Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Konserwacja sprzętu - smary i smarowanie

serwis kołowrotek multiplikator

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1350 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   adamekkp

adamekkp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPodlasie

Napisano 12 sierpień 2014 - 12:33

Witam,

przesmarowałem swojego passiona Mikadem, na sucho pracował jakby jeszcze lepiej (choć i tak było miodzio). Po może 5 wyjściach coś zaczynam słyszeć, podejrzewam, że smar mikado (przy nakładaniu strasznie sie "rozpuszcza") prawdopodobnie rozpłynął się. To możliwe? czy poprostu świruje?

Uważacie, że powinienem "lepiej" przesmarować bo może nie zrobiłem tego dobrze i temu tak szybko odczuwam jego braki czy poprostu powinienem zaopatrzyć się w lepszy smar?

Może to amatorska opinia ale uważam, że ten smar nadaje się na zimniejsze dni, a nie na lato...

 

Pozdrawiam



#442 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 sierpień 2014 - 17:29

Lista:

1. toked1971

2. Ja(biorę dla siebie bo popełniłem błąd w ostatnim zamówieniu i zostało mi tylko 30ml)



#443 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 19:52

Dajcie parę info na temat tego smaru, szczególnie porównania do Mobilitha, jeśli ktoś używał obu.
 
Mobilith uważam za bardzo dobry smar, choć dość gęsty i po przesmarowaniu lekkich kołowrotków, pracujących "maślanie" (np Certate 2510PE-H, Certate 2500R), ich praca nie robi się już taka maślana i kręcą z większym oporem.


Używałem obu. Wcześniej Mobilithem smarowałem maszynki pracujące na dorszach, teraz zmiana na Molykota, przesmarowane dwie Saliny 55 i Slammi. Mogę powiedzieć że całej trójce dobrze to zrobiło na zdrowiu (stukopóki).
Na chwilę obecną przesmarowane również 3 SproRA, i badziew zwany Slam, któremu wybitnie zmniejszyły się luzy (spasowanie elementów że niech to ...). IMO Molykote znacznie lepiej klei się do podłoża niż Mobilith.
Ogólnie, spracowanym i słabo spasowanym maszynkom ten smar dobrze zrobi, ale jest jedno ale, jeśli ktoś lubi aby korba po przekręceniu obróciła się 1000 i jeden razy -> nie polecam.
Ja lubię bardziej mięsistą pracę kołowrotka i mi taki nieco "cięższy" układ smarowania odpowiada.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 12 sierpień 2014 - 20:20

  • Guzu lubi to

#444 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9529 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 sierpień 2014 - 19:59

..............................................
Ogólnie, spracowanym i słabo spasowanym maszynkom ten smar dobrze zrobi, ale jest jedno ale, jeśli ktoś lubi aby korba po przekręceniu obróciła się 1000 i jeden razy -> nie polecam.
Ja lubię bardziej mięsistą pracę kołowrotka i mi taki nieco "cięższy" układ smarowania odpowiada.

Znaczy, lekarstwem być może na ząbkowanie w R4.

Zapomniałem dodać, że jakby kto miał w nadmiarze to proszę o piv  ;)


Użytkownik popper edytował ten post 12 sierpień 2014 - 20:18


#445 OFFLINE   toked1971

toked1971

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaSokołów Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 12 sierpień 2014 - 20:58

Znaczy, lekarstwem być może na ząbkowanie w R4.

Zapomniałem dodać, że jakby kto miał w nadmiarze to proszę o piv  ;)

Waldku, kolega Mateusz (MATT1989) robi listę i będzie robił zamówienie to możesz się zapisać. :)



#446 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 sierpień 2014 - 22:48

To działa jak cermizery!!! Czy są jeszcze jakieś smary, które kasują luzy w przekładniach/połączeniach pasowanych? Biorę cysternę.


  • popper, Józef Lesniak i kotwitz lubią to

#447 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 13 sierpień 2014 - 13:13

ha ha mit ;)



#448 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 sierpień 2014 - 13:53

Po tygodniu (okolo 100 godzin aktywnego spiningowania w rzece) moge powiedziec, ze smar sie sprawdzil. 
Posmarowalem nim przekladnie w 10tce Stelli (ilosc w normie).

Na posuw rowniez nieco dalem (ilosc niewielka).

Niczego nie rozrzedzalem. 

Rolka kablaka rowniez dostala (swoja droga, jak moze rolka chodzic ciezej  - albo kreci sie od ruchu linki, albo nie ? ).

 

Zastrzegam - w porownaniu z tym, co lubia niektorzy moi Koledzy, wole kolowrotek z wieksza iloscia smaru.

 

Uwazam, ze to dosc cichy smar, jego gestosc oceniam jako "srodkowa" - nie jest to rzadkie smarowidlo, ale tez nie jest to Ardent. 

Timken - ktorego lubie do kolowrotkow z przekladniami Hyper Digigear jest glosniejszy (bardziej szumi). 

 

 Deszcz spadl tylko raz podczas tego tygodnia nad woda i praca kolowrotka nie ulegla zmianie.


Użytkownik Guzu edytował ten post 20 sierpień 2014 - 13:57

  • meth666 lubi to

#449 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2014 - 14:15

Daniel, zaglądałeś do środka młynka ?



#450 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 sierpień 2014 - 14:19

Daniel, zaglądałeś do środka młynka ?

 

Jeszcze nie. Na tyle dobrze "gra", ze jeszcze go nie zakwalifikowalem do ponownego otwierania.

Ale jak otworze to napisze - i postaram sie dac fote.

 

Teraz nim na razie lowic nie bede (lato u mnie zmierza ku koncowi).



#451 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 21 sierpień 2014 - 21:30

Po tygodniu (okolo 100 godzin aktywnego spiningowania w rzece) moge powiedziec, ze smar sie sprawdzil. 
Posmarowalem nim przekladnie w 10tce Stelli (ilosc w normie).

Na posuw rowniez nieco dalem (ilosc niewielka).

Niczego nie rozrzedzalem. 

Rolka kablaka rowniez dostala (swoja droga, jak moze rolka chodzic ciezej  - albo kreci sie od ruchu linki, albo nie ? ).

 

Zastrzegam - w porownaniu z tym, co lubia niektorzy moi Koledzy, wole kolowrotek z wieksza iloscia smaru.

 

Uwazam, ze to dosc cichy smar, jego gestosc oceniam jako "srodkowa" - nie jest to rzadkie smarowidlo, ale tez nie jest to Ardent. 

Timken - ktorego lubie do kolowrotkow z przekladniami Hyper Digigear jest glosniejszy (bardziej szumi). 

 

 Deszcz spadl tylko raz podczas tego tygodnia nad woda i praca kolowrotka nie ulegla zmianie.

Ja też wolę kołowrotek  z większa ilością smaru,ale odpowiedniego,testowałem ten smar i mam negatywne opinie.Wszystko jest w miarę ok w ciepłej porze roku.Ból zaczyna się dopiero jesienią i zimą. Generalnie nie jest przeznaczony do zastosowań w kołowrotkach,ale jest wielu którzy lubią eksperymentować mając nadzieję że poprzez nasmarowanie "cudo smarem" kołowrotek odwdzięczy się większą żywotnością,lepszą pracą itd.

Moja praktyka dowodzi zupełnie co innego,a pisałem niejednokrotnie na ten temat. 

Smar cichy ?-dziwne,czy przekładnia głośna ? .Z równym powodzeniem można napchać byle jakiego gęstego mazidła aby wyciszyć przekładnię.

 

 

 

 

To działa jak cermizery!!! Czy są jeszcze jakieś smary, które kasują luzy w przekładniach/połączeniach pasowanych? Biorę cysternę.

Niestety takich smarów nie ma co kasują luzy w połączeniach itp. zjawiska. ( może niektórzy mają złudne chwilowe odczucia ).

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 21 sierpień 2014 - 21:34


#452 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 sierpień 2014 - 05:35


Niestety takich smarów nie ma co kasują luzy w połączeniach itp. zjawiska. ( może niektórzy mają złudne chwilowe odczucia ).

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak

Ale jak to nie! Każdy, który tutaj wypływa jako nowość, wg użytkujących takie właściwości posiada. Wystarczyć prześledzić kilka tematów. Smar niczym panaceum. Zmniejsza tarcie, kasuje luzy, ochrania od wody, odprowadza ciepło... no i poprawia humor i "samowartość" w stopniu proporcjonalnym do ceny i dostępności.

Malo tego. Przy pomiarach "coolowatości" użytkownik jest w stanie stwierdzić, że rolka odrobinę ciężej się kręci (btw. to gdzie tu zaleta), a co inni alchemicy są kreatywniejsi od chemików z Texaco, Orlenu czy innych Shellów mieszając ichniejsze smary ze smoczym zielem czy też mandragorą. Jeszcze zaklęć brakuje.

 

Ehhhh... niepotrzebnie wracam do tematu, a obiecałem sobie dać spokój.



#453 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14845 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 sierpień 2014 - 15:22

Ja też wolę kołowrotek  z większa ilością smaru,ale odpowiedniego,testowałem ten smar i mam negatywne opinie.Wszystko jest w miarę ok w ciepłej porze roku.Ból zaczyna się dopiero jesienią i zimą. Generalnie nie jest przeznaczony do zastosowań w kołowrotkach,ale jest wielu którzy lubią eksperymentować mając nadzieję że poprzez nasmarowanie "cudo smarem" kołowrotek odwdzięczy się większą żywotnością,lepszą pracą itd.

Moja praktyka dowodzi zupełnie co innego,a pisałem niejednokrotnie na ten temat. 

Smar cichy ?-dziwne,czy przekładnia głośna ? .Z równym powodzeniem można napchać byle jakiego gęstego mazidła aby wyciszyć przekładnię.

 

 

 

 

Niestety takich smarów nie ma co kasują luzy w połączeniach itp. zjawiska. ( może niektórzy mają złudne chwilowe odczucia ).

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak

 

Jak pisalem - uzywalem nasmarowanego nim kolowrotka przez tydzien na poczatku sierpnia.

Do jesieni - zimy czy tez innej zimnej pory nie mialem okazji jeszcze z nim "dozyc".

 

Dziekuje z gory za informacje, ale sprawdze wlasnorecznie jak bedzie np podczas zimnych porankow.

 

Odpowiedni wpis umieszcze w tym watku.

 

W tematach "glosnosci przekladni", "kasowania luzow smarem" i innych zadan dla zaawansowanych glosu zabierac nie bede - za wysokie progi.

 

Pozdrawiam

 

Guzu



#454 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 sierpień 2014 - 09:25

Wczoraj na noc włożyłem kołowrotek posmarowany molykotem do lodówki w celu sprawdzenia czy smar nie "zastyga" przy niskich temperaturach i po wyjęciu dzisiaj rano praca nie uległa zmianie także smarowidło z powodzeniem może być stosowane w zimniejszych porach roku :)


  • Guzu i platynowłosy lubią to

#455 OFFLINE   kociszp

kociszp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 26 sierpień 2014 - 20:50

Witam kolegów majsterkowiczów,
jaki smar byście polecili do Stradica 3000 FE, jestem zielony jak trawa na wiosnę w tym temacie, a chciał bym oddać kołowrotek do przeglądu i oczekiwać czegoś konkretnego. Nie chciałbym żeby mi jakiegoś badziewia nawciskali do środka.

Pozdrawiam
Piotr



#456 OFFLINE   nowka

nowka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 26 sierpień 2014 - 20:59

Ardent reel butter. Pan Józef Leśniak go stosuje do konserwacji shimaniaków. Polecam zdecydowanie smar jak i fachowca :-)


Użytkownik nowka edytował ten post 26 sierpień 2014 - 20:59

  • Józef Lesniak lubi to

#457 OFFLINE   Robert_C

Robert_C

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Robert

Napisano 01 wrzesień 2014 - 19:14

Lista:

1. toked1971

2. Ja(biorę dla siebie bo popełniłem błąd w ostatnim zamówieniu i zostało mi tylko 30ml)

Mateusz jeśli lista jeszcze otwarta to chętnie się dopiszę. Podaj dane do przelewu na prv.



#458 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 wrzesień 2014 - 11:44

Ok to jesteś 3 na liście :) Jeszcze jeden osobnik i zamawiam



#459 OFFLINE   Robert_C

Robert_C

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Robert

Napisano 05 wrzesień 2014 - 19:56

Ok to jesteś 3 na liście :) Jeszcze jeden osobnik i zamawiam

OK



#460 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 05 wrzesień 2014 - 20:56

Polecam smar PENN







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: serwis, kołowrotek, multiplikator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych