Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
104 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2013 - 23:23

Robert !

Któż z nas, zwłaszcza nieco starszych kolegow, których rodzice( i nauczyciele) przeżyli wojnę i to odbiło sie na naszym wychowaniu, nie obawia się eskalacji niemnawiści ! Wojny ! Niestety wszelka ustepliwość wobec (jakiegokolwiek) barbarzyństwa kończy sie w Monachium. I okrzykiem z drzwi samolotu "Przywiozłem wam pokój"  Co było dalej ? Wiadomo. Pod tym co piszesz o religii podpisuję sie .

U.

Temu nie sposób zaprzeczyć. Pomiędzy niegodną polityką ustępliwości, a otwartą konfrontacją jest ta cienka czerwona linia..... Tylko gdzie ona jest ?   



#82 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 listopad 2013 - 23:33

Dodam coś od siebie: przeciwko zaklamywaniu historii Polski, przeciwko wycofywaniu klasyki z lektur szkolnych, przeciwko spektaklom p. J.Klaty w Teatrze Starym. Przeciwko "sztuce" gdzie na krucyfiksie wiszą genitalia( i wiara lub nie niema tu nic wspólnego) Przeciwko wszystkiemu co nie polskie, a nam narzucone. Ale  także przeciwko zwolnieniu Dyrektora Harvardu Larry Summersa za to, ze powiedział (na zamknietym posiedzeniu senatu) iż jest możliwe(nie pewne), że kobiety mają mniejsze zdolnosci matematyczne niż mężczyżni.  Powiecie brak związku? Nie, nie.  I przeciw etuanazji dzieci (Belgia)też !  

           A końcu jesteśmy  przeciwko wszystkim tym przez, których piszemy takie właśnie posty !

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 28 listopad 2013 - 23:50

  • Dienekes i skippi66 lubią to

#83 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2013 - 23:48

Widzisz Robert, w istocie my nikomu nie chcemy głowy ostro zakończonym, metalowym narzędziem rozbijać. Ani do nikogo strzelać. W ogóle nie chcemy nikomu robić krzywdy. Ta nasza, może momentami ostra pisanina, to krzyk rozpaczy przeciwko otaczającej nas coraz bardziej plugawej rzeczywistości. Przeciwko zrównywaniu, nie tylko w wymiarze prawnym ale przede wszystkim ludzkim i moralnym, związku dwóch pederastów z małżeństwem kobiety i mężczyzny, przeciwko wyrzucaniu dzieci z przedszkola dlatego że ich rodzice nie wyrażają zgody na deprawację, przeciwko upadkowi szkolnictwa i produkowaniu w efekcie zdebilałych, perfekcyjnych konsumentów a nie ludzi i obywateli, przeciwko gwiazdom tańczącym na lodzie, przeciwko tasiemcowym lekcjom gotowania, serwowanym przez nieciekawą wizualnie i prymitywną Magdę G, przeciwko niszczącym polskość wyborczym mediom pisanym i postpeerelowskim mediom emisyjnym, przeciwko różnym Szczupakom, Wtorkom i Korom. Krzyczymy żeby nas usłyszano, czy to na Jerku czy gdzie indziej. Wszędzie. By nasz głos był głosem wolnym i wolność ubezpieczającym! By przestał być krzykiem rozpaczy i rezygnacji.

A że mało w tym wędkarstwa? Trudno.

 

.... i jeszcze przeciwko temu by hipermarket był świątynią, a Kuba Wojewódzki duchowym przywódcą !!!!!

No popatrz Michał - przypadek niemal bezprecedensowy - dwóch Polaków osiągnęło porozumienie w wyniku intensywnych rokowań ;)



#84 OFFLINE   MaxFenix

MaxFenix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 listopad 2013 - 00:36

Dodam coś od siebie: przeciwko zaklamywaniu historii Polski, przeciwko wycofywaniu klasyki z lektur szkolnych, przeciwko spektaklom p. J.Klaty w Teatrze Starym. Przeciwko "sztuce" gdzie na krucyfiksie wiszą genitalia( i wiara lub nie niema tu nic wspólnego) Przeciwko wszystkiemu co nie polskie, a nam narzucone. Ale  także przeciwko zwolnieniu Dyrektora Harvardu Larry Summersa za to, ze powiedział (na zamknietym posiedzeniu senatu) iż jest możliwe(nie pewne), że kobiety mają mniejsze zdolnosci matematyczne niż mężczyżni.  Powiecie brak związku? Nie, nie.  I przeciw etuanazji dzieci (Belgia)też !  

           A końcu jesteśmy  przeciwko wszystkim tym przez, których piszemy takie właśnie posty !

U.

i przeciwko tekstom zbrodniarza-Zygmunta Baumana na próbnej maturze.  

 

Ciekawa wypowiedź Stanisława Michalkiewicza:

https://www.youtube....h?v=_G0nPydxxbE


Użytkownik MaxFenix edytował ten post 29 listopad 2013 - 00:38


#85 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2013 - 01:14

Dodam coś od siebie: przeciwko zaklamywaniu historii Polski, przeciwko wycofywaniu klasyki z lektur szkolnych, przeciwko spektaklom p. J.Klaty w Teatrze Starym. Przeciwko "sztuce" gdzie na krucyfiksie wiszą genitalia( i wiara lub nie niema tu nic wspólnego) Przeciwko wszystkiemu co nie polskie, a nam narzucone. Ale  także przeciwko zwolnieniu Dyrektora Harvardu Larry Summersa za to, ze powiedział (na zamknietym posiedzeniu senatu) iż jest możliwe(nie pewne), że kobiety mają mniejsze zdolnosci matematyczne niż mężczyżni.  Powiecie brak związku? Nie, nie.  I przeciw etuanazji dzieci (Belgia)też !  

           A końcu jesteśmy  przeciwko wszystkim tym przez, których piszemy takie właśnie posty !

U.

 

.... i jeszcze przeciwko temu by hipermarket był świątynią, a Kuba Wojewódzki duchowym przywódcą !!!!!

No popatrz Michał - przypadek niemal bezprecedensowy - dwóch Polaków osiągnęło porozumienie w wyniku intensywnych rokowań ;)

 

Uff.

Na moment człowiek odejdzie od komputera, a już Bałkany atakują :)  I wszyscy są przeciw i na nie :D

To może troszkę w innym kierunku. Jestem ZA:

Polimaty.tv 

W lekkiej i ciekawej formie podane, czasu zbytnio nie mitrężące, za to mogące zainteresować na tyle, by do źródeł spróbować dotrzeć. Kto nie zna - polecam.

I z drugiej strony, wracając do początków topic'a, cichaczem zostało wprowadzone nowe prawo. Może z pozoru nie jest to wielka sprawa, może wyglądać na drobną, ale tak naprawdę dotyczy zarówno nas wszystkich, jak i naszych dzieci i sam fakt przemilczenia jej przez główne mas media jest wiele mówiący. Otóż od 6 Maja tego roku Komisja Europejska wprowadziła nowe prawo, które - mówiąc wprost - delegalizuje handel, uprawy i reprodukcję wszelkim materiałem siewnym warzyw i drzew, które nie zostały przetestowane i (jakże by inaczej) zatwierdzone przez "Agencję Ochrony Odmian Roślin UE". Coby opary absurdu pomnożyć, nie wystarczy zgłosić danej roślinki do zatwierdzenia, za które to oczywiście uiścić stosowną opłatę należy. Dodatkowo należy dokonywać specjalnej "opłaty rocznej", by dana roślina z listy legalnych wykreślona nie była. 

Po ostrej burzy, wywołanej wśród różnej maści zachodnich działkowców i drobnych plantatorów, prawo to nieco złagodzono i obecnie ogrodnicy przydomowi zachowujący ziarno, lub wymieniający się nim - nie łamią prawa. 

Już wcześniej istniały niezwykle restrykcyjne przepisy w obrocie nasionami i obejmowały takie sprawy jak zdrowotność, bezpieczeństwo i odtwarzanie pochodzenia. Myliłby się ktoś, kto sądziłby, iż nowe prawo zostało wprowadzone w celu głębszego wydrenowania kieszeni. Jest obietnica w bliżej nieokreślonej przyszłości złagodzenia przepisów, ale jednocześnie KE (poprzez swoją Agencję) - przydzieliła sobie prawo do regulowania i licencjonowania wszystkich gatunków roślin w przyszłości; ogrodniczych, mchów, kwiatów, drzew, traw - dosłownie wszystkiego! A co najbardziej istotne - bez ponownego pytania o zgodę i przegłosowywania swych zaleceń przez Radę Europy.

To nie jest dla naszego dobra. Każdy myślący człowiek to widzi. Czasu jest mało - ostatnie poprawki można wprowadzać do 10 grudnia.

Źródła:

http://www.realseeds...k/seedlaw2.html

http://www.realseeds.co.uk/

 

Na koniec prośba. Jerkbait.pl jest neutralne światopoglądowo. Religijnie. Politycznie. Naruszając z premedytacją tą neutralność, doprowadzić można do zamknięcia kłódką kolejnego wątku. Zasady w "Cafe..." są może troszkę luźniejsze, ale obowiązują. Może warto o tym pamiętać, pisząc kolejnego posta?



#86 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 listopad 2013 - 01:46

 

Na koniec prośba. Jerkbait.pl jest neutralne światopoglądowo. Religijnie. Politycznie. Naruszając z premedytacją tą neutralność, doprowadzić można do zamknięcia kłódką kolejnego wątku. Zasady w "Cafe..." są może troszkę luźniejsze, ale obowiązują. Może warto o tym pamiętać, pisząc kolejnego posta?

Ja osobiście nie widzę tu wtrętów politycznych. Czy ktoś opowiada sie za jakąś partia czy ugrupowaniem ? Czy ktoś optuje za lewą czy prawa stroną sceny  politycznej ?  Czy jesli pisze o wyrzucaniu dzieci z przedszkola z poglady rodzicow( co de facto jest łamaniem Art 48.1 i  53.3 konstytucji RP) to czy jest to polityka czy zwykle przestepstwo ? Tu  rozmailiśmy o czymś co można nazwać raczej przyzwoitościa i o pewnych zasadach moralnych. Jeśli to jest polityka to chyba wracamy do czasów PRL gdzie nawet sprawa papieru do  d... byla polityczna :) . To w skrócie rzecz jasna bo późnawo się zrobiło - Dobranoc :)

U


Użytkownik Ugly edytował ten post 29 listopad 2013 - 01:56


#87 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2013 - 01:53

Och, prosiłem tylko o umiarkowanie, nie wskazując niczyjego postu, a zagrożenia skutkujące zamknięciem tematu. Tyle. I nic więcej...

Dobrej nocy :)



#88 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 29 listopad 2013 - 11:18

Ja osobiście nie widzę tu wtrętów politycznych. Czy ktoś opowiada sie za jakąś partia czy ugrupowaniem ? Czy ktoś optuje za lewą czy prawa stroną sceny  politycznej ?  Czy jesli pisze o wyrzucaniu dzieci z przedszkola z poglady rodzicow( co de facto jest łamaniem Art 48.1 i  53.3 konstytucji RP) to czy jest to polityka czy zwykle przestepstwo ? Tu  rozmailiśmy o czymś co można nazwać raczej przyzwoitościa i o pewnych zasadach moralnych. Jeśli to jest polityka to chyba wracamy do czasów PRL gdzie nawet sprawa papieru do  d... byla polityczna :) . To w skrócie rzecz jasna bo późnawo się zrobiło - Dobranoc :)

U

 

 

Och, prosiłem tylko o umiarkowanie, nie wskazując niczyjego postu, a zagrożenia skutkujące zamknięciem tematu. Tyle. I nic więcej...

Dobrej nocy :)

 

Ugly - Janusz ma rację - troszkę się zagalopowaliśmy - ja także - zrobiło się zbyt "gorąco", zanadto politycznie i religijnie. Nie chodzi o to, że w tych kwestiach nie wolno wymieniać poglądów ale jesteśmy obowiązani trzymać się regulaminu, szanując wolę twórców i administracji forum.

Bez odbioru.

Robert.



#89 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 listopad 2013 - 12:59

Hipokryci.

Mielicie temat tego Baumanna.

To już nie można się nawrócić? Gdyby był po Waszej "niepodległościowej"(specjalnie cudzysłow i mała litera) stronie, byłby santo subito. Jak Wasz poeta od częstochowskich rymów Rymkiewicz-dawniej czerwony, jak antysemici typu Kobylański, Michalkiewicz. Jak inni dawni czerwoni - obecni w Gazecie Polskiej i innych obecnych volkischer beobachter.
Jesteście lustrzanym odbiciem znienawidzonej przez Was GW.

Bez złośliwości.
A temat, parę stron temu ciekawy, teraz do zamknięcia. Niestety.

#90 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 listopad 2013 - 13:35

Hipokryci.

Mielicie temat tego Baumanna.

To już nie można się nawrócić? Gdyby był po Waszej "niepodległościowej"(specjalnie cudzysłow i mała litera) stronie, byłby santo subito. Jak Wasz poeta od częstochowskich rymów Rymkiewicz-dawniej czerwony, jak antysemici typu Kobylański, Michalkiewicz. Jak inni dawni czerwoni - obecni w Gazecie Polskiej i innych obecnych volkischer beobachter.
Jesteście lustrzanym odbiciem znienawidzonej przez Was GW.

Bez złośliwości.
A temat, parę stron temu ciekawy, teraz do zamknięcia. Niestety.

Nawrócić się nie można. Prawdziwy nawrót nie istnieje. Pomijając przypadki że jakiś aktor czy celebryta - sryta dla zrobienia sobie publicity przeszedł na buddyzm czy na coś równie, z naszego punktu widzenia, egzotycznego. Pokaż mi jednego czerwonego który się nawrócił. Mówię oczywiście o tych ze świecznika polityki. Piszesz że Kobylański czy Michałkiewicz to antysemici. Ja bym raczej powiedział że semitorealiści. Bowiem jak spojrzeć na problem historycznie i globalnie, Żydzi nas nie lubili i nie lubią, delikatnie mówiąc a i my nie mamy szczególnego powodu żeby Izraelitów miłować. Z drugiej strony patrząc nie en masse tylko jednostkowo na naród wybrany, mam kilku kumpli Żydów z dziada pradziada i lubię ich bardzo. Bo to chłopy i wódkę pijący i inteligentni i z poczuciem humoru. Zaś wszystkie Jedwabne, antysemityzmy, antypolonizmy oraz politykę gender mają w głębokim poważaniu.

Na koniec małe pytanko, żeby wiedzieć z kim mamy okoliczność: rozumiem że czytujesz GW?



#91 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2013 - 14:21

(...)rozumiem że czytujesz GW?

Jeszcze o kolor majtek i nazwisko rodowe matki spytaj. 

Tylko na innym forum. 

Bardzo proszę...


  • Dagon lubi to

#92 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 listopad 2013 - 14:27

Czytuję to co nie jest prymitywną agitką - typu mutacje Gazety Polskiej, Karnowscy, a zdrugiej strony GW czy Polityka.

Dziwi mnie, że o obrzezanie nie pytasz...

@woblery z bielska - dzięki.

Użytkownik wojciiech edytował ten post 29 listopad 2013 - 14:28


#93 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 14:27

Ech, żeby jeszcze ktoś faktycznie mielił tego Baumana -_- a tu ledwie o nim wspomniano.

@skippi nie dyskutuj z nim, skoro zależy mu na zamknięciu tematu to puści dyskusję w kierunku po którym mod powie dość i postawi śliczny czarny znaczek.


  • minecjusz lubi to

#94 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 listopad 2013 - 14:27

dublujący post.


Użytkownik wojciiech edytował ten post 29 listopad 2013 - 14:42


#95 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 29 listopad 2013 - 14:29

Prawda jest tylko jedna ;)

 

300px-FSM_Logo.svg.png

 

Jednak  „Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”


Użytkownik minecjusz edytował ten post 29 listopad 2013 - 14:32


#96 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 listopad 2013 - 14:32

Zwierzu - dzięki! :D



#97 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 listopad 2013 - 14:40

Skippi - pociągnę temat. Szmalcownik Kobylański to semitorealista, tak?

#98 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 listopad 2013 - 14:48

A był szmalcownikiem?

AK do szmalcowników strzelała. I słusznie.



#99 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1619 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 29 listopad 2013 - 15:02

No widzisz. Zgadzamy się w pierwszej sprawie. Strzelała - i słusznie.

Moje pytanie było prowokacyjne. Nie udowodniono mu bycia szmalcownikiem. Z prawnego punktu widzenia - jest niewinny. A jako, że tylko ten punkt uznaję - jest niewinny. Natomiast niewątpliwie jest antysemitą, co potwierdzają jego wypowiedzi. 

 

Wyżej napisałem, że tok myślenia, który momentami tu zalatuje to lustrzane odbicie GW. 

Myślisz, że gdybym był czytelnikiem tej gazety, umieściłbym ją w takiej konstrukcji? ;)

 

Jestem samodzielnie myślącym "Kolibrem". Patriotą. Szanuję swój kraj. Szanuję też każdego człowieka. Wolność jest dla mnie najwyższą wartością.

 

I bardzo boli mnie to "zaczadzenie", które mamy od już chyba 8 lat w tym kraju.

 

Gdyby miał powstać teraz "Zniewolony umysł"(zaraz będzie larum, że przywołuję złego Cz.Miłosza... :rolleyes:  ) - kilku z Was nadałoby się do opisania. 

I Wasi adwersarze, a właściwie już śmiertelni wrogowie - również. 

 

Bo zabijacie się, relatywizujecie. W imię swojej racji. Która najczęściej jest właśnie dostosowana pod Wasz kierunek myślenia.

 

To rozbija ten naród. Bardziej niż jakiś śmieszny gender, którego i tak myślący ludzie odrzucą, prędzej czy później.

Zdajesz sobie sprawę, że już niejedna rodzina w Wigilę Świąt Bożego Narodzenia nie usiądzie razem do stołu? Bo jeden czyta GW, a inny GP. 

I z tego żałosnego powodu - ludzie się nienawidzą. 

 

A Bereza Kartuska była złem - jak każdy obóz. Mogła być ewentualnie mniejszym. 

Jeśli chcesz jeszcze poplotkować z taką lewacką jednostką jak ja - zapraszam na priv ;)  generalnie uważam to za stratę czasu - ale czasem mimo wszystko lubię. 

 

pozdrawiam


  • Friko lubi to

#100 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 29 listopad 2013 - 15:11

  ...generalnie uważam to za stratę czasu ...

 

pozdrawiam

Również pozdrawiam.