Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank Phenix FX 862-2 lub FX 902-2

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 23 grudzień 2013 - 21:57

W minimy PacBay.



#22 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:04

Witam, Mam pytanie do użytkowników blanków Phenix FX 862-2 i FX 902-2. Mianowicie chciałbym uzbroić ten blank pod okonia do opadu. Pytanie dotyczy jakie są optymalne CW w tych blankach? Czy blank jest na tyle czuły aby przy główce 2g + 3cm guma był odczuwalny opad? Jaka jest maksymalna główka +guma dla tych blanków? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.



#23 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:01

Kolego o tych blankach było tyle już tyle pisane, że jak zaczniesz czytać to ci dnia nie starczy.

Pozdrawiam.

Użytkownik Maciej1979 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 14:01


#24 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:22

Na moim FX 902-2 nie czułem opadu na 2g główce. Według mnie to świetny kij na klenie-jazie-pstrągi-bolenie na na woblery, blaszki ale zupełnie się nie nadaje na opadowe okonie. 

Zaznaczam, że to moja prywatna opinia. Pewnie zdolny rodbuilder odpowiednim uzbrojeniem wyciśnie  z niego to co potrzebujesz.



#25 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:23

Tylko większość jest o tych krótszych modelach a mi głównie chodzi o ten najdłuższy model FX 902-2. Czy on nie będzie mniej czuły? Średnica topu jest większa niż w tych krótszych co może powodować że jest mocniejszy. 



#26 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:27

Dzięki ziuta za odpowiedz. Czyli mam rozumieć że ty sam go sobie robiłeś a nie żadna pracownia. A od ilu gram jest wyczuwalny opad?


Użytkownik hozel79 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 15:28


#27 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:35

FX862 ma subtelniejszą szczytówkę od 902 i ciut inny charakter ugięcia,jakby mocniejszy dolnik.Jest tym samym szybszy od dłuższego brata.

Na spokojnej wodzie widać opad przynęty 3g na szczytówce,ale nie sposób go wyczuć w łapie.Co innego opad na czystym dnie ,a co innego rejestracja sygnałów na podwodnych przeszkodach oraz podczas brania.



#28 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:20

A czy jest taki blank co ma delikatniejszą szczytówkę i minimum 2,70 lub więcej?



#29 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:36

W jednolitych konstrukcjach trudne do osiągnięcia.Raczej jedynie wklejki. W tej długości FX902 to naprawdę top,łączy zdolność do podawania lekkich przynęt z szybkością i stabilnością (szybko gaśnie po rzucie)  ,a w ugięciu pod obciążeniem czuć moc.


  • Baars i Tomek88 lubią to

#30 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:41

Witam, Mam pytanie do użytkowników blanków Phenix FX 862-2 i FX 902-2. Mianowicie chciałbym uzbroić ten blank pod okonia do opadu. Pytanie dotyczy jakie są optymalne CW w tych blankach? Czy blank jest na tyle czuły aby przy główce 2g + 3cm guma był odczuwalny opad? Jaka jest maksymalna główka +guma dla tych blanków? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.


A gdzie zamierzasz łowic bo to moim zdaniem bardzo istotne???

#31 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 16:54

Jest to płytkie jezioro z bardzo długą i płytką linią brzegową dlatego potrzebne są dalekie rzuty (zakaz brodzenia).



#32 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 styczeń 2014 - 18:25

Faktycznie same pozytywy co do 902-2, mam i choć UL nie jest moją ulubioną póki co metodą to wędeczka super. Żałuje troszkę teraz, że wziąłem spina a nie casta, byłaby okazja chronarcha potuningować :D



#33 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:11

W jednolitych konstrukcjach trudne do osiągnięcia.Raczej jedynie wklejki

Można zawsze kupić drugą szczytówkę i wklejkę na niej zrobić, będzie takie 2 w 1 :)



#34 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 30 styczeń 2014 - 21:19

Dzięki ziuta za odpowiedz. Czyli mam rozumieć że ty sam go sobie robiłeś a nie żadna pracownia. A od ilu gram jest wyczuwalny opad?

 

Nie, mój był z Rodmasa, uzbrojony w Alconity.  Tak ubrany nie nadawał się do opadu, może tak od 5 - 6g +guma coś dało by się wyczuć. Prawdziwe, aż zadziwiające właściwości pokazał przy woblerach i obrotówkach. Miotał od 2 cm maluchów po kilkunasto gramowe boleniówki. Nie siadał przy szybkim prowadzeniu, a przy kleniowych mikruskach czuć było ich pracę wyśmienicie. Jako lekki, rzeczny uniwersał spisze się doskonale. Na opadowe okonie niekoniecznie.

Ja bym proponował zakupić długą wklejanke (z wklejką węglową ! ), cieniutką plecionkę i to powinno wystarczyć.



#35 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:38

Nie znam się na łowieniu z opadu na 1-2g główkach jak również na łowieniu okoni,- ale z cała pewnością FX 902 nie pociągnie 'kilkunasto gramowej boleniówki" jak twierdzi kolega ziuta.

A jeżeli  tych przynęt dotyczy stwierdzenie że "nie siadał przy szybkim prowadzeniu" i prawda jest to że był uzbrojony w Alconity to ja już chyba słowa nie napiszę o blankach Phenixa bo się po prostu nie znam i muszę chyba do okulisty się zgłosić... :wacko:


  • Jozi, robbox4 i Tomek88 lubią to

#36 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:52

To ja też się nie znam w takim razie, widać phenix różne kije pod tą samą nazwą puszcza ;)

Muszą coś zrobić i ujednolicić produkcję, bo to tylko do nieporozumień prowadzi ;)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 30 styczeń 2014 - 22:53


#37 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 22:59

:)



#38 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 31 styczeń 2014 - 01:49

Nie znam się na łowieniu z opadu na 1-2g główkach jak również na łowieniu okoni,- ale z cała pewnością FX 902 nie pociągnie 'kilkunasto gramowej boleniówki" jak twierdzi kolega ziuta.

A jeżeli  tych przynęt dotyczy stwierdzenie że "nie siadał przy szybkim prowadzeniu" i prawda jest to że był uzbrojony w Alconity to ja już chyba słowa nie napiszę o blankach Phenixa bo się po prostu nie znam i muszę chyba do okulisty się zgłosić... :wacko:

 

Podtrzymuję w całej rozciągłości moje zdanie. Tuż po zakupie z kilkoma pudełkami przynęt go sprawdzałem. Co prawda na jeziorze ale  z naprawdę szerokim spektrum przynęt. Widzę, że niektórych niedowiarków i tak nie przekonam  choć bym i filmik zmieścił.

Wyrwane z kontekstu stwierdzenia niczego nie udowodnią. Jako lekki uniwersał sprawdzi się na pewno. Boleniówki podałem jako przyklad skrajnych możliwości tego kija co jasno wynika z mojego wpisu.

Mój kolega używa go ( w takim samym uzbrojeniu) na rzeczne bolenie, może też się nie zna ( mimo że jest w spinningowej kadrze polski)....



#39 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 styczeń 2014 - 06:32

Podtrzymuję w całej rozciągłości moje zdanie. Tuż po zakupie z kilkoma pudełkami przynęt go sprawdzałem. Co prawda na jeziorze ale  z naprawdę szerokim spektrum przynęt. Widzę, że niektórych niedowiarków i tak nie przekonam  choć bym i filmik zmieścił.

Wyrwane z kontekstu stwierdzenia niczego nie udowodnią. Jako lekki uniwersał sprawdzi się na pewno. Boleniówki podałem jako przyklad skrajnych możliwości tego kija co jasno wynika z mojego wpisu.

Mój kolega używa go ( w takim samym uzbrojeniu) na rzeczne bolenie, może też się nie zna ( mimo że jest w spinningowej kadrze polski)....

Miałem nie komentować tego, a co tam.Mam też owego 682 zbrojonego w tytany nie alconite (czyli lżej i jak dla mnie to 6g+gumka 5-6cm to jest max komfortowego łowienia na wodzie stojącej(zaciąć rybę też trzeba czym mieć).Fakt faktem że ma ukrytą moc w dolniku ale w szczytówce nie widzę tej mocy do łowienia boleni.Nie rozumiem łowienia skrajnego kijem, przecież w takiej sytuacji komfortu zupełnie brak.Nie chciałbym kupić takiego kija z drugiej ręki męczonego nawet przez członka kadry narodowej :D .



#40 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 styczeń 2014 - 07:21

No tak, jak Kadra Polski, to już musi być pełna profeska -wystarczy popatrzeć na naszych piłkarskich kadrowiczów...
Ja tam w elicie nie jestem nie żaluje, nie zazdroszczę -łowię dla przyjemnosci i na spokojnie...
Te dwa Phenixy są bardzo dobrze opisane, i te 10 gram (główka plus przynęta) to max komfortu.
Moc jest i wyholowanie na nich bolenia 70 cm nie jest problemem ale to w momencie gdy na mniejsza przynętę trafi sie przylów, ale to już zupełnie inna bajka...

Użytkownik Baars edytował ten post 31 styczeń 2014 - 07:25






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix