Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4177 odpowiedzi w tym temacie

#3881 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4700 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 lipiec 2023 - 09:26

Dzięki Panowie. Właśnie ten brak zaufania do używek skłania mnie do nowego sprzętu.
Ten dragonfly ekran ma jak striker 4 plus a jest sporo droższy i raczej kiepsko z dostępnością. Widzę, że w cenie nowej 4 garmina można już dostać używaną 5 z dodatkami, no ale to używka.

Jak kupujesz używany sprzęt- poproś o zdjęcie przetwornika od dołu oraz ekranu, to może nieco wiecej światła rzucić na traktowanie sprzętu przez właściciela. 

Zawsze możesz umówić się na gwarancję rozruchową. 


  • Artech lubi to

#3882 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 12 lipiec 2023 - 10:05

Ja całkiem nie neguję zasadności zakupu używanych echosond, ale też nie są to sprzęty odsprzedawane pół darmo (allegro, olx). Gdybym miał trafić na jakiś szrot, z zatajoną przez sprzedawcę usterką tylko 1/4 niżej ceny sklepowej, to wolę nie ryzykować. Ja zaraz po zakupie sonaru, pobiegłem do pobliskiej Juli i zakupiłem zgrabną i solidną skrzynię/kufer do przechowywania tego typu sprzętu. Fakt, "stówka" w potrfelu  mniej. Wszystko jednak  w pancernej, wodoszczelnej obudowie, otulone pianką. Sprzęt wyjmowany jest na pontonie i chowany na pontonie. W domu wszystko suszone, przecierane ściereczką i po podładowaniu, czeka w gotowości na następny wyjazd na ryby. Luzem w bagażniku, albo w reklamówce, taką echosondę prędzej czy później coś trafi... ;)


  • Artech, MajKar i Przemek_M lubią to

#3883 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 12 lipiec 2023 - 10:28

Dzięki Panowie. Właśnie ten brak zaufania do używek skłania mnie do nowego sprzętu.
Ten dragonfly ekran ma jak striker 4 plus a jest sporo droższy i raczej kiepsko z dostępnością. Widzę, że w cenie nowej 4 garmina można już dostać używaną 5 z dodatkami, no ale to używka.

 

dragonfly jest droższy bo jest lepszy ;) i nie bój się kupować używek często pewnie twoi znajomi sprzedają echa albo ich znajomi wtedy kupujesz z pewnej ręki, ja miałem od zawsze używane aż kupiłem strikera okazyjnie jak pisałem ale dalej tęsknię za dragonflajem, a jak bym miał kasę do bym kupił 12cali raymarine element.


  • Artech lubi to

#3884 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 25 lipiec 2023 - 08:12

Mam elementa 9 i napiszę tak że fajnie mieć 12 ,  ale jak siedzisz długo bez prądu to jest problem . Szedłem po prośbie żeby naładować akumulatory 



#3885 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 16 sierpień 2023 - 10:42

Panowie, macie jakieś rozwiązania, domowe, na osłonięcie echosondy przed słoncem? Nie interesują mnie osłony BerleyPro, bo szkoda mi kilka stówek wydać na 50cm wygiętego plastiku. Wiem, to czyste sknerstwo. Podzielcie się swoimi domowymi sposobami. 😁

#3886 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 17 sierpień 2023 - 18:32

Garmin striker 9 sv -  pudełko organizer z leroy merlin za  jakies 15zł.  Chwila z dremelem i  działa wyśmienicie ! 

Załączone pliki



#3887 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 18 sierpień 2023 - 20:21

Garmin striker 9 sv -  pudełko organizer z leroy merlin za  jakies 15zł.  Chwila z dremelem i  działa wyśmienicie ! 

 

 

kolego dawaj linka do tego pudełka 



#3888 OFFLINE   Beny

Beny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaSupraśl/Białystok/Skomack Wielki

Napisano 19 sierpień 2023 - 14:16

Nr ref produktu 947712
Przy czym lepiej by było jakby byki z pół cm szersze. Ja delikatnie opalarka się wspomoglem żeby lepiej dopasować :) działać działa, w miarę wygląda. Ale na przyszłość można to jeszcze ładniej ogarnąć :) idealny był by pojemnik o wym 30x20 x15- ale bez zwezajacego się dna tak jak w większości tego typu pojemników.

#3889 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 sierpień 2023 - 09:16

Panowie, bo się na tym nie znam.
Czy tak porysowany przetwornik nie będzie sprawiał problemów?
Załączony plik  Screenshot_2023-08-21-10-11-29-589_pl.tablica.jpg   21,67 KB   23 Ilość pobrań

#3890 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4700 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 sierpień 2023 - 10:20

Panowie, bo się na tym nie znam.
Czy tak porysowany przetwornik nie będzie sprawiał problemów?
attachicon.gif Screenshot_2023-08-21-10-11-29-589_pl.tablica.jpg

nie są to krytyczne uszkodzenia, ale poproś o lepsze zdjęcia bo widać tylko część. To chyba garminowski xdcr- można go łatwo spolerować jeśli ryski przeszkadzają. 


  • Artech lubi to

#3891 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 sierpień 2023 - 10:39

Mi ryski nie przeszkadzaja, tylko nie wiem czy nie mają wpływu na działanie echa.
To przetwornik od garmin striker plus 5cv.
Ile max lat może miec takie echo, tzn. kiedy ten model pojawił się na rynku?
Tak się zastanawiam czy opłaca się brać taką używkę, czy lepiej poczekać i dołożyć do nowej vivid 5cv.

Użytkownik Artech edytował ten post 21 sierpień 2023 - 11:01


#3892 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 sierpień 2023 - 13:09

Patrząc ze strony elektroniki, to dopóki te ryski nie są pęknięciami na wylot i nie rozszczelniły przetwornika to nie ma znaczenia. To nie okulary, gdzie porysowane szkła przeszkadzają. Tak jak Maciek pisał, możesz zrobić polerkę, a jak nie potrafisz to zostaw. Co do lat produkcji tego modelu, to jakie to ma znaczenie, ile ma lat, ma pewne parametry fabryczne i ich będzie się trzymał, tego modelu nie rozbudujesz na panoptixa. Ma za mało fynkcji to kup dużo wyższy model, a jak sprawdzasz samo dno i głebokość to zostaw niech działa, aż się skończy. Kupując jednak takiego używańca wszystko zależy od kwoty.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 21 sierpień 2023 - 13:12

  • Artech lubi to

#3893 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4700 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 sierpień 2023 - 15:43

Patrząc ze strony elektroniki, to dopóki te ryski nie są pęknięciami na wylot i nie rozszczelniły przetwornika to nie ma znaczenia. To nie okulary, gdzie porysowane szkła przeszkadzają. Tak jak Maciek pisał, możesz zrobić polerkę, a jak nie potrafisz to zostaw. Co do lat produkcji tego modelu, to jakie to ma znaczenie, ile ma lat, ma pewne parametry fabryczne i ich będzie się trzymał, tego modelu nie rozbudujesz na panoptixa. Ma za mało fynkcji to kup dużo wyższy model, a jak sprawdzasz samo dno i głebokość to zostaw niech działa, aż się skończy. Kupując jednak takiego używańca wszystko zależy od kwoty.

Robert, nie tak prędko- rysy pogarszają widoczność detali, sprawdzałem osobiście. Głębokie rysy deformują wiązkę sygnału moim zdaniem, natomiast w tym przypadku nie spodziewam się incydentów, że tak powiem. 


  • Artech lubi to

#3894 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 21 sierpień 2023 - 15:56

Dlatego przetwornik wozi się w skarpecie frotte i wtedy ma miękko i wygodnie.


  • Przemek_M lubi to

#3895 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 21 sierpień 2023 - 16:01

Dlatego przetwornik wozi się w skarpecie frotte i wtedy ma miękko i wygodnie.

Otulina piankowa do rur też robi robotę i przynajmniej nie pije wody :) 


  • malinabar i Przemek_M lubią to

#3896 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 sierpień 2023 - 16:58

Co do lat produkcji tego modelu, to jakie to ma znaczenie, ile ma lat, ma pewne parametry fabryczne i ich będzie się trzymał, tego modelu nie rozbudujesz na panoptixa. Ma za mało fynkcji to kup dużo wyższy model, a jak sprawdzasz samo dno i głebokość to zostaw niech działa, aż się skończy. Kupując jednak takiego używańca wszystko zależy od kwoty.

Ten przybliżony wiek przydałby się żeby wiedzieć czy echo może mieć 5 czy 10 lat. Co by się za szybko nie skończyło 😉
Za to konkretne sprzedający życzy sobie 1000 pln czyli 70 % ceny nowego .
Ludzi ostatnio pojebało z cenami używek. Większość wystawionych jest droższa od nowej ze sklepu.
Chyba jednak zdecyduję się na nowe...

Użytkownik Artech edytował ten post 21 sierpień 2023 - 16:59

  • Przemek_M lubi to

#3897 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 21 sierpień 2023 - 17:07

Jak jest kasa to nie ma co się zastanawiać i brac nowe.
Nowe to nowe a i gwarancja zawsze jest.

#3898 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 sierpień 2023 - 17:20

Nowy vivid 5cv jest w sieci za 1099. Więc ... Osobiście dodam, że stałem przed wyborem pomiędzy 7 a 9 lowrance i dobrze, że Maciek mnie przekonał do 9. Od 5cv, to praktycznie każdy telefon jest większy. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w necie 7 w okolicach 1500, używaną, z bocznym.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 21 sierpień 2023 - 17:22


#3899 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 sierpień 2023 - 17:56

Za 1099 to jest bez przetwornika. Najtaniej z gt 20 jest za 1431 pln.
7 sv to już okolice 2 tyś za używkę.
Ceny używek naprawdę ostatnio są popieprzone

#3900 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 21 sierpień 2023 - 19:53

Mój błąd, ale można tanio wyrwać używane, trzeba szukać