Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4145 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 kwiecień 2017 - 11:07

dokladnie, zlosliwosc przedmiotow marwtych nie zna granic...



#782 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:23

Koledzy, planuję kupić echo a  jestem zielony w temacie więc kieruję się do Was z prośba o poradę.

Wstępnie wybrałem Garmina echoMAP CHIRP 92sv.

Czy wg. Was jest jeszcze  jakiś model w tym przedziale cenowym , na który warto zwrócić uwagę? Może helix?

Może inna firma oferuje to samo a wychodzi lepiej cenowo? A może wychodzi tak samo tylko jakiś model sprawdza się lepiej użytkowo?


Użytkownik sajdol1 edytował ten post 09 kwiecień 2017 - 10:24


#783 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 kwiecień 2017 - 10:53

to napisz jeszcze cenę za jaką planujesz kupić  i do czego chcesz używać, masz może swoją łódź i np silnik dziobowy elektryczny ze sterowaniem?



#784 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:04

Cen jeszcze nie sprawdzałem ale planuję wydać tyle, za ile najtaniej dostanę ww. garmina. Silnik el. póki co będzie wisiał na pantografie ale kable będą doprowadzone do bakisty dziobowej wiec nie wykluczone, że w przyszłości będzie tam silnik. Łódź w trakcie produkcji.



#785 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 kwiecień 2017 - 11:23

no to musisz planować po całości, silnik elektryczny ze sterowaniem ale i takim aby echo obsłużyło go, chyba że silnik planujesz za 2-3 lata to wtedy teraz echo nie musi być kompatybilne



#786 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 09 kwiecień 2017 - 21:50

Rozumiem. Nie sądzę, żeby pojawił się w ciągu najbliższych 2 lat. Silnik z gps-em to świetny sprawa ale to jeszcze nie teraz. Chciałbym się dowiedzieć które echo wychodzi najkorzystniej. Jaki model z lowerance i humminbird możemy orownac do 92sv?

#787 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 kwiecień 2017 - 22:49

A co takiego ma 92SV Czego nie ma hm czy lowrance ?


  • Dano. lubi to

#788 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 08:26

A co takiego ma 92SV Czego nie ma hm czy lowrance ?

Nie wiem. Może oferuje to samo tylko w niższej cenie niż konkurencja? Może ma lepsze obrazowanie?  Może jest mniej prądożerny? Może ma lepszy kontrast wyświetlacza? Może ma wszystko w jednym przetworniku a nie w trzech? (tak było chyba do niedawna w lowrance).  

A może jednak warto dopłacić parę setek bo wtedy zyskamy znacznie lepszy produkt?

Ja się nie znam dlatego zwracam się z prośbą do tych, którzy mają porównanie. Wiem tylko, że garmin cieszy się na forum dość dużą popularnością.

 

@siarq dziękuję za ten wpis, jest bardzo pomocny.



#789 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 08:46

Wbrew pozorom, ten wpis jest pomocny. Pozwala na sprecyzowanie Twoich oczekiwań a tym samym udzielenie sprecyzowanych porad, których jest przed tym wpisem 39 stron.



#790 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 09:04

Wydawało mi się, że wszystko sprecyzowałem. Wszystko się kręci wokół 92sv, na którą jestem wstępnie zdecydowany. Chciałem się jedynie upewnić czy w tej cenie lub nieco drożej dostanę coś lepszego, technicznie bądź użytkowo.

Te 39 stron przeczytałem. Pierwsza zaczyna się w 2013 roku a rozmawiamy chyba o elektronice?



#791 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 09:14

Zapewniam, że od 2013 echosondy nadal mają ekran, przetwornik, używają praktycznie tych samych częstotliwości i stożków. 

Garmin natomiast zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim cenie. Jeżeli nie szukamy szczególnych możliwości i funkcji to jest to wybór wystarczający.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#792 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 10:09

A ja myślałem, że  teraz chip wszczepia się do mózgu i ekran nie jest już potrzebny. Niepotrzebny sarkazm natomiast druga część Twojego posta jest już w jakimś stopniu pomocna.

Dziękuję.


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#793 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 10 kwiecień 2017 - 10:10

mi w Garminie nie podoba się kolorystyka tworzonych map, wolę Lowrance, do tego dostęp do darmowych map w Lowrance (Insight Genesis). Niestety 9Ti będzie prądożerny ale jeśli masz swoją łódkę to kwestia wrzucenia na stałe akumulatora 40-60Ah i silnika z ładowaniem i po problemie.  O HM nie wypowiem się bo miałem za mało do czynienia. 92SV to tez już stara konstrukcja - patrząc marketingowo to już jest 95sv, a 9Ti to nowość


  • sajdol1 lubi to

#794 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 10:34

O to właśnie mi chodziło. Dziękuję @wuran. Silnik z ładowaniem jest i będzie akumulator 100Ah na łodzi także tu problemu nie ma. Podejrzewam, że jednak cena zadecyduje ale chciałbym zgłębić wiedzę przed zakupem. Zastanawia mnie ten hb. Nic o nim nie wiem ale gdzieś na forum wyczytałem, że ktoś zmienia ww garmina na helixa. Ciekaw jestem dlaczego.



#795 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 10 kwiecień 2017 - 11:25

Z tego co pamiętam to takiej wymiany dokonał kolega @sady. Napisz do niego na priv. może podzieli się swoją opinią. Z tym, że akurat on wymienił Garmina na Humminbirda 999cxi.


  • sajdol1 lubi to

#796 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 11:36

mi w Garminie nie podoba się kolorystyka tworzonych map, wolę Lowrance, do tego dostęp do darmowych map w Lowrance (Insight Genesis). Niestety 9Ti będzie prądożerny ale jeśli masz swoją łódkę to kwestia wrzucenia na stałe akumulatora 40-60Ah i silnika z ładowaniem i po problemie.  O HM nie wypowiem się bo miałem za mało do czynienia. 92SV to tez już stara konstrukcja - patrząc marketingowo to już jest 95sv, a 9Ti to nowość

 

Nie do końca. Jest EchoMap 92sv stare (bez CHIRP) i nowe Echomap CHIRP 92sv. Koledze raczej chodzi o to drugie. Z Insight Genesis to na dwoje babka wróżyła - jeżeli są mapy o które ci chodzi, to jest fajnie i bez różnicy. Jeżeli nie ma map twoich zbiorników, a chcesz je stworzyć i zachować w tajemnicy to jest niefajnie.  Trzeba dokupić RM i bawić się w obróbkę. W Garminie nie musisz dzielić się mapami i nie musisz tracić czasu na przerzucanie danych, itp. Co do jakości obrazowania zdania są podzielone. Znam sporo osób, które bardzo chwalą sobie Garmina, szczególnie na Wiśle, a wcześniej miały HDS'y. Garmin ma też lepszy GPS, ale to raczje nie dziwi.


Użytkownik psulek edytował ten post 10 kwiecień 2017 - 11:38

  • sajdol1 lubi to

#797 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 kwiecień 2017 - 16:55

W lowrance jest sonarchat ale trzeba kartę za 650zl , jest ig ... jakosc  tez nie powala. Rm wymiata ale trzeba zapłacić. Nie ma nic darmo . Hm tez ma lake master i tez trzeba zaplacic. Wiec albo polsrodki darmowe albo jakość platna


  • wuran lubi to

#798 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 kwiecień 2017 - 17:10

O to właśnie mi chodziło. Dziękuję @wuran. Silnik z ładowaniem jest i będzie akumulator 100Ah na łodzi także tu problemu nie ma. Podejrzewam, że jednak cena zadecyduje ale chciałbym zgłębić wiedzę przed zakupem. Zastanawia mnie ten hb. Nic o nim nie wiem ale gdzieś na forum wyczytałem, że ktoś zmienia ww garmina na helixa. Ciekaw jestem dlaczego.

 

@Dano^, zdaje się, wymienił niedawno Garmina (bodajże 71SV) na Helixa 10 Mega SI



#799 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 kwiecień 2017 - 17:30

O to właśnie mi chodziło. Dziękuję @wuran. Silnik z ładowaniem jest i będzie akumulator 100Ah na łodzi także tu problemu nie ma. Podejrzewam, że jednak cena zadecyduje ale chciałbym zgłębić wiedzę przed zakupem. Zastanawia mnie ten hb. Nic o nim nie wiem ale gdzieś na forum wyczytałem, że ktoś zmienia ww garmina na helixa. Ciekaw jestem dlaczego.

Dosyć banalny powód - miałem okazję popływać na Humim 998 i dla mojego oka było na korzyść. Ponieważ nie kupuję łodzi z pewnych względów i pozostaję mobilny, to kaska poszła na dobre echo. Lepsze niż miałem - sporo. To już widzę, a pływanie było bardzo krótkie i testowe.

 

 Garmin ma też lepszy GPS, ale to raczje nie dziwi.

Helix 10  odnalazł się w mieszkaniu, w miejscu w którym Garmin nie łapał. Zatem nie wiem (powtarzam - nie wiem) czy ta teoria akurat się sprawdzi. Za krótko mam Hummiego.

 

@Dano^, zdaje się, wymienił niedawno Garmina (bodajże 71SV) na Helixa 10 Mega SI

Dokładnie takiej zamiany dokonałem.



#800 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4793 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 kwiecień 2017 - 20:16

Dano, HB jest fajny i ładnie obrazuje, ale kosztuje 2xtyle co Garmin 92 no i dobrze by było mieć też odpowiedni przetwornik (o czym ostatnio rozmawialiśmy) - całkiem inna liga. O GPS pisałem w kontekście HDS'a.


  • Dano. lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych