Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:12

A tak w ogóle to bym se nad jakąś rzekę pojechał i przy 20 stopniach pow. zera rybki na słoneczku połowił. Albo chociaż pod krzaczkiem poleżał. Nawet z jakimś starym Emblemem czy innym skatowanym szajsem.

buuhahah...to mi sie podoba ;)



#82 OFFLINE   michal00kn

michal00kn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 202 postów
  • Lokalizacjawlkp/kp
  • Imię:Michał

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:19

Ja zaś mniemam że Panu Józef mówił o kołowrotku nowym, nieużywanym, który przeleżał ileś tam lat w gablocie albo na dnie szafy i ma być najpierw pokręcony, a dopiero potem wyczyszczony i nasmarowany. Tak zrozumiałem wypowiedź naszego króla serwisu. :)

Chyba że źle zinterpretowałem.

,a ja mniemam, że to może być nowa teoria...teoria powstania wszystkiego albo..... niczego. Przez to, że p.Józef tak późno zdradził ową tajemnicę 2 młynki już rozj...  znaczy zdążyłem pomuzgać smarowidłem. Chciałbym wiedzieć jeśli to nie sekret czy kręcić z włączoną oporówką i w którą stronę najpierw, jak długo kręcić, z obciążeniem czy bez?


Użytkownik michal00kn edytował ten post 24 styczeń 2014 - 00:32


#83 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:32

 

Jeśli porównamy za to A.o.i., TD-Z czy stare Airty z Existem, to różnica w ich pracy jest w zasadzie pomijalna.

Ciekawy wątek się robi, jak zwykle zresztą.

Mam lub miałem m.in. Aoi, TDZ, TDZR+, TD ITO, TDZC, TDXC, Airity, w zasadzie wszelkie tureckie i w zasadzie wszelkie Existy, włącznie z tymi na 50lecie Daiwy (poza niektórymi HC i branzino) i według mnie te stare modele wcale nie pracują gorzej, mało tego w miarę upływu lat i przebiego młynka ta różnica jest zdecydowanie na plus staroci. Nie wspomnę już o podatności na serwis i przywracanie "masła w maśle", bo tego czasami w nowych R4 się nie da skutecznie zrobić (albo przynajmniej ja nie potrafię).

Zaakceptujmy też to, że w dzisiejszych czasach bywa tak, że lepsze jest wrogiem dobrego i mimo rozwoju techniki, materiałów, liczy się też filozofia towarzysząca produktowi i jego obecności na rynku. Firmy muszą zarabiać, dlatego młynki muszą się zużywać (jedne szybciej inne wolniej). Ale nie dajmy się też zwariować, nowa górna półka, to naprawdę zajebiste maszynki, którymi łowienie sprawia frajdę.

Cytując niedawną wypowiedź @Guzu, która trafia w sedno, chodzi o to, żeby łowiąc nie myśleć i zapomnieć o sprzęcie. Dzisiejsze kręciołki na to pozwalają w 100%. Cała na ich temat gadanina to w większości jest bicie piany i onanizm sprzętowy, no ale który wędkarz nie lubi od czasu do czasu... pogadać :)

 

PS. Skippi mam na zbyciu Emblemika, nawet nie jest zajechany, wystarczy, że tylko wycieczkę w ciepełko sobie zorganizujesz :)



#84 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:38

Zgarnął bym tego Emblemika, tyle że akurat jeśli już gdziekolwiek, to raczej na mroźne szczyty się wybieram. :)



#85 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:41

Zresztą w żadne starocie nie wchodzę, nie jestem kolekcjonerem, nie interesuje mnie ich wartość użytkowa ani sentymentalna. Kołowrotki mam prawie nowe, mało spracowane, nie najgorsze i w zupełności mi to na razie wystarczy.



#86 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 24 styczeń 2014 - 00:43

Zgarnął bym tego Emblemika, tyle że akurat jeśli już gdziekolwiek, to raczej na mroźne szczyty się wybieram. :)

Jak mawiał niejaki Stefan "Siara" Siarzewski "cały misterny plan w p...u" ;)



#87 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 styczeń 2014 - 08:03

Wracamy do stelli 2014?
;)
Szpule będą pasować miedzy modelami ale konieczna jest wymiana pokretla hamulca
Czyli do 14tki założymy szpule od 07 czy 10 ale wraz z pokrętłem hamulca.
W druga stronę tak samo
Pozdrawiam

#88 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:25

No ale jak mamy Stellę '10 i kupimy '14 to i tak mamy pokretła do obu, czyli szpule mamy kompatybilne? (No chyba że w 14tce coś zmienią)

Jakby nic się nie zmieniło, to ja dalej chcę kupić szpulę do 2500FE :P Będzie kolejna do '14 za kilka lat :D



#89 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 24 styczeń 2014 - 12:58

No ale jak mamy Stellę '10 i kupimy '14 to i tak mamy pokretła do obu, czyli szpule mamy kompatybilne? (No chyba że w 14tce coś zmienią)

Jakby nic się nie zmieniło, to ja dalej chcę kupić szpulę do 2500FE :P Będzie kolejna do '14 za kilka lat :D

Dobrze kombinujesz :) .



#90 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 24 styczeń 2014 - 15:29

Dobrze kombinuje, ale chyba wszyscy tak robia, bo nikt nie ma szpuli na sprzedaz ;) Mefisto ma, ale na ten moment nie stac mnie na japonska cene :(
Na jesien bede w kraju, to mam nadzieje ze gdzies w sklepach '14 bedzie juz/jeszcze dostepna do pomacania.
Taki jestem sprzetowy zboczeniec, lubie pomacac!!!

#91 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 24 styczeń 2014 - 18:09

 Pele76 to trzeba jakiś nóż sprzedać i będzie kasa na szpulkę ;)



#92 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:29

Dobrze kombinuje, ale chyba wszyscy tak robia, bo nikt nie ma szpuli na sprzedaz ;) Mefisto ma, ale na ten moment nie stac mnie na japonska cene :(
Na jesien bede w kraju, to mam nadzieje ze gdzies w sklepach '14 bedzie juz/jeszcze dostepna do pomacania.
Taki jestem sprzetowy zboczeniec, lubie pomacac!!!

Najdrozsze kolowrotki maja najdroższe szpule :)
Life is life. ..

#93 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 24 styczeń 2014 - 19:39

No jo, ale nie potrzebna mi szpula JDM czy Custom jakiś i płacił 600+ mi się nie uśmiecha :(

Nie pali się, sezon się dopiero rozpoczyna, zanim zacznę mocniej "ujeżdżać" Stellę, to jeszcze pstrągami trzeba się będzie zmęczyć :D

 

A teraz wracajmy do nowej Stelli, bo zaraz się offtop zrobi z którego ciężko będzie zawrócić :P



#94 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 24 styczeń 2014 - 21:42

Ja zaś mniemam że Pan Józef mówił o kołowrotku nowym, nieużywanym, który przeleżał ileś tam lat w gablocie albo na dnie szafy i ma być najpierw pokręcony, a dopiero potem wyczyszczony i nasmarowany. Tak zrozumiałem wypowiedź naszego króla serwisu. :)

Chyba że źle zinterpretowałem.

Witam.

Za jakiś czas postaram się wszystko wyjaśnić.Nie jest to temat który można ogarnąć na szybko. Mam bardzo mało czasu i jestem zapracowany,więc proszę o cierpliwość .

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak



#95 OFFLINE   byku121

byku121

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 styczeń 2014 - 10:46

Tak uszczelniona tylko olejem zalać :)



#96 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 01 luty 2014 - 11:08

Troche wiecej szczegolow i informacje bez koniecznosci stosowania translatora.

 

http://www.plat.co.j...er-fishing.html



#97 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 01 luty 2014 - 12:27

8 naciec na pinionku B)  + ta bardzo efektywna oscylacja szpuli. Plynnosc pracy bedzie niesamowita. Ale tu nic z  nowych rozwiazan nie ma (poza samym zawieszeniem walka - choc Pan Lesniak juz pisal, ze i takie zastosowanie bylo na dlugo przed.. w kolowrotkach karpiowych ultegra) Konstrukcyjnie dla mnie to zadna nowosc, a sprytna kompilacja kilku juz istniejacych rozwiazan  - konstrukcyjnie hybryda z niej jak nic, co gorsze wizualnie zreszta rowniez ;/. 

Konstrukcyjnie podoba mi sie na + w stosunku do 07` i 10` wizualnie ani troche ;/



#98 OFFLINE   leslaw

leslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 294 postów

Napisano 05 luty 2014 - 02:27

Czy skok szpuli (Long Stroke) Stelli 2014 jest wiekszy od z poprzednich lat, np. z roku 2010 ?.

 

14-STELLA_ima16_zps3d283f86.jpg


Użytkownik leslaw edytował ten post 05 luty 2014 - 02:33


#99 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 luty 2014 - 06:34

http://www.plat.co.j...ing-freshwater/

Poszukaj i porównaj skok.

W 4000 różnicy nie widzę, więc szpule powinny być kompatybilne, choć nie do końca to pewne.



#100 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 luty 2014 - 08:16

Czy skok szpuli (Long Stroke) Stelli 2014 jest wiekszy od z poprzednich lat, np. z roku 2010 ?.

14-STELLA_ima16_zps3d283f86.jpg

Będzie taki sam . jak wcześniej pisałem szpule będą pasować zamiennie ale trzeba pamiętać o założeniu pokrętła hamulca czy to 10 czy 14tki do odpowiedniej szpuli