Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia okręgu mazowieckiego PZW 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   glider

glider

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:T.

Napisano 28 grudzień 2013 - 17:44

@bartsiedlce -- bardzo by mi był bym zadowolonu gdyby się udało z tym pomysłem ogólnej dostępności, trzymam kciuki, ja łowię głównie na Wiśle w okolicach Warszawy ale moja letnia "rezydencja" to Bug od Drochiczyna po Nurzec i brak porozumienia między OM a okręgiem siedleckim bardzo mnie zaskoczył, z drugiej strony chętnie nie płacił bym tym łajzom z OM tylko  w Siedleckim ale mam 30min rowerem do Wisły w Warszawie :)


Użytkownik glider edytował ten post 28 grudzień 2013 - 17:45


#62 OFFLINE   dariusz262

dariusz262

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski

Napisano 28 grudzień 2013 - 21:24

Witam

Słyszałem że będzie można kupić znaczek kole OM na przykład w Małkini i legalnie wędkować na wodach mazowieckich,czy to prawda?



#63 OFFLINE   mazur.t

mazur.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:tomek

Napisano 29 grudzień 2013 - 01:26

Panowie, jest pomysł, dziś ubraliśmy go w słowa. W poniedziałek stanie na posiedzeniu ZO w Siedlcach. Jeśli uda się przekonać władze, a myślę że jest nadzieja, to podam szczegóły najpóźniej w dniu Wigilii. Nie oczekujcie szczegółowych wyjaśnień bezpośrednio po, wyjeżdżam i nie będę miał dostępu do kompa przed 28-ym.  :(

Oczywiście wszystko może zmienić się w sposób nieprzewidywalny, ale ................ Pożyjemy, zobaczymy.  :)

Uogólniając, chcemy udostępnić nasze wody wszystkim wędkarzom, bez względu na przynależność okręgową, animozje międzyludzkie i wbrew wszelkim złym emocjom. Opór zewnętrzny jest duży, szczególnie z kierunku Mazowsza. Prawdopodobnie będziemy musieli zwrócić się do sądu powszechnego o stwierdzenie ważności umowy w sprawie użytkowania obwodu rybackiego nr 5 rzeki Bug.  :(  Panowie decydenci z ZO PZW w Warszawie (członkowie ZG) nie raczą nawet odpowiedzieć na nasze pisma, ciężko to komentować.  :wacko:

 

Hej, Bartku wiadomo coś w powyższym temacie ?

Udało się nadkruszyć beton ?

 

Pozdrawiam



#64 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2013 - 21:58

Witam wszystkich zainteresowanych łowieniem w okręgach siedleckim i mazowieckim.

Obiecywałem info w Wigilię, nie byłem w stanie dotrzymać słowa. Przepraszam.  :(

Decyzje zapadły, ale ze względu na informacje o śledzeniu naszych poczynań przez działaczy OM, proszę o cierpliwość. Zainteresowanym sugeruję wstrzymanie się z płaceniem składek i kupowaniem zezwoleń. Wiem, że to uciążliwe, ale nie mogę dziś wszystkiego ujawniać. Jeśli chcecie ruszyć na trocie, łososie itp., kupcie składkę członkowską w okręgu siedleckim i zezwolenia na wodach, które Was interesują (Słupia, Drwęca i inne). Składkę członkowską, czyli obowiązkowe 68 zł ( tzw. krajowe). W temacie dalszych opłat zdecydujecie po dalszych, oficjalnych informacjach.

To moja sugestia na najbliższe dni.  ;)



#65 OFFLINE   Afghan

Afghan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Adrian

Napisano 29 grudzień 2013 - 22:04

Sprawa się toczy tylko o Bug nr 5, czy w ogóle o wędkowaniu na wodach okręgu mazowieckiego? Mnie najbardziej interesuje oprócz obwodu Bugu nr 5 także rzeka Brok.

#66 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2013 - 22:27

Zadzwoń - 604970633



#67 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 29 grudzień 2013 - 23:06

 z drugiej strony chętnie nie płacił bym tym łajzom z OM tylko  w Siedleckim ale mam 30min rowerem do Wisły w Warszawie :)

Paweł, ja tym łajzom nie płacę ze 4 lata i płacę w siedleckim bo były porozumienia. Ty masz do Wisły 30min rowerem a ja jakieś 10 i to na piechotę ale wygląda na to że może porozumienia nie być. Mimo to pozostanę w OS bo "letnia rezydencja" jeszcze dalej bo pod Mielnikiem a OS z okręgiem B-P porozumienie ma a Mielnik to ich woda.



#68 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 31 grudzień 2013 - 09:59

Panowie Bartek słusznie prawi choć nie wiem czy w tej kwestii się coś zmieni z uwagi na tępotę i upór OM.Pomysł OS jest pomysłem bardzo taktownym ale mimo wszystko może należy się wstrzymać choć osobiście nie wiem czy będę chciał czekać na decyzję. Ale podkreślam, iż NIE DAM SATYSFAKCJI KILKU TĘPYM STRZAŁOM I NIE PRZENIOSĘ SWOJEJ ZAPEWNE MAŁO INTERESUJĄCEJ DLA NICH OSOBY DO OM. tym bardziej, iż wiem, że mimo starań Okręgu Siedleckiego "twardziele" z Warszawy maja nas głęboko przy jelicie.

Mogę tylko nadmienić, iż doszły mnie słuchy, że Okręg Mazowiecki może stety dużo stracić na tej decyzji. Ale na upór odpowiada się uporem :D.

Skoro ma być tu mała konspiracja osobiście dodam tylko tyle. Opłacajcie członkowską w wysokości 68 zł w okręgu Siedleckim reszta przyjdzie z czasem. A jeśli komuś się  bardzo śpieszy wędkować we wspomnianych okręgach to Wasi skarbnicy zostali już poinformowani co zrobić w obecnej sytuacji.

Oczywiście jako wędkarz nie rozumiem mimo wszystko faktu kopania się jednej instytucji kosztem naszych pieniędzy i muszę to jawnie powiedzieć.

Starsi wędkarze zapewne pamiętają czasy gdy by wędkować potrzeba było wykupić składkę okręgową lub krajową w zależności od potrzeb i upodobań.wędkarza. teraz narobiło się okręgów, które drą się między sobą pomijając oczywiście kto ma rację w swoich przekonaniach (A tu stoję całym sercem za OS).. W takim razie nasuwa się pytanie: Z pełnym szacunkiem, po co istnieje instytucja zwana Zarządem Głównym? Czy nie powinna ona zareagować jeśli chodzi o dobro wędkarzy a jawnie widać, że ktoś tu komuś pod górę robi i to naszym kosztem ? Nie tędy droga kochana Warszawo !!!


Użytkownik milupa edytował ten post 31 grudzień 2013 - 17:46
kolor czcionki


#69 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:40

Rzeka Nurzec w miejscowości Brańsk. Dzisiaj się dowiedziałem, ze prawdopodobnie będę musiał dopłacić 60 zł żeby na niej łowić. Dziwne, przecież OM nic tu nie robi, ani zarybiają ani kontrolują-okręg białostocki tu zarybia i kontroluje. Nie rozumiem za co mam płacić, a Bielsk Podlaski jak chce tu łowić 120 zł dopłaty...

 

dodam, że należę do koła wędkarskiego w Brańsku..


Użytkownik tibhar edytował ten post 03 styczeń 2014 - 14:48


#70 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 03 styczeń 2014 - 14:53

Orientujecie się czy jeszcze trwają jakieś rozmowy w sprawie porozumienia okregu mazowieckiego z okregiem siedleckim? Czy to już pewne, że takiego nie będzie?

#71 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 03 styczeń 2014 - 15:50

Ogólnego porozumienia nie będzie, zgodnie z oficjalnym stanowiskiem OM PZW.  :(

 

We wtorek, 7-go stycznia, odbędzie się spotkanie członków Zarządów Okręgów Mazowieckiego i Siedleckiego w sprawie udostępnienia do wędkowania obwodu nr 5 rzeki Bug oraz obwodu rzeki Świder (głównie chodzi o zbiornik Łazienki w Mińsku Mazowieckim).

 

To tyle z rzeczy pewnych na dziś.



#72 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 04 styczeń 2014 - 11:05

ten Zarząd OM PZW to jakiś twór z Papui Nowej Gwinei czy kosmici podrzucili? Bo czytam i zastanawiam się, skąd Oni się wzięli...



#73 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 styczeń 2014 - 12:19

Ano Koledzy Wędkarze wybrali sobie  :P



#74 OFFLINE   Afghan

Afghan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Adrian

Napisano 04 styczeń 2014 - 14:38

Ano Koledzy Wędkarze wybrali sobie  :P

A jak to się odbywa? Koledzy Wędkarze wybierają z góry narzuconych kandydatów czy Koledzy Wędkarze tych kandydatów sami sobie wybierają?


  • umarlypoeta lubi to

#75 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 04 styczeń 2014 - 14:53

A jak to się odbywa? Koledzy Wędkarze wybierają z góry narzuconych kandydatów czy Koledzy Wędkarze tych kandydatów sami sobie wybierają?

 

Powołuje Marszałek Sejmu na wniosek Zarządu Głównego PZW. Zarząd Główny może (ale nie musi) przeprowadzić konsultacje w środowisku wędkarskim



#76 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 styczeń 2014 - 16:17

Powołuje Marszałek Sejmu na wniosek Zarządu Głównego PZW. Zarząd Główny może (ale nie musi) przeprowadzić konsultacje w środowisku wędkarskim

heh jak maja kogoś na dane stanowisko to się pisze, ze otrzymał pozytywną opinie w danym środowisko i już... taki pic na wodę jak wszędzie..



#77 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 04 styczeń 2014 - 16:24

To wreszcie ten kibel zwany Łazienki jest Siedlec czy Mazowsza ?

#78 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 17:52

Był Siedlec, ale przeszedł do Mazowieckiego.



#79 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 04 styczeń 2014 - 18:06

A jak będzie ze świdrem od Dłużewa w dół?

#80 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 styczeń 2014 - 18:22

A jak będzie ze świdrem od Dłużewa w dół?

Jest rezerwat, zresztą zobacz wątek "Swider", nie wolno łowić i tyle.