Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#4001 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1644 postów

Napisano 29 listopad 2023 - 16:34

Jest jeszcze Humminbird 8 cali. Jeśli jezioro niezbyt duże i je znasz to mapa cały czas włączona nie musi być. Wtedy przy podziale na pół 7 cali wcale nie takie małe
Tomek

#4002 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 29 listopad 2023 - 18:39

Witam,

w maju tego roku kupiłem swoją pierwszą echosondę - garmin striker vivid 7. Popływałem nią jeden sezon troszkę się zapoznałem co i jak no i czuję pewien niedosyt. Zastanawiam się czy w przyszłym sezonie jej nie zmienić. I jak to bywa mam kilka dylematów oraz pytań do bardziej doświadczonych.

Z licznych opinii mój wstępny wybór to humminbird helix 7 msi g4. Wiem, że jest tam bardzo dobry boczny skan tylko pytanie czy na tak małym ekranie zobaczę tę różnicę? Na różnych grupach ludzie radzą, że lepiej brać większy ekran nawet z gorszymi parametrami jak mniejszy z lepszymi. Jednak cena helixa 9 to już dość dużo jak na moje amatorskie łowienie. Dodam, że pływam na małej łódce w pojedynkę po jednym dużym zbiorniku stojącym, raczej nie będę jej używał na innych jeziorach. Obiło mi się też o uszy, że w przyszłym roku garmin może wypuścić nowy model strikera. Czy jest w związku z tym szansa, że jakość sv się tam polepszy? Bo w takim razie może warto zaczekać do wiosny i kupić wtedy nowego strikera 9 cali. A może są tu ludzie, którzy też z początku zrazili się do obecnych strikerów a teraz pływają z nimi i odnoszą "sukcesy" w połowach? Prawda u mnie wygląda tak ,że mój przeskok nie będzie z echosondy za 2000 zł do echosondy za 20 000 zł. Może więc nie ma sensu taka zmiana? Oglądałem chyba wszystkie filmy z kanału "sonary i mapy" dotyczące ww. modeli ale jak to często bywa im więcej wiem tym ciężej się zdecydować. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Paweł w Helixach jest możliwość wyświetlania stron SI przez cały ekran każda - jedna pod drugą. To prosty sposób, by zobaczyć większe detale. Co do nowego Strikera- nie spodziewaj się cudów. To będzie kolejna "nowość" pod tytułem nowy kolorek, nowa obudowa. Przetwornik zapewne zostanie ten sam, interfejs też. 

Pamiętaj o jednym- każde echo jest dobre jeśli operator potrafi wycisnąć zeń to, co dany sprzęt ma najlepszego. 



#4003 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 30 listopad 2023 - 09:35

Paweł w Helixach jest możliwość wyświetlania stron SI przez cały ekran każda - jedna pod drugą. To prosty sposób, by zobaczyć większe detale. Co do nowego Strikera- nie spodziewaj się cudów. To będzie kolejna "nowość" pod tytułem nowy kolorek, nowa obudowa. Przetwornik zapewne zostanie ten sam, interfejs też. 

Pamiętaj o jednym- każde echo jest dobre jeśli operator potrafi wycisnąć zeń to, co dany sprzęt ma najlepszego. 

To jeszcze jedno pytanie. Czy sonar tradycyjny i down view w helixie jest porównywalny do tego z strikera? Bo gdzieś czytałem, że podobno nie działa aż tak dobrze.



#4004 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 listopad 2023 - 16:23

To jeszcze jedno pytanie. Czy sonar tradycyjny i down view w helixie jest porównywalny do tego z strikera? Bo gdzieś czytałem, że podobno nie działa aż tak dobrze.

DI bardzo podobne, 2d w Garminie lepsze, ale też inna charakterystyka wiązek bo lepsza rozdzielczość Garmina bierze się z wiązek 16-24stopnie, podczas gdy Helix ma ok 25 i 42 stopnie rozwarcia wiązek. Zdziwienia być nie może zatem odnośnie 2d. 


  • godski lubi to

#4005 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2023 - 16:45

DI bardzo podobne, 2d w Garminie lepsze, ale też inna charakterystyka wiązek bo lepsza rozdzielczość Garmina bierze się z wiązek 16-24stopnie, podczas gdy Helix ma ok 25 i 42 stopnie rozwarcia wiązek. Zdziwienia być nie może zatem odnośnie 2d. 

I dlatego nie kupię już Garmina , dla mnie widok 2D w niektórych sytuacjach jest niezastąpiony a wiązka 16-24 to śmiech na sali. Helix OK. 



