Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#3801 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 11 styczeń 2023 - 20:44

Ja, swoją, również bez przetwornika, otrzymałem z Ruoto kilka dni po zamówieniu. Jednak jak ja zamawiałem to były jeszcze na stanie.



#3802 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 916 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 11 styczeń 2023 - 23:52

Maciej myślisz ze obraz będzie dużo lepszy ? Używając gt56 oczywiście.

#3803 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 styczeń 2023 - 06:09

Maciej myślisz ze obraz będzie dużo lepszy ? Używając gt56 oczywiście.

Od obecnego 92 UHD- na 100% bo pxl w pionie o połowę więcej. Ale czy lepiej od ultry, gpsmap923 tego nie wiem - cyferki rozdzielczości to jedno, jasność ekranu, kąty widzenia to inna historia. Overall nie przebija on niczym obecnych promocji na Ultry na zachodzie i północy. 



#3804 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 12 styczeń 2023 - 07:53

Jest już nowy filmik garmina o uhd 2

https://m.youtube.co...h?v=x_nI36mCutM

Użytkownik sero1975 edytował ten post 12 styczeń 2023 - 08:01


#3805 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 12 styczeń 2023 - 08:27

Z wyświetlaczem chyba aż takiego szału nie będzie. Wg specyfikacji: https://www.garmin.c...-02687-00#specs matryca jest typu TN. To raczej nie zapowiada dużych kątów widzenia.



#3806 OFFLINE   janekmarczyk

janekmarczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:jan
  • Nazwisko:marczyk

Napisano 12 styczeń 2023 - 11:21

Hej, zastanawiam się nad zakupem pierwszej echosondy. Spinninguje na różnych łódkach, chociaż rozważam zakup pontonu. Chciałbym na echo przeznaczyć około 1000zl. Zwrócił moją uwagę Garmin Striker plus 4 w takim zestawie (1 link) oraz Lowrance Hook2 4x również w takim zestawie (2 link), które echo jest lepsze i czy taki zestaw sprawdza się jeśli nie chcę montować echo na stałe? Jeszcze moją uwagę jakkolwiek zwrócił Deeper chirp 2+ z uwagi na to jak bardzo mobilny jest, ale czy wart czegokolwiek w porównaniu do wyżej wymienionych echosond?

 

https://allegro.pl/o...NYaAu06EALw_wcB

 

https://allegro.pl/o..._UaAiCQEALw_wcB


Użytkownik janekmarczyk edytował ten post 12 styczeń 2023 - 11:33


#3807 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 styczeń 2023 - 13:07

Hej, zastanawiam się nad zakupem pierwszej echosondy. Spinninguje na różnych łódkach, chociaż rozważam zakup pontonu. Chciałbym na echo przeznaczyć około 1000zl. Zwrócił moją uwagę Garmin Striker plus 4 w takim zestawie (1 link) oraz Lowrance Hook2 4x również w takim zestawie (2 link), które echo jest lepsze i czy taki zestaw sprawdza się jeśli nie chcę montować echo na stałe? Jeszcze moją uwagę jakkolwiek zwrócił Deeper chirp 2+ z uwagi na to jak bardzo mobilny jest, ale czy wart czegokolwiek w porównaniu do wyżej wymienionych echosond?

 

https://allegro.pl/o...NYaAu06EALw_wcB

 

https://allegro.pl/o..._UaAiCQEALw_wcB

Striker jest najlepszą opcją z małych ekranów obecnie, hook j- jestem na nie, kulka zamiast tradycyjnego echa też nie będzie zła.


  • janekmarczyk lubi to

#3808 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 12 styczeń 2023 - 15:47

Kulkę bym odradzał - fajna w teorii - miałem deepera chirp , praktykowałem . Wady podstawowe to , że często gubi , brak zasięgu , łączności z tel nad woda wśród lasów itd , a po zamontowaniu na łódce z oryginalnym deeperiwskim uchwycie to na niedużej fali , bujanej łódce unosi się nad lustro wody minimalnie i także łączność przerywana . To gadżet można go mieć jako ewent. dodatek do swoich zabawek . Garmin striker zdecydowanie lepszy . A najlepiej kupić min 7 cali , dozbierać bo i tak po niedługim czasie sprzedaż ta 4 calówkę na większa .
  • janekmarczyk lubi to

#3809 OFFLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 styczeń 2023 - 09:39

Chyba zaprzyjaźnię się z Garminem ale mam kilka pytań do użytkowników...
Nie spotkałem się z podziałem ekranu który zawierałby obraz z 2 różnych przetworników jednocześnie. Rozumiem, że muszę wybrać źródło i widoki mam dostępne w ramach danego przetwornika? W praktyce widzę, że używane są 2 zestawy z 2 monitorami. Czy możliwe jest w ogóle w przypadku ultry przełączanie się na poziomie softu między livescoopem a tradycyjnym? Czy wiąże się to też z jakimiś fizycznym przekładaniem kabli?
Czy mając 2 ekrany mogę połączyć je w sieć jeden zostawić na sterówce drugi na dziobie i niezależnie szybko przełączać się między przetwornikami i widokami ?

#3810 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 styczeń 2023 - 09:58

Echomap+ Echomap połączysz zwykłym kablem rj45. 

Żeby mieć obraz z różnych przetworników w twoim wypadku potrzebny jest Y kabel, który pozwala podpiąć jednocześnie dwa przetworniki, np gt30+gt8 czy gt15

Inne kombinacje też mogą być ale nie wiem jak echo je rozpozna. Najwyższy tier Gpsmap czyli seria 84xx ma dwa porty sonarowe i może jednocześnie obsługiwać 2 przetworniki plus kolejne 3 live przetworniki- bo podobnie jak ultra ma gniazdo do lvs12 i gniazdo network x2 do zwykłych livescope

Jak masz livescope możesz aktywować  sonar tradycyjny z niego- 200khz będzie, jest to jedna w opcjach menu LVS. 

Widoki combo różnego obrazowania są dostępne w Garminie jak i w innych echosondach , można też tworzyć własną kombinację. 

A tak poza tym to tutaj masz wiedzę. 

Sonary i mapy - YouTube


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 15 styczeń 2023 - 10:05

  • amalker i Seba 37 lubią to

#3811 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 17 styczeń 2023 - 22:51

Hej, zastanawiam się nad zakupem pierwszej echosondy. Spinninguje na różnych łódkach, chociaż rozważam zakup pontonu. Chciałbym na echo przeznaczyć około 1000zl. Zwrócił moją uwagę Garmin Striker plus 4 w takim zestawie (1 link) oraz Lowrance Hook2 4x również w takim zestawie (2 link), które echo jest lepsze i czy taki zestaw sprawdza się jeśli nie chcę montować echo na stałe? Jeszcze moją uwagę jakkolwiek zwrócił Deeper chirp 2+ z uwagi na to jak bardzo mobilny jest, ale czy wart czegokolwiek w porównaniu do wyżej wymienionych echosond?

 

Jesienią miałem podobne dylematy. Jako, że miał to być mój pierwszy kontakt z echosondą to do nauki wybrałem prostego i ogólnie polecanego Garmina Strikera 4 plus. "Plus-a" z uwagi na możliwość rysowania i zapisywania map batymetrycznych odwiedzanych łowisk (quickdraw contours). Daje radę, jest czytelny, ale jeszcze wiele doświadczenia muszę z nim zdobyć. W przyszłości - jeśli uznam za stosowne - przeskoczę na Strikera Vivid 7cv. Będzie większy ekran, dodatkowy,realistyczny widok "ClearVü" i możliwość dostępu do społeczności Garmin i bazy danych. Piszesz gotowych zestawach - nie są idealne. Większość zawiera najtańsze, mało stabilne i zarazem najsłabsze uchwyty do przetwornika za kilkadziesiąt złotych, które lubią się trwale psuć. Za solidny uchwyt trzeba dać około 200 zł. (ale przyda się w przyszłości przy zmianie echosondy i większych przetwornikach).

 

 


  • janekmarczyk lubi to

#3812 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 styczeń 2023 - 07:01

 

jak najbardziej Striker4 jest ok, najlepszy maluch na rynku, bo hook2x to jestem mocno na nie , hb nie ma nic w echach tanich a Raymarine dragonfly 4 nie porysuje mapy bez sonarcharta. 


  • janekmarczyk lubi to

#3813 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 18 styczeń 2023 - 10:31

Jako osoba , która ma pewne doświadczenie jak wielu tu forumowiczów to będę się upierał , że 4 cali nie powinno się kupować , owszem sam miałem i podstawowe parametry pokazuje prawidłowo czy prawie prawidłowo to z biegiem czasu wcale nieodległego nastąpi zmiana na większy , wyraźniejszy , czytelniejszy i bardziej zaawansowany . Lepiej kupić pewna używkę min. 7 cali … A telefon ile cali masz pewnie jak większość 6 to odejmij dwa cale to co zostanie ….
  • wiesławek, Biesan i Radbraw lubią to

#3814 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 styczeń 2023 - 13:43

Od obecnego 92 UHD- na 100% bo pxl w pionie o połowę więcej. Ale czy lepiej od ultry, gpsmap923 tego nie wiem - cyferki rozdzielczości to jedno, jasność ekranu, kąty widzenia to inna historia. Overall nie przebija on niczym obecnych promocji na Ultry na zachodzie i północy. 

Miałem 1022xsv i później Ultrę 10. Jakość obrazu w SV na plus dla Ultry. 



#3815 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 styczeń 2023 - 15:02

Miałem 1022xsv i później Ultrę 10. Jakość obrazu w SV na plus dla Ultry. 

Tak to pewne, ultra ma 800 w pionie, gpsmap1022- 600 pxl



#3816 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 19 styczeń 2023 - 15:26

Mam i ja -))

Szczególne podziękowania dla Macieja_K za pomoc i doradztwo

W środę montaż na Łodzi

Ps.mam nadzieje ze teraz już będzie widać paski na okoniach -)))

 

 

Ps.2 - Maciej sklep w porządku mozna zaufać ale ogolnie długo szło bo śledziłem przesyłkę / szło  to przez Norwegie i Niemcy do Polski -zapłacone 10.01 - 12.01wysyłka z sklepu z linku od ciebie - kurier w Pl dostarczył 17.01  ---- najwazniesze że wszystko gra i doszła 

 

pzdr All 

Załączone pliki


Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 19 styczeń 2023 - 15:36

  • malinabar, Maciej1979 i Maciej_K lubią to

#3817 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2023 - 07:46

Coś dla szukających podstawowych informacji o echosondach z sonarem bocznym w rozm. 7 cali ( Poza Humminbirdem, który ma inny przetwornik w rozmiarze 8 i więcej cali - pozostałe brandy będą miały dokładnie taki sam osprzęt i obrazowanie)

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 styczeń 2023 - 08:13


#3818 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 29 styczeń 2023 - 17:31

Mam takie pytanie : czy ktoś z was montował przetwornik Garmina na silniku elektrycznym ?

W instrukcji montażu gt56 jest pokazany taki sposób i zastanawiam się nad jego sensem .

Opcja pozbycia się jednej sztycy jest kusząca dlatego pytam was o plusy i minusy takiego montażu .

Użytkownik sero1975 edytował ten post 29 styczeń 2023 - 17:32


#3819 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 styczeń 2023 - 18:52

W sumie ciekawy temat Sergiusz, bo Garmin ma naturalny talent do zbierania zakłóceń. Ja miałem tak montowany przetwornik HB i obraz był gorszy, poza tym boczny sonar może ci się rozjeżdżać w czasie manewrowania silnikiem 



#3820 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 29 styczeń 2023 - 19:29

Panowie 2 przetworniki od Lowrance Active Imaging 3w1 zamontowane od siebie powiedzmy 15cm na tej samej wysokości będą kolidowały się jeśli chodzi o boczny sonar ?
Lub będą jakieś inne zakłócenia dla standardowego obrazowania ? Mam 1 pod łodzią w Riverfoxie w wnęce i tak na 75% jestem zadowolony bo 455khz boczny działą dobrze, a 800khz niby strzela wiązka, w bok dna, ale mogę jeszcze go przesunąc, myślę, że wtedy będzie ok. Czy od razu montować drugi na rufie i podnosić silnik do bocznego ( el. trym w manetce )






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych