Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Dorsze 2013 czyli ekstremalne mi臋siarstwo pod Bornholmem


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
121 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 listopad 2013 - 21:12

Cze艣膰!

W艂a艣nie wr贸ci艂em z rejsu na dorsze, na pok艂adzie 偶aglowca " Kapitan G艂owacki ". Pr贸cz wielu " wspania艂ych " w臋dkarzy, by艂 ze mn膮 nasz forumowy kumpel 艁ukasz " Pumba " oraz jego niezwykle mi艂y i sympatyczny kolega z pracy. Ch艂opaki byli na rejsie i po艂owach niejako s艂u偶bowo, z ramienia i za pieni膮dze Morskiego Instytutu Rybo艂贸wstwa, kt贸rego s膮 pracownikami. Mieli za zadanie zwa偶y膰 i zmierzy膰 ka偶d膮 zdobycz oraz okre艣li膰 wiek ryb za pomoc膮 badania otolit贸w. Potem to wszystko wpisa膰 w tabele, usystematyzowa膰 i wyci膮gn膮膰 wnioski, 偶e z dorszem, jak z ka偶d膮 ryb膮, coraz gorzej w Ba艂tyku. :)

Do艣膰 powiedzie膰 偶e 8 w臋dkarzy wytarga艂o z wody oko艂o 150 dorszy, z czego zabito 145, bowiem ja swoje skromne 5 wypu艣ci艂em. Ma艂o si臋 przyk艂ada艂em do w臋dkowania widz膮c co si臋 dzieje. Tfu! Ohyda!!! :angry:

 

Za艣 co si臋 dzia艂o dok艂adnie, opowiem jutro, gdy偶 oczy mi臋 si臋 klejo i id臋 spa膰. 

Nara Panowie :)

 

 



#2 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 post贸w
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Bia艂ystok
  • Imi臋:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest kr贸l w贸d

Napisano 25 listopad 2013 - 21:49

bon apepetit panowie ^_^  Za jaki艣 czas w jednym z Narodowych Park贸w w pi臋knym zachodnim wojew贸dztwie r贸wnie偶 b臋d膮 kontrolne od艂owy szczupaka  ... prze wigili膮.

@Skippi66 czekamy na dalsz膮 relacj臋 z zaj艣cia


  • szpiegu lubi to

#3 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 post贸w
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imi臋:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 25 listopad 2013 - 22:08

Cze艣膰!
W艂a艣nie wr贸ci艂em z rejsu na dorsze, na pok艂adzie 偶aglowca " Kapitan G艂owacki ". Pr贸cz wielu " wspania艂ych " w臋dkarzy, by艂 ze mn膮 nasz forumowy kumpel 艁ukasz " Pumba " oraz jego niezwykle mi艂y i sympatyczny kolega z pracy. Ch艂opaki byli na rejsie i po艂owach niejako s艂u偶bowo, z ramienia i za pieni膮dze Morskiego Instytutu Rybo艂贸wstwa, kt贸rego s膮 pracownikami. Mieli za zadanie zwa偶y膰 i zmierzy膰 ka偶d膮 zdobycz oraz okre艣li膰 wiek ryb za pomoc膮 badania otolit贸w. Potem to wszystko wpisa膰 w tabele, usystematyzowa膰 i wyci膮gn膮膰 wnioski, 偶e z dorszem, jak z ka偶d膮 ryb膮, coraz gorzej w Ba艂tyku. :)
Do艣膰 powiedzie膰 偶e 8 w臋dkarzy wytarga艂o z wody oko艂o 150 dorszy, z czego zabito 145, bowiem ja swoje skromne 5 wypu艣ci艂em. Ma艂o si臋 przyk艂ada艂em do w臋dkowania widz膮c co si臋 dzieje. Tfu! Ohyda!!! :angry:
 
Za艣 co si臋 dzia艂o dok艂adnie, opowiem jutro, gdy偶 oczy mi臋 si臋 klejo i id臋 spa膰. 
Nara Panowie :)

A czego sie spodziewa艂e艣. Buzi i do wody?
Wyjazd musi sie zwr贸ci膰.

#4 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Stanis艂aw
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 25 listopad 2013 - 22:23

Panowie mam pytania:

-czy wytargany dorsz ze znacznej g艂臋boko艣ci czasem nie ma rozerwanego p臋cherza p艂awnego  i w zwi膮zku z tym skazany jest mimo wszystko na 艣mier膰

- pozna艂em opini臋 jednego rybaka kt贸ry twierdzi艂 ze ryba morska wzi臋ta w r臋k臋 traci swoj膮 pow艂ok臋 ochronna (艣luz) i traci zabezpieczenie przed sol膮 , s艂on膮 wod膮 czyli po powrocie do wody jest wy偶erana przez zawart膮 tam s贸l. Pono膰 to prawda.  Ale czy na pewno ????


U偶ytkownik staszek edytowa艂 ten post 25 listopad 2013 - 22:23


#5 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imi臋:Bartek

Napisano 25 listopad 2013 - 22:48

Staszku.

Dorsz, jak ka偶dy inny organizm, przy zbyt szybkiej zmianie ci艣nienia mo偶e umrze膰, cz艂owiek te偶. Je艣li holuje si臋 ryb臋 spokojnie, nie ma problemu z jej wypuszczeniem. Jak szybko ryba wynurza si臋 w trakcie ataku na drobnic臋?  :rolleyes:

艢luz 艣cieramy z ryb bior膮c je w d艂o艅. Dotyczy to zar贸wno dorsza, jak i leszcza, w jednakowym stopniu. Jest pewne, 偶e uszkadzamy ich uk艂ad immunologiczny, ale s贸l nie szkodzi sk贸rze morskiej ryby, problemem s膮 mikroorganizmy, kt贸rym dajemy dost臋p.

Je艣li kto艣 chce zamordowa膰 ryb臋, to znajdzie milion bardzo istotnych powod贸w, dla kt贸rych nie warto jej wypu艣ci膰. Zawsze najlepszym powodem jest prawdopodobna, albo wr臋cz pewna, 艣mier膰 wypuszczonej ryby.  :wacko:

Skippi - wsp贸艂czuj臋 wycieczki, cho膰 z drugiej strony, nie dziwi臋 si臋 wcale. W臋dkarstwo morskie pozostawia wiele do 偶yczenia w temacie uwalniania ryb. 



#6 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaDzier偶oni贸w
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 25 listopad 2013 - 22:50

Mo偶e si臋 nara偶臋 wielu osobom, ale czasami na prawd臋 ci臋偶ko mi si臋 czyta wszystkich obro艅c贸w ryb, zwierz膮t itp. M贸wicie, 偶e zabieranie ryb do domu to mi臋siarstwo, 偶e z艂e i w og贸le. Teraz mi powiedzcie czy Wy w og贸le nie jadacie ryb? Je艣li je jecie to wiedzcie, 偶e ja wol臋 sam z艂owi膰 ryb臋 i w miar臋 humanitarnie j膮 u艣mierci膰, ni偶 kupowa膰 zdechlaka niewiadomego pochodzenia. Zastanawiali艣cie si臋 kiedy艣 nad tym czy ryby wy艂awiane przemys艂owo s膮 po kolei zabijane? Ja kiedy艣 si臋 nad tym zastanawia艂em, w sumie by艂em wtedy jeszcze nastolatkiem i jak偶e wielkim zdziwieniem by艂o dla mnie to, jak si臋 p贸藕niej okaza艂o, 偶e prawie wszystkie ryby gin膮 艣mierci膮 "naturaln膮" czyli najzwyczajniej dusz膮 si臋 przewa偶nie przez d艂u偶szy czas, co zapewne nie jest mi艂ym uczuciem. Uwa偶acie, 偶e to jest dobre? Przez kupowanie takich ryb sami nap臋dzamy ten biznes, bo mo偶e gdyby艣my ich nie kupowali, to rybacy nie mieliby a偶 takiego zbytu i oszcz臋dzi艂oby to troch臋 tych biednych rybek. Pewnie my艣licie, 偶e w臋dkowanie jest moim sposobem zarabiania, czy te偶 my艣l臋 o tym, 偶eby mi si臋 to wr贸ci艂o. Wr臋cz przeciwnie, uwielbiam sp臋dza膰 czas nad wod膮 i 艂apa膰 ryby, ale czasem jak mam ochot臋, to wol臋 zje艣膰 tak膮 艣wie偶o z艂owion膮 ryb臋, kt贸ra jest szybko "ubita" i uwierzcie mi 偶e nie sprawia mi to przyjemno艣ci, ale wierz臋 偶e nie kupuj膮c tych biednych uduszonych ryb, by膰 mo偶e kt贸ra艣 jednak prze偶yje i nie b臋dzie umiera艂a w cierpieniu. To nie tyczy si臋 tylko ryb, ale innych zwierz膮t r贸wnie偶, wi臋c jedz膮c to wszystko nie jeste艣my wcale lepsi od tych "mi臋siarzy" kt贸rych staracie si臋 t臋pi膰. Oczywi艣cie s膮 pewne granice i w pe艂ni si臋 tym zgadzam, 偶e nie powinno si臋 zabiera膰 wszystkiego co z艂apiemy, okazy niech sobie p艂ywaj膮 w spokoju i ciesz膮 innych w臋dkarzy, limity r贸wnie偶 s膮 po to aby ich przestrzega膰, bo po to zosta艂y ustalone, ale prosz臋 Was przystopujcie troch臋. 

Wracaj膮c do wypraw w morze, to zastanawiali艣cie si臋 mo偶e ile taki kuter musia艂by z艂apa膰 ryb, aby wr贸ci艂o mu si臋 to co zebra艂 od w臋dkarzy za rejs? Pewnie by艂oby to kilka razy wi臋cej ni偶 te 150 sztuk. Pomijaj膮c fakt targania ryb z du偶ych g艂臋boko艣ci i wypuszczania ich na prawie pewn膮 艣mier膰 w m臋czarniach.

 

Na koniec co艣 pokazuj膮cego hodowl臋 i masow膮 produkcj臋 mi臋sa. (Tak to co le偶y i kupujemy ze sklepowych p贸艂ek nie ro艣nie na drzewach) hodowane ryby r贸wnie偶

http://www.youtube.c...h?v=R5yConMIReo


U偶ytkownik MateuszDDZ edytowa艂 ten post 25 listopad 2013 - 22:52


#7 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imi臋:Bartek

Napisano 25 listopad 2013 - 23:05

Mateuszu, czy by艂e艣 kiedy艣 w gospodarstwie rybackim? Widzia艂e艣 przemys艂ow膮 hodowl臋 艂ososia, pstr膮ga, z臋bacza, halibuta? 

Nie pokazuj mi hodowli drobiu, bo to nie jest to samo. Zaprowadz臋 Ci臋 do ubojni i przemys艂owej masarni, pewnie przestaniesz lubi膰 jedzenie, ale nie w tym rzecz. Te偶 zdarza mi si臋 zabi膰 ryby, nie jestem ortodoksem. Wa偶ne jest jak to robisz, w jakich okoliczno艣ciach i ilo艣ciach. My艣lisz, 偶e tych 145 ryb musia艂o by膰 zabite, 偶eby nakarmi膰 kilku w臋dkarzy? Nie mo偶na zabi膰 10 ryb na kolacj臋 dla 15-tu w臋dkarzy?

Wi臋cej szacunku dla tych wspania艂ych przeciwnik贸w, kt贸rzy daj膮 nam tyle rado艣ci. Dorsz wa偶膮cy 10 kg to 偶aden okaz, to tylko du偶a ryba. Niestety nikt nie chce go wypu艣ci膰, czemu?


  • Karol Krause i skippi66 lubi膮 to

#8 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 listopad 2013 - 23:07

Co艣 spa膰 nie mog臋 i sobie czytam co piszecie. Wi臋c o ile relacj臋 napisz臋 jutro, o tyle teraz rozwiej臋 niekt贸re Wasze w膮tpliwo艣ci:

 

- dorsze by艂y wyci膮gane z g艂臋boko艣ci 7 do 13 metr贸w, wi臋c wyje偶d偶a艂y w znakomitej kondycji i nie by艂o 偶adnych przeszk贸d ( w tym zdarty 艣luz ) 偶eby je wypu艣ci膰. Trzeba by艂o tylko chcie膰 to zrobi膰.

- zupe艂nie nie rozumiem poj臋cia zwrotu koszt贸w wydanych na w臋dkowanie czyli hobby. Wy rozumiecie???

- w rozumowania kolegi Mateusza DDZ bez trudu mo偶na wskaza膰 b艂臋dy, powoduj膮cych 偶e jaka艣 cz臋艣膰 wywodu powinna znale藕膰 si臋 w koszu na 艣mieci. By膰 mo偶e jutro, po napisaniu relacji, owe b艂臋dy wyka偶臋. A by膰 mo偶e nie, bo s膮 oczywiste dla ka偶dego my艣l膮cego i etycznego cz艂owieka.



#9 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imi臋:Bartek

Napisano 25 listopad 2013 - 23:12

@skippi66 - daj spok贸j z wskazywaniem b艂臋d贸w, polowanie na czarownice niczemu nie s艂u偶y. Napisz rzeteln膮 relacj臋 i do艣膰. Komentarz uczestnika b臋dzie bardzo wa偶ny.  ;)


  • platynow艂osy lubi to

#10 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaDzier偶oni贸w
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 25 listopad 2013 - 23:22

bartsiedlce w ca艂o艣ci si臋 z Tob膮 zgadzam.

 

Micha艂 Je艣li uwa偶asz, 偶e chcia艂em Ci co艣 wytkn膮膰, to najmocniej przepraszam, nie to by艂o moim celem, cho膰 faktycznie mog艂o to tak zabrzmie膰. Zazwyczaj ryby w naszym morzu s膮 po艂awiane z g艂臋boko艣ci powy偶ej 20m. Kiedy艣 czyta艂em artyku艂 o metodzie wertykalnej (zakazanej u nas w kraju) i wypowiadali si臋 tam zagraniczni w臋dkarze, kt贸rzy zasad臋 C&R traktowali jak najbardziej powa偶nie. Na tyle powa偶nie, 偶e wi臋kszo艣膰 z nich uwa偶a艂a, 偶e 艂owienie ryb z g艂臋boko艣ci powy偶ej 12 m, wi膮偶e si臋 z bardzo niemi艂ymi konsekwencjami. Chyba mi te偶 nie powiecie, 偶e wypuszczacie ryby, kt贸re z jaki艣 wzgl臋d贸w nie powinny ju偶 do niej wr贸ci膰. Ostatnio zaci膮艂em okonia za oboje oczu i na prawd臋 chcia艂bym go wypu艣ci膰, ale mog艂o si臋 to dla niego sko艅czy膰 pewn膮 艣mierci膮, wi臋c ukr贸ci艂em jego m臋ki. Zasada C&R nie jest zawsze dla ryb najlepsza, a stosuj膮cy j膮 ludzie, akurat w tej kwestii nie powinni si臋 wywy偶sza膰 nad innych i po prostu ich jecha膰.



#11 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imi臋:Bartek

Napisano 25 listopad 2013 - 23:29

 Zasada C&R nie jest zawsze dla ryb najlepsza, a stosuj膮cy j膮 ludzie, akurat w tej kwestii nie powinni si臋 wywy偶sza膰 nad innych i po prostu ich jecha膰.

 

Wybacz, ale nie zgodz臋 si臋. Ryba zaci臋ta w przykry spos贸b, ale wypuszczona, ma 100x wi臋cej szans na prze偶ycie ni偶 ryba rzucona na patelni臋. 

Czy kto艣 zjecha艂 Twoj膮 osob臋? Nie zauwa偶y艂em, ale pi艂em, wi臋c mo偶e mam upo艣ledzony punkt widzenia.   :huh:


  • Dagon i Dienekes lubi膮 to

#12 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 post贸w
  • LokalizacjaDzier偶oni贸w
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 26 listopad 2013 - 00:00

Wi臋c lepiej jakbym tego 艣lepego okonia wypu艣ci艂, aby zdech艂 z g艂odu, pewnie by艂oby to bardziej humanitarne? wybacz ale m贸g艂by艣 to pozostawi膰 kwestii mojego sumienia.

Nikt mnie chyba nie zjecha艂, nie chodzi mi nawet o ten w膮tek. Czyta艂em stare tematy i akurat przy tym to si臋 jako艣 skumulowa艂o.

Wracaj膮c do tych nieszcz臋snych 145 ryb na 8 os贸b, to mo偶na to r贸偶nie podzieli膰, bo kto艣 m贸g艂 akurat z艂apa膰 i zabra膰 4,6 no nawet 8, jak si臋 jedzie ten raz w roku nad morze i ma si臋 kogo obdarowa膰, to chyba to nie jest jaka艣 pazerno艣膰 (nie chodzi mi o podarowanie ryby w stylu w艂oskiej mafii ;)). Jedn膮 dasz bratu, jedn膮 tacie, jedn膮 dobremu koledze i to chyba nie jest a偶 taka wielka tragedia. Mo偶e nawet jedna najmniejsza zostanie dla te艣ciowej, taka kt贸ra zachowa艂a haczyk i akurat uda si臋 upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;). Chyba nie powiesz mi, 偶e kto艣 jedzie na ryby, 偶eby mu si臋 ca艂kowicie koszty zwr贸ci艂y? Ile tej ryby jeste艣 w stanie zabra膰 10-20kg? W porcie kupisz po 6z艂 za kg i jeszcze Ci na piwo zostanie.

 

 

Nie chodzi mi tutaj o bronienie k艂usoli, czy takich kt贸rzy jad膮 na ryby z my艣l膮, 偶eby tylko wr贸ci膰 z czym艣 na patelnie mo偶e nawet z kaczk膮 (cho膰 tutaj kij te偶 ma dwa  ko艅ce, bo patrz膮c na takich emeryt贸w, kt贸rzy maj膮 wy偶y膰 za 800z艂 miesi臋cznie, to co niekt贸rych te偶 mo偶na zrozumie膰, bo mo偶e to by膰 jego jeden z lepszych posi艂k贸w, a mo偶liwe 偶e w ci臋偶kich chwilach jedyny). Niekt贸rym 艂atwo kogo艣 os膮dza膰, ale czasami warto si臋 nad tym zastanowi膰, bo nigdy nie wiadomo co by by艂o, gdyby艣my znale藕li si臋 w podobnej sytuacji.

R贸wnie偶 nie jestem za zabieraniem wszystkiego za wszelk膮 cen臋, ale nie mo偶na popada膰 w skrajno艣ci i traktowa膰 "niedzielnych smakoszy", kt贸rzy raz na jaki艣 czas zabior膮 ryb臋, jak ludzi gorszego gatunku.


U偶ytkownik MateuszDDZ edytowa艂 ten post 26 listopad 2013 - 00:01


#13 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 post贸w
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imi臋:Adam

Napisano 26 listopad 2013 - 00:12

@Mateusz pewnie by twojego 艣lepego okonka co艣, np szczupak czy sum ze偶ar艂...



#14 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Micha艂
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 listopad 2013 - 09:51

艢lepy okonek doskonale da sobie rad臋 w dalszym 偶yciu. Funkcje oczu znakomicie przejmie linia naboczna.



#15 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 post贸w
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imi臋:Bartek

Napisano 26 listopad 2013 - 10:06

Mateuszu, masz dziwn膮 przypad艂o艣膰 wk艂adania w moje usta swoich wra偶e艅. Nigdzie nie napisa艂em, 偶e "kto艣 jedzie na ryby, 偶eby mu si臋 ca艂kowicie koszty zwr贸ci艂y", ani "traktowa膰 "niedzielnych smakoszy", kt贸rzy raz na jaki艣 czas zabior膮 ryb臋, jak ludzi gorszego gatunku". Wybacz, ale wyjazd za kilkaset z艂 na morskie 艂owienie nie uzasadnia obdarowywania bli偶szych i dalszych znajomych, czy rodziny. Por贸wnanie do umieraj膮cego z g艂odu emeryta jest co najmniej demagogi膮, 偶eby nie u偶y膰 innych s艂贸w.

Moje os膮dy pozostan膮 na swoim miejscu, os膮dzam opisanych w臋dkarzy i raczej zdania nie zmieni臋. Nie widz臋 okoliczno艣ci 艂agodz膮cych. 

Jak napisa艂em wcze艣niej nie jestem oszo艂omem, kt贸ry przykuwa si臋 do kutra, ani ortodoksem 艂ami膮cym w臋dki w sklepie w臋dkarskim. Sam czasem zjadam ryb臋, zdarza si臋 nawet, 偶e jest to ryba z艂owiona przeze mnie. Doskonale rozumiem ch艂opak贸w jad膮cych do Norwegii i przywo偶膮cych filety, ale nie godz臋 si臋 na zape艂nianie zamra偶arek rybami z naszych ubogich w贸d, z Ba艂tykiem w艂膮cznie. 

 

Chyba powiedzia艂em wszystko w tym temacie, pozdrawiam - Bartek


  • skippi66 lubi to

#16 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 post贸w
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 26 listopad 2013 - 10:51

8  os贸b zabi艂o 145 dorszy.

 

Jak mo偶na to inaczej nazwa膰?? Mi臋siarstwo, pazerno艣膰, g艂upota  to odpowiednie s艂owa nie ma si臋 co oszukiwa膰.

 

Ja rozumiem jeden dwa na osob臋 ale 145 !!!!!!!!!

Ludzie lito艣ci


U偶ytkownik Pszemo edytowa艂 ten post 26 listopad 2013 - 10:52


#17 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 post贸w

Napisano 26 listopad 2013 - 10:52

Panowie,

 

Czas dorosnac, wedkarstwo morskie jest jakie jest i swoim oburzeniem na jerkbait.pl nic nie zdzialacie. Zamiast patrzec na iles tam dorszy zlowionych przez wedkarzy trzeba spojrzec na rybakow i od tego zaczynac. Podobnie bylo w tym roku w czesci Szkocji, wedkarze musieli wypuszczac zas zamrazarki sklepow byly zapchane lososiem od lokalnych siatkarzy. 

 

Bujo


  • pepso lubi to

#18 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 post贸w

Napisano 26 listopad 2013 - 10:53

8  os贸b zabi艂o 145 dorszy.

 

Jak mo偶na to inaczej nazwa膰?? Mi臋siarstwo, pazerno艣膰, g艂upota  to odpowiednie s艂owa nie ma si臋 co oszukiwa膰.

 

Ja rozumiem jeden dwa na osob臋 ale 145 !!!!!!!!!

Ludzie lito艣ci

 

Ja to nazywam wedkarstwem morskim. Ile w tym czasie zlowili rybacy???



#19 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 post贸w
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 26 listopad 2013 - 11:12

Rybacy to ju偶 inna historia. Nied艂ugo nie b臋d膮 艂owi膰 bo nie ma co. Wszystko na m膮czk臋 by艂o zabierane.

 

Komentuje tylko zachowanie "w臋dkarzy", takie jest moje zdanie ....

Widzia艂em kiedy艣 film z po艂owu dorsza na kt贸rym rybom po wyci膮gni臋ciu z wody podcina艂o si臋 gard艂a. Masa trup贸w na pok艂adzie, wszedzie zakrzep艂a krew.

 

Sorry ale moim zdaniem to nie jest w臋dkarstwo. To jest pozyskiwanie mi臋sa

 

Ale je艣li kto艣 to lubi i sprawia mu to przyjemno艣膰  ....

 

Wrcam do swojego g艂upiego wypuszczania ryb :)


U偶ytkownik Pszemo edytowa艂 ten post 26 listopad 2013 - 11:13

  • skippi66 lubi to

#20 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 post贸w
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Napisano 26 listopad 2013 - 11:24

Ja to nazywam wedkarstwem morskim. Ile w tym czasie zlowili rybacy???

 

Ilu rybakow bralo udzial w tym rejsie ze Skippim ?