Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 czerwiec 2014 - 10:06

...tylko trzeba ściągnąć siodełko co by się choc czesciowo zmieścił tam gdzie jest miejsce dla stelli...;)
  • stella lubi to

#422 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 czerwiec 2014 - 10:27

Według mnie oczywiście bo bym zapomniał dodać.

 


Zapomniałeś dodać , że ta '14 powinna być w kolorach tęczy :P



#423 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 czerwiec 2014 - 12:57

A tak już pomijając ironię to nie tak dawno otwieralismy "sklepową" 2500 hgs i jakoś do mnie nie przemawia "drobne uzębienie", chyba jest to ryzykowne i może okazać się awaryjne podczas upadków i dużych przeciążen ale zakładając że nawet przekładnia będzie niezniszczalna i będzie się regenerować sama jak ogon jaszczurki to oba kółka od posuwu szpuli są żałosne , dla mnie za bardzo przekombinowane i "według mnie" to z masła po sezonie się zrobi margaryna i to taka tania....niestety nie było mi dane jej rozebrać na czynniki pierwsze i rozkminic wszystkich za i przeciw ale podejrzewam że szybko dane mi będzie :) poza tym reszta materiałów od góry do dołu wydaje się solidna, jak to w tej klasie siemano i nie wiem czy to za sprawą nowości ale uszczelki nareszcie są z gumy a nie z plasteliny ale nigdy nie miałem okazji obadać konkretnie tych elementów w innej fabrycznie nowej stelce czy tepeku za to w tych trochę używanych to nagminnie uszczelki były w fatalnym stanie.

podkreślam raz jeszcze że się nie znam kompletnie na niczym poza wypasaniem owiec i trolli, ale myslalem że padne z wrażenia jak zobacze super materiały w nowej stelli , życie jednak zburzylo moją wyobraźnię i nie zostałem pozytywnie zaskoczony, oczywiście forumowy kolega Marcin do którego ta górka pazdzierzu należała tak szybko jak go kupił tak szybko sprzedał i podejrzewam że przeglądając za rok temat "problemy ze stella 2014" będzie zadowolony z decyzji.

Teraz poproszę o konkretny lincz, już zaczynam krzyczeć aUUU@

Pozdrawiam.

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 13:15

  • Night_Walker lubi to

#424 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 07 czerwiec 2014 - 14:10


Teraz poproszę o konkretny lincz, już zaczynam krzyczeć aUUU@

Pozdrawiam.

 

Łukasz nie wywołuj wilka z lasu..... :P  aaaaUUUUUUU.............



#425 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 czerwiec 2014 - 15:57

A tak już pomijając ironię to nie tak dawno otwieralismy "sklepową" 2500 hgs i jakoś do mnie nie przemawia "drobne uzębienie", chyba jest to ryzykowne i może okazać się awaryjne podczas upadków i dużych przeciążen ale zakładając że nawet przekładnia będzie niezniszczalna i będzie się regenerować sama jak ogon jaszczurki to oba kółka od posuwu szpuli są żałosne , dla mnie za bardzo przekombinowane i "według mnie" to z masła po sezonie się zrobi margaryna i to taka tania....niestety nie było mi dane jej rozebrać na czynniki pierwsze i rozkminic wszystkich za i przeciw ale podejrzewam że szybko dane mi będzie :) poza tym reszta materiałów od góry do dołu wydaje się solidna, jak to w tej klasie siemano i nie wiem czy to za sprawą nowości ale uszczelki nareszcie są z gumy a nie z plasteliny ale nigdy nie miałem okazji obadać konkretnie tych elementów w innej fabrycznie nowej stelce czy tepeku za to w tych trochę używanych to nagminnie uszczelki były w fatalnym stanie.

podkreślam raz jeszcze że się nie znam kompletnie na niczym poza wypasaniem owiec i trolli, ale myslalem że padne z wrażenia jak zobacze super materiały w nowej stelli , życie jednak zburzylo moją wyobraźnię i nie zostałem pozytywnie zaskoczony, oczywiście forumowy kolega Marcin do którego ta górka pazdzierzu należała tak szybko jak go kupił tak szybko sprzedał i podejrzewam że przeglądając za rok temat "problemy ze stella 2014" będzie zadowolony z decyzji.

Teraz poproszę o konkretny lincz, już zaczynam krzyczeć aUUU@

Pozdrawiam.

 

Nie mialem okazji widziec trzewi 14tki, wiec sprobuje dopytac : 

 

na czym polega zalosnosc kolek posuwu ? 

dlaczego uwazasz ze mikro zeby na przekladni sa bardziej podatne "na upadki" niz zeby w normalnej przekladni np 07 czy 10 (zostajac w Stellach) ? 



#426 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 czerwiec 2014 - 16:06

Chodzi mi o uszkodzenia przekładni powstale na skutek upadków , np na korbke, które rzadkością nie są a na mój prosty rozumek mniejszy ząb = słabszy ząb, ja nie twierdzę że są gorsze bo to czyste spekulacje i przypuszczenia nie mogę tego potwierdzić w żaden sposób.

a co do kółek posuwu to nie rozumiem tego typu koncepcji jak tam zastosowano, wiadome jest że da się taki typ uzębienia precyzyjniej spasowac dzięki czemu uzyskuje się taks kulture pracy ale tak drobne elementy z tak delikatnych materiałów jak stopy amelinium bardzo szybko mogą ulegać odksztalceniu pod obciazeniem lub poprostu się niszczyć chociażby za sprawą opilka jednego z drugim , a zawsze się coś znajdzie.

to tylko i wyłącznie moje zdanie nie potwierdzone żadnym praktycznym testem, więc nie mam zamiaru się spierać.

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 07 czerwiec 2014 - 16:14


#427 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 czerwiec 2014 - 16:11

Chodzi mi o uszkodzenia przekładni powstale na skutek upadków , np na korbke, które rzadkością nie są a na mój prosty rozumek mniejszy ząb = słabszy ząb, ja nie twierdzę że są gorsze bo to czyste spekulacje i przypuszczenia nie mogę tego potwierdzić w żaden sposób.

 

A nie jest tak, ze upadek na korbke powoduje uszkodzenie przekladni lub zerwanie gwintu w kole przekladni (widywalem w TP 11) ? 

Nie wiem czy maly zabek moze cos tu miec do dolozenia jeszcze od siebie.

 

A te kolka posuwu ? 



#428 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 07 czerwiec 2014 - 16:17

Z tymi upadkami to mam na myśli to że przy tak gwałtownym uderzeniu np taki ząbek drobny może się ukruszyc albo ściąć kawałek pinionu...zresztą wystarczy kawałek zniekształcenia ( ubytku ) takiego ząbka i o kulturze pracy można zapomnieć.

#429 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 16:19

Czyli zamiast 14tki bierzesz motorower ? :)



Witam,

Odezwę sie do niejakiego @Bujo co by z nim pojechać na 10 dni do Szkocji. Pstragi można łowić do połowy października. Kilkukrotnie wspominał o wielkich kabanach żyjących w tamtych rzekach. Obiecywał pokazać ryby, gwarancji sukcesu nie dawał bo ciężkie do zlowienia. Jak trafimy na dobra pogodę to przez ten czas przynajmniej jeden siadzie na wedke i przepadne. Zapraszam :)

Bujo

#430 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:39

że tak zapytam jako laik   :)  z jakich lat produkcji zakupić stelke w rozmiarze 4000 chodzi mi o najbardziej udaną konstrukcje.

pzdr.



#431 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:47

zapytaj kolegi @Bujo ;)


  • patu i kotwitz lubią to

#432 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:50

Witam,

Millennium 4000 SS, najlepiej nowka i do gabloty, ta nie jest do d..y jak reszta :)

Bujo
  • kotwitz lubi to

#433 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:57

Witam,
Millennium 4000 SS, najlepiej nowka i do gabloty, ta nie jest do d..y jak reszta :)
Bujo


podobno jak lsniacy lakier zejdzie to też jest do D... :/

#434 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 18 czerwiec 2014 - 22:57

a pomijając Millenium ? bo niestety ciężki temat do wyrwania jest coś jeszcze godnego uwagi

#435 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 18 czerwiec 2014 - 23:02

Po przerobieniu paru różnych modeli, polecam JDM '10 4000S. Dokupujesz do niej zwykłą szpulę i masz młynek uniwersalny.



#436 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 20:22

podobno jak lsniacy lakier zejdzie to też jest do D... :/

Ona nie jest lakierowana,tylko chromowana

więc dajemy maszynkę do galwanizacji ;) .

Uważam też,że model 98 jest bardzo udany.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 19 czerwiec 2014 - 20:23


#437 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 29 czerwiec 2014 - 11:31

4000 jest juz ogólnie dostępna



#438 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 29 czerwiec 2014 - 13:45

W środku sucho jak na moje standardy  :mellow:

 

Załączony plik  s4000.jpg   58,87 KB   176 Ilość pobrań


  • Guzu lubi to

#439 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 29 czerwiec 2014 - 13:57

W środku sucho jak na moje standardy  :mellow:
 
attachicon.gifs4000.jpg


pustynne klimaty powoli stające się już normą.

#440 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 14:06

Ok, czyli kupuje najdroższy kręciołek i od razu muszę rozkręcać, tracąc zapewne gwarancje bo jest sucho w środku. Toc to Panie do d..y jest i tyle w tym temacie !!!

 

Bujo






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych