Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#3701 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 05 listopad 2022 - 13:00

........... Wiem, że nowe Garminy mają możliwość uziemienia ekranu co podobno bardzo pomaga w eliminacji zakłóceń (starszy Echomap 92sv niestety nie posiada takiej opcji)........................................

 

 

Przed wypłynięciem każdy elektryk CI to ogarnie. Ale uziemienie na wodzie może być problematyczne jednak  :lol:  :lol:  :lol:



#3702 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 05 listopad 2022 - 13:03

Garmin ECHOMAP Ultra 102sv and GT54UHD-TM Transducer | Happy Angler

sxv- modu sonarowy obsługujący sonar tradycyjny, clearvu i side vu, bez tego oznaczenia dany ekran nie obsługuje przetworników sam z siebie, ma tylko złącze network. 

 

W Happy Angler ULTRY 102 z przetwornikiem za 966E nie ma. A co myślisz o Echomap 92SV z GT56 za 750E ? Rozdzielczość ekranu mniejsza , wielkość o 1" mniejsza ale sam nie wiem czy to mi zrobi aż tak wielką różnicę.

Urządzenie wielofunkcyjne Garmin ECHOMAP 92sv UHD z przetwornikiem GT54UHD-TM | Szczęśliwy wędkarz (happyangler.com)



#3703 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 05 listopad 2022 - 14:36

To może ja odpowiem bo właśnie jestem po testach z 92sv i 102sv na wodzie .
Krótko i na temat : różnica jest spora i jak dla mnie warto trochę dopłacić do 102sv .

Jacky x na Sportfiskeprylar.se były jeszcze 102jki w dobrej cenie

W Happy Angler ULTRY 102 z przetwornikiem za 966E nie ma. A co myślisz o Echomap 92SV z GT56 za 750E ? Rozdzielczość ekranu mniejsza , wielkość o 1" mniejsza ale sam nie wiem czy to mi zrobi aż tak wielką różnicę.
Urządzenie wielofunkcyjne Garmin ECHOMAP 92sv UHD z przetwornikiem GT54UHD-TM | Szczęśliwy wędkarz (happyangler.com)


Użytkownik sero1975 edytował ten post 05 listopad 2022 - 14:38


#3704 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 05 listopad 2022 - 17:39

To może ja odpowiem bo właśnie jestem po testach z 92sv i 102sv na wodzie .
Krótko i na temat : różnica jest spora i jak dla mnie warto trochę dopłacić do 102sv .

Jacky x na Sportfiskeprylar.se były jeszcze 102jki w dobrej cenie
 

 

Próbowałem tam zrobić zakupy ale przy płatności wyskoczyło jakieś okienko i nie wiem co tam trzeba wpisać. Zrozumiałem, że to jest jakieś zabezpieczenie i przepisywałem tekst ale to niezadziałało:

"type in the following text"
"rewers klonik emocja emocja weopff"

 

"type the text"

 

PS. Tekst owszem trzeba przepisać ale chodzi o to , że trzeba odfajkować zgodę w okienku.


Użytkownik Jacky X edytował ten post 05 listopad 2022 - 17:50


#3705 OFFLINE   Rafal_S

Rafal_S

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 05 listopad 2022 - 23:36

Przed wypłynięciem każdy elektryk CI to ogarnie. Ale uziemienie na wodzie może być problematyczne jednak  :lol:  :lol:  :lol:

Nie jest to wcale problematyczne :). Polecam obejrzeć filmik na kanale Sonary i mapy: "Zakłócenia od silników z maksymizerami w Garminie- rozwiązanie problemu" na youtube. Spokojnie można to ogarnąć samemu :).



#3706 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 listopad 2022 - 08:36

Nie jest to wcale problematyczne :). Polecam obejrzeć filmik na kanale Sonary i mapy: "Zakłócenia od silników z maksymizerami w Garminie- rozwiązanie problemu" na youtube. Spokojnie można to ogarnąć samemu :).

Też polecam ten flm ;))

overall- wystarczy kawałek kabla miękkiego z jakimś ciężarkiem- by za burtę wyrzucić albo przykręcić do metalowej sztycy czy czegokolwiek innego będącego w wodzie. Inne elementy układanki to osobne zasilanie, rozłożenie kabli na łodzi tak, by przetwornikowe były jak najdalej od prądowych. Ferryty niewiele wnoszą  tak naprawdę , można je dla spokoju ducha zawiesić na kabel zasilający i przetwornikowy. 



#3707 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 listopad 2022 - 18:48

I tak ma być:) ja ze Szwecji kiedyś mk.kupowalem to tez niebylo mowy o 0% vat na firmę. Tylko ze to duży sklep. Z małymi sklepami w Niemczech nie ma problemu w tej materii


Mniejsza o to czy vat 0 czy 23 bo to w sumie na jedno wychodzi przy zakupie na firmę, pytanie czy na jakimś etapie zakupu, mamy możliwość podania danych firmy. Doszedłem do podania numeru karty i do tago momentu nie było takiej możliwości, potem pojawia się taka możliwość ?

#3708 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 listopad 2022 - 19:38

jak bralem mk ze szwecji to niebylo mozliwosci wpisania danych firmy - tylko dane wysylkowe , tym samym nawet jak na te dane zrobili fakture to bez nip i tyle z tej faktury. jakis duzy sklep to byl , niepamietam nazwy. Pisalem tez do nich email-e , lecz bez jakiejkolwiek odpowiedzi. paczka ups przyszla w 4 dni


  • amalker lubi to

#3709 OFFLINE   byxtarr

byxtarr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 08 listopad 2022 - 21:21

W Happy Angler ULTRY 102 z przetwornikiem za 966E nie ma. A co myślisz o Echomap 92SV z GT56 za 750E ? Rozdzielczość ekranu mniejsza , wielkość o 1" mniejsza ale sam nie wiem czy to mi zrobi aż tak wielką różnicę.

Urządzenie wielofunkcyjne Garmin ECHOMAP 92sv UHD z przetwornikiem GT54UHD-TM | Szczęśliwy wędkarz (happyangler.com)

Ja używam ponad rok 92SV z GT54 - uważam, że będziesz zadowolony. Pytanie czego używałeś wcześniej - ja miałem poprzednie echo bez map i tutaj same mapy już mi ogromnie wiele ułatwiają. Pytanie czy przesiąść się na większe i czy warto? Zawsze warto większe. Natomiast ja jestem ogromnie zadowolony z tego co mam i mi wystarcza do sprawnego łowienia :). Podobnie zmieniałem wcześniej auto z uterenowionego kombi na dużego SUV-a - czy warto - oczywiście, że warto, ale jak miałem kombi to też mi się podobało. Reasumując - uważam, że jeśli nie masz ochoty wydawać więcej to 92sv jest naprawę fajną echosondą.



#3710 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 11 listopad 2022 - 11:14

Jak by ktoś jeszcze szukał Echomap Ultra 102sv z GT54, to tu jest chyba najtańsza oferta z darmową wysyłką (cena jest ceną brutto): https://www.ruoto.fi...9/753759212889/


  • Maciej_K lubi to

#3711 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 listopad 2022 - 11:28

Jak by ktoś jeszcze szukał Echomap Ultra 102sv z GT54, to tu jest chyba najtańsza oferta z darmową wysyłką (cena jest ceną brutto): https://www.ruoto.fi...9/753759212889/

Najgorętsza promocja w Eu tego sezonu wyprzedażowego. Ciekawe, czy nie będzie następcy dużych echomapów??



#3712 OFFLINE   Seeba

Seeba

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 listopad 2022 - 10:29

Ten Echomap Ultra 102sv z GT54 jest lepszym rozwiązaniem od lowrance elitę 9 fs?



#3713 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 12 listopad 2022 - 21:51

Witam.Mysle o przesiadce z Lowrance Elite hdi na cos z bocznym sonarem.Duzo tego wszsytkiego jest a obejzec/wyprobowac na zywo nie mam mozliwosci wiec pytanie moje co i czy warto.Jest oferta Lowrance HDS 9 plus przetwornik 3D za okolo 5K i nad tym sie zastanawiam.Czy moze lepiej pojsc w cos nowszego,9 FS?Inne firmy do mnie nie przemawiaja z powodu braku cierpliwosci do grzebania w ustawieniach.Wertykal mnie nie interesuje a poprostu zeby to jakos udczciwie dzialalo.Do tych ktorych swiezbia palce zeby odeslac mnie do jakiegos linku prosze STOP.Czytalem duzo a posty z cyframi/nazwami jakos niczego mi nie objasnily.

wiec jesli mozna prosic zwykle proste porady.

Z gory dziekuje.



#3714 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 12 listopad 2022 - 22:14

Hds 9 której generacji ? Gen 3 carbon czy live za te 5k?. 3d to osobny przetwornik z modułem black box- mało mobilne + ewentualnie osobny przetwornik dla 2d jeśli uzywasz

#3715 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2022 - 06:44

Witam.Mysle o przesiadce z Lowrance Elite hdi na cos z bocznym sonarem.Duzo tego wszsytkiego jest a obejzec/wyprobowac na zywo nie mam mozliwosci wiec pytanie moje co i czy warto.Jest oferta Lowrance HDS 9 plus przetwornik 3D za okolo 5K i nad tym sie zastanawiam.Czy moze lepiej pojsc w cos nowszego,9 FS?Inne firmy do mnie nie przemawiaja z powodu braku cierpliwosci do grzebania w ustawieniach.Wertykal mnie nie interesuje a poprostu zeby to jakos udczciwie dzialalo.Do tych ktorych swiezbia palce zeby odeslac mnie do jakiegos linku prosze STOP.Czytalem duzo a posty z cyframi/nazwami jakos niczego mi nie objasnily.

wiec jesli mozna prosic zwykle proste porady.

Z gory dziekuje.

Weź 9tkę FS i będzie ok. Za 5k nie wierzę w set carbona z SS3D , no chyba że w USA. Jak chcesz mieć spokój z grzebaniem w ustawieniach= Lowrance. Linkować ci nie będę , natomiast u mnie na kanale sonary i mapy masz różne brandy pokazane, polecam. Dużo tam tego jest, ale jak masz czas- to go poświęć na sprawę, bo to twoje pieniądze, ty będziesz używał a nie userzy jerkbaita. 


  • siarq lubi to

#3716 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 listopad 2022 - 09:31

Nie jes to carbon,Hds 3gen.Tak wyglada

Załączone pliki


Użytkownik woblerus edytował ten post 13 listopad 2022 - 09:34


#3717 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 listopad 2022 - 09:48

idz w fs , jak Maciek pisal- gen3 to już donozaur

Użytkownik siarq edytował ten post 13 listopad 2022 - 10:17


#3718 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2022 - 09:52

Nie jes to carbon,Hds 3gen.Tak wyglada

Odpuść, to co nowe jest na ekranie znacznie lepsze i mniej kłopotliwe instalacyjnie. moduł wygląda niewinnie, ale komplet kabli- przeciwnie. 



#3719 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 13 listopad 2022 - 10:07

Takiej odpowiedzi oczekiwalem,prostej...Dziekuje za rady.

Wiec jesli FS to nie trzeba sie spieszyc a Black Friday tuz  :)



#3720 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4664 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2022 - 10:12

Takiej odpowiedzi oczekiwalem,prostej...Dziekuje za rady.

Wiec jesli FS to nie trzeba sie spieszyc a Black Friday tuz  :)

U nas na większe obiżki bym nie liczył, zagraniczne nie mają menu PL i trzeba się nakombinować, by to uzyskać lub po prosut zapłacić za kod odblokowujący język. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych