Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 21 styczeń 2011 - 22:57

Jeśli chodzi o konkurs to jeszcze chyba nie moja liga... Rybki owszem, wypuszczam ale rozmiar tych poławianych przeze mnie póki co nie zasługuje na umieszczenie na kalendarzu. Choć jeśli coś mnie zaskoczy to na pewno się pochwalę :mellow:
W planie mam zrobienie jakiś fajnych zdjęć makro, kilku na zwolnionej migawce na jakimś przelewie nad Bzurką i różnego rodzaju zwierzyny (w zeszłym roku widziałem bobry, sarny, masę ptactwa i trochę żałuje, że nie utrwaliłem tego w fajny sposóB). Być może uda mi się namówić siostrę, która w ostatnim czasie przywłaszczyła moją lustrzankę (3 rok studiów i praca licencjacka troszkę pochłaniają mój czas) do zrobienia zdjęcia, gdzie aparat będzie za mną i jego zadaniem będzie uchwycenie wabika tuż przed wyrzutem. Widziałem kiedyś coś podobnego i zrobiło to na mnie strasznie wielkie wrażenie- mała głębia ostrości, praktycznie tylko na wabik.
Pomysły są, sprzęt jest... pozostaje tylko czekać na wiosnę :D

#1222 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 styczeń 2011 - 23:04

A czy ktoś forumowiczów ma lub miał Sony nex5.
Podobno robi całkiem ciekawe zdjęcia i świetne filmy Full HD.
Czekam na opinie.


Zobacz tu: http://forum.nikonia...ad.php?t=143598

#1223 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 23 styczeń 2011 - 09:56

Dzięki Remek.
Poczytałem i stwierdziłem że ten aparast to nie to czego szukam.

#1224 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9508 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 luty 2011 - 21:00

A To To ?

#1225 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 luty 2011 - 17:11

Nie znam :(

#1226 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 14 luty 2011 - 23:01

@popper troche o FT-2 tutaj http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=15837&am p;start=0& dodam ze Panasonic wypuszcza juz FT-3

#1227 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 03 marzec 2011 - 20:46

Koledzy, chciałbym Was prosić o poradę z godnie z tematem tego wątku.
Szukam rozwiązania które pomogłoby mi robić lepsze zdjęcia na rybach. Obecnie używam kompaktu Fuji FinrPix S-5600. Zawsze wydawał mi się idealnym aparatem na ryby. Stosunkowo lekki i mały (mniejszy niż lustrzanki) niezawodny i mający niezłe parametry. Od pewnego czasu mój pogląd ulega jednak zmianie i to głównie za sprawą zdjęć które można znaleźć na forum.

Przejrzałem ten wątek od początku i widzę że nie jestem jedyną osobą która z czasem skłania się ku lustrzance ;)

Mam pewne wymagania związane ze sposobem łowienia (ciekawe co by na to powiedział sprzedawca w sklepie foto). Otóż łowimy z Krzyśkiem głównie z pontonu. Ponieważ pływamy we 2, to zazwyczaj kiedy jeden zajmuje się holem drugi zwija wędki, kontroluje ponton, a w przerwach robi kilka fotek, potem pomaga w podebraniu i szybkim odczepieniu ryby, znów parę fotek i ryba wraca do wody. Nie ma tu czasu na zbytnie grzebanie w ustawieniach aparatu, dodatkowo często ponton podskakuje na falach, ustawia się pod słońce czasem do tego pada deszcz.
Dlatego zależy mi na sprzęcie pozwalającym na zrobienie dobrego zdjęcia w trudnych warunkach.
Zdjęcia z ryb mogę podzielić na 2 rodzaje. Krajobrazy i portrety z rybą. O ile przy tych pierwszych można się przyłożyć o tyle te drugie są robione naprędce ze stosunkowo bliskiej odległości. Czy można to obsłużyć jednym obiektywem?

Nie bez znaczenia są też gabaryty. Ilość wolnego miejsca w torbie zmniejsza się z każdym rokiem wraz z zakupem kolejnych za każdym razem niezbędnych woblerów.
No i na koniec, zależy mi na możliwości kręcenia filmów. Miło jest zimowym wieczorem obejrzeć kilka minut z holu swojego życia.

Czy moglibyście pomóc mi w wyborze? Myślałem o Olympusie (ponoć najmniejszy) ale z tego co czytam to wiele osób poleca Nikona D90 (przyznam że zraziłem się do marki przes serwis <_<)
Dodam że budżet ojca w rodzinie wielodzietnej jest dość napięty :lol:
Pozdrawiam.
Harry


#1228 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 03 marzec 2011 - 21:19

Koledzy, chciałbym Was prosić o poradę z godnie z tematem tego wątku.
Szukam rozwiązania które pomogłoby mi robić lepsze zdjęcia na rybach. Obecnie używam kompaktu Fuji FinrPix S-5600. Zawsze wydawał mi się idealnym aparatem na ryby. Stosunkowo lekki i mały (mniejszy niż lustrzanki) niezawodny i mający niezłe parametry. Od pewnego czasu mój pogląd ulega jednak zmianie i to głównie za sprawą zdjęć które można znaleźć na forum.

Przejrzałem ten wątek od początku i widzę że nie jestem jedyną osobą która z czasem skłania się ku lustrzance ;)

Mam pewne wymagania związane ze sposobem łowienia (ciekawe co by na to powiedział sprzedawca w sklepie foto). Otóż łowimy z Krzyśkiem głównie z pontonu. Ponieważ pływamy we 2, to zazwyczaj kiedy jeden zajmuje się holem drugi zwija wędki, kontroluje ponton, a w przerwach robi kilka fotek, potem pomaga w podebraniu i szybkim odczepieniu ryby, znów parę fotek i ryba wraca do wody. Nie ma tu czasu na zbytnie grzebanie w ustawieniach aparatu, dodatkowo często ponton podskakuje na falach, ustawia się pod słońce czasem do tego pada deszcz.
Dlatego zależy mi na sprzęcie pozwalającym na zrobienie dobrego zdjęcia w trudnych warunkach.
Zdjęcia z ryb mogę podzielić na 2 rodzaje. Krajobrazy i portrety z rybą. O ile przy tych pierwszych można się przyłożyć o tyle te drugie są robione naprędce ze stosunkowo bliskiej odległości. Czy można to obsłużyć jednym obiektywem?

Nie bez znaczenia są też gabaryty. Ilość wolnego miejsca w torbie zmniejsza się z każdym rokiem wraz z zakupem kolejnych za każdym razem niezbędnych woblerów.
No i na koniec, zależy mi na możliwości kręcenia filmów. Miło jest zimowym wieczorem obejrzeć kilka minut z holu swojego życia.

Czy moglibyście pomóc mi w wyborze? Myślałem o Olympusie (ponoć najmniejszy) ale z tego co czytam to wiele osób poleca Nikona D90 (przyznam że zraziłem się do marki przes serwis <_<)
Dodam że budżet ojca w rodzinie wielodzietnej jest dość napięty :lol:
Pozdrawiam.
Harry

Takie rzeczy tylko w erze :lol: ...
Teoretycznie - Nikon D300/300s, szkło w zakresie circa 17-50mm... a z fotami pod słońce, hmmm...albo kompozycja na niebo, filtr i dopałka lampą na 1-szy plan... albo późniejsze, żmudne szopowanie, choć bez grzebania w ustawieniach raczej się nie obejdzie...

#1229 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 03 marzec 2011 - 21:31

Dzięki. Ten model z dobrym obiektywem chyba jest poza moim zasięgiem. Chciałbym się zmieścić w kwocie 3000 - 4000. Niektórzy radzą żeby body poszukać używanego a większy nacisk położyć na lepszy obiektyw. Może to dobry pomysł.

Tak pomyślałem, że zamiast tego filtru pod słońce można by mieć na pontonie małe podręczne wiosło do szybkiego obrócenia go o 180 stopni. Chyba taniej i prościej :lol:

#1230 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2011 - 12:38

Obawiam sie, ze wszystko zostalo juz powiedziane w tym watku. Pozostaje osobisty wybor, zalezny od preferencji zwiazanych z uzytkowaniem i cena.

Klasyczny blad to pewnosc, ze wszystko jest powiazane z cena - wedlug zaleznosci wyzsza cena - bardziej trafiony wybor.

Moim zdaniem aby zdawac sobie sprawe w pelni z tego co nam jest potrzebne trzeba...no kurteczka, cos kupic.
Kazdy bowiem wyzszy model oferuje cos wiecej niz model nizszy, pytanie czy aby to bedzie nam potrzebne, ile razy na rok bedzie potrzebne i czy to uzasadnia np. wzrost ceny o 100%?

Pytanie jest o tyle zawile, ze nigdy nie wiadomo, czy jak ktos nie zacznie fotografowac to czy nie bedzie to dla niego zajecie ciekawsze niz lowienie w naszych wyrybionych wodach.
Dlatego kazdy musi podjac decyzje sam i zadne forum za niego jej nie podejmie.

Jezeli problem jest tylko taki jak zasygnalizowany to kupilbym uywany albo nowy D90 (innych nie znam wiec nie polece) i do tego Tamrona 17-50 z kolowym filtrem polaryzacyjnym wysokiej klasy.

Jezeli olac te filmiki to wystarczy cos tanszego, byle z dobrym obiektywem.

Ale to juz zostalo tu napisane n razy...

Gumo

#1231 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2011 - 14:07

Pytanie jest o tyle zawile, ze nigdy nie wiadomo, czy jak ktos nie zacznie fotografowac to czy nie bedzie to dla niego zajecie ciekawsze niz lowienie w naszych wyrybionych wodach.


A tu trafiłeś, przynajmniej jeśli chodzi o mnie.
W zeszłym roku na rybach 5 razy, w tym więcej nie będzie :D
Z aparatem średnio raz w tygodniu w teren idę :D


#1232 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2011 - 15:03

A bo sie wszystko zmienia i nie stoi w prozni...Canon to tam tego..milczeniem pomine (nawet bateria jest specjalnie z takimi wyprowadzeniami zeby czasem nie pasoweala do Nikona(i odwrotnie))
Jesli chodzi o Nikona to zrobili niby tego nastepce D90 ale jak ostatnio patrzylem to kolo(D7000) 4000 sie krecil a czy on na tyle lepszy to nie wiem, zer w kazdym razie duzo - w cenie i w nazwie :lol: ...a juz jak mnie odbije porzadnie to znajde lepsze rozwiazania...

Gumo

#1233 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 marzec 2011 - 22:03

D90 i Tamron. Wystarczy w zupełności.

#1234 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 05 marzec 2011 - 11:00

Dzięki. Ten model z dobrym obiektywem chyba jest poza moim zasięgiem. Chciałbym się zmieścić w kwocie 3000 - 4000. Niektórzy radzą żeby body poszukać używanego a większy nacisk położyć na lepszy obiektyw. Może to dobry pomysł.

Tak pomyślałem, że zamiast tego filtru pod słońce można by mieć na pontonie małe podręczne wiosło do szybkiego obrócenia go o 180 stopni. Chyba taniej i prościej :lol:

Teoretycznie tak...
W praktyce jest gorzej, szczególnie gdy łowisz na rzece, gdzie bez przestawienia kotwicy się nie obejdzie. W grę wchodzi jeszcze zamiana miejsc na pontonie - co kończy się sajgonem na jednostce i niepotrzebnym przedłużaniem sesji.
Ale są na to sposoby...

BTW, CPL nie zawsze uchroni Cię od blików, spadku kontrastu, itp przy fotografowaniu pod słońce. To filtr do polaryzacji, niezastąpiony podczas słonecznych dni nad wodą..
No i warto używać tulipana ;) ...

#1235 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 10 marzec 2011 - 21:25

Wszystko ladnie piknie ale pisal chlop ze sprzet ma pracowac w trudnych warunkach...
Wiec wszystko co wymienione zostalo moze nie zdzierzyc deszczu itd.
No moze d300 od biedy podejdzie....

Ja tu widze jedno jedyne rozwiazanie, e3+zd12-60 tyle, ze ani to kompaktowe specjalnie nie jest, ani filmow nie kreci, a tak poza tym same zalety:)
Jest jeszcze E5 ale nie miesci sie w budzecie...


pozdro

#1236 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2011 - 21:34

No to moze jakis namiot tlenowy a'la M. Jackson?
Albo dokupic wysokiej jakosci pokrowiec do waronkow podwodnych.
Albo kupic , pomijajac pierwotne preferencje, cos w rodzaju D3X..?No i obiektywy wypasione jakies...bo tylko takie sa cos warte...

Gumo

#1237 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 31 marzec 2011 - 08:53

Jest już następca chwalonego G11 ~~ http://www.fotopolis...dex.php?n=11501

Ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tym sprzętem(?)

Pozdrawiam

#1238 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 marzec 2011 - 21:22

Jest lepszy od G11 - choć G11 też fajny. :D

#1239 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2011 - 09:24

Toczyla sie swego czasu dyskusja o wyborze aparatu. Ceesc dyskutantow sklaniala sie ku lustrzance.
Jednak nie tylko wyzsza cena rodzila spore grono sceptykow...problemem byly kiepskiej klasy filmiki (jak ktos kupuje taki kombajn za spore pieniadze to chcialby tym obleciec wszystkie potrzeby) oraz brak obracanego w odpowiedni sposob ekranika powodujacego problemy z kadrowaniem w przypadku autoportretu (zdjecia z ryba).

Otoz juz jakis czas temu (choc jeszcze malo jest recenzji uzytkownikow) pojawil sie Nikon D5100, ktory wydaje sie, ze oba te mankamenty eliminuje...

Gumo

#1240 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 07 grudzień 2011 - 10:56

Otoz juz jakis czas temu (choc jeszcze malo jest recenzji uzytkownikow) pojawil sie Nikon D5100, ktory wydaje sie, ze oba te mankamenty eliminuje...

A i uchylny i obrotowy wyświetlacz powinien być bardzo pomocny przy samokadrowaniu się z jakimś rybskiem na brzegu

Chodzi za mną takowy z 18-105 KIT-em.....