Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 11:22

Mozna precyzyjnie wykadrowac zarowno na brzegu jak i gdzie indziej - ponoc bardzo dobry wyswietlacz 3.
Ten do 105mm to tez ponoc dobry wybor jesli idzie o kity...

Tylko pytanie czy to na pewno dobry wybor bo zmian kilka, m.in inna matryca 16mpix a D90 jak byl w sprzedazy tak jest...

http://www.skapiec.p.../2/comp/2231422

Gumo

#1242 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 grudzień 2011 - 11:59

W porównaniu do D90 wypada całkiem nieźle, przynajmniej jeśli chodzi o opinie użytkowników...
Wspomniany KIT zbiera niezłe recenzje- zwłaszcza, że ogniskowa w miarę uniwersalna(coś jak z uniwersalnymi wędkami?? :mellow: ), bo nie nastawiałbym się na zakup całego plecaka szkieł i żonglerkę nimi nad wodą...Zresztą śrubokręta to body nie posiada....ale z drugiej strony ten 18-105 ma więc...




P.S Choć jak znam życie, to zanim uzbieram mamonę i wygospodaruję ją na taką zabawkę, a nie np. na wypad do Szweda, to już będą modele z sześcioma 0 symbolu :mellow:

#1243 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 19:57

Przyjrzalem sie maszynce i juz wiem czemu nie ma hurraoptymizmu - aczkolwiek wszadzili kilka usprawnien, jednakoz skastrowali ilosc dostepnych z obudowy przyciskow, co zapewne wg niektorych cofa aparat blizej D60...
Ja akurat bylbym sceptyczny bo jakosc wykonania D90 przy D60 pozostawia sporo do zyczenia - jezeli to poszlo tym torem....

Gumo

#1244 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 08 grudzień 2011 - 11:27

W D5100 zabrakło też tego małego wyświetlacza na górnej ściance, jak w D90- bo w końcu to miał być następca D5000, a nie D90...

Aczkolwiek z drugiej strony wypada bardzo dobrze w porównaniu z droższym już nieco D7000...

#1245 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 grudzień 2011 - 16:17

Co by dlugo nie gadac, sprawa rozbija sie o ta cene, jaka trzeba za ta puszke zaplacic. Z 1 str. jest cos dodane, z 2 str cos jest odjete.
Wyglada to na oczekiwanie na rozwoj wypadkow...

Ciekawa jest tez ocena na optycznych (zwrocic szzcegolna uwage na podsumowanie - wady :D )

Gumo

#1246 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2012 - 08:33

Witam serdecznie wszystkich :D Mam sprawę, otóż siostra kupiła sobie Canon EOS 1000d i zabawa z nim na tyle mi się spodobała, że chciałbym kupić własną lustrzankę. Siostra niestety nie chce mi użyczać swojego na ryby... :mellow: I tu pytanko, czy znajdę coś sensownego w cenie 1000zł? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

#1247 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2012 - 09:56

jako baza na dobry początek na pewno wystarczy...

http://allegro.pl/ni...2029417495.html


ew kilka innych opcji...


#1248 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2012 - 14:03

No ten Nikon D60 mi się spodobał. Czy wyższe modele np. D70, D80 itd... są lepsze? Tzn. im wyższe oznaczenie tym nowszy (lepszy?) aparat?

#1249 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 styczeń 2012 - 15:11

Przy modelach przez Ciebie wymienionych nie - maja podobne matryce. Dopiero przeskok na D90 będzie in plus (matryca CMOC)...
BTW, kupiłbym samą puszke i poszukał używanego np. Tamrona 17-50/2.8 w miejsce KITa...

#1250 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:44

Jak juz kilka razy bylo pisane...warto tez sie zastanowic nad strona finansowa/ spodziewane uzyskane rezultaty.
Wspomniany D90(nowe) jest ponad 2x drozszy od D60 i jego koszt oscyluje wokol 2500zl(nie mniej).
Wspomniany Tamron(nowy) to okolo 1500 kolejnych zl.

Jako posiadacz obu aparatow i wspomnianego Tamrona....wstawilem tu gdzies przykladowe fotki z obu z nich wykonane w takich samych warunkach.
Proponuje poszukac i przyjrzec sie. To oczywiscie beda fotki zresizowane na potrzeby sieci...no ale to tez jest pewna wskazowka w niektorych przypadkach.

Nie namawiam na nic ale nie sposob sie oprzec wrazeniu, ze podaz rynkowa zacheca do topienia w tej zabawie dziesiatkow tys. zł...warto wiec w odpowiednim momencie (ktory to bedzie moment zalezy od egzemplarza) przyslowiowo puknac sie w łeb...

Gumo

#1251 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:53

Oki rozumiem. Dzięki za rady, powertuję jeszcze w wątku...

#1252 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:55

Jak juz kilka razy bylo pisane...warto tez sie zastanowic nad strona finansowa/ spodziewane uzyskane rezultaty.
Wspomniany D90(nowe) jest ponad 2x drozszy od D60 i jego koszt oscyluje wokol 2500zl(nie mniej).
Wspomniany Tamron(nowy) to okolo 1500 kolejnych zl.

Jako posiadacz obu aparatow i wspomnianego Tamrona....wstawilem tu gdzies przykladowe fotki z obu z nich wykonane w takich samych warunkach.
Proponuje poszukac i przyjrzec sie. To oczywiscie beda fotki zresizowane na potrzeby sieci...no ale to tez jest pewna wskazowka w niektorych przypadkach.

Nie namawiam na nic ale nie sposob sie oprzec wrazeniu, ze podaz rynkowa zacheca do topienia w tej zabawie dziesiatkow tys. zł...warto wiec w odpowiednim momencie (ktory to bedzie moment zalezy od egzemplarza) przyslowiowo puknac sie w łeb...

Gumo

...pisałem o używanym, a takowego można wyrwać za circa 800PLN ( starszy model bez VC). Bije KITa na łeb pod każdym względem.

#1253 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:56

@Gumo, pieknie i z sensem to napisałeś;
warto wiec w odpowiednim momencie (ktory to bedzie moment zalezy od egzemplarza) przyslowiowo puknac sie w łeb...

podpisuje się pod tym, wszystkim co mam (ręce nogi itd) :lol: :lol: :lol:

#1254 OFFLINE   smasher

smasher

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • LokalizacjaRegensburg/Bawaria

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:17

Witam,
chce kupic na nastepny Sezon nowa Kamere mam na mysli ta:
http://www.fotomania...ung-mv800-test/
czy ktos z was ma ja?

#1255 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:24

A ja dzisiaj trochę oniemiałem.
Jako zapalony swego czas fan Provii i Velvi biegałem z manulanymi Pentaxami i świetnymi doń obiektywami. Z czasem pod resztę tych obiektywów kupiłem k200D super czy jakoś tak. Wszystko fajnie, ale dzisiaj żonie zakuiłem kompakt Samsunga EX1 i gdyby brak dobrej GO spowodowanej wielkość matrycy to te wszystkie lustrzanki i MF chętnie bym wyrzucił.
Ten piździk jest masakrycznie rewelacyjny. Za 1100zł polecam wszystkim którzy chcą coś w kieszeń wsadzić, a i nie stresować się, że bez błędów focacego i tak bebły na karcie będą.

Jak zrobią taki z matryca (wielkości) jak w lustrzankach i jakimś wizjerem rozsądnym to już na 100% resztę oddam.

#1256 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 03 styczeń 2012 - 09:41

Czyli jak rozumiem - lepiej byłoby kupić np. coś takiego?

http://allegro.pl/lustrzanka-canon-eos-300d-i2029177596.html

PLUS

http://allegro.pl/tamron-sp-af-17-50mm-f-2-8-xr-di-ii-ld-asp herical-i2022156456.html

#1257 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2012 - 11:56

Z tego co wiem to czesto gesto ten Tamron po podpieciu pod Canona nadawal sie do wyslania do serwisu celem skalibrowania 1 z 2gim...

Gumo

#1258 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2012 - 12:00

Z tego co wiem to czesto gesto ten Tamron po podpieciu pod Canona nadawal sie do wyslania do serwisu celem skalibrowania 1 z 2gim...

Gumo

Prawda. Jak miałem też wysyłałem :angry:

#1259 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 03 styczeń 2012 - 12:45

Jezeli ktos teraz kupi nowego Tampona z oficjalnej polskiej dystrybucji to ma darmo gwarancje przedluzona do 5 lat i kalibracje darmowe:)

pozdro

#1260 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:00

Że za darmochę nie oznacza brak stresu niestety. Zapomniałem dodac. Miałem za darmochę właśnie. Lecz wysyłka, niepokój, oczekiwanie........ :wacko: Później już było tylko lepiej..