Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia okręgu mazowieckiego PZW 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2013 - 09:06

Jak fama głosi OM porozumienie miał będzie tylko z okręgiem ciechanowskim. Pozostałe sąsiadujące z okręgi nie zgodziły się na warunki narzucone przez OM. Pytanie na które odpowiedzi nie znam to jakie to były warunki? W latach minionych jakoś do porozumień dochodziło, jak bardzo OM podniósł poprzeczkę (pewnie finansową) że w 2014 porozumień nie będzie? A myślę że i w 2015 i później też nie. Zupełnie nie będę zdziwiony jeśli w przyszłości OM łyknie ciechanowski podobnie jak miało to miejsce z Ostrołęką i Płockiem. Tego że łyknął pł-wł. nie ma co żałować bo postępowanie działaczy to było dno i 3 metry mułu ale szkoda byłoby dobrze działającego okręgu w Ciechanowie.

Mieszkam w W-wie ale że że nie podoba mi się działanie OM kilka lat temu (jak wielu innych) przeniosłem się do okręgu siedleckiego a wielu innych wędkarzy z W-wy wiem że płaci składki w OC.

Teraz płacąc w OS dalej w weekendy będą na działce nad Bugiem będę mógł łowić bo OS będzie miał porozumienie z Białą Podlaską a te wody mnie interesują. Będąc jednak w W-wie teoretycznie nie będę mógł pójść po pracy nad Wisłę  :angry:  bo musiałbym zapłacić pełną składkę OM. Dalej uważam że działacze OM nie robią tego czego oczekują od nich wędkarze więc szkoda tych pieniędzy.

Mam za to pewność że pieniądze z mandatów za łowienie bez składki okręgowej do działaczy OM nie trafią  :P .

NIe jest to jeszcze nigdzie podane ale będzie niezły dym pod koniec roku jak wędkarze z kół nadwiślańskich czy graniczących z OM zorientują się że dupa z łowienia. 

A i warszawiacy mający działki gdzieś na wschód od W-wy czy Wisłą lubelską czy radomską będą wq...

na PZW. 

Jednak to nic innego jak dążenie do tego czego się wędkarze domagali od dawna na forum ZG PZW:
-powrót do składki krajowej  :unsure:

To że małe okręgi z dobrze wywiązującymi się z obowiązków działaczami którzy dogadują się z wędkarzami szlag trafi to tylko drobna niedogodność  :P .


  • boobinio lubi to

#2 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 listopad 2013 - 09:13

Darku, Okręg Mazowiecki nie postawił żadnych warunków. Krótkie oświadczenie padło z ust działaczy - nie podpisujemy żadnych porozumień, nasi wędkarze mają mnóstwo wody i nie życzymy sobie obcych na naszej wodzie.  :ph34r:  Ot i cała tajemnica.

Jeśli chodzi o składkę krajową, to nie będzie takowej dopóty, dopóki okręgi będą posiadały osobowość prawną i będą dzierżawiły wody. ZG nie jest skłonny do przejęcia i zarządzania wszystkimi wodami w dzierżawie okręgów, więc nie może pobierać opłat za wędkowanie, jako użytkownik rybacki obwodów.


  • Guzu lubi to

#3 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 listopad 2013 - 10:00

Z tego co się dowiedziałem, to po łyknięciu Płocko-Włocławskiego narazie mamy podwyżkę składki. RZGW nie zgodziło się na przejęcie wody przez OM, i będą nowe przetargi. Ciekawe jak to się zakończy. 



#4 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2013 - 10:00

Darku, Okręg Mazowiecki nie postawił żadnych warunków. Krótkie oświadczenie padło z ust działaczy - nie podpisujemy żadnych porozumień, nasi wędkarze mają mnóstwo wody i nie życzymy sobie obcych na naszej wodzie.  :ph34r:  Ot i cała tajemnica.

Pytanie które postępowanie gorsze? Warunki nie do przyjęcia czy decyzja że nie życzą sobie wędkarzy z innych okręgów na swoich wodach. Nie wątpię że wielu wędkarzy będzie wq......ych. Ciekawe czy w równie proste wyjaśnienie jak Ty przedstawi rzecznik PZW jak się zacznie na ten temat dyskusja na stronie ZG PZW? 



#5 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 27 listopad 2013 - 10:04

Gdyby zabronili trollingu na mazowieckiej Wiśle pomogli by mi podjąć decyzję czy płacić składki za nizinne w 2014 czy nie.

 

Ale chyba mimo to pójdę inną droga i wesprę wody górskie w innych okręgach moimi składkami :)


Użytkownik Pszemo edytował ten post 27 listopad 2013 - 10:29


#6 OFFLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 27 listopad 2013 - 10:11

Z Ciechanowskim na pewno będzie porozumienie, ale jak głosi fama u nas, nasz Ciechanów jeszcze dopłacał OM za tą przysługę. Ale dopłata to tylko to co słyszę z tego co krąży w wieściach po naszym okręgu. Choć wiadomo, w każdej plotce trochę prawdy jest.



#7 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2013 - 10:30

nasz Ciechanów jeszcze dopłacał OM za tą przysługę. Ale dopłata to tylko to co słyszę z tego co krąży w wieściach po naszym okręgu. Choć wiadomo, w każdej plotce trochę prawdy jest.

Wasz Ciechanów dopłacał i to dużo  :wacko: a w latach przyszłych też będzie dopłacał i chyba więcej niż mniej. 

Gorsze jest to że OC będzie miał chyba tylko porozumienie z OM. I chyba nie jest tak że OC nie chciał, dostał warunek z OM.

Jeśli okaże się to prawdą to naprawdę jestem w "czarnej dupie"  :(  Zostanie mi tylko weekendowe łowienie na Bugu poza granicami okręgu mazowieckiego. chyba że wezmę na klatę koszty mandatów  :P .

Już widzę jak wędkarze z Garwolina, Sobień, Warki, Pilawy i wszystkich innych kół nad Wisłą z okręgu siedleckiego ustawiają się w kolejce po opłaty okręgowe w OM  :P . Podobnie z wędkarzami z W-wy łowiącymi na Wiśle radomskiej czy Bugu siedleckim lub białopodlaskim  :P.



#8 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 27 listopad 2013 - 11:49

Czyli będąc członkiem OM i mając działkę 1.5 km od Liwca, będę mógł połapać na Bugu,a na Liwiec oddzielna opłata :)))))))))

Czyli najpewniej oleje Liwiec albo potraktuje tylko jako cel spacerów z psem....

Swoją drogą już widzę jak wszyscy działkowicze, których nad Liwcem jak mrówek będą opłacali dodatkową składkę...

Kontroli tam nie uświadczysz z żadne skarby...



#9 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2013 - 11:53

Darku, Okręg Mazowiecki nie postawił żadnych warunków. Krótkie oświadczenie padło z ust działaczy - nie podpisujemy żadnych porozumień, nasi wędkarze mają mnóstwo wody i nie życzymy sobie obcych na naszej wodzie.  :ph34r:  Ot i cała tajemnica.

Jeśli chodzi o składkę krajową, to nie będzie takowej dopóty, dopóki okręgi będą posiadały osobowość prawną i będą dzierżawiły wody. ZG nie jest skłonny do przejęcia i zarządzania wszystkimi wodami w dzierżawie okręgów, więc nie może pobierać opłat za wędkowanie, jako użytkownik rybacki obwodów.

 

Zapachnialo sensownoscia. Oby w ta strone szly sprawy jak chodzi o zarzadzanie wedkarstwem na rzekach w Polsce...



#10 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 listopad 2013 - 12:09

Ciekawe tylko czy działaczom z OM udało sie dojść do porozumienia z rybakami,bo jeżeli nie to dopiero  była by klapa.... 

 

Guzu myślę ze normalnie to by zaczęło być dopiero  jak wodami zarządzały by gminy lub kluby...



#11 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2013 - 12:12

Ciekawe tylko czy działaczom z OM udało sie dojść do porozumienia z rybakami,bo jeżeli nie to dopiero  była by klapa.... 

 

Guzu myślę ze normalnie to by zaczęło być dopiero  jak wodami zarządzały by gminy lub kluby...

 

Dokladnie tak. Male sprawne organizmy zarzadzajace "swoja" woda dla dobra swoich czlonkow. Zgodnie z zasada kto pracuje i pilnuje i dba to ma.

A nie jakies porozumienia, skladki krajowe czy inne wynalazki ...



#12 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 listopad 2013 - 12:31

Dokladnie tak. Male sprawne organizmy zarzadzajace "swoja" woda dla dobra swoich czlonkow. Zgodnie z zasada kto pracuje i pilnuje i dba to ma.

A nie jakies porozumienia, skladki krajowe czy inne wynalazki ...

Niestety lud chce chleba i igrzysk...

 

Większość raczej nie wyobraża sobie ze każdorazowo za łowienie trza by zapłacić 20-50zł i jeszcze pewnie by nie można było kompletu szczupaczków czy sandaczyków na kolację zaprosić...


  • Guzu i czocho lubią to

#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2013 - 13:20

Ciekawe tylko czy działaczom z OM udało sie dojść do porozumienia z rybakami,bo jeżeli nie to dopiero  była by klapa.... 

Pewnie udało. Będą mogli łowić częściej i więcej  :P .

Na forum ZG PZW wyjaśniał to były rzecznik A.Kustusz. Słowo w słowo nie przytoczę ale sens był taki:

Rybactwo jest nieodłaczną częścią wędkarstwa i istnieć musi ponieważ wędkarze nie są w stanie prowadzić racjonalnej gospodarki rybackiej wymaganej przez operaty.

Na pytanie jak w takim razie radzą sobie okręgi które odłowów nie prowadzą odpowiedzi nie było.



#14 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2013 - 13:25

Swoją drogą już widzę jak wszyscy działkowicze, których nad Liwcem jak mrówek będą opłacali dodatkową składkę...

Kontroli tam nie uświadczysz z żadne skarby...

Chyba raczej można wykulczyć opłacanie dodatkowej składki  :rolleyes: .



#15 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 27 listopad 2013 - 14:02

Pewnie udało. Będą mogli łowić częściej i więcej  :P .

Na forum ZG PZW wyjaśniał to były rzecznik A.Kustusz. Słowo w słowo nie przytoczę ale sens był taki:

Rybactwo jest nieodłaczną częścią wędkarstwa i istnieć musi ponieważ wędkarze nie są w stanie prowadzić racjonalnej gospodarki rybackiej wymaganej przez operaty.

Na pytanie jak w takim razie radzą sobie okręgi które odłowów nie prowadzą odpowiedzi nie było.

Jeżeli racjonalna gospodarka rybacka polega na tym ze złowienie czegokolwiek graniczy z cudem to popieram rzecznika, idziemy dobra drogą i przecieramy szlaki dla zachodu...

 

Swoja droga to ta racjonalna gospodarka (na wodach śródlądowych) już dawno powinna być wysłana (ustawowo) tam gdzie jej miejsce...


  • joker lubi to

#16 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 27 listopad 2013 - 20:21

Szkoda mi porozumienia z Okręgiem Bielsko Podlaskim bo najczęściej korzystałem.

 

Składka pełna okręgowa podobno: 118zł, ulgowa 59zł. Wody górskie 30zł, trolling 100zł.



#17 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 27 listopad 2013 - 20:26

Szkoda mi porozumienia z Okręgiem Bielsko Podlaskim bo najczęściej korzystałem.

 

Składka pełna okręgowa podobno: 118zł, ulgowa 59zł. Wody górskie 30zł, trolling 100zł.

No właśnie nad wodą tego okręgu mam "letnią rezydencję"  ;) i tam spędzam weekendy ale po pracy też nad Wisłę zdarzało mi się pójść. Teraz albo/albo :wacko: .



#18 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 27 listopad 2013 - 22:18

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale spróbuję rozwiać nieco Waszych wątpliwości, w miarę mojej wiedzy. 

 

@markverc - Okręg Ciechanów ma jedno porozumienie i nie będzie miał innych, zapłaci za to 80 tys. zł w roku 2014-tym i 120 tys. zł w 2015-tym, propozycja przedłużenia na 2016-ty za 180 tys. chyba nie została przyjęta na dzień dzisiejszy.

 

@sacha -  prawdopodobnie nasz okręg utraci nieco wędkarzy z kół w Mińsku Mazowieckim, Garwolinie, Sobieniach Jeziorach a radomski z Warki i Pilawy, ale .......................... nie będę snuł zbyt szeroko tego tematu.

 

@mazur.t - nie wiem, gdzie masz działkę, ale zapewniam Cię, że kontrole na Liwcu są, a w roku następnym będą dużo bardziej nasilone, właśnie ze względu na brak porozumienia z okręgiem mazowieckim. Została powołana kolejna grupa strażników SSR, a w marcu powstanie następna, to są młode chłopaki, mają parcie na sukces  :D Jeśli chcesz łowić na wodach okręgu siedleckiego, opłać u nas okręgową składkę członkowską i już.

 

@Wobi - okręg mazowiecki ma w operacie wpisanych rybaków na wielu wodach, nie widać chęci do zmiany tych operatów, to wymaga dużego nakładu pracy, a oni mają "tylko" 55 etatów, nie dają rady bidulki.   B)

 

@luk_80 - nie pamiętam dokładnie składki okręgowej BP, chyba wynosi 102 zł włącznie ze zbiornikami, a 70 bez nich, wód górskich, o ile mi wiadomo, nie ma, a od 2012-tego roku jest zakaz trollingu na wodach Białej Podlaskiej - http://www.pzw.org.p...h_naszego_okreg

 

Potraktujcie moje informacje jako orientacyjne, nie rozliczajcie mnie z nich, pamięć ludzka jest zawodna.  :wub:  Proszę o łagodny wymiar kary  :P


  • Guzu i joker lubią to

#19 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 28 listopad 2013 - 01:33


...

@mazur.t - nie wiem, gdzie masz działkę, ale zapewniam Cię, że kontrole na Liwcu są, a w roku następnym będą dużo bardziej nasilone, właśnie ze względu na brak porozumienia z okręgiem mazowieckim. Została powołana kolejna grupa strażników SSR, a w marcu powstanie następna, to są młode chłopaki, mają parcie na sukces  :D Jeśli chcesz łowić na wodach okręgu siedleckiego, opłać u nas okręgową składkę członkowską i już.

...

No to kolejno :)

Działka w Pustych Łąkach, do Liwca mam 15-20 min na piechotę :)

Ponieważ do pracy potrzebuje tylko netu, to praktycznie mieszkam tam od kwietna do końca października.

Nad wodą jest na okrągło, jak nie na rybach to ot po prostu na spacer z psem.

Patrzyłem właśnie w rejestr że w tym roku byłem nad wodą grubo ponad sto razy (Bug - Liwiec) z czego około 30%  to wypady na Liwiec.

Ani razy nie byłem w tym roku kontrolowany.

Generalnie przez pięć lat mojego wędkowanie w tej okolicy nie miałem ani jednej kontroli... może taki mój fart.

Nad Liwcem nie widziałem pół strażnika, zarówno podczas wędkowania jak i zwykłego rekreacyjnego przesiadywania.

Nad Bugiem widziałem raz PSR... w Brańszczyku, z daleka jak przejeżdżali sobie po łąkach.

Z kumplem (również userem jp.pl :)...) chyba za "porządnie" ;) wyglądaliśmy bo nie raczyli nas zaszczycić kontrolą....

 

Jeśli piszesz że przybywa chłopaków z SSR to chwała im za to i oby jak najczęściej wpadali również na dolny Liwiec.

Szczególnie w weekendy jest się kim zająć.

 

Składkę pewnie dokupię, bo cenie Liwiec jako odskocznie od Bugu.

Cisza spokój, często żywego ducha nie ma.

 

Pozdrawiam


Użytkownik mazur.t edytował ten post 28 listopad 2013 - 01:49


#20 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 listopad 2013 - 11:26

To chyba najbliżej będziesz miał do Łochowa po zezwolenie.

Strażnikom z Łochowa, Sadownego i Węgrowa podpowiem, by częściej bywali w Twoich stronach.  :)