Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4157 odpowiedzi w tym temacie

#4061 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 973 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 grudzień 2023 - 22:06

Ten g4n da się połączyć z przetwornikiem live
MSI+ ma przedewssYtkim większy zasięg ale czy to aż tak przydatne .

Użytkownik jacob1993 edytował ten post 26 grudzień 2023 - 22:10


#4062 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 grudzień 2023 - 22:35

HB ma najlepsze odwzorowanie dna na rynku, do karpiowania to mocno przydatne tak samo jak nakładki twardości i roślinności na mapę 

MSI czy MSI+ to już zależy co komu potrzeba. Głębsza woda wymaga wiecej zasięgu, MSI+ ma 3 zakresy na bokach i DI- 455,800,1,2mHz a MSI - 455 i 1,2 .  Co do cen- obecne 7mki sa odchudzone, poprzedni model był lepszym moim zdaniem- dzięki  programowalnym przyciskom, których nie ma tak samo jak możliwości podłączenia osprzętu w sieci network. Co do Strikerów- są ok jako kompromis ceny i wielkości ekranu. Mają dokładniejszy sonar tradycyjny i CV od HB ale ciężko porównać obraz- zwłaszcza na zwykłych jeziorach zamulonych. Garmin niestety zbiera zakłócenia od silników elektrycznych z maksymizerami, można sobie z tym poradzić ale trzeba zrobić kilka rzeczy. Po prostu trzeba przemyśleć zakup zanim przepalicie kasę, uwzględnić co mi potrzeba na wodzie najbardziej. 



#4063 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 grudzień 2023 - 08:25

https://lures.pl/pl/...A-SI-GPS-G4/615
Chyba uda mi się ogarnąć siódemkę jeszcze w promocyjnej cenie, gdyby była potrzebna, ale karty zerolines już nie :/

#4064 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1623 postów

Napisano 27 grudzień 2023 - 10:14

Cześć, nic nie piszą o przetworniku, ale Humminbird to zawsze dawał pełne wyposażenie. O kartę zero to można kolegę Paprykarz zapytać. Czasem miał taniej. A działa bez problemu. Sam używam 3 lata.
Tomek

#4065 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 grudzień 2023 - 10:35

Tak, jest przetwornik, pełen komplet.
Od roku 2024 wchodzą u nas jednostki bez przetworników, czyli CHO - control head only, dla rozbudowujących sieć one boat network.



#4066 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 27 grudzień 2023 - 14:39

Mocno chodzi mi po głowie ten Helix 7 mega si 4G. Może coś do wiosny się uda jeszcze dozbierać... 

Zauważyłem, że są jeszcze dostępne wersje "sódemek" bez tego "mega", tzn opisane jako Helix 7 Chirp SI GPS G4. Wyraźnie tańsze od "Mega SI gps G4" (dostępne za około 3 tys.). Warto w to zainwestować (jako alternatywa dla Strikera Vivid 9sv)?

 

#4067 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 27 grudzień 2023 - 15:50

Po obejrzeniu kilku kolejnych filmów zdecydowałem się na Humminbirda Helixa. Czy będzie to 7mka czy 9tka tego jeszcze nie wiem. Mam jeszcze pytanie co do samodzielnego tworzenia map zbiorników. Czy można w przybliżeniu określić czas stworzenia takiej mapy dla np żwirowni o pow. 5ha? Czy prędkość pływania, zagęszczenie tras i liczba ich przecięć mają wpływ na dokładność mapy ?


Użytkownik mafer edytował ten post 27 grudzień 2023 - 15:50


#4068 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 grudzień 2023 - 15:53

im gestsza siatka tym dokladniejsza mapa, im bardziej zroznicowane dno (zwirownie to zazwyczaj krajobraz ksiezycowy), siatka najlepiej okolo 20m, karta zerolines



#4069 OFFLINE   oldSeb

oldSeb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sebastian

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:22

Ja kupiłem za granicą 9sv za niecałe 2200 PLN. Sprzęt może nie jest jakiś wybitny ale za takie pieniądze ciężko nawet o 7 cali u konkurencji. Wszyscy doradzili, że lepiej nawet brać nieco gorszy sprzęt ale z nieco większym ekranem bo zwyczajnie więcej widać.

#4070 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:34

Te 5 hektarów zmapujesz w godzinę, naprawdę bardzo dokładnie.
Jeśli masz budżet to warto dołożyć do 9 cali, lepszy boczny i możliwość sieciowania ekranu na przyszłość.



#4071 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 27 grudzień 2023 - 17:50

Po obejrzeniu kilku kolejnych filmów zdecydowałem się na Humminbirda Helixa. Czy będzie to 7mka czy 9tka tego jeszcze nie wiem. Mam jeszcze pytanie co do samodzielnego tworzenia map zbiorników. Czy można w przybliżeniu określić czas stworzenia takiej mapy dla np żwirowni o pow. 5ha? Czy prędkość pływania, zagęszczenie tras i liczba ich przecięć mają wpływ na dokładność mapy ?

Cokolwiek byś nie kupił, będzie ok. Zwłaszcza nakładki danych, powinny pomóc. Mocno kibicuję mapowym perypetiom i wspieram ludzi co się tym parają- poczyaj sobie moje wpisy z bloga w tym temacie -powinny pomóc. https://sonaryimapy....rogramy_19.html

W marcowym albo kwietniowym numerze Wiadomości Wędkarskich wrzucę artykuł o mapowaniu w ramach przygotowań do sezonu. Co do czasu potrzebnego do zmapowania wody- im mniejsza woda, tym tak naprawdę wolniej to idzie. Trzeba się kręcić mocno, ale to jest pół dnia roboty, by zrobić to w dobrej dokładności. Mocno polecam zapis logów sonaru- w widoku zrzutu i nagrywania, na kartę bylejaką 32GB z tego możesz mieć mapę potem zrobioną- gdybyś kartę zerolines później niż ekran kupił. 



#4072 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 28 styczeń 2024 - 11:17

Witam,
macie może obeznanie czy humminbird będzie miał w najbliższym czasie jakieś promocje? Gdzieś mi się obiło o uszy, że robią je w okolicy black friday a potem jakoś w marcu. Przy okazji jak wygląda końcowa cena kupując w Szwecji? Jakie dodatkowe opłaty prócz wysyłki.

#4073 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 28 styczeń 2024 - 11:29

Promo na himminbirda było praktycznie przez cały sezon. Ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Żadnych więcej opłat nie ponosisz prócz wysyłki.

#4074 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5498 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 styczeń 2024 - 12:25

Dokładnie , wszytsko co kupisz  w eu to

tylko koszty wysyłki dochodzą. Warto też zobaczyć za miedzą w Niemczech , bez żadnej laski sprzedają w lepszych cenach niż u nas



#4075 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 28 styczeń 2024 - 13:05

W Polsce też warto rozejrzeć się. Odezwać się do kilku sklepów i spróbować wyrwać lepszą cenę. Zawsze mogą coś urwać z ceny.

#4076 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1790 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 28 styczeń 2024 - 21:33

Jakiejś super promocji na pojedyncze urządzenia nie należy się spodziewać. Cena jest obniżona na stałe, niewiele więcej od tej promocyjnej.
Warto będzie odwiedzić stoisko Humminbird Minn Kota na Rybomanii, na miejscu będzie można się dogadać, na przykład ze mną ;)


  • malinabar lubi to

#4077 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 29 styczeń 2024 - 00:13


Jak ktoś jest stałym klientem w danym sklepie to raczej bez znaczenia już czy bierzesz pojedynczy egzemplarz.
Ale to trzeba być klientem który zostawił już kupę kasy.

#4078 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 29 styczeń 2024 - 11:55

Koledzy czy ktoś na ten rok odnawiał subskrypcję mapy Navionics bo mnie jakaś kosmiczna cena wyskoczyła ponad 400 euro , jaki teraz jest koszt ??? subskrypcji 



#4079 OFFLINE   BRODATY

BRODATY

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 styczeń 2024 - 21:50

Witam temat wkółko wałkowany ale ciężko podjąć decyzję o zakupie tej pierwszej nie mając punktu odniesienia, dlatego zarejestrowałem się i liczę na Waszą pomoc.Nie duża łódka, głównie spining na jeziorze. Pewnie jak wielu nowicjuszy po wstępnym zapoznaniu się z tematem wybór padł na strikera 9 cali z przetwornikiem gt52. Im dalej w las tym jednak mam dylemat czy nie dołożyć i kupić helixa 9 lub lowranca fs9, a wpadł mi też w oko co prawda rozmiar mniejszy z uwagi na cene Echosonda Raymarine AXIOM+ 7 RV -7 MFDRV3D+RV-100. Co z tego towarzystwa wybrać ??

#4080 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4675 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 styczeń 2024 - 22:15

FS9, Striker, Raymarine= tak to widzę 


  • BRODATY lubi to