#4006 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 listopad 2023 - 16:55

I dlatego nie kupię już Garmina , dla mnie widok 2D w niektórych sytuacjach jest niezastąpiony a wiązka 16-24 to śmiech na sali. Helix OK. 

Andrzej, zawsze możesz kupić gt20 z 15/45 stopni do swego Garmina. 



#4007 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 listopad 2023 - 19:52

Andrzej, zawsze możesz kupić gt20 z 15/45 stopni do swego Garmina. 

Mocuję do do różnych jednostek tak więc jestem fanem jednego, uniwersalnego .



#4008 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1014 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 02 grudzień 2023 - 21:28

Lowrance Hook reveal 7 jest dobrym wyborem pod echo z bocznym sonarem .
Czy lepiej dołożyć i kupić helix 7

#4009 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 grudzień 2023 - 21:45

Lowrance Hook reveal 7 jest dobrym wyborem pod echo z bocznym sonarem .
Czy lepiej dołożyć i kupić helix 7

Helix jest lepszy pod każdym sonarowym względem ,Hook  tak samo jak hb obsługuje  Navionicsa a oprócz tego mapy  C-map i maximapę, jeśli to potrzebne. 



#4010 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1014 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 02 grudzień 2023 - 22:22

Boczny sonar mnie głównie interesuje cena lowrance zacheca do zakupu .
A Garmin Striker 7 jak ma się do tych echosondy

#4011 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 02 grudzień 2023 - 23:33

Jeżeli zależy ci głównie na bocznym to Humminbird odjeżdża od tych co wymieniłeś.

#4012 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 03 grudzień 2023 - 07:15

Boczny sonar mnie głównie interesuje cena lowrance zacheca do zakupu .
A Garmin Striker 7 jak ma się do tych echosondy

Proponuję poczytać wątek dokładnie i poszukać materiałów w sieci. Są takowe dotyczące 7mek z sonarem bocznym....



#4013 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1014 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 03 grudzień 2023 - 16:23

Gt-52 ma wąski stożek przy down Scanie więc odpada .

#4014 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 05 grudzień 2023 - 13:29

GT-52 to ma wąski w 2D. Dolny scan to ma raczej standardowy, chyba 50 stopni jeśli dobrze pamiętam.


Użytkownik oldSeb edytował ten post 05 grudzień 2023 - 13:29


#4015 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 06 grudzień 2023 - 14:47

Witam ponownie,

mam ostatnią zagwozdkę. To, że wybór padł na humminbird już wiem. Tylko po przemyśleniach zastanawiam się jeszcze nad helixem 8 zamiast 7. Ten jeden cal więcej zrobi jakąś różnicę w wygodzie obsługi? Warto to brać pod uwagę czy od razu 9 cali? Różnica w cenie między 9 a 8 nie jest jakaś wielka z tego co widzę ale też zależy mi na jak największej mobilności. 9 to już zapewne dużo większy aku plus konkretna skrzynka.

Przy okazji możecie polecić jakieś zagraniczne strony skąd warto zakupić echosondę? Gdzieś tu czytałem o happyangler. Jest coś jeszcze godnego polecenia?



#4016 OFFLINE   Juko

Juko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaLLB/WA
  • Imię:Grześ

Napisano 06 grudzień 2023 - 15:53

https://www.sportfishtackle.com/



#4017 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 06 grudzień 2023 - 16:13

Pod kątem zagranicznych sklepów trochę późno zabrałeś się za temat. Zwykle tydzień kończący się czarnym piątkiem jest najkorzystniejszym momentem na zakup elektroniki w skandynawskich sklepach.



#4018 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 06 grudzień 2023 - 18:00

Warto dołożyć zdecydowanie do 9”jak kasa jest to zdecydowanie. Nie jest to dalej jakiś wielki gabaryt a pokaże ci znacznie więcej nic 7/8”

Ogólnie 9” w tych czasach ciężko może być z dostępem.
Osobiście polecam zakup w PL to będziesz miał w razie czego serwis na Litwie. A w innych krajach więcej zabawy z wysyłkami.

#4019 OFFLINE   Intro

Intro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 384 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 06 grudzień 2023 - 18:27

Jaka różnica czy wyślesz do serwisu do Niemiec, Finlandii, Szwecji czy na Litwę?

#4020 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 grudzień 2023 - 18:30

Jaka różnica czy wyślesz do serwisu do Niemiec, Finlandii, Szwecji czy na Litwę?

serwis sprzętu spoza rejonu dystrybucyjnego jest płatny

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 grudzień 2023 - 18:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych