Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki RYOBI SLAM - opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 14:04

Posiadam Slama 3000 od kwietnia.

Wg.mnie,po tych paru miesiącach użytkowania -woblery Salmo Executor 9 14g sprawuje się bez zastrzeżeń.Praca płynna.Nawój na szpuli plecionki wzorowy.

Zaraz po zakupie drobne smarowanko uzupełniające i jest ok.

W tym przedziale cenowym lepszy niż Shimano



#202 OFFLINE   Simon123

Simon123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 08 wrzesień 2015 - 15:10

Witam mam Slama 2000 do lekkiego spinna i polecam ma ponad rok a praca nadal "masło" nawija też równo.



#203 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:40

Byłem w sklepie pokręciłem Slamem i kupiłem Zaubera. Na sucho praca niczego sobie ale jakiś taki "zabawkowy" jak dla mnie ,ale to moja opinia i nie twierdze ,że to zły krecioł.



#204 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 10 wrzesień 2015 - 11:32

Mam Slama, 2000. Do lekkiego spina nic więcej mi nie potrzeba.



#205 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:59

W kwietniu kupiłem nowego 2000,używany około 350 godzin na pstrągach,kilkanaście razy pod wodą,jeszcze żyje i kręci dość płynnie.



#206 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:06

W końcu mogę coś napisać.

Kołowrotek użytkuję niezbyt intensywnie od początku 2014 roku, tylko i wyłącznie z żyłką 0,16. 

Przynęty generalnie małe i bardzo małe choć na zawodach zdarza się pociągnąć jakąś nie za dużą boleniówkę. 

Do niedana spisywał się dobrze ale już wiem, że intensywny deszcz mu nie służy. Po 7 godzinach łowienia w deszcz na zawodach czuć wyraźnie zęby i to w sposób nawet dla mnie nieakceptowalny a ja jestem w stanie zaakceptować naprawdę wiele. 

Zobaczymy jak po czyszczeniu i smarowaniu ale na tą chwilę mam mieszane uczucia. 



#207 OFFLINE   stoen

stoen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Marcin

Napisano 29 wrzesień 2015 - 21:31

Mam Slama 4000 , użytkowany od początku 2014 z przeznaczeniem targania gum na główkach do 20gr. Młynek jest lekki jak na swoją wielkośc, równo nawija linke, nie zauważyłem znaczących luzów, czy szumów. Jednak jest jakiś taki "plastikowy" , raczej już bym go nie kupił. 



#208 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 październik 2015 - 21:58

Ehh, tak sobie czytam i czytam... Mam już ładny kawałek czasu, i powiem tak: za te pieniądze to choćby skały srały, nie trafi się lżejszy i mocniejszy. Malkontentom polecam poużywać zanim wyskrobie się absoluty o tym jak to jest on ch..wy. Operuję gwoli ścisłości rozmiarem 1000 z patykiem o cw do 9g - nie ma więc ciężko, ale ani minuta użytkowania mnie nie rozczarowała. Bardzo rozsądna pozycja za te pieniądze.



#209 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 01 październik 2015 - 23:17

Mam ten kołowrotek na oku i mam też pytanie czy rozmiar 1000 od 2000 różni się tylko głębokością szpuli czy też średnica szpuli w rozmiarze 2000 jest większa? Waga kołowrotków jest praktycznie ta sama, różnica to tylko 2g.



#210 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 02 październik 2015 - 07:10

Mam ten kołowrotek na oku i mam też pytanie czy rozmiar 1000 od 2000 różni się tylko głębokością szpuli czy też średnica szpuli w rozmiarze 2000 jest większa? Waga kołowrotków jest praktycznie ta sama, różnica to tylko 2g.

 

Jak masz go na oku to zwróć uwagę na precyzję ustawienia hamulca. Wersja 1000/2000 ma jedną podkładkę (chyba węglową).  Przy cienkich linkach jest mały zakres ustawień. W wersji 3000 jest już więcej podkładek i większa precyzja.

Między innymi dlatego pozbyłem się tego modelu.

Waga to nie wszystko.



#211 OFFLINE   LordG

LordG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 02 październik 2015 - 11:47

Jak masz go na oku to zwróć uwagę na precyzję ustawienia hamulca. Wersja 1000/2000 ma jedną podkładkę (chyba węglową).  Przy cienkich linkach jest mały zakres ustawień. W wersji 3000 jest już więcej podkładek i większa precyzja.

Między innymi dlatego pozbyłem się tego modelu.

Waga to nie wszystko.

Wiem, że waga to nie wszystko, ale do lekkiego zestawu pasuje też lekki kołowrotek z tą różnicą, że musi posiadać także precyzyjny hamulec. Skoro jest tak jak piszesz to odpuszczam temat i będę się rozglądał za czymś innym, tym bardziej, że nie mam okazji w sklepie na miejscu pokręcić i obejrzeć kołowrotka.



#212 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 02 październik 2015 - 13:20

Ja do lekkiego zestawu używam 4000  :P  a wrażenia z użytkowania napisałem wyżej.

Do mnie małe kołowrotki w ogóle nie przemawiają, co innego lekkie. 



#213 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 03 październik 2015 - 13:21

Jak dla mnie kołowrotek badziewie, jak szybko kupiłem tak szybko sprzedałem.

Tyrkotał, szumiał i wydawał dziwne dźwięki... nie polecam  :mellow:



#214 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 03 październik 2015 - 21:15

Ryobi bez wad skonczylo sie kilka ladnych lat temu. Teraz niestety szumy,stuki,luzy...

#215 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 05 październik 2015 - 13:39

W ubiegłym roku kupiłem swojego pierwszego Slama w wielkości 4000 i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony płynnością pracy, spasowaniem itp. Po 5 dniach w Szwecji dałbym się za niego pokroić...ale 6 dnia zaczął szumieć. Potem dokupiłem 2 taki sam bo stwierdziłem, że ogólnie jest ok tylko łożysko w rolce do wymiany. Używałem 2 sztuk zamiennie kilka razy w roku, na wodzie stojącej i obydwa zaczęły lekko ząbkować. Równocześnie ten drugi zaczął niemiłosiernie szumieć więc wiosną tego roku kupiłem nowego stradica FB 4000 :)

 

Do 200 zł (za używkę) można Slama kupić, ale lepszym wyjściem jest dołożyć i poszukać czegoś używanego z Shimano...na pewno posłuży dłużej.



#216 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 05 październik 2015 - 16:30

Szum to ich wada fabryczna... Sprzedawca u którego kupowałem Slama, od razu polecił zakupić oliwę do smarowanie łożyska rolki.

Tak też zrobiłem, ale na trzeszczenie i tyrkotanie wewnątrz kołowrotka niestety nie pomogło. Czym prędzej sprzedałem badziewiaka z Malezji czy z innego skośnookiego kraju. 



#217 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 766 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 07 październik 2015 - 20:39

W końcu mogę coś napisać.

Kołowrotek użytkuję niezbyt intensywnie od początku 2014 roku, tylko i wyłącznie z żyłką 0,16. 

Przynęty generalnie małe i bardzo małe choć na zawodach zdarza się pociągnąć jakąś nie za dużą boleniówkę. 

Do niedana spisywał się dobrze ale już wiem, że intensywny deszcz mu nie służy. Po 7 godzinach łowienia w deszcz na zawodach czuć wyraźnie zęby i to w sposób nawet dla mnie nieakceptowalny a ja jestem w stanie zaakceptować naprawdę wiele. 

Zobaczymy jak po czyszczeniu i smarowaniu ale na tą chwilę mam mieszane uczucia. 

Niestety po czyszczeniu i smarowaniu tylko niewielka poprawa.

A więc stwierdzam, że drugi raz bym go nie kupił.



#218 OFFLINE   steniu7

steniu7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Henryk
  • Nazwisko:Stencel

Napisano 07 październik 2015 - 20:45

Witam.Serwisowałem takiego ostatnio.W środku zero smaru,pełno startego aluminium .Kołowrotek ma 4 miesiące i już ząbkuje.



#219 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 08 październik 2015 - 15:22

A tak się nim wszyscy zachwycali :)

#220 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 08 październik 2015 - 17:22

A czego spodziewacie się w młynku za 250 zł ? jakości tp, stelli ? coś za  coś.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych