Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4182 odpowiedzi w tym temacie

#3961 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4709 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 listopad 2023 - 06:06

znajdź sobie mój projekt sonary i mapy na YT, FB . Naoglądasz się do syta i wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania są w materialach.

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 17 listopad 2023 - 06:10

  • siarq lubi to

#3962 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 listopad 2023 - 08:36

Koledzy, ktoś może ma wiedzę czy echa Garmina z dystrybucji europejskiej zawsze mają opcję zmiany języka na polski ?

Rozglądam się za Strikerem 7sv a w Polsce jakoś wyprzedaży brak i korzystniej jest kupić za granicą.



#3963 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4709 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 listopad 2023 - 09:04

mają


  • Daniel.P i oldSeb lubią to

#3964 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 21 listopad 2023 - 20:05

Koledzy, ktoś może ma wiedzę czy echa Garmina z dystrybucji europejskiej zawsze mają opcję zmiany języka na polski ?

Rozglądam się za Strikerem 7sv a w Polsce jakoś wyprzedaży brak i korzystniej jest kupić za granicą.

 

jeśli ci mogę doradzić nie kupuj 7 cali, ja mam 7sv i w słońcu ledwo co widać na bocznym, teraz na black week pewnie dobre ceny bedą na raymarine element 9cali i w to bym celował jak nie masz dużego budżetu.



#3965 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 listopad 2023 - 14:05

Dzięki kolego za sugestię. Na Garminy najlepsze ceny mi się udało znaleźć i na ten moment to się wydaje najrozsądniejsze. Nie wiesz czy na 9sv będzie lepiej w z widocznością  ?



#3966 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 listopad 2023 - 15:25

Dzięki kolego za sugestię. Na Garminy najlepsze ceny mi się udało znaleźć i na ten moment to się wydaje najrozsądniejsze. Nie wiesz czy na 9sv będzie lepiej w z widocznością  ?

Uważam że najmniejszy ekran użyteczny to 9" . I ja osobiście nie szedł bym w Raymarine 


  • Sebulba lubi to

#3967 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 22 listopad 2023 - 16:36

Możesz napisać co jest powodem , że odradzasz Raymarine …

#3968 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 22 listopad 2023 - 18:29

Lepiej kupić 9gamrina jak już brać. A na słońce warto zrobić daszek albo kupić gotowy i będzie znacznie lepiej.

#3969 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 22 listopad 2023 - 18:39

Koledzy jasne że 9 cali lepiej niż 7 ale urządzenie będzie używane na kajaku gdzie taki telewizor może nieco przeszkadzać. Z drugiej strony 9sv jest w dobrej cenie, niecałe 2 stówki więcej niż 7sv. Żal nie brać 9-tki ...
Raymarine muszę skreślić z dwóch powodów - po pierwsze to już sporo więcej do zapłacenia a po drugie przetwornik nie zmieści mi się we wnęce pod dnem kajaka, trzeba by montować na burcie a ten Garmina idealnie pasuje.

#3970 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 22 listopad 2023 - 19:14

9” wcale nie jest jakieś wielkie. Używałem 12” na kajaku i było ok

#3971 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 listopad 2023 - 07:33

Możesz napisać co jest powodem , że odradzasz Raymarine …

 

Miałem użytkowałem elementa 12" opisywałem to gdzieś w wątku Raymarine . Ogólnie w chuj się wiesza zero wsparcia ze strony ... żeby poprawić sytuację . Plus że boczny ma dużo lepszy od Garmian (mowa oczywiście o przetworniku podobnym nie mam porównania do gt56)



#3972 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 listopad 2023 - 07:34

Koledzy jasne że 9 cali lepiej niż 7 ale urządzenie będzie używane na kajaku gdzie taki telewizor może nieco przeszkadzać. Z drugiej strony 9sv jest w dobrej cenie, niecałe 2 stówki więcej niż 7sv. Żal nie brać 9-tki ...
Raymarine muszę skreślić z dwóch powodów - po pierwsze to już sporo więcej do zapłacenia a po drugie przetwornik nie zmieści mi się we wnęce pod dnem kajaka, trzeba by montować na burcie a ten Garmina idealnie pasuje.

Naprawdę nie zastanawiaj się bierz 9" zobaczysz sam że na 7" "nie wiele" zobaczysz .



#3973 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4709 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 listopad 2023 - 08:30

Miałem użytkowałem elementa 12" opisywałem to gdzieś w wątku Raymarine . Ogólnie w chuj się wiesza zero wsparcia ze strony ... żeby poprawić sytuację . Plus że boczny ma dużo lepszy od Garmian (mowa oczywiście o przetworniku podobnym nie mam porównania do gt56)

Ray miało wsparcie wtedy, gdy trzeba było wypromować Elementa. Zrobiono z niego StarTreka i to Voyagera. Rzeczywistość okazała się taka, że to normalne echo z jasnym ekranem i sytuacyjnie ostrym HyperVision. Każdy z Elementów z jakim pływałem miał problem zrywania GPS. Będąc na Boatshow w Nadarzynie widziałem ich stanowisko i jak dla mnie Ray wraca tam, skąd przyszło- morze, duże ekrany, jachty, rybołówstwo itp. Segment wędkarski jest tylko dodatkiem. 


  • Sebo, siarq i Przemek_M lubią to

#3974 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 listopad 2023 - 10:25

Naprawdę nie zastanawiaj się bierz 9" zobaczysz sam że na 7" "nie wiele" zobaczysz .

 

Przemyślałem jeszcze raz temat, wyciekłem z kartonu dwa szablony wielkością zbliżone do 7sv i 9sv, przymierzyłem siedząc w kajaku i ... kupiłem 9sv  :D

Ostatecznie echa nie kupuje się na całe życie i na jakaś potencjalną pomyłkę można sobie pozwolić. Zapłaciłem 2100 PLN + 80 PLN za wysyłkę więc cena niższa niż chodzą u nas używki. Jak nie podejdzie to sprzedam w połowie sezonu za te same pieniądze i poszukam czegoś innego bogatszy o jakieś tam doświadczenie.


  • mario, Sebo i Maciej_K lubią to

#3975 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 listopad 2023 - 11:25

Używki drogie u nas czyli w Polsce, ale przecież nowomowa jest taka, że jesteśmy w UE. Więc kupujemy w bogatszych krajach za niższą kasę. Też tak zrobiłem. Niskie ceny bez łachy

#3976 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 listopad 2023 - 11:34

Przemyślałem jeszcze raz temat, wyciekłem z kartonu dwa szablony wielkością zbliżone do 7sv i 9sv, przymierzyłem siedząc w kajaku i ... kupiłem 9sv  :D

Ostatecznie echa nie kupuje się na całe życie i na jakaś potencjalną pomyłkę można sobie pozwolić. Zapłaciłem 2100 PLN + 80 PLN za wysyłkę więc cena niższa niż chodzą u nas używki. Jak nie podejdzie to sprzedam w połowie sezonu za te same pieniądze i poszukam czegoś innego bogatszy o jakieś tam doświadczenie.

No i będziesz zadowolony . Kolejny poziom wjedzie 12"  :D



#3977 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 23 listopad 2023 - 11:42

Sebo - tego Twojego elementa 12 cali to ja kupiłem od Ciebie no i akurat dwa lata go użytkuję i jestem bardzo zadowolony z niego - zero zawieszania się , ustawienia , które były zostawiłem bez większych zmian …i polecam …

#3978 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 listopad 2023 - 13:02

Sebo - tego Twojego elementa 12 cali to ja kupiłem od Ciebie no i akurat dwa lata go użytkuję i jestem bardzo zadowolony z niego - zero zawieszania się , ustawienia , które były zostawiłem bez większych zmian …i polecam …

Wiem wiem Konrad pamiętam.

Tylko jest tak jak Maciej pisał wsparci było w czasie promowania. Chcieli z niego zrobić HDS-a tyle że troszkę im nie poszło.

Plusy tego echa to jasny ekran i naprawdę w miarę dobry boczny.

 

Ps. Jak tam przetwornik  :D (nic mu nie stało się jak czytam że wszystko hula) 



#3979 OFFLINE   jogger1

jogger1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 23 listopad 2023 - 13:29

Przetwornik bez zarzutu , podpiąłem go pod płetwę w silniku i nie sieje nic na ekranie do prędkości 6 km/h . Tak zadowolony jestem z tego elementa 12 , że kupiłem także 7 cali do podlodowki z dodatkowym specjalnie dedykowanym przetwornikiem .
  • Sebo lubi to

#3980 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 23 listopad 2023 - 16:21

No i będziesz zadowolony . Kolejny poziom wjedzie 12"  :D

 

Właśnie trochę się obawiam, że skończę tak jak laska na tym zdjęciu  :D

Załączony plik  kayak_sc_setup.png   434,45 KB   35 Ilość pobrań


Użytkownik oldSeb edytował ten post 23 listopad 2023 - 16:22