Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4149 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   T1000

T1000

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomala

Napisano 16 maj 2017 - 17:26

W tych modelach Garmina które rozpatrujesz są szerokie stożki.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

Standardowy przetwornik GT20 ma szerokie stożki? 

Wiem, że istnieje możliwość kupna z szerszym stożkiem, lecz to się wiąże chyba z niemałą dopłatą?



#842 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4794 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 maj 2017 - 17:55

Tak,

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

#843 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 16 maj 2017 - 18:19

Cześć, przemyśl , czy szeroki stożek to napewno jest lepszy niż wąski. Wiadomo jak coś to pokaże więcej ryb ale dno nie jest tak dokładnie odwzorowane
Tomek

#844 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 20:34

Cześć, przemyśl , czy szeroki stożek to napewno jest lepszy niż wąski. Wiadomo jak coś to pokaże więcej ryb ale dno nie jest tak dokładnie odwzorowane
Tomek

Tak , tylko lepiej zawsze mieć wybór miedzy szerokim a wąskim niż dwoma wąskimi. Tutaj nie ma co mysleć tylko czytać i wyciągać wnioski na podstawie praktyki i błędów innych.



#845 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 16 maj 2017 - 23:31

Jak komuś potrzebny szeroki to tak , mnie jest niepotrzebny

#846 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 23:55

Jak komuś potrzebny szeroki to tak , mnie jest niepotrzebny

A dlaczego niepotrzebny? Popatrz sobie jak wąski wycinek toni wodnej widzisz na wąskim.



#847 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 17 maj 2017 - 16:27

Cześć, no przecież wiem i mnie szerszy nie jest potrzebny
Mam pytanie do kolegów . W sklepie Moritz jest do kupienia w cenie 699,99€ sonda Humminbird Helix 7 Gen2 u Gen2 N co to znaczy to "u" , oraz czy to znaczy że mam do wyboru którąś z nich czy może sprzedają to co im przyjdzie , oraz może ktoś wie kktóry to dokładnie model tak pięknie przecenili ?
Tomek

#848 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 maj 2017 - 18:07

Są tylko dwie wersje albo G2 albo G2N. Oczywiście należy jeszcze sprawdzić, czy jest to zwykła 83/200, czy SI CHIRP i coś tam jeszcze by się znalazło


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 17 maj 2017 - 18:09

  • kostom63 lubi to

#849 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 17 maj 2017 - 18:31

co to znaczy to "u"
 

,,U,, to znaczy ,, i,,


  • kostom63 lubi to

#850 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 17 maj 2017 - 18:50

Pełna nazwa to chirp SI GPS G2 u. G2n , tak więc to u ma kropkę

Użytkownik kostom63 edytował ten post 17 maj 2017 - 18:52


#851 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 17 maj 2017 - 22:48

Są tylko dwie wersje albo G2 albo G2N. Oczywiście należy jeszcze sprawdzić, czy jest to zwykła 83/200, czy SI CHIRP i coś tam jeszcze by się znalazło

Też jestem w przeddzień zakupu , więc jak to jest - mamy G2 i G2N SI Chirp ( tak jak na stronie producenta ) , czy jednak więcej różniących się od siebie wersji ? Oczywiście mowa o Helix 7 Chirp SI GPS .



#852 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 18 maj 2017 - 09:15

SI CHIRP są tylko dwie.

Ale Helix 7 występuje jeszcze w wersji CHIRP, CHIRP DI każda z nich GPSem lub bez



#853 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 18 maj 2017 - 14:16

No to mnie uspokoiłeś . @kostom63 oglądał ofertę Moritz'a a tam wystawione są SI Chirp , więc mamy G2 i G2N , a to cieszy ( mam nadzieję , że już niedługo )  :D .



#854 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 21 maj 2017 - 22:42

Mam problem, i mam nadzieję, że to tylko moja niewiedza...

Zakupiłem Hook4, ostatnio na rybach porobiłem "ślady" i "waypointy" , skopiowałem dane do komputera i na razie jestem w szoku. O ile współrzędne GPS można łatwo zidentyfikować, o tyle nigdzie nie widzę zapisanej głębokości. Echo przy zapisie danych na kartę ma opcję formatu danych 2.0 (z dopiskiem "bez głębokości") lub 3.0, i choć nie ma tego wprost napisanego to można wnioskować że głębokość jednak powinna być, a nijak nie mogę jej dostrzec w tym co zapisało się w plikach .usr Jakieś pomysły? 



#855 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 maj 2017 - 06:08

Pliki .usr nie są logami. W nich zapisuje się point. Ślady , trasy , ustawienia echa. Jak pływasz musisz wejść w sonar zawansowane i start log. Na koniec dajesz stop log. Format zapisu logów to sl2. Slg. Sl3. Także poplywales rekreacyjnie :) jak log się zapisuje to w rogu ekranu mruga czerwona kropka . Jeśli nie możesz znaleźć opcji log to spójrz w instrukcje. Tam będzie opisane

Użytkownik siarq edytował ten post 22 maj 2017 - 06:13


#856 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2017 - 08:15

Jeszcze pół biedy jakbym się napływał rekreacyjnie, bo by była okazja aby znów na ryby skoczyć, ale szlag by mnie trafił gdyby echo nie miało tej opcji. Opcji zapisu logów nie widzę choć przeglądnąłem wszystko, jeszcze spojrzę do instrukcji ale nie wygląda to dobrze. W wersji testowej RM da się odczytać głębokość tylko na waypointach, tracks są z głębokością "0", jakaś masakra.



#857 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 maj 2017 - 12:38

zadna masakra, tylko wpierw trzeba przeczytac instrukcje . a przede wszystkim to kupiles Hook4 czy hook4x ? ma slot na karty mcsd ? jesli ma to zbierasz logi i do lekcji marsz



#858 Guest_S@lmo_*

Guest_S@lmo_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2017 - 12:51

Hook4 jak było doradzone, ma slot na karty mcsd. Kurde, mało rozgarnięty jestem, bo dochodzę do siebie po rybach, ale że aż tak to sam siebie zadziwiam, nie widzę tego nawet w instrukcji.

 

Edit: 

dobra, coś zauważyłem w instrukcji :) i muszę teraz dojechać do domu i sprawdzić czy jest w menu echa :) ale będzie wstyd...

ale i ulga...

 

..................

 

Znalazłem :) ale bez podpowiedzi w życiu bym się nie dopatrzył :) Powiem tylko jedno, ten co robił ten soft powinien się walnąć młotkiem w kolano, po cholerę robić oddzielne opcje logów i śladów. Jaki jest problem aby do współrzędnych śladu dopisać przechwyconą głębokość, tego pojąć nie mogę. Reszta na PW, bo już dość publicznego obnażania małej bystrości umysłu :)


Użytkownik S@lmo edytował ten post 22 maj 2017 - 13:07


#859 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5481 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 maj 2017 - 14:02

No po to, ze nie zawsze robisz logi gdy masz wlaczony slad ;p , pliki .usr sa plikami konfiguracyjnymi a nie formatem zbierania logow. instrukcja to podstawa, pomimo ze uzykuje juz kilka lat sprzet , to czasami musze cos doczytac...



#860 ONLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 24 maj 2017 - 14:43

Panowie niedługo stanę sie posiadaczem aku garmina 350c - wybierając go jako kompromis cena a reszta ekstraktów - tylko mam pytanie - jaki aku ? Czy aku 7ah wytrzyma cały dzień pływania ? Czy moze kupić dwa podłączyć razem i miec "14" :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych