Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4149 odpowiedzi w tym temacie

#1501 OFFLINE   grizzli

grizzli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 06 maj 2018 - 14:09

Duża jest różnica między Striker 4cv plus,a Striker 5cv plus ?

#1502 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 06 maj 2018 - 14:33

Duża jest różnica między Striker 4cv plus,a Striker 5cv plus ?

https://buy.garmin.c...-01871-01#specs vs https://buy.garmin.c...-01872-01#specs

 

przekątna ekranu większa o 0,7 cala oraz rozdzielczość 3x wyższa na korzyść 5cv Plus i nie wiedzieć czemu moc sygnału wyższa o 60%


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 06 maj 2018 - 14:34


#1503 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 06 maj 2018 - 21:33

Ponawiam pytanie:
Potrzebuje kupić echosondę do 1500 zł z GPS. Polecicie coś?

Polecam Lowrance 7hdi miałem super maszyna sprzedałem za 1500 zł jak nowa. Potrzebowałem funduszy na łódź.



#1504 OFFLINE   grizzli

grizzli

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 13 maj 2018 - 06:25

Panowie którą wybrać ????

Garmin Striker 5cv plus
HUMMINBIRD HELIX 5 DI G2

#1505 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2018 - 07:03

Zawsze echo z GPS jest bardziej praktyczne. Do tego Garminem porobisz mapkę wody bez dodatkowych kosztów.



#1506 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 maj 2018 - 07:56

A po co mapy ,skoro mamy GPS? Wystarczy zapis punktów i mapa gotowa.

#1507 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2018 - 08:04

A po co mapy ,skoro mamy GPS? Wystarczy zapis punktów i mapa gotowa.

Mapa czego? Bo raczej nie wody.
Mając zrobiny zbiornik wybierasz miejsca a nie punkty.
Każdy powinien wiedzieć czego mu trzeba, do tego służy ten wątek jak i inne, np. o mapach batymetrycznych.

Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#1508 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 13 maj 2018 - 08:08

Ale czy GPS nie służy do pokazywania miejsca w terenie a echo do wskazywania głębokości?Te dwie funkcje wspólnie dadzą nam miejsce i głębokość bez rysowania mapy batymetrycznej?

#1509 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 13 maj 2018 - 08:15

Panowie którą wybrać ????

Garmin Striker 5cv plus
HUMMINBIRD HELIX 5 DI G2

Mam ten sam problem kolego , trzy echa wchodzą w grę i sam nie wiem co wybrac, Striler 7sv lub humminbird helix 7 si albo  lowrance hook2 .Moze ktos z kolegów ma jakies doswiadczenie i doradzi?



#1510 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2018 - 08:48

Tak. Szczególnie 10-8 lat temu. Teraz są wygodniejsze sposoby. Nawet wrzucenie map do smartfona nie jest rzeczą niemożliwą , trzeba mieć tylko albo aż tylko dane wejściowe i odpowiedni soft.

Ale czy GPS nie służy do pokazywania miejsca w terenie a echo do wskazywania głębokości?Te dwie funkcje wspólnie dadzą nam miejsce i głębokość bez rysowania mapy batymetrycznej?


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

#1511 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 maj 2018 - 09:02

Batymetrie do smartfona zrobisz z logów hm i lowrance. Garmin i reszta rodziny nie "uwolniła" danych

#1512 OFFLINE   generał1

generał1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów

Napisano 13 maj 2018 - 09:12

koledzy potrzebuje porady , trzy echa wchodzą w grę i sam nie wiem co wybrac, Striler 7sv lub humminbird helix 7 si albo  lowrance hook2 .Moze ktos z kolegów ma jakies doswiadczenie i doradzi?



#1513 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 maj 2018 - 11:55

Przesiadłem się z helixa 7 si na totalscana od simrada. Jak dla mnie bardziej czytelne i prostsze w obsłudze. Hook2 również powinien być banalnie prosty w obsłudze.

#1514 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 13 maj 2018 - 19:08

mam dylemat z wyborem echosondy, waham się pomiędzy Elite 9Ti z Totalscan a HDS Carbon 7" z przetwornikiem 3D - echo musi obsługiwać mapy z Insight Genesis dlatego innych nie rozważam ze względu na brak dostępu do tak wielu map

- będę używać echosondy głownie na jeziorach przy wędkowaniu

plusem dla mnie na rzecz Carbona jest rozdzielczość ekranu i 2 karty SD i multitouch

plusem dla Elite będzie ekran 9" i cena

Elite Ti miałem, znam jako tako jej wady i zalety

 

moje pytania:

- czy to 3D do czegoś się nadaje i faktycznie pomaga namierzać miejscówki i ryby? SideScan nie jest dla mnie tak czytelny jak to co widzę na filmach z 3D

- jak radzi sobie HDS Carbon (mocniejszy procesor i pamięć) przy odczycie dużych map, robieniu/zapisywaniu map/logów na żywo i obsługą 3D jednocześnie?

 

no i które echo wybrać



#1515 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4669 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2018 - 19:58

Ja sam będę brał jedno z dwojga- Carbon lub simrad- długo czytam, oglądam i szukam info.

Carbon ma lepszy ekran- czytelny także w polaroidach i szerokie kąty widzenia. Poza tym ma dwukanałowy chirp - możesz sobie z ducera wyodrębnić dwa okienka 2D i porównać co się przykleiło do dna w róznych ustawieniach 2D jednocześnie.

3D na łodzi to dodatkowy moduł i kable. Z tym obrazowaniem to też sprawa indywidualna- niby pokazuje  te wszystkie uskoki, ale obiekty na dnie lepiej pokazywane są w dwuwymiarowym obrazowaniu- czyli Structurescan.

Jako najwyższy model Lowrance ma potencjał na dalsze modyfikacje.

9 cali będzie lepsze typowo użytkowo- bo jak podzielisz ekran, to będzie cos widać. Niestety na 7mce szału nie będzie.



#1516 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 13 maj 2018 - 20:01

Ciężko je porównywać, bo to zupełnie inna półka cenowa - HDS 7 carbon + moduł 3D + przetwornik 3D + przetwornik 83/200 (a żeby miało to większy sens przydałby się Airmar TM 150, a to kolejne koszty) jest ponad dwa razy droższy od Elite 9 ti + totalscan. 3D pozwala idealnie orientować się w ukształtowaniu dna (górkę zobaczysz całą, tzn nie tylko, że jest, ale gdzie jest szczyt i jak opadają stoki). O pozostałych zaletach takich jak szybkość działania, jakość ekranu etc wiele już zostało napisane. 


Użytkownik Maciek. edytował ten post 13 maj 2018 - 20:33


#1517 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 13 maj 2018 - 20:35

Hds carbin to na tę chwilę nowość i duży bajer. 3D na 7 calach to ciut za mały ekran jak dla mnie. Jeśli miałbym brać elite 9ti to brałbym simrada go9 z totalscanem. Ja bynajmniej tak zrobiłem :)

#1518 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 13 maj 2018 - 21:11

Carbon to nie za bardzo nowość ,bo juz jest ponad rok na rynku. Uzytkuje.od premiery zarówno carbon jak i 3d (przeszło 2 lata). Jeśli 3d to tylko i wyłącznie carbon bądź evo3 . Ekran naprawdę robi robotę. Jasność . Barwy , rozdileczosc poprostu "bije" konkurencje .samo 3d dupy nie urywa. To nie jest obrazowanie si. Za to dobrze pokazuje z grubsza ukształtowanie dna i lawice. Górki , pomaga zorientować się w podwodnym terenie. Sam przetwornik wnosi lepszy obraz dla.si niż Total scan czy lss2. Szybkość działania jest. Ale duze mapy potrafia zmulić. Otwarte 4 okna i skaknie między nimi do.full screena tez.zmula. 7" jest ... ok , ale podział na 4 przy tej wielkości ekranu to mało... zresztą przy 9" też... Pokop na forum , jak.kolega wyżej zauważył było sporo tego

Użytkownik siarq edytował ten post 13 maj 2018 - 21:23


#1519 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 14 maj 2018 - 07:28

dzięki za opinie, czyli jednak wybiorę Carbona, wolałbym 9 cali w Carbonie ale jest straszny przeskok cenowy, i pewnie będę posiłował się tabletem10"



#1520 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15591 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 maj 2018 - 07:59

Ja jednak wybrałbym większy ekran. To jest tak jak telewizor 40 i 52 cale. Ogromna różnica w powierzchni ekranu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych