Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porozumienia okręgu mazowieckiego PZW 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 styczeń 2014 - 18:28

oraz obwodu rzeki Świder

Bartek, w temacie Swider masz wyjaśnienie. Ten obwód jest od Dłużewa wyłączony z wędkowania.



#82 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 styczeń 2014 - 20:39

A jak to się odbywa? Koledzy Wędkarze wybierają z góry narzuconych kandydatów czy Koledzy Wędkarze tych kandydatów sami sobie wybierają?

Koledzy Wędkarze wybierają delegatów, spośród których wybierane są zarządy i prezesi. Zapraszam do poczytania ordynacji wyborczej w konkretnym okręgu, nie jest trudno ją znaleźć.

 

To wreszcie ten kibel zwany Łazienki jest Siedlec czy Mazowsza ?

Łazienki są w obwodzie rzeki Świder, czyli w okręgu mazowieckim. Przez ostatnich 10 lat na mocy porozumienia i zgody starosty, okręg siedlecki miał pozwolenie wodnoprawne na piętrzenie wody tworzące zbiornik Łazienki. Jednocześnie finansował SSR w Mińsku Maz. (nadal to robi) i utrzymywał tę wodę, tzn zarybiał zgodnie z założeniami corocznie przyjmowanymi przez Zarząd. W roku 2013-tym pozwolenie wodnoprawne wygasło i zgodnie z obowiązującą ustawą Prawo Wodne okręg siedlecki nie mógł uzyskać nowego. Po przekazaniu informacji staroście mińskiemu i ZO w Warszawie, mazowiecki opracował operat i uzyskał zezwolenie na piętrzenie. 

 

Bartek, w temacie Swider masz wyjaśnienie. Ten obwód jest od Dłużewa wyłączony z wędkowania.

Obwód rybacki rzeki Świder obejmuje zbiornik Łazienki w Mińsku Mazowieckim. Chcielibyśmy dać możliwość wędkowania naszym członkom z tego terenu na tej wodzie, zgodnie z Uchwałą Nr 154 ZG. Polecam lekturę kolegom, ta uchwała, przeforsowana przez naszego Prezesa, jest solą w oku mazowieckiego zarządu.



#83 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 styczeń 2014 - 23:43

OBWÓD RYBACKI RZEKI ŚWIDER - NR 1

 

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Świder od jej źródeł do jej ujścia do rzeki Wisła wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych zbiorników wodnych o ciągłym bądź okresowym naturalnym dopływie lub odpływie do wód tej rzeki.

 

Tabelka z rozporządzenia RZGW z maja 2012. Rozumiem że Łazienki są na jakimś dopływie Swidra?



#84 OFFLINE   Framuga

Framuga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Julian Fram.Budu
  • Nazwisko:Radek Kot

Napisano 05 styczeń 2014 - 09:32

OBWÓD RYBACKI RZEKI ŚWIDER - NR 1
 
 

Tabelka z rozporządzenia RZGW z maja 2012. Rozumiem że Łazienki są na jakimś dopływie Swidra?



Na dopływie dopływu.

#85 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 05 styczeń 2014 - 11:52

Wasz Ciechanów dopłacał i to dużo  :wacko: a w latach przyszłych też będzie dopłacał i chyba więcej niż mniej. 

Gorsze jest to że OC będzie miał chyba tylko porozumienie z OM. I chyba nie jest tak że OC nie chciał, dostał warunek z OM.

Jeśli okaże się to prawdą to naprawdę jestem w "czarnej dupie"  :(  Zostanie mi tylko weekendowe łowienie na Bugu poza granicami okręgu mazowieckiego. chyba że wezmę na klatę koszty mandatów  :P .

Już widzę jak wędkarze z Garwolina, Sobień, Warki, Pilawy i wszystkich innych kół nad Wisłą z okręgu siedleckiego ustawiają się w kolejce po opłaty okręgowe w OM  :P . Podobnie z wędkarzami z W-wy łowiącymi na Wiśle radomskiej czy Bugu siedleckim lub białopodlaskim  :P.

 

 Jeżeli opłacasz składki w Siedleckim to powinieneś wiedzieć że mimo braku porozumień, możesz łowić na części Bugu Mazowieckiego. Jest porozumienie, dzierżawa czy coś takiego podpisana chyba do końca 2015 roku. Dopytaj się w OS. Ja zbyt dużo łowię na wodach OM więc wykupiłem obydwie składki.



#86 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 05 styczeń 2014 - 20:20

 dzierżawa czy coś takiego podpisana chyba do końca 2015 roku. Dopytaj się w OS. Ja zbyt dużo łowię na wodach OM więc wykupiłem obydwie składki.

Nie dzierżawa a współpraca, znaczy zarybienia i mam nadzieje kontrole i chyba dłużej niż do 2015. Ale konkretny będą we wtorek znane po spotkaniu działaczy OS i OM o czym wspominał gdzieś Bartek.



#87 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 styczeń 2014 - 21:00

Jest umowa zawarta do końca 2019-go roku o wspólnym zagospodarowaniu wód obwodu Bug nr 5. Nie będę opowiadał całej historii i problemów na rok 2014 i dalsze, ale mam nadzieję, że we wtorek wszystko zakończy się dobrze dla wędkarzy, w końcu po to jest Zarząd Okręgu, każdego.

 

Obiecuję poinformować o wyniku spotkania i o innych działaniach na rzecz ułatwienia wędkowania we wtorek wieczorem. Chyba, że nie wszystko zostanie załatwione, choć mam nadzieję na zakończenie dyskusji i sporów, przynajmniej na rok bieżący.



#88 OFFLINE   wojtasSdl

wojtasSdl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 05 styczeń 2014 - 23:39

Panowie już się w tym wszystkim pogubiłem. Obecnie należę do siedleckiego koła i tam opłacam składki. Co muszę zrobić i ile będzie mnie to kosztowało jeżeli będę chciał łowić na Wiśle w Warszawie i np. w zalewie Zegrzyńskim?



#89 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 06 styczeń 2014 - 08:04

Panowie już się w tym wszystkim pogubiłem. Obecnie należę do siedleckiego koła i tam opłacam składki. Co muszę zrobić i ile będzie mnie to kosztowało jeżeli będę chciał łowić na Wiśle w Warszawie i np. w zalewie Zegrzyńskim?

Na chwilę obecną OM okręgowa (tylko wody nizinne) 118plz + OS 104plz = 222 + 68 członkowska.



#90 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2014 - 22:44

Czekamy na jutrzejsze info od Bartka ...


Użytkownik BARENZ edytował ten post 07 styczeń 2014 - 00:19


#91 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 06 styczeń 2014 - 22:50

Czy wykupując składkę OM oraz OS za 50% zyskuję pełne prawo do wędkowania na wodach Okregów z którymi OS ma porozumienie, a OM nie ma?


Użytkownik Maciek_7 edytował ten post 06 styczeń 2014 - 22:50


#92 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 06 styczeń 2014 - 23:37

Czekamy na jutrzejsze info od Bartka ...


Użytkownik BARENZ edytował ten post 07 styczeń 2014 - 00:18


#93 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 styczeń 2014 - 23:41

PROSZĘ, wstrzymajcie się do jutra!!!

 

Napiszę wszystko, a na stronie Okręgu ukażą się komunikaty.

 

Marcinie, pohamuj żądzę informowania, proszę. JUTRO, po spotkaniu prezesów wszystko się wyjaśni, nadgorliwość może zaszkodzić tym negocjacjom.  :(


  • joker lubi to

#94 OFFLINE   BARENZ

BARENZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 865 postów
  • LokalizacjaKałuszyn
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2014 - 00:16

Ok. Bartek.

Po temacie do jutra ;)


Użytkownik BARENZ edytował ten post 07 styczeń 2014 - 00:19


#95 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:07

Po dzisiejszych negocjacjach sprawa wygląda następująco:

Wędkarze okręgu siedleckiego mogą nieodpłatnie wędkować na wodach obwodu nr 5 rzeki Bug (od ujścia rzeki Nurzec do ujścia rzeki Liwiec) po otrzymaniu dodatkowego zezwolenia. Druki zezwoleń mają trafić do nas w przyszłym tygodniu, wg zapewnień ZO w Warszawie. Okręg siedlecki zapłaci 1/3 kosztów utrzymania obwodu.

Członkowie kół okręgu siedleckiego (zapłacili składkę członkowską 68 zł w naszych kołach), którzy wykupią składkę roczną w okręgu mazowieckim, są uprawnieni do okręgowej składki członkowskiej ulgowej w wysokości 60 zł podstawowa, 30 zł ulgowa 50% i 15 zł ulgowa 75%. Składka ulgowa upoważnia do wędkowania na wodach wszystkich okręgów wymienionych w zezwoleniu oraz do korzystania z wód okręgów, z którymi podpisano porozumienia na takich samych zasadach, jak opłacający składkę okręgową pełną. Niestety brak zgody na przekazanie w komis naszemu okręgowi zezwoleń i znaków okręgu mazowieckiego. 

Członkowie kół innych okręgów mogą korzystać z wód okręgu siedleckiego po opłaceniu składki członkowskiej okręgowej podstawowej. Nie będą uprawnieni do wędkowania na wodach okręgów, z którymi okręg siedlecki zawarł porozumienia.

 

Jeśli chodzi o wodę obwodu rzeki Świder (Łazienki w Mińsku Mazowieckim), to niestety porozumienia brak. Temat nie został jeszcze zamknięty, Prezes ZG obiecał mediację. Dziś nie mógł zaangażować się w rozmowy ze względu na pogrzeb Pana Andrzeja Turskiego.

 

Jeśli coś jest niejasne, pytajcie, będę wyjaśniał.

 

Pozdrawiam i zapraszam na wody Okręgu PZW w Siedlcach - Bartek



#96 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:51

Po dzisiejszych negocjacjach sprawa wygląda następująco:

Członkowie kół okręgu siedleckiego (zapłacili składkę członkowską 68 zł w naszych kołach), którzy wykupią składkę roczną w okręgu mazowieckim, są uprawnieni do okręgowej składki członkowskiej ulgowej w wysokości 60 zł podstawowa, 30 zł ulgowa 50% i 15 zł ulgowa 75%. Składka ulgowa upoważnia do wędkowania na wodach wszystkich okręgów wymienionych w zezwoleniu oraz do korzystania z wód okręgów, z którymi podpisano porozumienia na takich samych zasadach, jak opłacający składkę okręgową pełną. Niestety brak zgody na przekazanie w komis naszemu okręgowi zezwoleń i znaków okręgu mazowieckiego. 

Jeśli coś jest niejasne, pytajcie, będę wyjaśniał.

 

 

Bartek, sorry ale nie rozumiem :unsure: czy mógłbyś jak krowie na rowie :rolleyes: . Jako członek OS zapłacę podstawową okręgową członkowską 104plz u skarbnika w Sobieniach + 68pz składki członkowskiej. I łowię na wodach OS + porozumienia.

Z tego co piszesz rozumiem że mam właściwie wrócić do OM a wtedy za 60plz będę mógł wykupić okręgową siedlecką i będę mógł łowić na Bugu nr. 4 i 5.



#97 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:19

OK Darku, wedle życzenia, ale na priv.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 07 styczeń 2014 - 21:20


#98 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:35

To ja też poproszę o kopię instrukcji co robić....



#99 OFFLINE   polmar

polmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • Lokalizacjablisko stolicy
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:43

Panowie to gdzie kończy się woda OM na rzece Bug? Ja najczęściej łowię na odcinku od ZZ do Broku. Do tej pory nie było problemu a teraz nie wiem? OM do rzeki Liwiec a dalej OS ?



#100 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:48

Panowie to gdzie kończy się woda OM na rzece Bug? Ja najczęściej łowię na odcinku od ZZ do Broku. Do tej pory nie było problemu a teraz nie wiem? OM do rzeki Liwiec a dalej OS ?

 

Dalej jest to woda mazowiecka, na której wędkarze siedleckiego okręgu mogą łowić nieodpłatnie.