Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#1201 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 10 styczeń 2011 - 18:24

Fajne szkiełeczko, takie niepozorne i nie rzucające się w oczy, do streeta w sam raz :lol: .No i jedyne 3kg wagi, wkładasz w kieszeń kurtki i jazda w miasto B) .





p.s. sorry za OT już nie będę ale jakoś tak wesoło się zrobiło :mellow: .

Pozdrawiam! :D

Załączone pliki



#1202 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 11 styczeń 2011 - 07:54

Tia wesoło, Gumo ma żarcik ostry jak zimowy mróz :mellow: :lol: :mellow:.
Nie wszystkie drogie szkła musza być z założenia zaje...ste , i odwrotnie - 35tka(1.B) jest tego najlepszym przykładem. Nieźle bangla również na FX-ie, choć to szkiełko DX-owe...
@nyny, może streeta nie uprawiasz, ale jako spacerówka i do cioci na imieniny jak znalazł :lol:

#1203 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 styczeń 2011 - 10:04

Tia wesoło, Gumo ma żarcik ostry jak zimowy mróz :mellow: :lol: :mellow:.
Nie wszystkie drogie szkła musza być z założenia zaje...ste , i odwrotnie - 35tka(1.B) jest tego najlepszym przykładem. Nieźle bangla również na FX-ie, choć to szkiełko DX-owe...
@nyny, może streeta nie uprawiasz, ale jako spacerówka i do cioci na imieniny jak znalazł :lol:


Ja to 70-300 albo 150 uzywam jako spacerowek;)
Ale w sumie jak to takie tanie szklo to czemu by sobie nie sprawic, a nuz kiedys sie przyda:)

pozdro

#1204 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:19

No to jadziem, to co w makro sie liczy:
1. Uchylny, obrotowy ekran w E3 w D300s brak
2. Krop x2 w E3 w D300s x1.5
3. Glebia zwiazana z zalozeniami i wlasciwosciami 4/3 wieksza na olkowym sprzecie (a glebia to podstawa pracy w makro)
4. Genialne szkla pod olka do makro, poki co tylko nikkor 105 moze sie nie wstydzic:)


Zgodnie z tym co napisałeś najlepsze do makro byłby kompakt! Mają ekran obrotowy, mnożnik nawet x6, głębia od soczewki obiektywu do nieskończoności ....... a i obiektywy makro niezłe.

Dlaczego zatem kupiłeś D300s?

Tak ... z mojego doświadczenia D300s to przepaść i nie ma o czym mówić. Kolejny krok to pełnoklatkowce - różnica między DX, a FX jest SPORA! Kiedy kupuje sięaparat to kupuje siękarnet na zakupy do producenta. Kiedyś zanabyłem minoltę - utknąłem, w pewnym momencie - zabrakło szkieł. Później analogowy, przepiękny nikon, którego mam do dnia dzisiejszego. Nikon dawał mi wszystko czego potrzebowałem - problemem była ilość gotówki w portfelu, nie stać mnie było na kupno najlepszych szkieł w systemie. Później przy wyborze pierwszego lustra przeszedł mi przez głowę Pentax i dzisiaj mogę powiedzieć - cieszę się, że tego nie zrobiłem! Szklarnia jest ograniczona, a ja nie lubię stanąć w pewnym momencie przed murem. Wybrałem swego czasu Nikona, później kupiłem Canona i mam jeszcze z innej firmy sprzęt. Jedno mogę powiedzieć - tylko Canon albo Nikon jeśli myśli sięo spokoju i rozwoju oraz rozsądnej cenie. Ważne by myśleć systemowo a nie ... lokalnie. Dzisiaj potrzebujęaparatu do makro, a jutro do reportażu ślubnego ultrajasnych stałek - nikon mi to daje, olympus - nie. Sprzedaż całego systemu to duża strata pieniędzy :(

Mówię to z własnego doświadczenia, osoby, która właściwie w nikonie miała większość obiektywów. Nie teoretyzuję.

BTW: Metza nie kupuj. Kup sobie SB-800. Ja swoje sprzedawałem za 700 PLN (na rynku można je kupić po 800PLN). Jeśli Cię stać to od razu kup SB-900 (są fajniejsze od SB-800). Trzymaj się systemu.

Pozdrawiam
Remek


#1205 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:22

[quote]
Tia wesoło, Gumo ma żarcik ostry jak zimowy mróz :mellow: :lol: :mellow:.
Nie wszystkie drogie szkła musza być z założenia zaje...ste , i odwrotnie - 35tka(1.B) jest tego najlepszym przykładem. Nieźle bangla również na FX-ie, choć to szkiełko DX-owe...
@nyny, może streeta nie uprawiasz, ale jako spacerówka i do cioci na imieniny jak znalazł :lol:
[/quote]

Ja to 70-300 albo 150 uzywam jako spacerowek;)
Ale w sumie jak to takie tanie szklo to czemu by sobie nie sprawic, a nuz kiedys sie przyda:)

pozdro
[/quote]

Street to 35mm, 50mm. Więcej nie trzeba. Przy tele zdjęcia są moim zdaniem kiepskie - zbyt mały kontakt z obiektem fotografowanym.

#1206 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 12 styczeń 2011 - 23:38

@Remek: mam dwa kompatky, z czego jeden tylko na robale chodzi:)
A dlaczego D300s? bo E5 jest stanowczo za drogi na to co potrafi i dlatego padlo na d300s, oraz fakt ze czasami przydaloby sie o dzialke wieksze uzyteczne iso, ot i tyle.
FF mnie nie interesuje...
Poki co mysle aby zostawic sobie system Olka ale zona krzywo patrzy na tyle puszek w domu wiec chyba sprzedam.
35 1.8 pewnie kupie ale i tak z racji zainteresowan bedzie sporadycznie uzywana, bo jak pisalem ja ograniczam sie do makro, przyrody i czasami jakis pejzazyk. Ale kto wie, moze kiedys.....

pozdro

#1207 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 styczeń 2011 - 08:06

Jak spinningujesz z brzegu, to 35ka przyda Ci się również przy zdjęciach wędkarskich ( na łodzi tez ogarnia temat choć czasami jest przyciasno).

#1208 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 16 styczeń 2011 - 16:21

A czy ktoś forumowiczów ma lub miał Sony nex5.
Podobno robi całkiem ciekawe zdjęcia i świetne filmy Full HD.
Czekam na opinie.

#1209 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 styczeń 2011 - 19:26

Jak spinningujesz z brzegu, to 35ka przyda Ci się również przy zdjęciach wędkarskich ( na łodzi tez ogarnia temat choć czasami jest przyciasno).



Kusiles, kusiles i dzisiaj sie juz nia bawie (nikkor 35mm f 1.8g af-s dx) :D

Bardzo sympatyczne szklo, za bardzo smieszne pieniadze:)

pozdro

#1210 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 19 styczeń 2011 - 19:54

Będziesz zadowolony - małe, poręczne, bardzo jasne i osstre...

#1211 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 styczeń 2011 - 20:13

Nex5 dosłownie chwilę się bawiłem. Całkiem dobry, mały aparacik z aps-c. Rozdzielczość efektywna zdjęć mnie nie powaliła. Generalnie bardzo ciekawa konstrukcja i czekać na kolejne wersje. Jakość filmów i owszem bardzo dobra. W sumie to nie wiem co pisać bo aparat mnie niczym nie zaskoczył. Wolę mimo wszystko zgrabną lustrzankę Nikona :D

Pozdrawam
Remek

#1212 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 19 styczeń 2011 - 20:21

Lustro mam Canona ale nie chce mi się tachać tego nad wodę.
Dla tego rozglądam się za czymś mniejszym z możliwością nagrywania filmów no i dobrze żeby miało wymienną optykę.
Swoją drogą też miałem tego soniaka w ręku i trochę się pobawiłem, ale niestety zdjęc nie mogłem wywołać żeby je dogłębniej przeanalizować.
Dlatego pytam czy ktoś ma i może jakieś sample by wrzucił.

#1213 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 styczeń 2011 - 20:29

Sample zobacz na dpreview.com tam jest też szczegółowy opis. Jeśli masz jednak takie wymagania to myślę, że powinieneś wybierać między tymi soniakami a czymś z systemu 4/3 olympus albo panasonic.

#1214 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 styczeń 2011 - 20:52

............
Kusiles, kusiles i dzisiaj sie juz nia bawie (nikkor 35mm f 1.8g af-s dx) :D

Bardzo sympatyczne szklo, za bardzo smieszne pieniadze:)

pozdro

I tak, goniąc za postępem, wracamy do tradycji :D

#1215 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 styczeń 2011 - 21:30

[quote]
............
Kusiles, kusiles i dzisiaj sie juz nia bawie (nikkor 35mm f 1.8g af-s dx) :D

Bardzo sympatyczne szklo, za bardzo smieszne pieniadze:)

pozdro
[/quote]
I tak, goniąc za postępem, wracamy do tradycji :D
[/quote]

Popperku masz rację - 90% zdjęć (teraz niewędkarskich) robię teraz stałkami i to ........ manualnymi! Zatoczyłem spooooooory krąg. Teraz myślę o tym by robić więcej w analogu - dla siebie prywatnie. Oczywiście do Intenetu nadal syfra.

#1216 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 20 styczeń 2011 - 22:42

Że stalki to rozumiem,ale dlaczego manualne?Miałem 135,50,28mm dużo kadrów się traciło zanim fokus załapał

#1217 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 20 styczeń 2011 - 23:06

Że stalki to rozumiem,ale dlaczego manualne?Miałem 135,50,28mm dużo kadrów się traciło zanim fokus załapał


Teraz taka moda;)


#1218 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2011 - 11:02

Że stalki to rozumiem,ale dlaczego manualne?Miałem 135,50,28mm dużo kadrów się traciło zanim fokus załapał


Bo nie mogę podczepić innych :D

Używam też z AF

#1219 OFFLINE   czermin

czermin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Czermiński

Napisano 21 styczeń 2011 - 13:34

Panowie, muszę przyznać, że do tej pory zazwyczaj brałem na ryby tylko maleńki i raczej przeciętny aparat kompaktowy Olympus C-370, którego w zeszłym roku dorwałem za 60 zł na allegro z pokrowcem, kartą pamięci itd ale oglądając Wasze zdjęcia postanowiłem w tym roku chociaż kilka razy zabrać lustrzankę Olympusa E-330 z obiektywami 8 mm f 3.5 (fisheye, mój skarb! :mellow:); 35 mm makro f 3.5 i 40-150 mm. Mam nadzieję, że wkrótce i ja będę mógł się pochwalić jakimiś dobrymi zdjęciami. Póki co te moje są max poprawne, a modelki z wody nie dopisują :wacko:
Jeśli chodzi o funkcje tego drugiego aparatu przydatne dla wędkarza to z pewnością jest to funkcja live view z ruchomym ekranem i na tym chyba koniec... klocek jest ciężki i nieporęczny. Za to ten mniejszy mieści się w kieszeni kamizelki i nie boje się, że go utopię

#1220 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 styczeń 2011 - 15:42

Czekamy na zdjęcia! Pamiętaj o konkursie ... Kalendarz jerkbait.pl :D