Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

TROUT fishing ...fascynacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1319 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:33

Dziekuje Panowie ...Labirynt dopisal kolejne kartki Fascynacji Pstragowej :mellow:

#1262 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:34

Jest niedziela piekne popoludnie jestem juz z powrotem . Analizuje wczorajszy dzien ktory spedzilismy nad Bura Suka . Byl to bardzo udany dzien pelen budzacej sie zielonej wiosny i Pstragow . Tak sie dobrze ulozylo ze moglem znowu pojechac z Jackiem i Krzysiem . Niestety zmusili mnie do baaardzo wczesnego wstawania czego nie cierpie . Juz o 4.30 bylem na nogach , okolo 5.00 u Jacka i przed 6.00 u Krzysia . Szybko ruszylismy na polnoc jadac Pathfinderem Jacka ktory prowadzil swoja maszynke . Oni obaj wyspani ja zmaltretowany bo malo oko zmruzylem pozno idac spac , niestety pozno pracuje . Nawet im wstepnie zapowiedzialem ze nie bede lowil tylko robil im zdiecia ...oczywiscie klamalem zeby sie cieszyli . Przez dwa dni przetoczyly sie dwa fronty burzowe przez Wisconsin co spowodowalo ze tylko jeden kierunek byl do wyboru ...tam gdzie strumyki maja kolor starej dobrej irlandzkiej whiskey . Zaczynamy od miejsca gdzie Jackowi spadl Duzy Pstrag i teraz bedziemy szli pod prad Burej Suki . Nic sie nie pokazuje w tym miejscu dzis . Trzeba tu od razu zaznaczyc ze woda jest wysoka i powylewana na laczki w lesie . Jest niezwykle pieknie i wiosennie , z roslin az dymi po tych deszczach . Miekkosc mokrych traw powoduje ze mozna bardzo cicho podchodzic do strumienia . Jacek lowi pierwszego Pstraga ktory jest grubiutki i bardzo waleczny . Zagryza Cwikoweczke II generacji . Jacek chcial dzis odstawic Kapitana Miodka i lowic tylko ta Cwikowka II co skutecznie czynil . Ja patrzac na kolor wody zalozylem Minnowa 7 RR Salmo i zaplacil . Wyciagam w krotkim czasie dwa ladne Pstragi , potem zalowalem ze nie mierzylem tego pierwszwego . Pierwszy wzial i murujac wlazl pod krzaki , wlazlem za nim po pas ale nie moglem go ruszyc i balem sie ze strace rownowage . Pomogl mi Krzysiu ktory wsadzil noge podniosl galaz i Pstrag sie z pod niej wynurzyl . Pstrykamy ile sie da zdiec . Warunki idealne bo prawie caly czas stoimi po kolana w strumieniu i Pstragi sa w kontakcie z woda . Krzysiu w tym czasie zalicza kilka zaczepow i spadow ryb i po prostu nie idzie mu jak po masle . Wypuszczamy go troche do przodu zeby mial szanse byc Tam pierwszy . W koncu zalicza sredniaczka i juz jest lzej na duszy . Niestety Krzysiu nam sie potem okropnie rozpanoszyl i Ten Dzien nalezal zdecydowanie do Niego . Zalicza kolejno pieknego samczyka 48 , doklada Krolowa 52 i obok kilku srednich ma jeszcze bardzo grubego Ksieciunia ktory holowany na naszych oczach spada po kilku wyskokach . I tak w Tym Dniu Krzysiu nam wstapil do Klubu 50takow . Ja tez dolowilem ladnego sredniaka na Foksinusa Golda Roberta Drozdka i kilka mniejszych . Jacek jak zwykle wyciagal najwiecej , duzo mu tez spadlo w tym dwie ladne ryby ...pod koniec zalozyl swego Kapitana Miodka i nim konczyl ekspedycje . Krzysiu dwie najwieksze ryby wyciagnal na jego ulubiona worowke Blue Fox Wibrax czarna paletka w zielone kropy , lowil tez Hornetem 4 Raczkiem no i Klasyczna 5 z Pomorskich Oliwek . Zakonczylismy wedrowke i smyczenie po 19.00 i udalismy sie na Rancho zeby odpoczac , pojesc i pospac ...no i pogadac . Jacek przy piwsku Zywiec , my przy szklaneczce Crown Royalka ogromnie ucieszeni rozkladalismy szczegoly wyprawy , bran , holi , przynet do poznej nocy . Niestety wzialem ze soba pudelko z wahadelkami , wirowkami Meppsa TW od Janusza i Yoka i serce mnie zmieklo ...wybrali co chcieli . Przed wyprawa nie dalem po co maja miec fory .... . Zapach palonego drzewa , zmeczenie , woda ognista pomalutku zaczela nas utulac do snu . Na dworze okolo 0 C , mamy teraz zimne nocki ...w domku cieplutko i przytulnie ...dobrze ze mamy naszego Krzysia i nas od czasu do czasu gosci ...dzis Manitou mu nieba przychylil bo nadszedl czas na To . Krzysiu nam juz przepadl ...choroba Pstragowa nieuleczalna jest i dobrze . Wstalim pozno bo czemu tu sie spieszyc . Mycie , sniadanko , kawusia ...pelen luz . Krzysiu musial byc w domu do poludnia wiec nie planowal dzis lowienia , ja z Jackiem mielismy jeszcze jakis Strumien zbadac . Postanowilismy jednak ze odpuscimy i tez wracamy do domu . Wczorajszy dzien dal nam znowu ogromny zapas mocy do baterii . Wracalismy wiec slonecznym , zielonym Wisconsin planujac kiedy znowu wrocimy i gdzie posmyczymy . Nastepny weekend nie wolno lowic w strumieniach , obowiazuje tydzien zakazu przed oficjalnym otwarciem Sezonu Pstragowego 5 maja . Niestety w otwarcie sezonu regular juz mozna brac ryby , oczywiscie wedlug przepisow . Pojawi sie wiec amatorow tych co zra . Trzeba jakos to przezyc i poczekac az pojawia sie plemiona Moskito i czesc wedkarzy odpusci wedrowki . No to kilka zdiec z tej ekspedycyji...
Krzysiu ...czy moge Ci mowic Mistrzu ?....

Tu mi wlazl pod galaz i Krzysiu mi pomaga ...

Załączone pliki



#1263 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:35

Foxinus Gold Roberta Drozdka robi mi...

Załączone pliki



#1264 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:36

Zblizenie Ksieciuna z pod tej galezi...zagryzl Minnowa 7 RR Salmo...

Załączone pliki



#1265 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:37

Jacunia holuje...

Załączone pliki



#1266 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:38

kolejny Jacuni...

Załączone pliki



#1267 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:40

Mistrz...

Załączone pliki



#1268 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:41

zawsze C & R ...

Załączone pliki



#1269 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:42

Krzysiu rzadzi ...Blue Fox 2 robi mu...

Załączone pliki



#1270 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:43

Krolewna 52...

Załączone pliki



#1271 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 02:44

C & R ...

Załączone pliki



#1272 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 23 kwiecień 2012 - 08:54

Piękne rybki, piękne wody...

#1273 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:07

Jureczku po tych waszych wyprawach i twoich opowiadaniach ostatnio rozglądam się za jakąś pstrągową wodą w Wielkopolsce ale chyba będę musiał trochę dalej jechać.
Następnym razem złapcie dla mnie jednego.

#1274 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:20

nie darmo sie mowi...wysypka w czerwone kropki...zeby TO zrozumiec trzeba wejsc w Strumien . Przeszdlem rozne etapy fishingu i Trout Fishing jest najwyzsza forma wyzwania i najpiekniejsza B)

#1275 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:34

Jureczku po tych waszych wyprawach i twoich opowiadaniach ostatnio rozglądam się za jakąś pstrągową wodą w Wielkopolsce ale chyba będę musiał trochę dalej jechać.
Następnym razem złapcie dla mnie jednego.


@Lesiewicz, w naszych rejonach, niestety - próżno szukać takich wód.

Pozdrowienia od Ostrowiaka ;)

@Jerry to najlepszy wątek na j.pl, przejrzałem go dziesiątki razy - trzymaj tak dalej!

#1276 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 18:46

Dziekuje ...tylko Muskie i Steelheady moga mnie od Labiryntu na chwile odciagnac ...i Kanada pachnaca zywica... :D B)

#1277 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 23 kwiecień 2012 - 19:12

nie darmo sie mowi...wysypka w czerwone kropki...zeby TO zrozumiec trzeba wejsc w Strumien . Przeszdlem rozne etapy fishingu i Trout Fishing jest najwyzsza forma wyzwania i najpiekniejsza B)


To masz jeszcze jeden etap przed sobą muszka ,jak raz spróbujesz to już nie będzie odwrotu :D .FLY ONLY B)
Wszystko macie tam piękne tylko czemu ta ameryka tak daleko :(

#1278 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 kwiecień 2012 - 19:15

[quote]
nie darmo sie mowi...wysypka w czerwone kropki...zeby TO zrozumiec trzeba wejsc w Strumien . Przeszdlem rozne etapy fishingu i Trout Fishing jest najwyzsza forma wyzwania i najpiekniejsza B)
[/quote]

To masz jeszcze jeden etap przed sobą muszka ,jak raz spróbujesz to już nie będzie odwrotu :D .FLY ONLY B)
Wszystko macie tam piękne tylko czemu ta ameryka tak daleko :(
[/quote]

piszac TO powyzej myslem o Tym najwyzszym etapie ...Muchowanie na Sucharka ...mysle ze juz nie przeskocze Tego etapu ...

#1279 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 23 kwiecień 2012 - 19:28

Sorki nie wiedziałem że coś już dziabnąłeś na sucharka :D .

#1280 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 24 kwiecień 2012 - 06:48

zle mnie zrozumiales ...mysle ze wlasnie nie przeskocze tego -sucharka- :D ...czyli tylko spining... :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych