Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Wybór echosondy!


  • Please log in to reply
4168 replies to this topic

#581 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 21 November 2016 - 12:08

Czy ktoś z kolegów wie, bądź ma informacje, czy Garmin zamierza wypuścić aplikacje, program do obróbki danych z QuickDraw Contours na komputerze ?



#582 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,506 posts
  • Imię:adam

Posted 21 November 2016 - 19:25

Na reefmaster.com.au Mat kiedyś pisał że póki co garmin nie wyraził zainteresowania współpracy z nimi . Może coś wypuszcza . Chociaż wedlug mnie lepiej by zrobili gdyby weszli we współpracę z rm

#583 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 posts
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Posted 06 December 2016 - 08:47

Posiadam super mapkę mojego bajorka.Zastanawiam się nad zakupem Lowrance 5 z GPS...Ktoś coś?



#584 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,506 posts
  • Imię:adam

Posted 06 December 2016 - 15:45

Posiadam super mapkę mojego bajorka.Zastanawiam się nad zakupem Lowrance 5 z GPS...Ktoś coś?

ktos cos co ? jaka lowrance 5 z gps ? ti hdi czy co ? rozwin swoja mysl...


  • kostom63 likes this

#585 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 posts
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Posted 06 December 2016 - 18:22

Przeniesione do działu "giełda"



#586 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 posts

Posted 12 December 2016 - 22:43

W temacie echosond na polskim rynku jest zamęt i to powodowany przez samych producentów . Nikt nie podaje maksymalnego kąta widzenia przetwornika ,podawane są tylko kąty według przyjętej normy i tak lowrance podaje kąt w miejscu gdzie sygnał spada o 50 proc ,tak samo Garmin ale już humminbird podaje kąt w miejscu gdzie sygnał spada o 90 proc . Tak więc pomimo opisu ze ma 60 stopni jakby według tych samych norm pomierzyć wyjdzie że Humminbird ma stożek najwęższy . Owszem można mówić że przy bocznym sonarze stożek jest nieistotny .To zależy co komu potrzebne . Brak na rynku echa o dużym ekranie ,szerokim stożku w klasycznym sonarze ale bez GPS który nie każdemu jest potrzebny .



#587 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,506 posts
  • Imię:adam

Posted 13 December 2016 - 07:38

Może źle szukasz Twierdząc ,że brak echa o dużym ekranie. Są. Modele simrad które. Mają po 24" ,według mnie już większego nie trzeba.

Edited by siarq, 13 December 2016 - 07:39.


#588 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 posts

Posted 13 December 2016 - 08:23

Oprócz dużego ekranu podałem kilka innych funkcji a skreśliłem zbyteczne .Duże to 9 -10 cali bez gps i zbędnych bajerów . Coś jak elite 7 ti z tym że 9-10 calowe bez map i gps a co za tym idzie w cenie do 5 tyś .



#589 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,162 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 13 December 2016 - 08:25

W temacie echosond na polskim rynku jest zamęt i to powodowany przez samych producentów . Nikt nie podaje maksymalnego kąta widzenia przetwornika ,podawane są tylko kąty według przyjętej normy i tak lowrance podaje kąt w miejscu gdzie sygnał spada o 50 proc ,tak samo Garmin ale już humminbird podaje kąt w miejscu gdzie sygnał spada o 90 proc . Tak więc pomimo opisu ze ma 60 stopni jakby według tych samych norm pomierzyć wyjdzie że Humminbird ma stożek najwęższy . Owszem można mówić że przy bocznym sonarze stożek jest nieistotny .To zależy co komu potrzebne . Brak na rynku echa o dużym ekranie ,szerokim stożku w klasycznym sonarze ale bez GPS który nie każdemu jest potrzebny .

Z tego co pamiętam przetworniki klasyczne w Lowrance miały kąt do około 60 stopni, z dużych bez GPS jest Hook 7x. Jeśli potrzebujesz większy wyświetlacz to w większości przypadków pozostaje wybór echosondy z GPS i nie używanie GPS. Była jeszcze stara 5x Pro ze stożkami 60/120 z przetwornikiem HS-WSBL choć na swojej stronie Lowrance opisuje ten przetwornik z innymi stożkami.

Zawsze możesz kupić sondę z obrazowaniem 3D, która z kilku stożków składa obraz dna, większość producentów już taka technologię posiada i te echosondy mają duże ekrany. Tyle, ze nie będzie to klasyczne obrazowanie. To trochę tak jak z magnetofonami ośmiościeżkowymi, odeszły do lamusa i już teraz mamy mp3



#590 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,162 posts
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Posted 13 December 2016 - 08:37

Oprócz dużego ekranu podałem kilka innych funkcji a skreśliłem zbyteczne .Duże to 9 -10 cali bez gps i zbędnych bajerów . Coś jak elite 7 ti z tym że 9-10 calowe bez map i gps a co za tym idzie w cenie do 5 tyś .

kup 4 calowe dragonfly z wifi lub inne małe z wifi, dokup tablet 9 cali za 1000 zł i będziesz miał komplet za połowę tej ceny. za resztę dokup mocowania do tabletu i echa oraz zasilenie do nich


Edited by wuran, 13 December 2016 - 08:37.

  • trout master and pomelo (maciekd) like this

#591 OFFLINE   Tusiorro

Tusiorro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 posts
  • LokalizacjaKoronowo
  • Imię:Bartłomiej

Posted 13 December 2016 - 09:07

kup 4 calowe dragonfly z wifi lub inne małe z wifi, dokup tablet 9 cali za 1000 zł i będziesz miał komplet za połowę tej ceny. za resztę dokup mocowania do tabletu i echa oraz zasilenie do nich

Korzystam z takiego zestawu I jestem zadowolony w 100%

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
  • mifek likes this

#592 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 posts

Posted 18 December 2016 - 00:25

Potrzebuje echo do polowu suma vertikal, a zarazem do lowienia spod lodu.
Glebokosci na jakich najczesciej lowie to max 5m ,rzeki Bug Narew Wisla ,starorzecza oraz Zalew Zegrzynski - czasem mazury
Doradźcie ktora bedzie dla mnie odopowiedniejsza
Humminbird Helix 7x SI GPS czy Garmin Striker 7
Garmin ma flashera a helix nie wiem czy go posiada

obie moge miec praktycznie w tych samych cenach wiec cena nie jest tu wazna

#593 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,378 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Posted 18 December 2016 - 01:16

Helix, bez dwóch zdań

#594 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 18 December 2016 - 01:58

Co sądzicie Humminbird Helix czy Onix
Proszę o opinię.

Edited by milupa, 18 December 2016 - 08:05.


#595 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 posts

Posted 18 December 2016 - 05:15

Kamil masz te echo ?czy Helix ma flashera ?



#596 OFFLINE   roberto77

roberto77

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 posts

Posted 18 December 2016 - 06:28

Więc tak .Helix ma bardzo wąskie stożki nie daj się nabrać na to że ma 60 st bo tyle ma przy spadku sygnału o 90 proc ,garmin ma niby 45 st ale przy spadku o 50 proc a faktycznie ma 120 st . Oczywiście garmin z przetwornikiem gt 40 bo z oryginalnym dużo mniej . To nie są echosondy na lód przynajmniej humminbird ma problemy przy temperaturze poniżej zera st .Pojawia się info że przetwornik nie podłączony .Nie mam helixa ale mam jakiegoś starszego HB i tak jest i to nie tylko na moim egzemplarzu . 



#597 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,685 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 18 December 2016 - 08:46

Kamil masz te echo ?czy Helix ma flashera ?

Helix 5, mam flasher jest, wg producenta wszystkie helixy mają tryb łowienia podlodowego,  by łowić wygodniej dobrze mieć przetwornik podlodowy - XI 9 20, gdzie  będziesz miał 20 stopni pokrycia dna w trybie flasher i 60 stopni w trybie 2d echa. Poza tym stożkowy kształt ułatwia wędkowanie podlodowe, mniej splątań z zestawem, łatwiejsze manipulacje przetwornikiem.



#598 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,685 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 18 December 2016 - 08:50

Co sądzicie Humminbird Helix czy Onix
Proszę o opinię.

Większa rozdzielczość vs ekran panorama? Stacjonarny czy mobilny? Ograniczony budżetem czy nie? No i jaka wielkość ekranu?


Edited by Maciej_K, 18 December 2016 - 08:51.


#599 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1,914 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Posted 18 December 2016 - 09:02

Ekran 10 ,budżet raczej nie ograniczony :-),zestaw będę przenosił łódz kajak.

#600 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,685 posts
  • LokalizacjaKrajna

Posted 18 December 2016 - 09:21

Patrząc na prostotę obsługi, nowe zabawki dodane do key ficzers to Helix 2GN. Niższy ekran, teoretycznie mniej widzisz w pionie. Nie jestem pewien jak wygląda podział okienek w Onixach, jeżeli tak jak w Helix, to i tak lipa za większe $, bo nie masz możliwości ustawienia dwóch szerokich okien w poziomie - coś jak w HDS