Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1641 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:47

Witam,

@hlehle,

Dziękuje za zaoczne rozwiazanie moich problemów pstragowych. Zjeżdżam te ryby na maxa lowiac wędka 17 lbs i zylka 0.28, ten z linku to zajął z 3-4 minuty i tak z 40 metrów zanim do mnie dotarł, ledwie biedak odplynal ze zmęczenia. Raz sie posluchalem króla polskiego rodbuildingu, który twierdzi, ze nie ma pstraga na wedke 12 lbs i holowalem długo ale takie życie.

http://m.youtube.com...h?v=TDm-eYpMOqI

O lososiach dobrze słyszałeś ale chodziło o trzymanie ryby w pionie.

Bujo
  • KwaQ lubi to

#962 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:49

Super rybka kolego początkujący adepcie :-)
  • Guzu lubi to

#963 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:57

Nigdy nie pretendowalem do bycia pstragarzem. Co najwyzej poczatkujacym adeptem.

 
Daniel i nigdy pstrągarzem nie będziesz. Łowisz na spinning, nie stoi za tobą setka lat tradycji, nie czytujesz i nie cytujesz klasyków, próżno szukać w Twoich znajomych osobistości wędkarskich, ogólnie mówiąc nie jesteś zajebisty i zajebisty nie będziesz. Łów sobie ryby, ale one w zasadzie się nie liczą :)
Ja po cichu pukam do elit bram, ale społeczność fly fishingu (skądinąd zajebista i bardzo elitarna w swojej elitowatości) raczej mnie nie przyjmie do swojego grona. Cóż mi pozostanie? Dalej łowić ryby? :)
  • Zwierzu lubi to

#964 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:59

Daniel i nigdy pstrągarzem nie będziesz. Łowisz na spinning, nie stoi za tobą setka lat tradycji, nie czytujesz i nie cytujesz klasyków, próżno szukać w Twoich znajomych osobistości wędkarskich, ogólnie mówiąc nie jest zajebisty i zajebisty nie będziesz. Łów sobie ryby, ale one w zasadzie się nie liczą :)

Ja po cichu pukam do elit bram, ale społeczność fly fishingu (skądinąd zajebista i bardzo elitarna w swojej elitowatości) raczej mnie nie przyjmie do swojego grona. Cóż mi pozostanie? Dalej łowić ryby? :)

 

Dlatego nie trace czasu na aspirowanie do bycia nim. 

Powodzenia Imienniku !

Gdy juz Elita Cie przyjmie. To przynajmniej bede mial jednego Kolege w Kregach ;)

Pozdrawiam 

 

Guzu



#965 OFFLINE   Fr0ntliner

Fr0ntliner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaOsaczony przez mięsiarzy >_<

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:17

Skoro spinnem można zamęczyć rybę to jak to się ma z punktu widzenia muszkarza? :blink:


  • adamek lubi to

#966 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:18

Dlatego nie trace czasu na aspirowanie do bycia nim. 

Powodzenia Imienniku !

Gdy juz Elita Cie przyjmie. To przynajmniej bede mial jednego Kolege w Kregach ;)

Pozdrawiam 

 

Guzu

 

Wtedy już nie będziemy kolegami ;)


  • Guzu i wobler129 lubią to

#967 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:29

Wtedy już nie będziemy kolegami ;)

 

:ph34r: 



#968 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 kwiecień 2014 - 21:58

Ale się nadymiło....A Joker tylko rybą chciał się pochwalić....

 

Gratulacje Robercie! Niesamowita ryba! :)

 

 

Pozdrówka

Kamil



#969 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 kwiecień 2014 - 22:08

ale pociski idą :D



#970 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 kwiecień 2014 - 22:40

Łiiii tam, jakie pociski? Ja mam jedynie dobry humor po fajnym wędkarskim weekendzie :)



#971 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 15 kwiecień 2014 - 10:53

Przyjemny słoneczny poranek nie zapowiadał nic szczególnego poza widokiem kwitnących połaci przylaszczki i zawilca. Nad wodę dotarłem pod niebem przykrytym chmurami i to był zwiastun niespodzianki.

 

Pierwsze małe pstrągi pojawiały się za woblerami lecz nie brały. Założony jig od Nowwwaka sprowokował dwa maluchy. Ryby atakowały przynętę, którą po przytrzymaniu obok potencjalnego stanowiska ryby puszczało się lekko do tyłu. W tym momencie następował atak. Zmiana na wobler oraz przyjęcie podobnej taktyki dała dwa kolejne małe pstrągi. Jedynie co mnie niepokoiło, to że były zapięte na zewnątrz pyska. Czyżby dzisiaj nie miały ochoty na jedzenie?

Kolejny zakręt, za nim zwężenie z ładnym wlewem i rynną. Na przeciwległym brzegu karpa, za nią kawałek wolniaka, na środku głęboka na 2 metry rynna. Do Strofta 0,22 zakończonego pstrągową hafką Spinwala mam dopiętego testowego No Kill 60 z bez-zadziorem Ownera nr8. Czyli groty zgniecione na ST36. Podanie precyzyjne RR902MT z Shimano TP2500 nie stanowi problemu. Rzut z pod siebie we wnękę za karpą na wolniak. Dwa szybkie obroty korbką, zagłębienie woblera, który już bez kręcenia korbą wchodzi wachlarzem na środek rynny. Popuszczenie do tyłu, wobler jest maksymalnie ma metrze pod lustrem wody i puk. Lekkie puk. Cięcie i duża siła schodzi do dna i ustawia się tuż przede mną w najszybszym miejscu rynny, czyli we wlewie. Jest kloc! Tępe jednostajne parcie naprzód z moją kontrą, to walka praktycznie w miejscu. Żadnych młynków i innych cudów pomniejszych pobratymców. Pompka. Koło i proporczyk płetwy ogonowej uderza pierwszy raz na powitanie. Byk jak nic, może PB?

Próba podciągnięcia pod brzeg denerwuje rybę na tyle mocno, że postanawia z impetem zjechać w dół rzeki. Czas na krótki koncert, którego nie usłyszysz na najlepszym sprzęcie Hi Fi w domu - tryczka gra. Krótko, bo hamulec dość sztywno jak zawsze. W końcu wiem, że tu są, tylko nigdy nie wiesz kiedy będzie taki dzień jak dzisiaj. 12lb w dolniku to spokój. Ptaki śpiewają, a pod wodą zaczął się młyn. Pstrąg nie mogąc uciekać zaczął się kręcić wokół własnej osi. Wyszedł pod powierzchnię owinięty kilka razy żyłką jak baleron. Spokojnie trzymam go w nurcie. Patrzę gdzie wobler. Nie widać chociaż hakowata szczęka samca otwarta. Podnoszę kij do góry z wyczuciem. Pstrąg odwija się swobodnie z żyłki i plask ogonem. 

Skok w dół i znów stoi we wlewie. Ależ on uparty. Pompka, raz, dwa, trrry, trrry, stop we wlewie.  Jest wobler, kotwica w nożyczkach od wewnątrz. Jeszcze raz. Już koło podbieraka. Podbierak za mały. Ryba przewija się na płytkim kawałku wody pod moimi nogami, zaczepia o obręcz, wobler fru w kosmos. Błoto, mokra noga do kolan. To nie ważne. Już jesteś mój. Sorry, że tak brutalnie łapami na brzeg. Jeszcze 3 minuty. Byle jakieś zdjęcie, bo zmęczony jesteś. Podbierak, dotlenienie przez kilka minut dla pewności. 

 

Wiem, gdzie jesteś. Wrócę. Więc miej się na baczności :)

 

http://youtu.be/ZT9GCPvyLCc

No Robert, szacun  :o

Pozdr. PW



#972 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 kwiecień 2014 - 12:13

Gratki Joker! Mój dzisiejszy chudzielec na forumowe minimum :) Cieszy podwójnie bo złowiony na mojego wobka.
attachicon.gifC360_2014-04-13-14-44-39-537.jpg

mówiłem, że ta czapka będzie fartowna :P


  • joker lubi to

#973 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:30

I była. Ostatnio łowie cały czas w mojej czcinowej miejscówce. Chodzę teraz z drugiej strony a tam czcin o 3/4 mniej :) i miejscówki duuużo lepsze ;)



#974 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 kwiecień 2014 - 14:25

Mówisz o tym odcinku na którym byliśmy razem i go tak szybko zrobiliśmy?



#975 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 kwiecień 2014 - 15:28

Super sie czyta takie opowieści! Dzięki!!!


Sent from my iPad using Tapatalk HD
  • jackie01 lubi to

#976 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 kwiecień 2014 - 16:36

Mówisz o tym odcinku na którym byliśmy razem i go tak szybko zrobiliśmy?

Dokładnie o tym samym ;)



#977 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 16:38

Łiiii tam, jakie pociski? Ja mam jedynie dobry humor po fajnym wędkarskim weekendzie :)


Pod Rzeszowem za pstragami ganiales?

#978 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 15 kwiecień 2014 - 16:46

Pod Rzeszowem za pstragami ganiales?


Nie. Rozumiem, że jakaś dobra impreza mnie ominęła? :)

#979 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 15 kwiecień 2014 - 17:59

Niezły Savoir-vivre albo bon - ton jak u nas we wsi mówili ...nam się tu wkradł :D :D :D


Użytkownik Franc edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 18:04

  • Guzu, joker i lajcik lubią to

#980 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 15 kwiecień 2014 - 18:01

Dlatego nie trace czasu na aspirowanie do bycia nim. 

Powodzenia Imienniku !

Gdy juz Elita Cie przyjmie. To przynajmniej bede mial jednego Kolege w Kregach ;)

Pozdrawiam 

 

Guzu

Ilekroć w mojej wędkarskiej karierze rozmyślałem o rozpoczęciu prawdziwej muchowej przygody bombardowały mnie słynne flajterowskie teksy o wyższości swojej rasy. :) Wzbudza to u mnie do dziś odruchy wymiotne. I do dziś nie mogę się przełamać by zacząć muszyć. Po prostu nie chcę być bufonowym bucem. B)  :D Źle bym się z tym czuł. Choć może i nim jestem, ale ja tego jeszcze nie odbieram. :rolleyes:

Dla mnie @Guzu jest @Guru ! ;)

 

Wstaw no @Guzu jakieś foto z pstrągalem, byle korba w tle błyszczała !!! :D


Użytkownik Erin edytował ten post 15 kwiecień 2014 - 18:10

  • Guzu i Winko lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych