Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki RYOBI SLAM - opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 czerwiec 2014 - 12:18

Coś niskie bo u mnie w sklepie 4000 kosztuje 272 zł a więc za 2000 215 zł to trochę mało choć może sprzedawca ma lepsze rabaty.



#102 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:16

Panowie, rok temu i półtorej roku temu i dwa lata temu również w detalu można było kupić nowe zaubery po 220-230 zl w wiadomym miejscu o oczach skośnych, mimo wszystko nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem masturbacji nad zauberami , skoro serwisuje maszyny i stare i nowe tego modelu to mniej więcej mam jakieś tam porównanie, pomimo braku badań nad stopem części i zawartością cukru w cukrze, gołym okiem widać zużycie tak istotnych elementów jak wormshaft i sam wodzik który w tych młodych zauberach po roku wygląda jak w staruszkach po latach kilkuuuu..... a później się zaczynają stuki pod obciążeniem i w skrajnych polozeniach szpuli nie wspomnę o samym kole przekładni gdzie smar i jakieś tam syfy powolutku je zjadają tworząc fajny miekki nalocik którego w starych zauberach nie widziałem nigdy, bardzo przyjemnie patrzy się jak na giełdzie jerkbaita używane kilku miesięczne zaubery sprzedają się powyżej ceny nowego, tak z lekka paranoja i nieświadomość a za 215 zł to sobie możecie sami odpowiedzieć co to będzie za sprzęt i dodam że cena nie jest uklonem w stronę wędkarza, prezentem na święta czy też promocją z okazji pierwszego razu gracjana roztockiego, jeśli cena spada drastycznie w dół wiadome jest że jakość również ale to wyjdzie w praniu a do tego czasu to producenci sobie nabija kabze na wyrobionej przez lata marce...

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 17 czerwiec 2014 - 13:26


#103 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:30

CZyli jak stuka w skrajnych położeniach szpuli to winien jest wodzik czy wałek worma bo mam i taką przypadłość w Red Arcu?



#104 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 17 czerwiec 2014 - 13:34

Wszystko może być winne w kołowrotku za niespełna 300 zł, nie rozbierzesz i nie przeanalizujesz dokładnie to się nie dowiesz a spośród wielu zdań przeczytanych 99% to będą spekulacje a 1% to szczęśliwy traf w sedno sprawy.
  • pepso i Dagon lubią to

#105 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 czerwiec 2014 - 21:22

Ja glupi sprzedalem starego, poczciwego Zaubera z pierwszych wypustow:(

#106 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 18 czerwiec 2014 - 08:42

Ja glupi sprzedalem starego, poczciwego Zaubera z pierwszych wypustow:(

No teraz byś zarobił na sprzedaży takiego klasyka :)



#107 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 czerwiec 2014 - 10:01

Ostatnio kręciłem kilkoma slamami w jednej hurtowni i moim zdaniem to typowy plastik,chodzi ładnie i płynnie,ale myślę że po ostrym sezonie bolkowym lub sandaczowym już tak chodził nie będzie.No i na dodatek nie ma worm-shafta.Jeżeli miał bym go wybrać (zamiast zaubera ze wzgledu na masę) to tylko do kleniowo-jaziowego lajta. Zaubery z nowej partii (dragon) moim zdaniem chodzą tak samo fajnie jak stare,aluminiowa korbka i nowy knob na+ ,a czy polatają tyle co stare kto wie....

 

a i miałem ostatnio problemy z nowym red arkiem kupionym kumplowi:na sucho masełko,pod obciążeniem jakieś stuki w środku,przy drugiej reklamacji chyba zamienili na nowy bo już wszystko ok.



#108 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:06

A dlaczego brak worm-shafta uważasz za wadę??? Mam wrażenie że takiego np.Applause'a ciężej skatować niż red arc'a. Ale to moje zdanie. :) 



#109 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 18 czerwiec 2014 - 12:24

A dlaczego brak worm-shafta uważasz za wadę??? Mam wrażenie że takiego np.Applause'a ciężej skatować niż red arc'a. Ale to moje zdanie. :)

Moim zdaniem kołowrotki bez niego gorzej układają linki,przez co częściej im się zdarza brodzić (szczególnie przy pletkach) + do tego częściej wydaja różne stuki-puki przy łowieniu(ale zastrzegam ze niespecjalnie się znam...).



#110 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 20 czerwiec 2014 - 12:20

Mam Slama kilka dni, kreci ladnie , 0.10 pletke ladnie nawija , mam nadzieje ze wytrzyma jeden sezon orki , za 300 zl nic lepszego sie nie kupi 



#111 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 20 czerwiec 2014 - 12:44

Oral bedziesz na pletce 0.10?


  • kotwitz i sajdol1 lubią to

#112 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 20 czerwiec 2014 - 15:28

a po co grubsza?  ciezko urwac w rękach taka power pro , moze ma i mniej wytrzymalosci na węźle ,ale komu to przeszkadza .... łowie na nią głowkami do 25 gr i drop-shotem do 35gr 100tki sandaczy w sezonie i nie czuje dyskomfortu , lecz same zalety , dalekie rzuty , lepsze czucie , a co do zaczepów to czy 0,10 czy 0,12,14,16  to wynik jest ten sam , jak nie odszczeli to rwiesz.


  • polifem8 lubi to

#113 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:52

Na alledrogo są dwa rodzaje tych SLAM-ów , dragonowski z 5 letnią gwarancją i inny czarny z 2 letnią gwarancją. Orientuje się ktoś czym się różnią poza ceną i kolorem? Rzekomo jest napisane ,że ten czarny jest lepsiejszy niby na rynek niemiecki , ale domyślam się tylko że to " chłyt markietingowy "

A co do nowych zauberów miałem dwa i oba były wadliwe , w obu coś stukało.



#114 OFFLINE   Czerwc

Czerwc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaUstka/Koszalin
  • Imię:P

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:12

To chyba jednak coś z ich jakością jest, albo raczej kontrolą jakości skoro takie padaczki. Najlepiej po prostu w sklepie przed zakupem pokręcić i wiadomo czego się spodziewać.



#115 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Hubert

Napisano 23 czerwiec 2014 - 13:47

Na alledrogo są dwa rodzaje tych SLAM-ów , dragonowski z 5 letnią gwarancją i inny czarny z 2 letnią gwarancją. Orientuje się ktoś czym się różnią poza ceną i kolorem? Rzekomo jest napisane ,że ten czarny jest lepsiejszy niby na rynek niemiecki , ale domyślam się tylko że to " chłyt markietingowy "

A co do nowych zauberów miałem dwa i oba były wadliwe , w obu coś stukało.

 

Czarny ma o 1 łożysko więcej :o


  • Daniel13 lubi to

#116 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:26

Czarny ma o 1 łożysko więcej :o

A gdzie taką informację znalazłeś , oba z tego co wiem mają 6+1 , ta sama waga itd.



#117 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Hubert

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:34

Popatrz na Alledrogo



#118 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 15:58

Właśnie patrzyłem, i co aukcja to są podane inne dane, ale wychodzi na to jednak że ten czarny nie ma wcale 6+1, tylko 5+1 czyli oba pod tym względem są jednakowe. 



#119 OFFLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 23 czerwiec 2014 - 16:11

Właśnie patrzę w niemiecki katalog -angel-shop.de,czarny slam ma 6+1



#120 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 16:34

W sieci jest wiele stron z tymi kręciołami i jest wiele wersji co do ilości łożysk, ale wszystkich korpusach jakie widziałem na zdjęciach jest napisane 6 bearing czyli wychodzi na to iż jest 6 łożysk wszystkich czyli 5+1 oporowe. Zresztą trudno uwierzyć ,żeby była taka rozbieżność.  Przy okazji natknąłem się na serię filmów pokazujących jak on wygląda z zewnątrz i od środka. Dla nie zdecydowanych może to pomoże zdecydować się w jedną lub drugą stronę. Link do jednego z filmów podam TU