Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 listopad 2008 - 19:41

Bardzo fajne rozwiazanie, i generalnie Ixusy sa niezlymi aparatami kieszonkowymi.
Mnie jednak chodzi o kompakt...a jego ciezar juz by to przegiął... :unsure:
Tych nowych aparacikow czyli Canonow power shotow SX 10 IS i SX 1 IS jeszzce nie ma recenzji...

Gumo

#302 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 listopad 2008 - 21:49

Bardzo fajne rozwiazanie, i generalnie Ixusy sa niezlymi aparatami kieszonkowymi.
Mnie jednak chodzi o kompakt...a jego ciezar juz by to przegiął... :unsure:
Tych nowych aparacikow czyli Canonow power shotow SX 10 IS i SX 1 IS jeszzce nie ma recenzji...

Gumo


Myślę, że te SX nie będą wiele różniły od mojego S5 - matryca 10 mln i 20x zoom optyczny plus bajery. Ja i tak choruję na 450d

#303 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 11 listopad 2008 - 23:21

The Gorillapod SLR-ZOOM is designed with the serious photographer in mind. It attaches to SLRs (with zoom lenses!), video cameras and professional tripod heads, and it can support up to 6.6 lbs (3 kg)!


http://www.joby.com/...illapod/slrzoom


#304 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2008 - 09:20

@tpe1
Zwiekszanie pixeli i zoomu oraz ilosci tzw. bajerow to zabiegi typowo marketingowe.
W tym co mowie jest inny obiektyw.

Z tego co ludki gadali w S5 byla taka fajnie spadajaca znienacka pokrywa obiektywu (o ile dobrze kojarze aparat bo mi sie parametry , ktore podales, inaczej kojarza)

Jak chcesz kupic 450D albo drozszy (im drozszy tym lepszy) to szykuj kase, masz kolejna skarbonke. I nie to jest najgorsze, najgorsza bedzie upierdliwosc tego kramu na rybach...

@BITR
No tak, 3kg to juz solidny kawalek lustrzanki z obiektywem. Powinno wystarczyc...

Gumo

#305 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 listopad 2008 - 09:35

Zwiększenie ilości pixeli to rzeczywiście bzdura. Ludzie się na to łapią nie zdając sobie sprawy, że ... im mniejszy pixelek tym jego zdolności prawidłowego czytania światła stają się mniejsze. Dotyczy to zarówno kompaktów jak i zawodowych lustrzanek. Pytanie, które trzeba sobie zawsze postawić jest do czego taki aparacik. Jak do publikacji internetowych to wystarczą nawet 5Mpx. Oczywiście dzisiejsze aparaty są doskonalsze od tych starszych. Mają lepsze matryce, elektronikę itd. Dlatego nie polecam kupować aparatów starych mimo, że mają większe pixele. Ciekawymi propozycjami na rynku obecnie są:

- Panasonic G1 - ze średniej wielkości
- Panasonc LX3 - kompakcik
- Canon G10
- Nikon P6000 - chociaż on moim zdaniem daje gorsze zdjęcia niż G10 i LX3

Pozdrawiam
Remek


#306 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 listopad 2008 - 09:53

Chciałbym tutaj poprzeć Remka. Propozycja Panasonica G1 jest bardzo rozważną propozycją. System ten dopiero powstaje i ma przed sobą dużą przyszłość. Wymienne obiektywy, ruchowy monitorek, system ciągłego podglądu fotografowanej sceny i system likwidujący drgania rąk. I jest zdecydowanie mniejszy od lustrzanki. ma nawet mniejsze obiektywy. Również polecam to rozwiązanie jako system rozwojowy.

pozdrawiam :D

#307 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 listopad 2008 - 10:57

Zobaczymy Andrzeju jeszcze jak to będzie w boju - podchodzę do tego bardzo ostrożnie. Sama koncepcja bardzo mi się podoba, ale ... zdjęcia najważniejsze.

Pozdrawiam
Remek

#308 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2008 - 12:20

Tego sprzetu (Panasonica G1) rowniez w zasadzie jeszzce nie ma w sklepach.
Propozycja ciekawa, choc w 1 elemencie odbiega od zalozen: zbudowac maly, dosc lekki aparat, ktory by laczyl zalety lustrzanki i aparatu kompaktowego, przy niskiej cenie.
Cena sugerowana w/w aparatu to zdaje sie ok. 2300zl, tymczasem body Canona 450D to koszt 1700.

Zeby sie nie okazalo, ze kupilem aparat dla obracanego ekraniku...

Gumo

#309 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 listopad 2008 - 12:24

To nie tak do końca Pawle. Wobki i blanki kupujesz na świecie więc aparat też możesz kupić tam. Prawda?. A cena to na dziś 800$ ale będzie tanieć.
Więc propozycja warta rozważenia.

pozdrawiam :D

#310 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 12 listopad 2008 - 12:38

Zwiększenie ilości pixeli to rzeczywiście bzdura. Ludzie się na to łapią nie zdając sobie sprawy, że ... im mniejszy pixelek tym jego zdolności prawidłowego czytania światła stają się mniejsze. Dotyczy to zarówno kompaktów jak i zawodowych lustrzanek. Pytanie, które trzeba sobie zawsze postawić jest do czego taki aparacik. Jak do publikacji internetowych to wystarczą nawet 5Mpx. Oczywiście dzisiejsze aparaty są doskonalsze od tych starszych. Mają lepsze matryce, elektronikę itd. Dlatego nie polecam kupować aparatów starych mimo, że mają większe pixele. Ciekawymi propozycjami na rynku obecnie są:

- Panasonic G1 - ze średniej wielkości
- Panasonc LX3 - kompakcik
- Canon G10
- Nikon P6000 - chociaż on moim zdaniem daje gorsze zdjęcia niż G10 i LX3

Pozdrawiam
Remek


Moją pierwszą cyfrówką był Oly C-350-byłem z niego bardzo zadowolony (mam go do dziasiaj), potem kupiłem Oly SP-510-to była totalna porażka (Standerus też narzekał na ten aparat). Na szczęście po roku udało mi się go sprzedać. Chociaż 350 była 5 lat starsza od 510 robiła o wiele lepsze fotki.

#311 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2008 - 13:07

Andrzeju, z aparatem mysle zrobic inaczej...jak dobrze sie poszuka to w sprzecie foto nie ma juz wielkich roznic cenowych.
Jak kupie w poblizu, to mam rozne udogodnienia (jako ze jest to sprzet nieco bardziej skomplikowany uzytkowo od czegos w 1 kawałku),a nawet moge to oddac nie podajac przyczyn. Nie musze go tez wysylac celem skorzystania z gwarancji.

Gumo

#312 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 12 listopad 2008 - 13:14

Spytaj się dobrze przed zakupem,czy przyjmują zwroty,aby nie było niespodzianki :D

#313 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 listopad 2008 - 14:29

Pierwsze komentarze odnośnie G1 pojawiają się na internecie. Niestety nie są optymistyczne. Poczekam na sample. Założenia były słuszne ale ... chyba po raz kolei okazuje się, że wykonanie jest gorsze.

#314 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 listopad 2008 - 11:29

Ciekawe :D http://fwd.five.tv/v...-blow-up-part-3

Pozdrawiam
Remek

#315 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 listopad 2008 - 11:31

I zobaczcie sobie tego nowego Panasonica G1 http://fwd.five.tv/gadget-show/latest

#316 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2008 - 15:10

Ciekawe rozwiazanie ten Panasonic G1. Jednak odrzuca brak wyprodukowanych do systemu 4:3 lepszych niz kitowe obiektywow.
Owszem, mozna korzystac z innych poprzez pierscien posredni ale nie dziala wtedy autofocus.

Gumo

#317 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 24 listopad 2008 - 16:37

Czołem
Przymierzam sie do kupna lustrzanki. Pierwsza lustrzanke chciałbym jednak kupic urzywana. Szukam czegos na ALLEGRO.
Wstepnie zdecydowałem sie na Nikona D40. Znajomy ma go kilka sezonow.
Czy powinienem sie sugerowac iloscia zrobionych zdjec, czyli przebiegiem. Na co jescze powinienem ew zwrocic uwage.
Prosze o podpowiedzi i sugestie.
Z gory dziekuje.

#318 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 listopad 2008 - 17:02

Znacznie lepszy, a niewiele droższy byłby D40x.

#319 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 24 listopad 2008 - 17:08

Gumo z tymi obiektywami to nie tak system dopiero się rodzi i obiektywy będą się pojawiać jak grzyby po deszczu. To nie jest zabawka na jeden weekend tylko na lata i trzeba na to patrzeć perspektywicznie.

pozdrawiam :D

#320 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 24 listopad 2008 - 19:30

Czołem
Przymierzam sie do kupna lustrzanki. Pierwsza lustrzanke chciałbym jednak kupic urzywana. Szukam czegos na ALLEGRO.
Wstepnie zdecydowałem sie na Nikona D40. Znajomy ma go kilka sezonow.
Czy powinienem sie sugerowac iloscia zrobionych zdjec, czyli przebiegiem. Na co jescze powinienem ew zwrocic uwage.
Prosze o podpowiedzi i sugestie.
Z gory dziekuje.

Poszukaj okazji typukupiony 2 tygodnie temu ale nie wiem po co
Do tego oczywiście dowód zakupu + gwarancja.Posiedź na forum tematycznym danej marki,tam też trafiają się okazje do zakupu o bardziej wiarygodnym stanie i zużyciu.Są podawane przebiegi i możliwy zakup z dodatkowym osprzętem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych