Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

New Stella 2014


  • Please log in to reply
1069 replies to this topic

#741 OFFLINE   Tomek100

Tomek100

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 73 posts
  • Imię:Tomek

Posted 31 March 2016 - 09:47

Tzn.są takie wycięcia jakby na stopkę z jednej i drugiej strony,więc też mi się wydaje,że to naklejki na stopkę chroniące zadrapaniom.



#742 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,141 posts
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Posted 31 March 2016 - 20:32

Tzn.są takie wycięcia jakby na stopkę z jednej i drugiej strony,więc też mi się wydaje,że to naklejki na stopkę chroniące zadrapaniom.

Jak jest dobry uchwyt kołowrotka czyt.Fuji to te naklejki można wyrzucić w kosz. Nie będzie zadrapań stopki kołowrotka przy odrobinie dbałości o czystość tego elementu jak i pozostałych.

"Pańskie oko konia tuczy"


  • gulf likes this

#743 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,700 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Posted 08 April 2016 - 18:23

Czy stellka 3000HGM '14 to body od 4000 a rotor i szpulka 2500 ?

#744 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Posted 08 April 2016 - 18:27

Czy stellka 3000HGM '14 to body od 4000 a rotor i szpulka 2500 ?

 

Tak

i przelozenie 5.6


  • gulf likes this

#745 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,700 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Posted 08 April 2016 - 18:30

No to zamieni TP 😎

#746 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3,548 posts
  • LokalizacjaP L

Posted 08 April 2016 - 19:16

i przelozenie 5.6

 

0.2 więcej  ;)


  • Guzu and Jozi like this

#747 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 27 June 2016 - 08:48

Chcę  odświeżyć nieco temat i spytać użytkowników Stellek 2014 o to jak się nowe młynki sprawują .Mimo że mam nową 2014 FI niewiele mogę napisać, bo łowiłem nią dopiero kilka razy , za to model 2010 był już setki razy sprawdzony w ciężkich warunkach bojowych przez pięć sezonów i stan jest zadowalający .Poza wymianą łożysk kabłąka co jest rzeczą normalną jakiś większych uszczerbków przy eksploatacji nie zauważyłem . Moją Stellę 4000 FE z 20120 używam głównie do łowienia na gumę w dość ciężkich warunkach rzecznych (głównie główki 10 do 30 g )a także do łowienia w Bałtyku ,głównie dorsz na lekko (gumy do 50 g główki) oraz troć i przynęty do 35 g więc nie dziwi wymiana łożysk kabłąka (średnio raz na dwa sezony), poza tym nic no chyba że Jozi czegoś się doszuka . :) Porównując jednak 2010 do 2014 jest niewielka różnica i mam wrażenie że 2014 pracuje płynniej oraz  jest bardziej maślana ,oczywiście chodzi o wrażenia z nad wody a nie o kręcenie na sucho , lecz trudno porównywać model z 2010 po dość intensywnej eksploatacji do modelu nowego , a jakie są opinie innych użytkowników ?


Edited by mrWhite7, 27 June 2016 - 09:09.


#748 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 posts
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Posted 27 June 2016 - 09:19

Dwa sezony + dwa wypady do Szwecji i dalej kręci tak samo jak po wyjęciu z pudełka , używana do przynęt do 30gr



#749 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 posts

Posted 27 June 2016 - 09:39

Kurka, a ja krecilem ostatnio w sklepie Stellka 14 i...no Zauber! Czuc na sucho jakies ocieractwo w srodku, zero masla, malo przyjemnie. Do tego rozmiar 2500 jakis maly, szpula o srednicy zblizonej do 2000. Straszne, ale Rarenium FB kreci lepiej 😐

#750 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1,304 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 27 June 2016 - 09:49

Mam nadzieje ze nie kupiles😀 To na bank była Stella z alliexpres 😜

Edited by Wiktor, 27 June 2016 - 09:50.


#751 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 27 June 2016 - 09:51

Kurka, a ja krecilem ostatnio w sklepie Stellka 14 i...no Zauber! Czuc na sucho jakies ocieractwo w srodku, zero masla, malo przyjemnie. Do tego rozmiar 2500 jakis maly, szpula o srednicy zblizonej do 2000. Straszne, ale Rarenium FB kreci lepiej

Co Ty wąchałes?Szpulki 2500 nie różnią się rozmiarem, nie pisz bzdur, bo laicy gotowi uwierzyć w te pierdoły.
  • Andrzej Stanek and Franc like this

#752 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 posts

Posted 27 June 2016 - 10:24

Reke dam sobie uciac, ze byla mniejsza 😏 Moze to byl jednak rozmiar 2000 w takim razie, ale jak nic kojarze 2500.

Ale mniejsza o rozmiar. Sklep, oryginalna Stella, fatalna praca. Takie sa moje odczucia i nic nie poradze.

#753 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 27 June 2016 - 11:15

Co do pracy to się nie wypowiem, miałem 2014 na warsztacie ale do zaubera to bym nie porównał.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
  • Franc likes this

#754 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 posts

Posted 27 June 2016 - 11:25

Chodzi mi o negatywne zaskoczenie - biore do reki Stelle, wyglad i legenda zwiastuja przyjemne wrazenia, a tu praca typowa dla calej reszty kolowrotkow z polek. Wzialbym Zaubera czy tania Daiwe i na sucho praca rownie przecietna. Nie twierdze, ze szrot, po prostu nie tego sie spodziewalem. Maslo z dodatkiem kilku ziarenek piasku 😏 Dziwne wrazenie, jakby cos bylo nie do konca idealnie spasowane. Rarek na sucho kreci lepiej. Porownuje rzecz jasna tylko dwa egzemplarze, nie mozna z tego wyciagac wnioskow co do calosci. Ale Stellki 14 nie kupilbym w ciemno, bez sprawdzenia pracy danej sztuki za duze ryzyko trafienia w przecietnosc...nie za ponad dwa tauzeny!
  • CM Punk likes this

#755 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 27 June 2016 - 11:46

Pokręć, pomęcz ją nad wodą ze 3 miesiące i dopiero wydaj wyrok....bo tak jak Ci Józek napisał wypaczysz takim pisaniem opinie i będzie znów wałkowane ze Gwiazdka jest do du...y....
Ps. Twinki, existy,stelle do du... To ja się pytam czym łowić? (jak żyć panowie sklepowi testerzy?) ;-)))

Edited by przemow, 27 June 2016 - 11:50.

  • Jozi and Franc like this

#756 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 posts

Posted 27 June 2016 - 12:35

Twinkiem akurat lowie dosc dlugo i moje testy nie sa od fotela strony. Nie jest idealny. Stellki, co w sklepie pracuje takse, nie kupie. Jesli znajde egzemplarz dajacy nadzieje na najwyzszopolkowa jakosc, rozbije swinke.

Nie widze powodu, dlaczego mialbym nie pisac o wlasnych spostrzezeniach. Zaznaczam przeciez wyraznie, ze moja opinia dotyczy jednego egzemplarza w jednym sklepie stacjonarnym. Wnioskow z tego nikt pochopnych nie powinien wyciagac, moze tylko takie, ze trafiaja sie Stelle pracujace 'na sucho' jak kazdy inny 10x tanszy kolowrotek. Nieidealnie, przecietnie, z wyczuwalnym srodkiem. Achow i ochow i tak jest duzo. Sa lepsze i gorsze roczniki win i Stellek, taka prawda. 2014 nie byl chyba najlepszym w wykonaniu dzaponskich winiarzy 😏

#757 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,264 posts
  • Imię:Przemek

Posted 27 June 2016 - 13:21

Z tego co się orientuje kołowrotka używa się do zwijania linki , przeważnie pod obciążeniem a nie do kręcenia na sucho w sklepie..... :-) Jestem pewny ze gdybyś zabrał ją nad wode i dał jej w pipeczke to byś z radości w kapci wyskoczył jak fajnie kręci :-)))

#758 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 27 June 2016 - 14:52

Z tego co się orientuje kołowrotka używa się do zwijania linki , przeważnie pod obciążeniem a nie do kręcenia na sucho w sklepie..... :-) Jestem pewny ze gdybyś zabrał ją nad wode i dał jej w pipeczke to byś z radości w kapci wyskoczył jak fajnie kręci :-)))

Właśnie dlatego zadałem pytanie o wrażenia z nad wody a nie o wrażenia z kręcenia w sklepie lub w fotelu .Mam koleżankę która łowi Rarenium i rzeczywiście "na sucho" miodzio i masełko ale po założeniu przynęty to już nie jest tak miodzio .Co prawda kołowrotek wyciągnął już sporo sandaczy w tym jednego 97 cm ale robi już na boki i koleżanka zastanawia się poważnie nad Stellą . W Rarku widać już odznaki zmęczenia i spore luzy a kręcenie nie jest już takie łatwe jak kołowrotkiem  nowym ale dwa lata intensywnego łowienia na Elbie też budzi szacunek . Zaubery tego nie wytrzymują 


Edited by mrWhite7, 27 June 2016 - 14:53.


#759 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,963 posts
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Posted 27 June 2016 - 15:12

Pokręć, pomęcz ją nad wodą ze 3 miesiące i dopiero wydaj wyrok....bo tak jak Ci Józek napisał wypaczysz takim pisaniem opinie i będzie znów wałkowane ze Gwiazdka jest do du...y....
Ps. Twinki, existy,stelle do du... To ja się pytam czym łowić? (jak żyć panowie sklepowi testerzy?) ;-)))

Zauberem Panie Zauberem  :)  :)  :)


  • mrWhite7 and przemo_w like this

#760 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 posts

Posted 27 June 2016 - 15:31

Z czystym sumieniem - ktory z Was kupilby taka Stellke w nadziei, ze nad woda dopiero odpali? Moim zdaniem niedoskonalosci raczej sie mocniej zaznacza.
  • homax likes this