Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody bez rybaków - możliwe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6265 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 12 grudzień 2013 - 22:13

Zacznę od końca:

Jak Państwo przejmie to będzie państwowe czyli niczyje, tak już było co prawda nie z wodą ale było.

Co do gospodarza i reszty się zgadzam, no może z tym większościowym "no kill" to nie do końca ale limity jak najbardziej.

 

Nie wiem czy czytaliście tłumaczenia działaczy OM i ZG w temacie "odłowów gospodarczych". Są konieczne, poprawiają rybostan,są wymagane w operacie przez RZGW itd;itp. Z tego wynika że okręgi które nie mają "odłowów gospodarczych" NIE prowadzą racjonalnej gospodarki rybackiej, nie wywiązują się z operatów, niszczą rybostan  :P .

Proponuję wniosek do ZG żeby ukarał okręgi nie prowadzące odłowów, dlaczego mają wędkarze w tych okręgach być

poszkodowani brakiem rybaków?  ;)  :P

 

Kto zlecił opracowanie tego mitycznego operatu? To nie jest kalafior wrzucony okręgowi przez RZGW. Ten dokument został zlecony przez okręg, jego główne założenia zostały opracowane przez okręg, autor tylko wypełnił zlecenie. Na podstawie tego dokumentu okręg wygrał przetarg na dzierżawę, sam chciał rybaków, nikt im tego nie narzucał. Co za bzdurne tłumaczenia.  :angry:

 

 

Odnośnie rybaków w OM, z danych i wyliczeń kolegi wynikało, że średnio miesięczny dochód za 2012 rok wyniósł trochę ponad 400zł na rybaka, więc chłopaki raczej robią to z miłości do pracy ;) Na pytanie zadane podczas zjazdu delegatów OM w tym roku, poprzedni i zarazem obecny prezes nie raczył odpowiedzieć delegatom... Daje do myślenia, nie ...??

 

Nie dociera do mnie, jak Prezes mógł nie odpowiedzieć?  :o  Nie rozumiem, przecież można złożyć do komisji uchwał i wniosków zjazdu i nakazać prezesowi publikację oficjalnych wyjaśnień, np na ogólnodostępnej stronie internetowej. Panowie delegaci, po co byliście delegatami? Nie znacie statutu, nie znacie procedur? A może nie chcecie ich poznać? Delegat zadaje pytanie, nie uzyskuje odpowiedzi i zostawia temat w spokoju?  :blink:

Zaczynam rozumieć dlaczego wciąż te same osoby rządzą w mazowieckim, co gorsza, teraz rządzą całością związku, pięknie k...... pięknie  :huh:


  • woblery z Bielska lubi to

#62 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 grudzień 2013 - 08:22

Nie dociera do mnie, jak Prezes mógł nie odpowiedzieć?  :o  Nie rozumiem, przecież można złożyć do komisji uchwał i wniosków zjazdu i nakazać prezesowi publikację oficjalnych wyjaśnień, np na ogólnodostępnej stronie internetowej. Panowie delegaci, po co byliście delegatami? Nie znacie statutu, nie znacie procedur? A może nie chcecie ich poznać? Delegat zadaje pytanie, nie uzyskuje odpowiedzi i zostawia temat w spokoju?  :blink:

Zaczynam rozumieć dlaczego wciąż te same osoby rządzą w mazowieckim, co gorsza, teraz rządzą całością związku, pięknie k...... pięknie  :huh:

Bartek, taki duży chłopiec i wierzy w statut, wyjaśnienia i inne pierdoły  :P .

chyba już na JB pisałem o odpowiedzi byłego rzecznika, zapytałem o to o czym pisał Paweł.

Odpowiedż brzmiała:

nie można opublikować ponieważ są to dane wrażliwe  :rolleyes:  :P .

Z wikipedii:

Dane wrażliwe, dane sensytywne – termin potoczny, nie występujący w ustawie o ochronie danych osobowych, oznaczający grupę szczególnie chronionych danych osobowych.

Za takie dane ustawa o ochronie danych osobowych uznaje informacje dotyczące:

 

jeśli ktoś skojarzy rybaków/odłowy gospodarcze/operat z którymś z punktów z opisu danych wrażliwych wygra 2 złote  :P .



#63 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 grudzień 2013 - 08:35

Sławku, wybacz ale nie widzę sensu polemiki z twoimi argumentami.

 

Bartek, kolegom z ZO OM w dupach się poprzewracało od władzy. Posłużę  przykładem. Świeżo wybrany (nowy, stary) prezes ZO OM, poprzez usta przewodniczącego zjazdu delegatów, zgłosił 20 kandydatur (jako pierwszy dostał głos od przewodniczącego w sprawie zgłaszania kandydatur) na członków zarządu OM. A skład zarządu miał liczyć 21 osób, więc reszta delegatów mogła zgłosić tylko jednego kandydata.... Można?? Dodatkowo tego kandydata zgłosił człowiek, którego z lasu rąk z sali wybrał przewodniczący zebrania. Tak to działa. Na sali zrobiła się lekka słowna zadyma, to zrobili dłuższa przerwę...

Konkludując, w dużym okręgu można wszystko, aby mieć 50% głosów plus jeden, pozostali się nie liczą... A te 50% zbiera się zwiększeniem liczby członków zarządu (jak w tym przypadku) i obiecanki cacanki za głosy. Taka mała polityka. Zresztą wiem Bartek że też w tym "siedzisz" jak ja, i nie muszę tłumaczyć zbyt dużo.

 

pozdrawiam

Paweł 


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 13 grudzień 2013 - 08:38


#64 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6265 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 grudzień 2013 - 10:28

Paweł, nic nowego ani wyjątkowego, znam doskonale ten mechanizm. Opisany przez Ciebie przypadek pozwalał na zgłoszenie jeszcze 5 kandydatów, zgodnie z obowiązującą ordynacją wyborczą. Gdyby zostali wybrani, stanowiliby dość znaczną siłę. A formalnie rzecz biorąc kandydatów zgłasza wyłącznie Komisja Wyborcza Zjazdu, do której można również zgłosić swoich przedstawicieli. 

 

Myślę sobie, że wiele można zmienić, trzeba poznać mechanizmy i wykorzystać je.  ;)

 

Darku, polecam powyższe zdanie. A na Twoje pytanie odpowiadam twierdząco, wierzę w statut, znam schemat działania, umiem korzystać z przysługujących mi praw i wywiązuję się z nałożonych obowiązków.  B)


  • Guzu lubi to

#65 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 grudzień 2013 - 10:37

Paweł , jakoś nie mam poczucia dojmującej straty , więc Ci bardzo łatwo wybaczam .. :) :)



#66 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:27

Wiem Bartku, jednak po zgłoszeniu tego 21 kandydata, przewodniczący zamknął listę...

Ponadto każde zgłaszanie kandydatów z sali było możliwe tylko za zgodą przewodniczącego, który w widoczny sposób wybierał odpowiednie osoby, które miały kandydata, do każdej komisji...

Demokracja...

Na zgłaszane sprzeciwy z sali, ponieważ nie udzielono głosu protestującym przed mikrofonem, wyzwano od wichrzycieli, rozbójników, a z czego najbardziej chciało mi się śmiać, to że przysłał nas Marek Szymański z WŚ :)



#67 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6265 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 grudzień 2013 - 11:52

Szczerze współczuję, jednak nie odpuściłbym i zakwestionował ważność zjazdu, jeszcze w trakcie jego trwania. Na sali powinien być oficjalny delegat ZG, z innego okręgu oczywiście. 

A, dobra, nie będę rozwijał się, myślę jednak, że zbyt łatwo odpuściliście, choć może mylę się.  ;)



#68 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 grudzień 2013 - 14:06

 a z czego najbardziej chciało mi się śmiać, to że przysłał nas Marek Szymański z WŚ :)

no patrz Pan jak podła kreatura  :P . Nie dość że w "WŚ" krytykuje jedyną słuszną linię par....., sorry związku to jeszcze nasyła płatnych pachołków "WŚ" na pełnych dobrych intencji działaczy OM.

Jak tak czytam Wasze posty i to czego dowiaduję się z prasy, netu i od wędkarzy to działania OM kierują się w jednym kierunku - podporządkować sobie sąsiadujące okręgi i zupełnie nie ma znaczenia że OM ma wśród wędkarzy ch....e opinię w odróżnieniu od sąsiadów. Co prawda na takiej ciechanowskiej Wkrze odłowów gospodarczych sobie nie wyobrażam ale już na siedleckim Bugu jak najbardziej.



#69 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 13 grudzień 2013 - 15:26

Panowie , akces do UE nałożył na nas wiele różnych konkretnych zobowiązań , w tym także wspieranie wspólnej strategii zrównoważonego , rybackiego ekorozwoju , to jest kierunku o profilu produkcyjno rekreacyjnym ,  co jest z naszego punktu widzenia dużo gorszą alternatywą , niż powiedzmy amerykański model pt  Fisheries & Wildlife Service , który jest naznaczony jednoznacznie nam bliższą filozofią , bo sprofilowano go  jako kierunek rekreacyjno wędkarski .

 

Oczywiście , zawsze dobrze jest być trybunem ludowym na czele rozgniewanego , roszczeniowego tłumu , jaki on by nie był i po co by akurat nie zmierzał  :)  Nawet jeśli się wywoła kolejną ogólnopolska , bezmózgą obsesję typu : kelty , sumy  itd itp , to i tak winien będzie zawsze ktoś inny .. najpewniej PZW .  Ludzie to kupią , ludzie to lubią .. :)



#70 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 13 grudzień 2013 - 15:47

Bartek, mi ręce opadają jak patrze na to wszystko od środka. Bitwa przegrana, ale wojna trwa nadal ;) Czasem jestem  Siedlcach, skontaktuję się przez Jacka Jarockiego, może pogadamy o tym i owym...

 

Darek, szkoda że nie zabrałem jakiejś mikro kamerki, kabaret niezły był momentami... Tylko nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać. Likwidacja rybaków to tylko jeden z potrzebnych kroków.



#71 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 13 grudzień 2013 - 18:50

. Tylko nie wiadomo było czy się śmiać czy płakać.

eto kak tigra jeba't ;)


  • Paweł nizinny lubi to

#72 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6265 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 13 grudzień 2013 - 20:37

Słyszałem Pawle co nieco.  :angry:

 

Mój telefon jest w ogólnodostępnych danych. Dawaj znać, jak będziesz w moim miasteczku, chętnie pogwarzę.  :) A właściwie to lepiej, jak odezwiesz się dzień wcześniej, łatwiej zaplanować spotkanko.



#73 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 grudzień 2013 - 09:57

I tak pewnie to jakaś ściema ZG PZW ale macie :

http://www.pzw.org.p...hp?topic=3136.0



#74 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 14 grudzień 2013 - 10:25

Darek, jestem w miarę na bieżąco z taki tematami w senacie i sejmie. Mi się włos na głowie jeży jak dowiaduję się, w co grają i co chcą ugrać działacze najwyższych szczebli PZW, na Wiejskiej...



#75 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 grudzień 2013 - 13:31

Jako że tutaj są posty o OM PZW to fragment z prac ZO w grudniu:

Zarząd Okręgu wyraził zgodę na wydatkowanie dodatkowych środków finansowych w roku 2013 na kontynuację inwestycji w Zakładzie Rybackim w Janowie oraz przyjął uchwałę w sprawie zmian w uchwale ZO z 4 listopada dotyczącej zezwoleń na amatorski połów ryb, wysokości składek i ulg oraz zasad wędkowania w wodach Okręgu Maz. w 2014 r.

Będzie kontynuacja w Z.Rybackim w Janowie tylko chyba rok powinien być 2014.  Dobrze, dobrze trochę jezior tam jest.

No mają też wylęgarnie, to prawda ale dla mnie to powinna być oddzielna jednostka a nie pod szyldem PZW.