Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#1461 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 04 kwiecień 2018 - 12:12

Skoro nie ma w żadnym opisie przetwornika XHS 9 HDSI 180 T, że posiada on moc 1kW, to który z przetworników podłączanych do tych urządzeń ma taką moc ? Bo to, że urządzenia mają moc wyjściową 1kW nie podlega chyba dyskusji. Skoro stworzono echosondy które mają na wyjściu 1kW to przetwornik chyba też ? Pytanie w takim razie który to jest.

Pozostaje jeszcze pytanie, po co stworzono dwa różne przetworniki SI, jeden kompakt a drugi HD. Tylko po to aby dodać 800kHz ?

Napewno przetworniki 2d - morskie. Ktore sa ladnie opisane i tam zludzen niema . A drugi przetwornik stworzyli po to, bo z pierwszego nie szlo wycisnac tych dodatkowch 800khz. Zreszta jaka to roznica czy on bedzie mial 500W czy 1kw ?to chyba nie ma sluzyc badaniam dna morskiego z wielka dokladnoscia, a bardziej rekreacji...



#1462 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 kwiecień 2018 - 12:18

Tak ale to nie jest przetwornik SI, pracuje tylko na 50kHz.

Zamawiałem ostatnio do Raymarine przetwornik 1kW B265 LH CHIRP ale to kosztowało mnie $1244,95


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 04 kwiecień 2018 - 12:23


#1463 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 04 kwiecień 2018 - 12:42

I tu jest pies pogrzebany, prawdziwy przetwornik 1 kW kosztuje sporo kasy a producenici mydlą oczy że za tą kase to masz super komplet.
Zawsze powtarzam i będę powtarzał kupować samo urządzenie i podokupywać przetworniki jakie pasuja.
Lecz cena czyni cuda a potem klops.

Użytkownik nurek28 edytował ten post 04 kwiecień 2018 - 13:00


#1464 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 04 kwiecień 2018 - 13:50

Tak ale to nie jest przetwornik SI, pracuje tylko na 50kHz.

Zamawiałem ostatnio do Raymarine przetwornik 1kW B265 LH CHIRP ale to kosztowało mnie $1244,95

A gdzie masz napisane w specyfikacji urządzenia, że ten 1kW to akurat w SI?



#1465 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 04 kwiecień 2018 - 14:43

To nie chodzi o to aby SI miało 1kW, tylko żeby to był przetwornik który ma moc 1kW a jednocześnie był to przetwornik SI. 



#1466 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:26

Pływanie po analogicznej trasie i porównanie side scan / imaging (Humminbird Helix 9 MEGA SI, Lowrance Carbon 3D & Totalscan, Elite Ti Totalscan, HOOK2-7x Tripleshot) przy różnych częstotliwościach:

 


  • kostom63, malinabar i siarq lubią to

#1467 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:40

i ladnie widac np "ziarnistosc" jak sie pojawia przy total scan vs 3d i jeszcze wieksza przy hook. Jak dla mnie, jakosc miedzy mega a 3d jest praktycznie znikoma



#1468 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:52

Weź jeszcze pod uwagę, że mega jest na wyświetlaczu 800x480 (Helix 9) a obraz z SS3d na 1280 x 720 (Carbon 9).

Z 2giej strony - obraz z Helixa jest w częstotliwości 1200kHz, a z Carbona 3d w częstotliwości 455kHz (SS3d nie obrazuje side imaging'u w wyższej częstotliwości)



#1469 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:53

i ladnie widac np "ziarnistosc" jak sie pojawia przy total scan vs 3d i jeszcze wieksza przy hook. Jak dla mnie, jakosc miedzy mega a 3d jest praktycznie znikoma

Diabeł tkwi w zasiegu @3d, choć tutaj to nie poszło, zbyt plytko pływali.


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#1470 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 kwiecień 2018 - 12:05

No i właśnie. Czyli kłania się klasa przetwornika - jego wydajność i ekran -rozdzielczosc. Różnica w rozdzielczosci ekranu.miedzy gen3 a carbon ,wygląd podobnie jak na tym filmie 3d i totalscan. Gdyby hm do tego Mega dołożyli ekran z większą rozdzielczością. To i jakość obrazu by się podniosła. Tylko to generuje koszty... A pasków na okoniach liczyć się i tak nie da ;)

#1471 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 kwiecień 2018 - 13:00

Humminbird porównywalne ekrany do Carbona ma w Solixach. Ceny też są porównywalne.



#1472 OFFLINE   Norcem

Norcem

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaNorwegia

Napisano 05 kwiecień 2018 - 20:35

Widzę, że sporo ludzi tu uważa, że wincyj kw na przetworniku to lepszy obraz. Przy obecnej technologii chirp nie do końca tak jest.
Czułość przetwornika jest ważniejszym parametrem niż to ile kw ma faktycznie.

#1473 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 kwiecień 2018 - 20:56

Dodatkowa sprawa do wielkość(długość)kryształów piezo grających w ducerach. Nawet grubość plastyku ducera ma znaczenie, czytałem o magikach, co szlifowali i polerowali ducer- mieli dostrzegalnie lepsze SI



#1474 ONLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 kwiecień 2018 - 20:58

Obecna technologia Chirp w popularnych przetwornikach to raczej namiastka tego co jest w przetwornikach kosztujących wielokrotność urządzeń je obsługujących. Nie bez powodu dobre przetworniki CHIRP mają wysoką cenę i adekwatną moc.


  • nurek28 lubi to

#1475 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:29

Tylko te wielokrotności $$ jak słusznie zauważono. Tyczą się 2d :) bo albo nie znalazłem, bądź poprostu chirp jest dedykowany pod 2d a nie si/di. I tu chyba zaś marketing niezłą robotę robi. Może w jakichś technologiach si/di za kilka mln $$ występuje chirp

#1476 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 21:02

Interesuje mnie Hummnibird HELIX 7 CHIRP SI oraz Striker 7 +, a najbardziej która z tych echosond odda więcej szczegółów, która ma dokładniejszy boczny sonar oraz czy więcej pokaże DI helixa czy Clear Vu od Garmina?



#1477 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 18 kwiecień 2018 - 08:52

https://www.centrumw...55-800-kHz.html  takie coś wybrałem a że mało gdzie dostępne to znalazłem w Jula w Jankach. Pudełko z półki w sklepie wydawało mi się jakoś za lekkie więc poprosiłem pracownicę o otwarcie ( było jakieś zabezpieczenie) i uznaliśmy że ktoś echo zarąbał, pewnie jakiś wędkarz  :unsure: albo pan złodzieji dla wędkarza. No i problem bo to było ostatnie. Pani poszła na zaplecze poszukać i znalazła ostatni egzemplarz , kupiłem / mam. W domu otwieram bo chcę poczytać coś z obsługi i montażu a tam instrukcja po angielsku i ...... norwesku. Czy sobie poradzę z angielskim technicznym ? a cholera wie ? No ale przecież jest przedstawiciel Lowrance w Polsce pod W-wą to przecież bez problemu taką instrukcję po polsku u nich dostanę  :) . No i dupa  :wacko: , są, mają instrukcję ale mi nie przyślą bo nie kupiłem w punkcie który ma z nimi umowę  :o . Jula sama sobie takie echa sprowadza i osobę z którą rozmawiałem nic nie obchodzi sprzęt kupiony w takim sklepie. Po moich błaganiach pan powiedział że może mi sprzedać instrukcję za ........... 50plz  :o . Chyba go poj.....ło  :P - 34 strony w małym formacie za 50 plz !!! to książki dużo ciekawsze i 10x grubsze są w księgarniach po 30-40plz  :rolleyes: . Nie chcę się już wq.....ć i dzwonić do nich bo jeszcze się okaże że gwarancja jest nieważna bo byłem na tyle bezczelny że nie kupiłem w sklepie który ma z nimi umowę tylko w markecie budowlanym  :rolleyes:



#1478 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 kwiecień 2018 - 09:28

Monopol na rynku daje przewagę......A polskie menu masz w echu?

Swoją drogą widziałem instrukcje do echa po 160zł


  • cabage lubi to

#1479 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:05

Mam pytanie o echo z GPS, które ma możliwość rejestrowania danych sonaru, tak żeby rysować batymetrię.

Od jakich modeli te funkcje zaczynają się pojawiać, bo interesuje mnie, żeby nie wydać na to fortuny.

 

Może ktoś jest zorientowany, albo wie gdzie tu na forum może był już taki temat...

 

Z góry dziękuję :)


Użytkownik pitfish edytował ten post 18 kwiecień 2018 - 10:06


#1480 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1426 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 kwiecień 2018 - 10:34

Mam pytanie o echo z GPS, które ma możliwość rejestrowania danych sonaru, tak żeby rysować batymetrię.

Od jakich modeli te funkcje zaczynają się pojawiać, bo interesuje mnie, żeby nie wydać na to fortuny.

 

Może ktoś jest zorientowany, albo wie gdzie tu na forum może był już taki temat...

 

Z góry dziękuję :)

Jeśli chodzi o lowrance to wszystkie modele z GPS i gniazdem na kartę (bez literki X w nazwie modelu)


  • pitfish lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych