Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia okręgu mazowieckiego PZW 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 28 listopad 2013 - 11:33

To chyba najbliżej będziesz miał do Łochowa po zezwolenie.

Strażnikom z Łochowa, Sadownego i Węgrowa podpowiem, by częściej bywali w Twoich stronach.  :)

 

Minęliśmy się na PW :)

Zapraszam serdecznie, panów Strażników będą mieli się na kim wykazywać :)))))))

 

W  Łochwie jestem często zakupy bla bla bla...

Dzięki za pomoc.



#22 OFFLINE   markverc

markverc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaNDZ
  • Imię:Marek

Napisano 28 listopad 2013 - 12:05

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale spróbuję rozwiać nieco Waszych wątpliwości, w miarę mojej wiedzy. 

 

@markverc - Okręg Ciechanów ma jedno porozumienie i nie będzie miał innych, zapłaci za to 80 tys. zł w roku 2014-tym i 120 tys. zł w 2015-tym, propozycja przedłużenia na 2016-ty za 180 tys. chyba nie została przyjęta na dzień dzisiejszy.

 

@bartsiedlce dzięki za info;) 

masakryczna kasa! a to przecież obopólna korzyść a nie jednostronna...żeby tyle płacić! Jednak zdecydowanie wolałbym żeby ta kasa szła w ochronę wód, z mojego punktu widzenia większy pożytek, chociaż i tak jestem zadowolony z pracy OC, więc może lepiej nie narzekać. W sumie może kolegom z południa okręgu to na rękę. 

 

pozdrawiam



#23 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 02 grudzień 2013 - 22:04

http://ompzw.pl/modu..._r_s7g4qkfc.pdf

 

Opłaty 2014.

 

Ciekawy zapis: Wędkarze, którzy nie zwrócą rejestrów połowów za poprzedni rok, nie otrzymają zezwolenia na wędkowanie na rok następny.



#24 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 grudzień 2013 - 10:30

Nie wiem, czy można odmówić wydania zezwolenia, ale coraz więcej okręgów stosuje sankcje za niezwrócone rejestry.



#25 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:14

http://ompzw.pl/modu..._r_s7g4qkfc.pdf

 

Opłaty 2014.

 

Ciekawy zapis: Wędkarze, którzy nie zwrócą rejestrów połowów za poprzedni rok, nie otrzymają zezwolenia na wędkowanie na rok następny.

Taki zapis był (bo nie wiem jak teraz) w słowackim regulaminie. Nie oddał Słowak rejestru za poprzedni rok to nie dostawał "povolonka" na kolejny.



#26 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:37

Tylko jak to koło potem zamknęli Słowacy?

Skoro nie oddał za 2013, nie dostawał na 2014, nie dostawał na 2014 to nie miał czego oddać by dostać na 2015...


Użytkownik Dagon edytował ten post 04 grudzień 2013 - 21:17


#27 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 03 grudzień 2013 - 18:34

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale spróbuję rozwiać nieco Waszych wątpliwości, w miarę mojej wiedzy. 

 

@markverc - Okręg Ciechanów ma jedno porozumienie i nie będzie miał innych, zapłaci za to 80 tys. zł w roku 2014-tym i 120 tys. zł w 2015-tym, propozycja przedłużenia na 2016-ty za 180 tys. chyba nie została przyjęta na dzień dzisiejszy.

 

@sacha -  prawdopodobnie nasz okręg utraci nieco wędkarzy z kół w Mińsku Mazowieckim, Garwolinie, Sobieniach Jeziorach a radomski z Warki i Pilawy, ale .......................... nie będę snuł zbyt szeroko tego tematu.

 

@mazur.t - nie wiem, gdzie masz działkę, ale zapewniam Cię, że kontrole na Liwcu są, a w roku następnym będą dużo bardziej nasilone, właśnie ze względu na brak porozumienia z okręgiem mazowieckim. Została powołana kolejna grupa strażników SSR, a w marcu powstanie następna, to są młode chłopaki, mają parcie na sukces  :D Jeśli chcesz łowić na wodach okręgu siedleckiego, opłać u nas okręgową składkę członkowską i już.

 

@Wobi - okręg mazowiecki ma w operacie wpisanych rybaków na wielu wodach, nie widać chęci do zmiany tych operatów, to wymaga dużego nakładu pracy, a oni mają "tylko" 55 etatów, nie dają rady bidulki.   B)

 

@luk_80 - nie pamiętam dokładnie składki okręgowej BP, chyba wynosi 102 zł włącznie ze zbiornikami, a 70 bez nich, wód górskich, o ile mi wiadomo, nie ma, a od 2012-tego roku jest zakaz trollingu na wodach Białej Podlaskiej - http://www.pzw.org.p...h_naszego_okreg

 

Potraktujcie moje informacje jako orientacyjne, nie rozliczajcie mnie z nich, pamięć ludzka jest zawodna.  :wub:  Proszę o łagodny wymiar kary  :P

Tylko żeby ci młodzi wilcy nie strzelali w tył głowy za brak wpisu w rejestr :ph34r:

A tak w ogóle to mam nadzieję ,że ktoś rozliczy tak zwanych działaczy B) z tej kasy bo są coraz

bardziej pazerni. Bo to o kasę chodzi, czyż bym się mylił? :mellow:



#28 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 03 grudzień 2013 - 19:14

Witam

To może i ja wtrące swoje trzy grosze. Może koledzy z okręgu mazowieckiego opłacą składki w okręgu ciechanowskim, dla nich nic się nie zmieni a część składek ich zostanie w okręgu który może nie jest taki jakbyśmy my wędkarze chcieli ale chyba niewiele mu do tego brakuje. Może właśnie od tego zacznijmy uzdrawianie PZW , że będziemy oplacac składki w okręgach które są dla wędkarzy a nie dla rybaków. Niech okręgi pro wędkarskie rosną w siłę a te rybackie  giną z rynku.


  • Guzu lubi to

#29 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 03 grudzień 2013 - 19:49

Kurde! Było dobrze to nie.... musieli spierdzielić wszystko. Jak zwykle u nas. Teraz będę musiał płacić za Siedlecki, Mazowiecki i jeszcze dopłacić za Wisłę nr 2.  Jak żyć? :wacko:



#30 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 21:29

.


Użytkownik lokoko83 edytował ten post 03 grudzień 2013 - 21:30


#31 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 grudzień 2013 - 23:17

Tylko żeby ci młodzi wilcy nie strzelali w tył głowy za brak wpisu w rejestr :ph34r:

A tak w ogóle to mam nadzieję ,że ktoś rozliczy tak zwanych działaczy B) z tej kasy bo są coraz

bardziej pazerni. Bo to o kasę chodzi, czyż bym się mylił? :mellow:

 

Nie bardzo rozumiem cytowanie mnie i Twój wpis. 

 

 

Witam

To może i ja wtrące swoje trzy grosze. Może koledzy z okręgu mazowieckiego opłacą składki w okręgu ciechanowskim, dla nich nic się nie zmieni a część składek ich zostanie w okręgu który może nie jest taki jakbyśmy my wędkarze chcieli ale chyba niewiele mu do tego brakuje. Może właśnie od tego zacznijmy uzdrawianie PZW , że będziemy oplacac składki w okręgach które są dla wędkarzy a nie dla rybaków. Niech okręgi pro wędkarskie rosną w siłę a te rybackie  giną z rynku.

 

Koledzy z mazowieckiego nie muszą zapłacić w ciechanowskim, wymusili porozumienie i będą mieli gratis. Okręg w Ciechanowie zapłaci za to 80 tys. w roku 2014-tym. 



#32 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:52

Okręg Mazowsze w tych rozmiarach to kolejna bańka spekulacyjna . Na której , o dziwo , nikt się nawet nie wzbogaci  , a związkowe pospólstwo niczego się znów nie nauczy . Uwiedzeni socjalem .. :)



#33 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 04 grudzień 2013 - 11:55

http://ompzw.pl/modu..._r_s7g4qkfc.pdf

 

Opłaty 2014.

 

Ciekawy zapis: Wędkarze, którzy nie zwrócą rejestrów połowów za poprzedni rok, nie otrzymają zezwolenia na wędkowanie na rok następny.

Była ta kwestia omawiana na poniedziałkowym spotkaniu w OM. Nie będzie już dopłaty 10 zł za brak rejestru, a jesli takowego nie oddasz i będziesz chciał zrobić opłaty na nst rok to wystarczy że skarbnik odbierze oświadczenie, że rejestr został zagubiony, zniszczony. Nie wiem po co to, niemniej tak ustalono.



#34 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:02

Zgadzam się z dopłatą za brak rejestru, ale nie z odmową wydania zezwolenia na rok następny, a tworzenia fikcji z oświadczeniami zupełnie nie rozumiem.  :blink:



#35 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:08

Tylko żeby z tych rejestrów coś konkretnego wynikało. Po pierwsze można tam wpisywać co się chce lub nie wpisywać nic. Po drugie PZW nie publikuje danych wynikających z prowadzenia tych rejestrów. Przynajmniej Ja takich nigdzie nie widziałem, być może do czegoś im służą ale czy są wiarygodne? Czy są opracowywane rok po roku szczerze wątpię dlatego ich dalsze prowadzenie jest moim zdaniem fikcją. Większość wędkarzy uznaje ich prowadzenie jako przykry obowiązek.



#36 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:35

Opracowywane są, ale jak rzetelnie? Publikować nikt nie musi, więc tego nie robi. 

Wędkarze każdy obowiązek uważają za przykry, a płacenie za łowienie w szczególności.  ;)


  • Bronek lubi to

#37 OFFLINE   FanAtyk

FanAtyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:09

Opracowywane są, ale jak rzetelnie? Publikować nikt nie musi, więc tego nie robi. 

Wędkarze każdy obowiązek uważają za przykry, a płacenie za łowienie w szczególności.  ;)

To nie jest kwestia tego że wędkarze każdy obowiązek uważają za przykry, bo ja się z tym generalnie zgadzam, choć mi rejestry nie przeszkadzają. To chodzi o głupoty jakie wędkarze mogą tam smarować. Tu macie dobry przykład, polecam zobaczyć około 15 minuty filmu, ubaw po pachy :)

 

 

To pokazuje że opracowywanie jakichkolwiek operatów, posiłkując się takimi rejestrami to bzdura. Niech co dziesiąty wędkarz tam naściemnia, to i tak wszystkie razem będą już g***o warte. A wiadomo przecież że mięsiarz i kłusol z kartą i tak nie wpisze do rejestru że zabrał 5 szczupaków, bo sam sobie strzeli w kolano. Do tego PZW to nie skarbówka i nie sprawdzi tego co wpisaliśmy ze stanem faktycznym. No bo jak? Dodatkowo jeszcze nie mamy pewności czy te rejestry nie służą temu, co powiedział na filmie Pan Piotrek.

 

Dlatego te książeczki to dla mnie śmiech na sali - widzimisię PZW, które przez to się ośmiesza. Choć mimo wszystko wrodzona uczciwość nie pozwala mi nie uzupełniać swojego rejestru i przekłamywać.



#38 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 grudzień 2013 - 21:21

Z dopłatami jest zawsze tak samo i wszędzie jeśli są różnice w wysokości składek. Okręg który ma niższe składki musi dopłacić drugiemu okręgowi, jeśli chce zrobić gest dla własnych wędkarzy, którzy domagają się możliwości łowienia za miedzą. 

Bo niby PZW mamy jedno, to każdy Okręg jest samodzielną jednostką z własnymi wodami. 

 

Tak to przynajmniej jest zawsze tłumaczone  :rolleyes:

 

A czy to słuszne, czy nie słuszne podejście, ludzkie, czy nieludzkie, to nie ma się nic do rzeczy. Nie było by ZG, nikt by nie miał wątpliwości, że każdy Okręg jest panem na swoich wodach i on decyduje, czy pozwolić innym łowić za mniej niż płacą jego członkowie (debilizm), czy jednak poprosić o dopłatę za swoich członków.


Użytkownik joker edytował ten post 06 grudzień 2013 - 21:22


#39 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 grudzień 2013 - 21:42

Dlatego te książeczki to dla mnie śmiech na sali - widzimisię PZW, które przez to się ośmiesza. Choć mimo wszystko wrodzona uczciwość nie pozwala mi nie uzupełniać swojego rejestru i przekłamywać.

Faktycznie rejestry dla wielu z nas są bzdurą bo ........... nikt nie wie co się z nimi dzieje i jaki mają wpływ na cokolwiek.

W/g mnie żaden i nie dziwię się jeśli co poniektórzy dla jaj wpisują makrele i halibuty z Wisły czy Odry.

Fragment mojego tekstu z 2006 o Słowacji:

Przy wykupie licencji otrzymuje się rejestr, w którym przed zarzuceniem wędki należy wpisać datę. Każda ryba po złowieniu musi być natychmiast wpisana do rejestru. Jeśli ktoś ma niefart i w 5 rzutach złowi 2 ryby, które ma zamiar zabrać - kończy łowienie. Przez tydzień byliśmy kontrolowani 2 razy czyli tyle samo, co ja byłem kontrolowany na naszych wodach od roku 2000.

Zaprzyjaźniony strażnik mówił nam że rejestry są analizowane i jeśli wyłowiono np. 1000 sandaczy czy karpi z Oravy to tyle ich związek wpuści z powrotem +/- 10%. Przy czym niestety naszym udawało się tego uniknąć i w kilka lat rybostan mocno zubożał.



#40 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 06 grudzień 2013 - 22:14

To już osiem lat, jak pewien - wtedy mi nie znany - wędkarz zgłosił na Zjeździe Delegatów okręgu bielskiego swój wniosek. Wniosek brzmiał (nazwa robocza) - porozumienia tak, ale pół na pół. Czyli - okręgi, np. mazowiecki i katowicki przystępują do porozumienia. Wędkarz z okręgu mazowieckiego, PO wykupieniu swojej rocznej składki okręgowej ma PRAWO do wykupienia składki rocznej na wody okręgu katowickiego, za połowę jej normalnej ceny. I nawzajem. 

 

Pomysł spodobał mi się. Przepadł "w pierwszym czytaniu ;)", ale pomagałem drążyć temat i po kilku latach wspólnego, wieloosobowego przekonywania nieprzekonanych - sukces. "Pół na pół" podpisane z Katowicami, Częstochową, Krakowem, wiele obietnic z innych okręgów... Z obietnic niewiele wynikło, w ubiegłym roku porozumienia z Katowicami nie było (obie strony mają swoje, rozbieżne wersje), ale nic to. Większość, czyli wędkarze byli bardzo zadowoleni z takich porozumień. Okręgi również w bilansach notowały zwiększenie przychodów. Proponuję pomysł przemyśleć i propagować w swoich okręgach. Sądzę, że jest tego wart. Przyjezdni wędkujący okazjonalnie łatwiej zgodzą się na połowiczne opłaty, a poprzez ich ewentualną mnogość (opłat, nie wędkarzy) łatwiejsze będzie gospodarzenie. Nawet, jeśli jak zwykle większość pieniędzy zostanie wchłonięta "nie wiadomo gdzie", to z większych wpływów łatwiej będzie uszczknąć na SSR.

I jeszcze jedno. Wędkarze "obcy" w danym okręgu wód nie wyrybią. Wyrybią miejscowi, a także ci przyjezdni, którzy opłacą składkę i tak, bez względu na jej wysokość. Najwyżej dłużej grymasząc, że "karta się im jeszcze nie zwróciła".  "Pół na pół" zachęca wędkarzy, którzy już opłacili składkę okręgową do większej mobilności i jest zaproszeniem skierowanym w ich stronę. Taka namiastka Opłaty Krajowej, bez kłopotliwej redystrybucji i nierównego traktowania okręgów z atrakcyjnymi wodami.

 

Dziś wiem, że kolega, który zgłosił ten pomysł to Jan Kliś, prezes największego koła w Bielsku. Nie zgłosił wniosku z myślą o sobie. Jak większość prezesów, posiada stosowne odznaczenia, którymi hojnie obdarowywani są działacze, a które upoważniają do zniżkowego lub bezpłatnego wędkowania w całym kraju. Pomysłodawca chyba najbardziej sprawiedliwego systemu porozumień pomiędzy okręgami.