Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

New Stella 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1069 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 styczeń 2014 - 19:26

Bez urazy ale antares ma przekładnie walcową a nie hipoidalną nie znam się na przeniesieniu napędu ale raczej bym tego ze sobą nie porównywał. Ja tam żadnej rewolucji nie widzę poza detalami.... i dobrze bo gdyby zmienili przekładnie na stożkową, ślimakową zlikwidowali kabłąk.....to mogłoby to odstraszyć, a tak dostajemy nowy model z wałkiem posuwu na górze z nową technologią -micro super mocnych zebów antywibracyjnych- ;) i starym wolnym posuwem szpuli który osobiście lubie.

Co nie zmienia faktu że wrozymy z fusów.
Jak taka przekladnia się sprawdzi nie wiemy.
Wiemy tylko ze stella to flagowy produktu shimano i firma może stracić więcej niż my na tych eksperymentach.
  • Lepton lubi to

#42 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:01

To położenie walka posuwu u góry jakoś mnie nie przekonuje bo choć inżynierowie z Shimano są lata świetlne przede mną to jakoś nie chce mi się wierzyć, ze potrafią w swoim geniuszu przeczyć prawu grawitacji i wydaje mi się że smar z mechanizmu posuwu będzie zlatywał na dół  

Witam.

Takie umieszczenie wałka posuwu szpuli zastosowano grubo przed Stellą 2014, między innymi w kołowrotkach karpiowych Ultegra.

Wszystko spisuje się dobrze i nic nie ścieka.

 

Pozdrawiam

Józef Leśniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 22 styczeń 2014 - 22:02


#43 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:04

Z tego co widać na zdjęciach wywnioskować można że raczej nie... Nowa nakrętka hamulca jest zdecydowanie większa od poprzedniej. Szkoda bo szpula ma naprawdę fajny design, idealnie wpasowałaby się do modelu z 2007 roku.

Powiem szczerze że ten korpus to tak dziwacznie wygląda. Nie wiem czy to dobry kierunek.

...z całej konstrukcji najbardziej przypadła mi do gustu...szpula...wizualnie reszta "zkiepściona" na maxa,...chyba jedna z brzydszych gwiazdek ostatnich lat...o bebechach pogadajmy za 2-3 lata...


  • Guzu, stella i Karol Krause lubią to

#44 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:23

Nowa Stella, to teraz przez 10lat nauka obsługi i następne 5 na naukę serwisu... by wychodziło mi tak.

 

Jest na tej stronie świetna grafika pokazująca zmianę (na plus) grubości koła zębatego. To chyba klucz do sukcesu tego modelu. Koło nie będzie się "wypaczać", no i ma większa pojemność cieplną.

Na przestrzeni ostatnich 20 mało się zmieniło w dziedzinie wędzisk, a w dziedzinie kołowrotków to chyba nic.


Użytkownik krzychun edytował ten post 22 styczeń 2014 - 22:23

  • Guzu i skippi66 lubią to

#45 OFFLINE   suli102

suli102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 468 postów
  • LokalizacjaDerby/Glogow

Napisano 22 styczeń 2014 - 22:36

Jak mnie te Japońce wk.....ją!!!;-)Chociaż jakąś dziwaczna ta Stella!

#46 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 22 styczeń 2014 - 23:36

Moim zdaniem dyskusja jak zwykle "klasyczna forumowa" , próby dowartościowania się co niektórych jak w każdym poście, próby pouczania inzynierów co i jakie ma być i duuuzo bajek i wniosków wysnutych z nudów siedzienia przed komputerem zamiast pracą czy zajęcia się rodziną, żoną, dziećmi, czy kochankami...rozumiem, że wygląd czegoś się komus podoba czy nie...przecie to oczywiste....ale najbardziej wk...ja mnie notoryczne wpisy i zachwyty na konstrukcjami sprzed 10-15 lat...jakie to one niezniszczalne, itp bajeczki dla "młodzików forumowych"...Koledzy....nie jestem jakimś potentatem w ilości sprzedaży części do kołowrotków, ale smiem rzec , że 95% z nich dotyczy właśnie owych niezniszczalnych kultowych konstrukcji sprzed 10-15 lat i przede wszystkim przekładni, oporówek, itp...do nowych modeli sprzed kilku lat części szuka 5% klientów...wiec proszę za przeproszeniem przestać piie...ć brednie. Za 10-15 lat części do dinozaurów już nie będzie zupełnie, a ludzie będa brali części do obecnych modeli....i tyle w temacie "niezniszczalności starych i plastikowatości nowych konstrukcji"....nie pije osobiście do nikogo...to tylko takie gorące wnioski z bełkotu forumowych notorycznych przesiadywaczy, którzy na ryby nie chodzą w ogóle , a ich kołowrotki wody również nie widza nigdy, jedynie śrubokręty i oliwki czy smarowidła w domowym zaciszu...chociaż moge sie mylic co do zasady for...moze one właśnie temu służą...dyskusjom..dyskusjom...bajkom...i tak bez końca...?....a nowa stella??? Cóż...czas pokaże...jaka będzie...może sie nawet okazać, ze po wzięciu do ręki i obejrzeniu na żywo ( jak tak miałem w przypadku nowego metanium ) bardzo sie spodoba....albo jeszcze bardziej nam się nie spodoba i poleci na allegro za 1/2 ceny....póki nie mamy i nie uzytkujemy nie fantazujmy...panowie...mrozazel atakuje..szykowac murmyszki i jokersa tymczasem.



#47 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:09

Tak, jaka będzie nowa stella przekonamy się za czas jakiś, zwłaszcza jak zaczną trafiać do nas, dzięki uprzejmości handlarzy, jakieś używki- czyli nieprędko.

Na razie nowa stella zapowiada się co najmniej ciekawie- przynajmniej wg mnie, bo zmian jest sporo.

Natomiast nagła zmiana frontu kolegi, który przez ostatnie lata w swoich ogłoszeniach zapewniał wszystkich, że "stare klasyki", "legendy" są niezniszczalne i ogólnie dużo lepsze od nowych konstrukcji zastanawia- czyżby odwrót od sprowadzania używek w stronę tylko nowych sprzętów?

Bez urazy, ale zły humor nie upoważnia do takiego traktowania innych dyskutujących.



#48 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:15

Jakby komuś się ta nowa nie spodobała po jednym dwóch łowieniach, chętnie przygarnę za pół ceny, najlepiej model 4000 ;)



#49 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 23 styczeń 2014 - 00:23

Tak, jaka będzie nowa stella przekonamy się za czas jakiś, zwłaszcza jak zaczną trafiać do nas, dzięki uprzejmości handlarzy, jakieś używki- czyli nieprędko.

Na razie nowa stella zapowiada się co najmniej ciekawie- przynajmniej wg mnie, bo zmian jest sporo.

Natomiast nagła zmiana frontu kolegi, który przez ostatnie lata w swoich ogłoszeniach zapewniał wszystkich, że "stare klasyki", "legendy" są niezniszczalne i ogólnie dużo lepsze od nowych konstrukcji zastanawia- czyżby odwrót od sprowadzania używek w stronę tylko nowych sprzętów?

Bez urazy, ale zły humor nie upoważnia do takiego traktowania innych dyskutujących.

hehe :) ja nie mam złego humoru...raczej bardzo dobry humor...to nie ma znaczenia co ja sprzedaję, bo sprzedaję i nowe młynki i części do starych młynków przecie...to nie zmiana frontu...słowo kultowe, klasyk , itp nie ma nic wspólnego z trwałością przecie....nie rozumiesz Pablo moich okresleń bo one sa zbyt ogólnikowe jak mniemam...stary emblem trza porównac do certate, stary tournament do exista, itp...to są te stare młynki przykładowo bardzo dobre, ale te nowe ich "sukcesory" również. Bardziej to odnosiłem do trupów z chin daiw za paręset zł i takichże Shimano z palstiku dostepnych za równiez parę setek, a czasem nawet jedna setkę...te pachruście nawet nie mają odpwiedników jak się cofniemy lat 15 wstecz...


  • konrad707 lubi to

#50 OFFLINE   MATT1989

MATT1989

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 398 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 styczeń 2014 - 15:34

Trzeba zacząć odkładać :D



#51 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 23 styczeń 2014 - 16:41

Jednak nie poszli w stronę Vanka i nie zeszli z wagą...

 

Ciekawe ja będzie to wyglądało cenowo i jak mocno (i czy w ogóle) ceny Stelli '10 pójdą w dół.

 

Szkoda że tu w Irlandii nie mam żadnego sklepu w którym dałoby się zmacać kręciołek na żywca :(



#52 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:02

A co tu macać?  ;)

 

Sądząc po wyglądzie tej '14 to raczej '10 podrożeje :lol:  niż potanieje. Zresztą, gdy szukałem m-c temu '10 wszystko było już wysprzedane.



#53 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:30

A niby po co mieli bardziej schodzić z wagą? Moim skromnym zdaniem to już modele z 10 roku były za lekkie.

#54 OFFLINE   dru

dru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaNieporęt
  • Imię:Darek

Napisano 23 styczeń 2014 - 17:34

Na e-bay już jest przedsprzedaż np.  http://www.ebay.com/...em=121260663605

Cena ok 820 USD. Ma być dostępna w kwietniu.



#55 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:23

a ja tam lubie nowinki rewolucje i ich się nie boję, dla mnie OK, ale ta zadarta dupa, to masakra, bleeee

widać z czego wynika, ale strasznie mi się nie podoba


Użytkownik bazyloss edytował ten post 23 styczeń 2014 - 18:23


#56 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:28

a ja tam lubie nowinki rewolucje i ich się nie boję, dla mnie OK, ale ta zadarta dupa, to masakra, bleeee

widać z czego wynika, ale strasznie mi się nie podoba

No i co się czepiasz :) .



#57 OFFLINE   Pele76

Pele76

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaEire
  • Imię:Grześ

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:36

Tej zadartej dupy w kolowrotku nie bedzie widac od strony wedkarza, narzekac jak zwykle beda ci co nigdy jej nie mieli w lapach, a znaja tylko z fotek i yt heheee

#58 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:02

fakt, prawdopodobnie nigdy jej nie będę miał, bo mi się nie podoba :)


  • blackabyss lubi to

#59 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:27

fakt, prawdopodobnie nigdy jej nie będę miał, bo mi się nie podoba :)

Podoba się mi to słowo "prawdopodobnie" :) .



#60 ONLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:53

To ma ryby wyciągać z wody a nie się podobać :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych