Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4155 odpowiedzi w tym temacie

#3721 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2022 - 10:20

Cześć Koledzy, krótko i na temat,

 

Kupiłem sobie pierwsze pływadło, gumiaka Honda z aluminiową podłogą.

Chcę się uzbroić w echosonde, coś porządnego na lata, nie chcę dojśc do wniosku, że muszę zmienić po jednym sezonie :/.

 

70% łowienia to rzeka Warta w okolicach Wielkopolski, pływanie na spalinie, okazjonalnie jeziorko z elektrykiem.

Nigdy wcześniej tak prawdziwie nie łowiłem z echo, nie licze kilka razy na obcej łajbie z obcym echo, raczej się przyglądałem (używam deepera, ale to przy karpiowaniu :)).

 

Echo chcę głównie używać do badania dna, szukania twardego dna, oznaczania miejsc, fajnie gdyby była mapa batymetryczna/geograficzna żebym wiedział gdzie jestem na jeziorze/rzece, chyba taka klasyka (z panoptixa nie sądzę bym korzystał).

 

Po głębokiej lekturze wytypowałem ECHOMAP™ Ultra 102sv z przetwornikiem GT56UHD-TM, ale pytanie czy to nie będzie totalny overkill? (gdyby seria echomap 92sv uhd miała wyświetlacz lepszy niz 800x400 to bym brał).

 

Co sądzicie?

L.M.



#3722 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2022 - 10:34

Cześć Koledzy, krótko i na temat,

 

Kupiłem sobie pierwsze pływadło, gumiaka Honda z aluminiową podłogą.

Chcę się uzbroić w echosonde, coś porządnego na lata, nie chcę dojśc do wniosku, że muszę zmienić po jednym sezonie :/.

 

70% łowienia to rzeka Warta w okolicach Wielkopolski, pływanie na spalinie, okazjonalnie jeziorko z elektrykiem.

Nigdy wcześniej tak prawdziwie nie łowiłem z echo, nie licze kilka razy na obcej łajbie z obcym echo, raczej się przyglądałem (używam deepera, ale to przy karpiowaniu :)).

 

Echo chcę głównie używać do badania dna, szukania twardego dna, oznaczania miejsc, fajnie gdyby była mapa batymetryczna/geograficzna żebym wiedział gdzie jestem na jeziorze/rzece, chyba taka klasyka (z panoptixa nie sądzę bym korzystał).

 

Po głębokiej lekturze wytypowałem ECHOMAP™ Ultra 102sv z przetwornikiem GT56UHD-TM, ale pytanie czy to nie będzie totalny overkill? (gdyby seria echomap 92sv uhd miała wyświetlacz lepszy niz 800x400 to bym brał).

 

Co sądzicie?

L.M.

Szukaj ultry w Szwecji, tam co prawda z gt54 jest po niecałe 6k, A to dobry ekran jest

Overkilem w Garminie to jest Gpsmap 8410 xsv bo ma jeszcze więćej pxl niż ultra :)



#3723 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 listopad 2022 - 10:50

Cześć Maciej,

 

Dwa pytania,

 

1) Czytam speca GT54 vs GT56, czy warto nad tym rozmyślać w kontekście łowienia na rzece, który z nich byłby lepszy?

Czytam to zestawienie, ale nie potrafię tego ocenić...tzn wiem względnie jak działa echo, wiem czym są kąty, wiązki etc...ale w kontekście tej konkretnej echo i łowienia na rzece...to nie wiem ;).

 

https://www8.garmin....ction_guide.pdf

 

2) Jak to jest z mapami, czy Ultra ma już jakiś preload, a jeżeli tak to jaki? Innymi słowy, chciałbym widzieć w WLKP gdzie jestem na mapie czy to płynę po rzece czy po jeziorku.

 

Z góry dzięki z info ;).



#3724 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 13 listopad 2022 - 20:25

Co do planów zakupowych w Lowrance- poczekaj, dobrze radzę ;)


Pojawiła się na YT informacja o nowościach Lowrance 2023: HDS Pro i Active Target 2

#3725 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 listopad 2022 - 21:09

Pojawiła się na YT informacja o nowościach Lowrance 2023: HDS Pro i Active Target 2

Masz na myśli gościa , co do zdjęć z neta gada?

Powiem tak,że przełomu nie spodziewam się bo widziałem ceny nowych przetworników, zanim usunęli linki. Jest kilka ciekawostek, ale póki co nie ma potwierdzenia, a nawet jakby było, to nie bedę nic wrzucał, bo 2lata temu miałem korespondencję z panami z PP, którzy nie życzyli sobie m.in. tutaj publikacji o nowościach przed oficjalnym release. 



#3726 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5495 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 listopad 2022 - 21:52

Do końca roku pewnie w ziemi obiecanej zrobia ,premierę a u nas jak zwykle na wiosnę. Także chwilą cierpliwosci i wszytsko bedziw jasne

#3727 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3543 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 14 listopad 2022 - 08:36

Masz na myśli gościa , co do zdjęć z neta gada?

Powiem tak,że przełomu nie spodziewam się bo widziałem ceny nowych przetworników, zanim usunęli linki. Jest kilka ciekawostek, ale póki co nie ma potwierdzenia, a nawet jakby było, to nie bedę nic wrzucał, bo 2lata temu miałem korespondencję z panami z PP, którzy nie życzyli sobie m.in. tutaj publikacji o nowościach przed oficjalnym release. 

Tak, tego miałem na myśli. Plus informacje z forum BBC.

Ciekawe z tym PP...



#3728 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 listopad 2022 - 16:34

Było, minęło. Usunąłem wtedy zdjęcia u siebie z bloga, publikacji na fp, a tutaj nie zawracalem głowy mod teamowi. 

Tekst pozostał, bo to były moje przewidywania niepoparte twardymi danymi. 

Odnośnie samego sprzętu- wygląda na to,że Navico odrobiło lekcje i nadrabia do konkurencji dystans. Nowy przetwornik jest chirpowany na boki i w dół ,co samo w sobie oznacza poprawę obrazu. A jeśli dodać do tego standardową jakość obrazu na bocznym, która w sprzętach od nich sprawdza się bardzo ładnie tam gdzie miekkie dno- będzie dobrze. 

Ja chciałbym osobiście mniejszego ekranu w full hd, bo do tej pory była to u nich tylko 16tka, oprócz tego lepszy sonar tradycyjny niż jest od 10 lat Udawany chirp to udawany chirp, szeroka wiązka to przeszłość w 2d. 



#3729 OFFLINE   Jacky X

Jacky X

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 14 listopad 2022 - 23:17

Szukaj ultry w Szwecji, tam co prawda z gt54 jest po niecałe 6k, A to dobry ekran jest

Overkilem w Garminie to jest Gpsmap 8410 xsv bo ma jeszcze więćej pxl niż ultra :)

 

Do mnie dziś przyszły zabawki ze Szwecji . Ogólnie jestem zadowolony z doradztwa(ULTRA102). Paragonu tylko nie widzę ale może dotrze e-mailem. W każdym bądź razie jakby ktoś się interesował to wysyłają szybko to co zamówione.

We wtyczce zasilanie są 4 przewody.Rozumiem aby załączyć zasilanie wykorzystuje się tylko czerwony i czarny a niebieski i brązowy jest do NMEA?


Użytkownik Jacky X edytował ten post 14 listopad 2022 - 23:18


#3730 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 listopad 2022 - 06:45

Do mnie dziś przyszły zabawki ze Szwecji . Ogólnie jestem zadowolony z doradztwa(ULTRA102). Paragonu tylko nie widzę ale może dotrze e-mailem. W każdym bądź razie jakby ktoś się interesował to wysyłają szybko to co zamówione.
We wtyczce zasilanie są 4 przewody.Rozumiem aby załączyć zasilanie wykorzystuje się tylko czerwony i czarny a niebieski i brązowy jest do NMEA?


Tak .

#3731 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 14:28

Cześć, 1250EU za Ultra102+GT54 to dobra cena, czy czekać na BF?



#3732 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 15 listopad 2022 - 16:27

Podaj mi 6 liczb, chciałbym wygrać w totolotka ;-)



#3733 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 16:36

Podaj mi 6 liczb, chciałbym wygrać w totolotka ;-)

 

Hej, rozumiem Twój punkt widzenia, ale pytanie jest raczej do osób które siedzą w temacie echosond i znają ten rynek ;).



#3734 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4674 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 listopad 2022 - 16:49

Cześć, 1250EU za Ultra102+GT54 to dobra cena, czy czekać na BF?

Ja tam nie wiem, ale w tej cenie to u nas masz 92uhd +gt56, nie spodziewam się większych obniżek



#3735 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 17:45

Jak by ktoś jeszcze szukał Echomap Ultra 102sv z GT54, to tu jest chyba najtańsza oferta z darmową wysyłką (cena jest ceną brutto): https://www.ruoto.fi...9/753759212889/

Czy ktoś tutaj kupował? U mnie mbank zablokowal transakcje i w ogole dostep do serwisu internetowego mbank dla mojego konta -> ze wzgledow bezpieczenstwa.

Wszystko z powodu proby platnosci dla tego sklepu, byc moze jakies nieporozumienie.

 

Czy ktos tutaj kupowal?



#3736 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 15 listopad 2022 - 17:51

Tak, kupowałem już kilkukrotnie różne rzeczy. Jutro przyjedzie do mnie kurier DHL z  Echomap Ultra 102sv z tego sklepu.


Użytkownik radeqs edytował ten post 15 listopad 2022 - 17:51

  • Maciej_K lubi to

#3737 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 17:59

Tak, kupowałem już kilkukrotnie różne rzeczy. Jutro przyjedzie do mnie kurier DHL z  Echomap Ultra 102sv z tego sklepu.

Dzieki, wyjasniam z mbank ;).



#3738 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 18:33

Dobra, udało się, Ultra102 z GT54 zamówiona.

Dzięki.



#3739 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 22:37

U nas na większe obiżki bym nie liczył, zagraniczne nie mają menu PL i trzeba się nakombinować, by to uzyskać lub po prosut zapłacić za kod odblokowujący język.

Takie echo musi trafić do serwisu by uzyskać polską wersję językową? Czy kupujemy kod i gdzieś go wbijamy? Jaki to mniej - więcej koszt, wiecie może ?

Użytkownik amalker edytował ten post 15 listopad 2022 - 22:40


#3740 OFFLINE   wook-wlkp

wook-wlkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 listopad 2022 - 22:40

Ja zakładam że wersja ENG jest, to mi wystarczy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych