty 2019 - 12:17

Ok ,a jakbym miał kupić tobie w prezencie, to którą chciał byś dostać? ;)


Garmin. Nie wiem czy lepsza, przywiązanie do marki :) adres do wysyłki podam na priv ;)

#1965 OFFLINE   Zbigniew96

Zbigniew96

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 luty 2019 - 15:18

Witam,jestem zainteresowany kupnem echosondy Lowrance HDS 9 live z Anglii https://hudsonmarine...00-14425-001.Na stronie z echosondą można ściągnąć instrukcję obsługi w której zapisano "kraje zamierzonego zastosowania w UE" i jest wymienionych ponad 30 krajów w tym Polska.Czy to oznacza że menu będzie też polskie?Cena urządzenia jest zachęcająca bo 1759 funtów czyli ok.8800zł,czyli ok.2000 mniej niż u naszych złodziei.Może ktoś kupował lub ma doświadczeni w tej materii.



#1966 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 10 luty 2019 - 15:41

raczej nie będzie, spytaj srzedawcy



#1967 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 luty 2019 - 16:04

Witam,jestem zainteresowany kupnem echosondy Lowrance HDS 9 live z Anglii https://hudsonmarine...00-14425-001.Na stronie z echosondą można ściągnąć instrukcję obsługi w której zapisano "kraje zamierzonego zastosowania w UE" i jest wymienionych ponad 30 krajów w tym Polska.Czy to oznacza że menu będzie też polskie?Cena urządzenia jest zachęcająca bo 1759 funtów czyli ok.8800zł,czyli ok.2000 mniej niż u naszych złodziei.Może ktoś kupował lub ma doświadczeni w tej materii.

Kupowałem swój sprzęt w UE, jest podstawowy pakiet językowy - bez naszego kraju, niestety. Było to w lipcu, poprzednia generacja urządzeń w stosunku do HDS live.

Moim zdaniem nie będzie, ale zapytaj po prostu sprzedawcy lub supportu Lowrance w UK.



#1968 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 luty 2019 - 16:09

(...)Cena urządzenia jest zachęcająca bo 1759 funtów czyli ok.8800zł,czyli ok.2000 mniej niż u naszych złodziei.(...)

Dzień dobry.

Zachęcam do zapoznania się z panującymi tu zwyczajami:

http://jerkbait.pl/t...a-naszym-forum/

 

Jako że jest to Twój pierwszy post i od razu obraziłeś wielu uczciwych handlowców, ośmielam się zaproponować Ci interes życia. Załóż firmę, legalnie sprowadź wzmiankowane wcześniej echosondy i sprzedawaj je taniej, może nawet taniej niż w Anglii. Zyskasz sobie liczne grono zachwyconych nabywców. 

 

Jeśli mimo dobrych chęci nie uda się sprzedawać tak tanio, jak w Anglii, to zawsze możesz liczyć, że ktoś nawrzuca Ci od "złodziei". Ale wtedy nie obrażaj się. Dałeś przecież dobry przykład...

 

post-52580-0-71719300-1549811441.jpg

 

Załączony plik  51253916_2310348692317515_7114458698411409408_n.jpg   37,58 KB   15 Ilość pobrań



#1969 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 10 luty 2019 - 16:57

Witam.
Kolego Maciej K , z Twojej wypowiedzi wnioskuję , że wszystko działa , tylko brak "menu" w języku polskim?

#1970 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 luty 2019 - 17:01

Wgranie paczki językowej to podobno 600-1000 zł. Tylko noe wiem jak z gwarancją...

#1971 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 luty 2019 - 17:12

Witam.
Kolego Maciej K , z Twojej wypowiedzi wnioskuję , że wszystko działa , tylko brak "menu" w języku polskim?

Nie działają sprzęta od  Lowrance w serii HDS - (nie wiem jak z Elitami) na rynek amerykański.

To co jest w sprzedaży w EU będzie działać- co stwierdziło wielu kupujących stamtąd, problemem jest paczka językowa, która w standardzie nie zawiera naszego języka.

Angielski nie przeszkadza mi zupełnie w obsłudze echa na wodzie, problem pojawia się w zaawansowanych opcjach, ustawieniach echa.



#1972 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 luty 2019 - 17:17

gwarancja pewnie bedzie oboiwazywac softowo a nie sprzetowo , za cos w koncu sie placi.zapewne  nie dadza gwarancji na sprzek gdy np padnie wyswietlacz badz jakis inny element, w koncu zarabiaja w takim wypadku tylko na sofcie.

@Maciek bo funkcjom zaawanasowanym trzeba poswiecic troche czasu , ale zawsze mozna gdzies dorwac instrukcje pl , i juz czlek sie stanie madrzejszy :)


Użytkownik siarq edytował ten post 10 luty 2019 - 17:19


#1973 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1938 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 10 luty 2019 - 17:36

Jak kupi ciocia w Anglii to będzie cała gwarancja. W ogóle najlepiej jak ciocia kupi na siebie jeśli jest z U K. U nas sprzedawcy nie są złodziejami. A ja mogę sobie kupić sprzęt gdzie chcę. Jestem obywatelem świata. Wystarczy trochę ruszyć głową. Teraz słownik j. Ang jest w każdym fonie. Byleby tylko były jednostki metryczne

#1974 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 10 luty 2019 - 17:48

Są jednostki i wszystko bez problemu działa. Języka Polskiego brak ale jest to do ogarnięcia przez serwis w UK.

#1975 OFFLINE   Camerman

Camerman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaKaowice
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Jędrecki

Napisano 13 luty 2019 - 10:27

Noszę się z zamiarem zakupu nowej echosondy, do tej pory mam Garmina GPSMap 521S, lecz technologie obrazowania tak poszły do przodu, że mój Garmin stał się nieco archaiczny. W śród bogactwa echosond, moją uwagę zwróciły dwa modele, a mianowicie Lowrance HDS 7 Live, oraz Humminbird Humminbird HELIX 9 CHIRP MEGA SI+ GPS G3N. Mimo różnicy w wielkości matrycy, urządzenia te są w podobnej cenie. Interesuje mnie w dużej mierze tworzenie własnych map na rynnowych, dość głębokich jeziorach Pojezierza Lubuskiego. Jestem amatorem spinningu i gonię głównie za dużymi okoniami. Ogromna prośba do kolegów, którzy mają wiedzę, o pomoc w wyborze. Za każdą sugestię, uwagę, poradę, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam, Krzychu



#1976 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 13 luty 2019 - 11:25

Będą decydowały szczegóły. Generalnie jednak większy ekran daje większy komfort pracy.



#1977 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 13 luty 2019 - 11:42

Ja bym sie nawet chwili nie zastanawial tylko bral HB. Co prawda jest potrzebny dodatkowy program to tworzenia map , ale wychodza swietnie . No i jak kolega wyzej napisal ,rozmiar wyswietlacza robi swoje :) Oczywiscie posiadalem i echo Lowrance i HB i zostalem jednak przy HB oczywiscie jest to tylko moja opinia ;)

Pozdrawiam



#1978 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 13 luty 2019 - 11:52

Gwoli ścisłości - w przypadku HB dodatkowy program nie jest niezbędny, tylko karta HB Zero Lines (jeżeli chcemy zapisać ponad 8h danych).


  • miętus lubi to

#1979 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 luty 2019 - 14:15

Ekran większy robi robotę... mapy piekne tylko grupa navico czyli lowranve/simrad

#1980 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 13 luty 2019 - 18:23

przy takim wyborze niestety HB będzie lepsze, ale rozumiem,  że nie masz gdzie kupić w niższej cenie HDS Live 9 i stad wybór pomiędzy Lowrance 7 cali a HB 9 cali

gdyby obydwa były 9 cali optowałbym za HDS ze względu na 1,5 raza lepszą rozdzielczość ekranu od HB. W wersji Lowrance 7 cali i HB 9 cali rozdzielczość jest taka sama w obydwu ale ekran większy w HB

Ja zastanawiam sie pomiędzy HDS Live 9 a Elite Ti2 12, u mnie decyzja podyktowana jest dostępem do map w Polsce i zagranicą poprzez C-MAP Genesis i współpracą z silnikami dziobowymi Motorguide bo do tych mam dostęp a MinnKota jakoś nie ma dobrych cen w Polsce


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 13 luty 2019 - 18:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych