Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

TROUT fishing ...fascynacja


  • Please log in to reply
1319 replies to this topic

#1221 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,535 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 30 March 2012 - 18:45

[quote]
Jerry, a próbowałeś może Longów? W moich łowiskach miedziany Mepps Long 1+ bije na głowę inne obrotówki, bez względu na panujące warunki (zmętnienie wody i nasłonecznienie).
[/quote]


a u mnie comet to nr jeden, aglia za szeroko chodzi a long za wąsko :D
[/quote]
Dla mnie Aglia zdecydowanie za szeroko :D Comet na odcinkach leśnych przeważnie a Long wszędzie gdzie się da :D

#1222 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 30 March 2012 - 19:33

[quote]
Jerry, a próbowałeś może Longów? W moich łowiskach miedziany Mepps Long 1+ bije na głowę inne obrotówki, bez względu na panujące warunki (zmętnienie wody i nasłonecznienie).
[/quote]


a u mnie comet to nr jeden, aglia za szeroko chodzi a long za wąsko :D
[/quote]
Dla mnie Aglia zdecydowanie za szeroko :D Comet na odcinkach leśnych przeważnie a Long wszędzie gdzie się da :D
[/quote]

Po części się zgadzam, jednak jakoś zapominacie o Aglii TW MINO, mnie się sprawdza, szczególnie późną wiosną i latem. ;)


#1223 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,498 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 30 March 2012 - 19:37

Wśród blaszek obrotowych, AGLIA TW (bez MINO) jest dla mnie nie do pobicia.

#1224 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 30 March 2012 - 19:42

Wlasnie kupuje od Janusza . Nie wiem czy ten kolor jest tylko na europe bo w usa go nie spotykam ...a bardzo mi sie podoba sie :mellow: . Po za tym dlugi drut pozwala na kombinacje z kotwiczkami bez uszkodzenia drutu .

#1225 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 09 April 2012 - 03:49

Oczywiscie ze bylismy....tydzien temu w sobote we trojke czyli Jacek , Krzysiu i ja spotkalismy sie na Burej Suce . Zrobilismy krotki odcinek zaczynajac troche przed 11.00 a konczac po 15.00 . Bura Suka pokazala nam kilka nowych miejscowek bo i odcinek nowy . Juz w pierwszych rzutach Jacek zapina duzego Pstraga ktory walczac mlynkuje i odpina sie z Kapitana Miodka . Krzysiu kilka metrow powyzej tego szalenczego holu zapina pieknego samczyka 43 tez na Kapitana Miodka . Wedrujac liczymy na wiecej ale tylko oni lowia kilka kolejnych grubych sredniaczkow a ja zadumany zmieniam panicznie przynety i nic ...nie robi Mepssik ani woblerki moje ukochane . Pod koniec lakowego odcinka maly pizdun ratuje moje 0 . Wyprawe oceniam za nieudana pod wieloma wzgledami i konsekwencje tego beda mnie dreczyc caly tydzien . Opisuje to bo porazki tez sa moim udzialem i trzeba umiec je przyjac . Dzis mijaja Swieta Wielkanocne i jest to pierwszy weekend od 1 marca ktory odpuscilem ...mimo ze dzis sie przymierzalem ...ale zonka mnie kupila dobrym obiadem no i Swieta ..nie wypadalo .. akurat w Labiryncie wiecej Pana Boga niz w Chicago miescinie pogoni za pieniadzem ale o tym wie niewielu ...policzysz ich na palcach jednej reki ... :unsure: B)

#1226 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 09 April 2012 - 03:50

Jacunia...Fenwick...Sustain...Miodek...Marlboro...

Attached Files



#1227 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 09 April 2012 - 03:51

Krzysia samczyk 43 na Klasyczna 5...

Attached Files



#1228 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 09 April 2012 - 03:53

Sredniaczki...wszystko na Miodka...

Attached Files



#1229 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 17 April 2012 - 07:25

Po ciezkich [w pracy i na zdrowiu ] dlugich dwoch tygodniach wrocilem do Labiryntu ... i bylo pieknie przez dwa dni ...sobote i niedziele ...do konca tygodnia postaram sie zapodac material ...

#1230 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 05:22

No coz ...minelo dwa dlugie tygodnie od naszego wypadu nad Bura Suke z Jacura i Krzysiem kiedy to skopali mi tylek . Tamten wyjazd byl w ostatni dzien marca a byla to sobota i ostatnia szansa polowienia na stara licencje 2011 , ktora obejmuje pierwsze trzy miesiace 2012 . W niedziele 1 kwietnia nie smyczylem , odpuscilim . Potem nadeszly Swieta Wielkanocne i nie wypadalo jechac . Po mojej porazce na Burej Suce wpadlem w depresje ktora spotegowala jeszcze ciezka orka w mojej pracy . A to z kolei spowodowalo ze pragnalem samotnego wyjazdu jak pustynia kropli deszczu . Lojalnosc nakazywala zapytac Krzysia i Jacure ..czy jedzecie ? okazalo sie ze Jacek zajety caly weekend a Krzysiu w sobote ...co za ulga ...yahooo!!! moge jechac sam . Kto lowi Pstragi ten doskonale mnie zrozumie . Mialem wiec cala sobote dla siebie . Plusem w tej ekspedycji bylo to ze po sobotniej wedrowce moglem zawitac na Rancho do Krzysia gdzie moglem przenocowac i skorzystac z gosciny . Krzysiu juz na niedziele byl do pstragowej dyspozycji wiec moglismy razem smyczyc do poludnia i potem powrot do domu . Postanowilem wiec ze w sobote samotnie odwiedze w koncu Zmijowata , Zakret Siedmiu Ksieciuni , Bestyje z Pod Rury i jeszcze dwa baaardzo ciekawe miejsca ...jezeli zdaze . Wybralem odcinki ktore byly bardzo dobre bo dlugo nie padalo . Herbacianka na te pore za plytka jest i Pstragi ostrozne okrotnie . Gdy w domu przygotowywalem sprzet i plan wyprawy popatrzylem w kalendarz i ...okazalo sie ze Odcinek Siedmiu Ksieciunow ostatni raz przeszedlem jeszcze z Tadkiem 2 maja 2010 a wiec dwa lata temu . Nieprawdopodobne zeby tyle czasu tam nie zajrzec w takie cudne miejsca ...to wszystko wina Herbacianki ktora mnie w sobie rozkochala . Dla przypomnienia tamtej wyprawy wrzucam dwa zdiecia Tropiciela z naszej wtedy wedrowki z przed dwoch lat......

Tadek lowil wtedy na swoj wobler -Pan Cwiklinski-

Attached Files



#1231 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 05:58

Pomalu wiec szykowalem sie w piatek zerkajac na mape pogody . Oczywiscie jak zwykle straszyli poteznymi sztormami ktore szly od Teksasu az po Minnesote . Rano w sobote wstalem spozniony , wszystko mialem spakowane wiec w samochod i w droge bo czasu szkoda . Po drodze juz w Wisconsin wykupuje nowa licencje , trwa to 20 sekund i kosztuje 70$ , tankuje samochod , biore kawe ...bom na CPN Shela to zalatwial . Nastepnym przystankiem jest Madison i sklep Orwisa ktory juz dawno chcialem odwiedzic . Jest on obecnie w innym miejscu Tomku Flaiterze , juz za miastem przy 14tce . Sklep to duzy pawilon bo to calkowicie nowy kompleks sklepowy . W sklepie cudnie i kolorowo ale powiedzialbym ze za duzo ciuchow a za malo sprzetu . Robie kilka zdiec i kupuje czapeczke ktora bede nosil podczas tych dwoch dni smyczenia . No i w koncu daje strzaleczke na polnoc ...kierunek w Labirynt .

Attached Files



#1232 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 05:59

Attached Files



#1233 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 06:01

Attached Files



#1234 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 06:05

jutro postaram sie opisac juz o Pstruniach z Strymyka Troli ...jak zdaze ..bo w sobote to mnie juz tu nie bedzie ... :mellow: B) weekend w domu to jest stracony weekend :angry:

#1235 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 posts
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Posted 20 April 2012 - 12:28

Jerzy,

Sklep Orvisa byl przy 14-tce odkad ja tam mieszkalem- 6 lat temu.
Moje mieszkanie bylo tuz po drugiej stronie obwodnicy :mellow:
Lezka mi sie tutaj na obczyznie zakrecila po tym jak zdjecia z domu mi opublikowales...

Pozdrawiam serdecznie,
Tomek

#1236 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 18:40

Tomku ...mi caly czas lokalizacje Orwisa mapa Google pokazywala przy drodze Mineral Point zaraz przy zjezdzie z 12 i gdy tam zajechalem sklepu nie znalazlem , natomiast gdy sprawdzilem ostatnio juz mi pokazalo wlasnie te lokalizacje i trafilem bez problemu . Teeeez Cie serdecznie pozdrawiam i ...wracaj zostaw tych Chinczykow i ich ryby :lol:

#1237 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 20 April 2012 - 19:09

Jureczku, dzięki za fotki Tadzia, pobrałem.
Pozdrawiam.

#1238 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 22:37

Jadac drogami Wisconsin gdzie na przemian laki , lasy i pola juz widac zaczatki wiosny . Zielen jeszcze jasna zaczyna wypelniac brunatna przestrzen . Dojezdrzajac do Zmijowatej zauwazam ze za mna jedzie jakis samochod . Ja skrecam , on skreca , ja w lewo on w lewo . W koncu staje przy drodze i on staje ...okazuje sie ze to Artur . Artur tu na Jerkbaice jest jako arkorp76 ... watek o Trout Facynacji zaczyna sie wlasnie od wyprawy do Michigen gdzie Tadek , Krzysiek i Artur byli i ja opisalem i wstawilem fotki . On tez jedzie na pstragi . Strumieni tu 800set i kazdy ma swoje rewiry i tajemnice . Po chwili rozmowy ruszamy je badac , On w swoje a ja w swoje strumyki . Staje w koncu przy mostku i sie przebieram . Gdy schodze nad Zmijowata spostrzegam klarowna ale tu zawsze zielono-pastelowa wode , stan niski . Cale szczescie jest tu duzo dzior i rynien glebszych , mozna probowac bestyjki przechytrzyc . Kilka pierwszych rzutow pokazuje mocna plochliwosc ryb . Slonce naswietla plytkie blaty i nawet jak startuja z wglebien to szybko zawracaja . Zaczynam od woblerow Minnow 7 Foxinus 7 i przechodze do coraz mniejszych konczac na Bejbi Tomy . Wyciagam dwa male i kilka spada ostroznie zahaczonych . W koncu zakladam wirowke oczywiscie to jest obecnie tylko Mepps Aglia 2 z przystrzyzona kitka szara lub biala . No i Mepss robi . Ja jestem zaskoczony odkryciem Meppsa mimo ze doskonale wiem ze to jedna z najlepszych wirowek na Swiecie . do tej pory uzywalismy glownie Cwikowek Tadzika i tych co sami przerabiamy na bazie Martina Panthera 6 i 9 ktore nazwalismy Cwikowki 2 generacji . Glowna bronia byly jednak woblery Salmo , Pomorskie Kwiskie i innych Mistrzow z Polski . 2 Meppsa Aglia jakos obecnie baaardzo mi szczesci . Mam ich bardzo duzo jeszcze starych -francuskich- ale nie uzywam bo zal . Koncze Zmijowata kilkoma srednimi pstragami , kilka mi tylko wychodzi i kilka spada w tym jeden piekny ale miejsce okropne do wyjecia ...no.. bedzie mi sie snil ....

A oto pastelowa Zmijowata w pelnej krasie ...Jacunia poznajesz TO miesce ?

Attached Files



#1239 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 20 April 2012 - 22:39

To tu z jednej klateczki wyszedl i spadl Duzy....

Attached Files



#1240 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4,473 posts
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Posted 20 April 2012 - 22:53

Jerzy, jak zwykle, czyta się i ogląda z zapartym tchem. B)
Pozdrawiam