Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wybór echosondy!


  • Please log in to reply
4157 replies to this topic

#4081 OFFLINE   BRODATY

BRODATY

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 posts

Posted 31 January 2024 - 10:30

Dziekuje za szybką odpowiedź. Liczyłem na Pana opinie.
  • Maciej_K likes this

#4082 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaMazowieckie

Posted 02 February 2024 - 13:01

Pany, ja z pytankiem. Jak to jest z tymi echomapami 122sv, dalej opłaca się zainwestować w to pieniądze czy nie? W necie masa opinii, że przy xsv to już nie dojeżdża. Cenowo xsv jest prawie o połowę droższy. Jestem przed kupnem 122sv i zastanawiam się co jest z nimi nie tak i skąd te opinie.
Niektórzy mówią, że lepiej przesiąść się z 92sv na 8410xsv niż na 122sv a tu już tylko opłata 2tysi mówią o używce

Edited by Pat92, 02 February 2024 - 13:12.


#4083 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 02 February 2024 - 13:35

Pany, ja z pytankiem. Jak to jest z tymi echomapami 122sv, dalej opłaca się zainwestować w to pieniądze czy nie? W necie masa opinii, że przy xsv to już nie dojeżdża. Cenowo xsv jest prawie o połowę droższy. Jestem przed kupnem 122sv i zastanawiam się co jest z nimi nie tak i skąd te opinie.
Niektórzy mówią, że lepiej przesiąść się z 92sv na 8410xsv niż na 122sv a tu już tylko opłata 2tysi mówią o używce

Ci, co handlują- będą reklamować to, na czym zarabiają więcej i nie oczekuj innego rozwiązania. Dla porządku XSV to oznaczenie tylko dla serii GPSmap, SV- dla pozostałych. Oznaczają to samo. Obsługę przetworników pawężowych różnego rodzaju ,z maksymalnie dostępnym obrazowaniem, tj. tradycyjne, wertykalne wysokiej rozdzielczości (ClearVu) oraz boczne. Między bajki należy włożyć stwierdzenia, że Ultry 122 i 106 nie obrabiają  osprzętu garminowskiego. Co najwyżej mogą mieć mniejszą wydolność sprzętową - RAM/procesor. Ale to normalne przy serii niższej od topu. A co do doradców od przesiadki z echomapa 9 na 84kę, to niech się nie ograniczają. Seria 9019 czeka i tam jest 4K ekran i ten to dopiero da radę....

Popatrz na ceny Ultr w USA, tam dopiero idzie zbrojenie łodzi. Cena już poniżej 1k$. Ktoś narzeka? Nie sądzę. Po prostu instaluje i łowi. 


  • radeqs likes this

#4084 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 posts
  • LokalizacjaMazowieckie

Posted 02 February 2024 - 14:02

A wsparcie techniczne. Chodzą głosy, że do 122sv ma nie być już updatow i to ma też tworzyć jakieś problemy?

#4085 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 02 February 2024 - 14:27

A wsparcie techniczne. Chodzą głosy, że do 122sv ma nie być już updatow i to ma też tworzyć jakieś problemy?

Każdy argument jest dobry, by sprzedać towar..

 Jakiego wsparcia oczekujesz w sytuacji, gdy wszystko działa normalnie a kolejne update pogarszają tylko działanie starszego sprzętu Live?Kupując nowy sprzęt masz gwarancję door to door w Garminie i ci po prostu wymieniają na nowy w razie awarii krytycznej. 


Edited by Maciej_K, 02 February 2024 - 14:40.

  • mario and radeqs like this

#4086 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 02 February 2024 - 15:25

Gwarancja to obejmuje usterki i wady sprzętu , jako wsparcie jest INSTRUKCJA OBSŁUGI , bądź szkolenia u ludzi co się na tym znają :) amen



#4087 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,326 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 02 February 2024 - 15:38

A co do doradców od przesiadki z echomapa 9 na 84kę, to niech się nie ograniczają. Seria 9019 czeka i tam jest 4K ekran i ten to dopiero da radę....

Popatrz na ceny Ultr w USA, tam dopiero idzie zbrojenie łodzi. Cena już poniżej 1k$. Ktoś narzeka? Nie sądzę. Po prostu instaluje i łowi. 

Ja bym się nie ograniczał i jednak szedł w wersję 9027  :P  :P
18k EUR i będzie ogień  :D


Edited by Dano., 02 February 2024 - 15:39.

  • Maciej_K likes this

#4088 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 02 February 2024 - 15:39

Gwarancja to obejmuje usterki i wady sprzętu , jako wsparcie jest INSTRUKCJA OBSŁUGI , bądź szkolenia u ludzi co się na tym znają :) amen

Adam są różne techniki sprzedaży, kiedyś pewien brand wzmacniał sprzedaż silników kablami grubszymi, inny tłumaczył, że brak ekranu dotykowego to zaleta- podczas gdy palce operatora błądziły po nim, z przyzwyczajenia do innych echosond....



#4089 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 02 February 2024 - 15:53

I te palce co błądziły , to sandacze metrowe wiedziały :) , eh… że ten film znikl

z netu 


  • Maciej_K likes this

#4090 OFFLINE   pioterb

pioterb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 posts

Posted 04 February 2024 - 13:05

Panowie, jeśli był już podobny wątek to przepraszam, ale przebicie się przez tak dużą ilość stron jest mega czasochłonne i po 30 stronach już wymiękam.

Ale do rzeczy, planuję swoje pierwsze echo, zastanawiam się nad Garminem 9sv oraz Humminbird HELIX 7 CHIRP MSI GPS G4 (budżet jaki mam to ok. 3 tys.).

Zastanawiam się co będzie lepsze, wielkość ekranu w Garminie 9 cali, ale rozdzielczość 800 x 480 czy Hb 7 cali, ale rozdzielczość 1024 x 600.

Nie zamierzam tego rozbudowywać o live'a, wystarczy mi tylko echo na ponton. Ogólne zastosowanie wędkarskie, łowie tylko na spinning (bez trolla), zależy mi na dobrym bocznym sonarze (tutaj wiem że HB ma przewagę).

 

Natomiast co mnie najbardziej zastanawia to jak się ma wielkość ekranu do rozdzielczości porównując oba powyższe modele, jak z czytelnością i ogólną użytecznością. 

Teoretycznie wyższa rozdzielczość jest lepsza, większa ilość detali itp., jednak w przypadku HB ekran to 7 cali, jak się to więc będzie miało do czytelności gdy obok bocznego odpalę np. mapę + sonar 2D w porównaniu do Garmina, który jednak ma większy ekran, więc większy obszar roboczy, jednak niższa rozdzielczość?



#4091 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 04 February 2024 - 13:37

Panowie, jeśli był już podobny wątek to przepraszam, ale przebicie się przez tak dużą ilość stron jest mega czasochłonne i po 30 stronach już wymiękam.

Ale do rzeczy, planuję swoje pierwsze echo, zastanawiam się nad Garminem 9sv oraz Humminbird HELIX 7 CHIRP MSI GPS G4 (budżet jaki mam to ok. 3 tys.).

Zastanawiam się co będzie lepsze, wielkość ekranu w Garminie 9 cali, ale rozdzielczość 800 x 480 czy Hb 7 cali, ale rozdzielczość 1024 x 600.

Nie zamierzam tego rozbudowywać o live'a, wystarczy mi tylko echo na ponton. Ogólne zastosowanie wędkarskie, łowie tylko na spinning (bez trolla), zależy mi na dobrym bocznym sonarze (tutaj wiem że HB ma przewagę).

 

Natomiast co mnie najbardziej zastanawia to jak się ma wielkość ekranu do rozdzielczości porównując oba powyższe modele, jak z czytelnością i ogólną użytecznością. 

Teoretycznie wyższa rozdzielczość jest lepsza, większa ilość detali itp., jednak w przypadku HB ekran to 7 cali, jak się to więc będzie miało do czytelności gdy obok bocznego odpalę np. mapę + sonar 2D w porównaniu do Garmina, który jednak ma większy ekran, więc większy obszar roboczy, jednak niższa rozdzielczość?

Obraz to rozdzielczość ale i gęstość pxl/cal matrycy. Czyli na większym ekranie te same pxl nie będą tak wyraźne jak na mniejszym- np. przy sonarze bocznym na cały ekran. Co do wyboru jest on o tyle trudny, że maluch HB daje ładnie radę, ma dwuwiązkowy sonar tradycyjny 25/42 stopnie "stożka". Natomiast jak napisałeś- przy podziale na okna lepiej wypadnie większy ekran,bo więcej miejsca, a poza tym w Garminie przeskalują się pxle i obraz w podzielonym ekranie jest tam po prostu lepszy niż na pełnym- dla SV. Generalnie 7mkę podzielisz i będzie czytelnie dla dwóch okien, 9tkę- na trzy.



#4092 OFFLINE   pioterb

pioterb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 posts

Posted 04 February 2024 - 13:44

Super, dzięki za odpowiedź.

#4093 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Posted 04 February 2024 - 17:05

Najtańszy nowy Garmin Striker 9 sv to 2800. Helix 7 msi g4. od 3100/3200 pln + 450/500 zł karta zero line. (wtedy jest dopiero podobnie użyteczny co Garmin). Lekko, 800 zł różnicy. Pomocny będzie jeszcze dedykowany uchwyt RAM, i niezbędny akumulator o odpowiedniej pojemności. I już przekraczasz grubo 4 tys. ;)

#4094 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,498 posts
  • Imię:adam

Posted 04 February 2024 - 17:18

dodatki z biegeim czasu dokupi , nie od razu Krakow zbudowali 



#4095 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 posts
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Posted 06 February 2024 - 12:28

Witam, czy orientuje się ktoś czy można dostać zestaw 122sv+gt56+lvs32 poniżej 3000€? Znalazłem za taką cenę i zastanawiam się czy są może tańsze

#4096 OFFLINE   papierzakilures

papierzakilures

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 posts
  • Imię:piotr

Posted 07 February 2024 - 11:00

Witam Panowie jaki najtańszy obecnie można zbudować zestaw do Live.. dziekuje ze ew odpowiedź 



#4097 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 07 February 2024 - 11:11

echomap uhd 92 sv + Livescope lvs32

Elite FS9 + Active Target 1

Pierwszy ma lepszego live ale gorszy ekran, drugi- odwrotnie. 


  • Rebel64 and papierzakilures like this

#4098 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 12 March 2024 - 23:54

Do tej pory jak używałem to miałem do dyspozycji jakieś stare czarno-białe echosony. W sumie  stosowane tylko do tego ocenić jaka głębokość, ukształtowanie dna  /ewentualnie temperatura wody , oczywiście patrzyło czy coś nie wisi w połowie wody lub nienaturalnie jest przyklejone do dna , ale ja raczej łowie i łowiłem w trollingu , więc tylko raczej interesowało czy nagle nie wpływam na górkę lub w jakiś karcz i wszystko pourywam zaraz. Ogólnie to raczej pływam od 15 lat ciągle po tym samym jeziorze ( chęci są do zmiany ale czy dojdzie to do skutku) i ostatnio tak mnie zaczęła ta echosonda przeszkadzać (kable, uchyty itd. ) ,że pływam bez . Raczej po tylu latach zbiornik znam - a że to zaporówka to niespodzianki od czasu do czasu są :D Z tym ,ze pływam przez to ostrożniej i zastanawiam się czy nie wrócić do echosondy. 

 

 

Teraz nadarza się możliwość ,ze mogę zakupić echosondę i zastanawiam się czy do moich potrzeb ( zawsze brakowało mnie nerwów do szukania ryb po dnie i ,,męczenia" ich do oporu jak je namierzę -wolałem zwiedzać i pływać sobie w trollingu ) .Jest sens kupować coś lepszego jak coś za max 1000zł np. jak Hook2 -4x z GPS?  Czy faktycznie poczuje różnice kupując coś typu HOOK Reveal 7 HDI .Zależy mnie na mobilności zestawu bo będzie przekładany z pontonu (składanego co wyjazd) na łódkę. Podsumowując max co mogę wydać to 3500-4000zł (to jest absolutny max ! i wolałby 3 tys. nie przekraczać nawet w tym max-ie ale jak mnie znajdziecie peradinio to dołożę do tych 4tys. )  ale wole jak najmniej. Doradźcie coś zarówno co do sensu wielkości budżetu jak i do tego co w takim budżecie fajnego dostanę (jak stwierdzicie, że do 1tys. to doradźcie do tysiaka jak musowo więcej trzeba to doradźcie w zwiększonym budżecie)  .  A może da się coś wypośrodkować np. do 1,5 tys. ? 

 



#4099 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,675 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 13 March 2024 - 07:22

Do tej pory jak używałem to miałem do dyspozycji jakieś stare czarno-białe echosony. W sumie  stosowane tylko do tego ocenić jaka głębokość, ukształtowanie dna  /ewentualnie temperatura wody , oczywiście patrzyło czy coś nie wisi w połowie wody lub nienaturalnie jest przyklejone do dna , ale ja raczej łowie i łowiłem w trollingu , więc tylko raczej interesowało czy nagle nie wpływam na górkę lub w jakiś karcz i wszystko pourywam zaraz. Ogólnie to raczej pływam od 15 lat ciągle po tym samym jeziorze ( chęci są do zmiany ale czy dojdzie to do skutku) i ostatnio tak mnie zaczęła ta echosonda przeszkadzać (kable, uchyty itd. ) ,że pływam bez . Raczej po tylu latach zbiornik znam - a że to zaporówka to niespodzianki od czasu do czasu są :D Z tym ,ze pływam przez to ostrożniej i zastanawiam się czy nie wrócić do echosondy. 

 

 

Teraz nadarza się możliwość ,ze mogę zakupić echosondę i zastanawiam się czy do moich potrzeb ( zawsze brakowało mnie nerwów do szukania ryb po dnie i ,,męczenia" ich do oporu jak je namierzę -wolałem zwiedzać i pływać sobie w trollingu ) .Jest sens kupować coś lepszego jak coś za max 1000zł np. jak Hook2 -4x z GPS?  Czy faktycznie poczuje różnice kupując coś typu HOOK Reveal 7 HDI .Zależy mnie na mobilności zestawu bo będzie przekładany z pontonu (składanego co wyjazd) na łódkę. Podsumowując max co mogę wydać to 3500-4000zł (to jest absolutny max ! i wolałby 3 tys. nie przekraczać nawet w tym max-ie ale jak mnie znajdziecie peradinio to dołożę do tych 4tys. )  ale wole jak najmniej. Doradźcie coś zarówno co do sensu wielkości budżetu jak i do tego co w takim budżecie fajnego dostanę (jak stwierdzicie, że do 1tys. to doradźcie do tysiaka jak musowo więcej trzeba to doradźcie w zwiększonym budżecie)  .  A może da się coś wypośrodkować np. do 1,5 tys. ? 

 

Do 3 tys. widzię to tak: Garmin Striker 9 Vivid sv, Humminbird Helix 7 MSI G4, Używane Elite TI2 9


  • Wolti likes this

#4100 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 posts
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Posted 13 March 2024 - 07:50



Zależy mnie na mobilności zestawu bo będzie przekładany z pontonu (składanego co wyjazd) na łódkę.
.


Co do mobilności to kolejne wydatki. Jakaś dobra skrzynka, uchwyt do ekranu i do przetwornika. Jak dobrze sobie zorganizujesz to nic nie będzie przeszkadzało i wygodnie będzie przekładać. Ale to wymaga przemyslen i kolejnych wydatków, często nie trafionych. Z doświadczenia polecam akcesoria Borika. I na ponton i na łódkę.
  • Maciej_K and Wolti like this