Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank Phenix FX 862-2 lub FX 902-2

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2014 - 23:26

Jeżeli wszystko poprawnie zrobisz zaczynając od 20 H to cię zapewniam że będzie dobrze latało . To nie jest "krótki" stożek bo masz bardzo łagodne przejście i łagodny stożek 7M,6L w odróżnieniu od stromego 10H, 5,5H . Wypróbowane i testowane niestety nie na Torzite ale z innymi pierścieniami i na blanku z którego małe nielotne woby latać nie powinny ( St.Croix Elite 17 lb

8' 6" ) a doskonale dotrzymywał kroku jak i dystansom Phenixowi PST 895 na klasycznym NC.

Spytaj Arka ( Rheinangler ) on te porównania przeprowadzał to dokładniej ci zrelacjonuje wyniki i odległości rzutów.

Zestaw  20H,10H,5,5M,5KB,4x4 KT i szczyt 4 LG waży 3,61 g ,trzeba dodać jeszcze jedną 4 KT która waży 0,044 g i masz komplet 3,654 g


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 12 luty 2014 - 23:47

  • grzegorz88 lubi to

#122 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 luty 2014 - 23:29

A jeśli używa się tylko żyłki i nielotnych przynęt?
W takim przypadku krótki stożek będzie lepszy od tego z NC?

Pojęcie krotki stożek jest nie specjalnie oddające rzeczywistość.A jest ona taka ,że stożek na przelotkach PB match jest w swojej długości bardzo zbliżony do Fuji NC.Zaletą pierwszego jest średnica ringów w stosunku do wysokości ramek,co przekłada się na wagę zestawu.


  • grzegorz88 lubi to

#123 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów

Napisano 12 luty 2014 - 23:38

@Dąbek111 Pisząc krótki stożek miałem na myśli zbrojenie w KR Torzite. Zamowilem kijek na tytanach w NC(bo ponoć tak optymalniej) i wpadł do glowy pomysł co by w Torzite go ubrać, ale chyba gra nie warta swieczki.

Użytkownik grzegorz88 edytował ten post 12 luty 2014 - 23:40


#124 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2014 - 23:57

Ozzi ,zbroję aktualnie FX902 ,chyba 6 egzemplarz tego modelu i naprawdę,ciężko znaleźć coś bardziej odpowiedniego do tego blanku jak PB minima.

 Zestaw TiChrom od 20M do 4V +sic waży 4,3g.Pamiętaj ,że każda przelotka z pierścieniem będzie miała prześwit przynajmniej o jeden rozmiar mniejszy od PB w tym samym rozmiarze.Nie mam pojęcia ile waży odpowiednik nowych super Fuji ,ale w/g mnie nie warto,bo jakoś nie wierzę aby te dodatkowe  złotówki wymiernie przełożyły się na komfort łowienia. :)

 

Jakich rozmiarów przelotek używasz w stożku PB Match - czy to  jest taki zestaw 20, 10, 6?



#125 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 luty 2014 - 00:07

Jeśli spasing Torzite,oczywiście odpowiadajacy parametrom uzytkowym (długość stożka ,rozmiar przelotek) porównywalny z analogicznym PB ,wagowo wypadłby na ich korzyść,to są warte rozważeniaChoć osobiscie celowałbym w kijek 12lb.Wiadomo cena przelotek też odgrywa rolę(choć nie dla wszystkich) i trzeba przespać się z tematem,czy faktycznie warto.



#126 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 luty 2014 - 00:08

Jakich rozmiarów przelotek używasz w stożku PB Match - czy to  jest taki zestaw 20, 10, 6?

W FX862 i FX902 dokładnie tych.



#127 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 00:11

@Dąbek111 Pisząc krótki stożek miałem na myśli zbrojenie w KR Torzite. Zamowilem kijek na tytanach w NC(bo ponoć tak optymalniej) i wpadł do glowy pomysł co by w Torzite go ubrać, ale chyba gra nie warta swieczki.

Porównując wagę przelotek tylko na szczycie to wychodzi to bardzo źle dla Minim bo XSV4XG 4 - waży  0.086 porównywalna Torzite T-KTTG 4 waży tylko 0,044 ,jedno i drugie x 5 wychodzi 0,43 g do 0,22 g nie licząc topów ( nie znalazłem wagi minim ) torzite T-LGTT 4 waży 0.101 g więc szacuje że Minima jest 50 % cięższa  to na szmym szczycie można urwać 0,7 g a to jest bardzo dużo więc czy się opłaca czy nie to każdy musi sobie sam odpowiedzieć a patrząc na testy Pietrasa .... :)  miłego dnia życzę

Znalazłem wagę szczytowej minimy  4/1,8 - 0,26 g a więc szczyt w minimach waży 0,69 g szczyt Torzite 0,321 g czyli tylko 46,5 %


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 luty 2014 - 00:19


#128 OFFLINE   ms80

ms80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Michał

Napisano 13 luty 2014 - 00:21

W FX862 i FX902 dokładnie tych.

 

Dzięki za odpowiedź :)



#129 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 luty 2014 - 00:25

Test Pietrusa udowodnił tylko to, o czym wiedzieli wszyscy ,włącznie z producentami przelotek,,którzy ustalili dla nich adekwatne ceny,Sytuacje z testu nigdy nie zaistnieją podczas wedkowania.Nikto zdrowych zmysłach nie zamontuje minim w mocnym kiju szczupakowym ,czy sumowym,tak samo jak Fuji sic w okoniowo-jaziowym UL 5-8lb.

Porównując wagi przelotek Torzite i PB minma tych samych rozmiarów ,chyba nie doczytałeś co mam na myśli ,pisząc o analogicznych użytkowo zestawach  .Analogicznym porównaniem byłaby minimum 5 lub 5,5 Torzite z 4 Minima. Zapewne wtedy oba zestawy wyglądałyby bardzo podobnie wagowo.

 

Wagowo nic nie wypada źle dla minim,a raczej cenowo dla Torzite.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 13 luty 2014 - 00:27


#130 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 01:38

Forumowiczu @Dąbek111 znowu mijasz się z prawdą i to w kilku przypadkach , nie jestem wróżką Rozalką ani jasnowidzem więc nie wiem co miałeś na myśli ale mijasz się z prawdą sugerując że minimy mają zdecydowanie różniące się średnice wewnętrzne pierścieni  otórz minima no 4 ma średnicę wewnętrzną pierścienia 3 mm ,no 5 ma 4 mm ,no 6 ma 5,2 mm ,no 7 ma 6,3 mm, no 8 ma 7,2 mm ,no 10 ma 8,7 mm .Fuji Torzite niestety nie znalazłem no 4 ale za to przelotka 5,5 ma 4,1 mm ,no 6 ma 4,8 mm ,no 7 ma 5,7 mm , no 8 ma 6,4 mm ,no 10 ma 8,2 mm a więc w każdym przypadku średnica wewnętrzna Torzite jest porównywalna do analogicznej  Minimy a więc twój wywód o " o analogicznych użytkowo zestawach " jest funta kłaków wart bo mija się z prawdą czyli jest kłamstwem , brdurą lub ignorancją albo łagodniej naciąganiem faktów .Mylisz się także że sytuacje w teście Pietrasa nigdy nie wystąpią na łowisku , one ciągle  występują bo tarcie ( a więc znowu fizyka się kłania) występuje ciągle przy rzutach ,holach ,zaczepach itp.itd ,różnicą jest intensywność a nie samo zjawisko , zresztą fizyka jest ci obca więc nie ma o czym mówić  . Nie  rozmawiamy ponadto o zbrojeniu szczupakówki, sumówki tylko konkretnego blanku Phenix FX 902 a więc kolejna manipulacja i mylisz się także że oba zestawy wyglądały by podobnie wagowo , otóż nie wyglądałyby i nie wyglądają ani wagowo ani użytkowo ani cenowo ! około 50 % waga większa to dla mnie raczej źle, ale to pojęcie względne więc spierał się nie będę i nie wypisuj bzdur i bredni na tym forum bo różni ludzie to czytają i twoja ignorancja lub pozorna kompetencja nie są żadnym wytłumaczeniem .Miłego dnia i bez odbioru bo przyjemności nie mam żadnej


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 luty 2014 - 07:03


#131 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 luty 2014 - 06:56

Jeżeli waga jest 50% na korzyść droższych i lepszych przelotek, to dla mnie sprawa jasna,prosta i oczywista.Zbrojąc zacny blank typu pheniks fx-862-2 żadne druciaki mnie nie interesują :D .Druciaki to miałem mając lat 12 na kiju leszczynowym, wykręcone z drutu miedzianego aby nie rdzewiał :D .


  • Karol Krause lubi to

#132 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 luty 2014 - 07:05

Jeżeli waga jest 50% na korzyść droższych i lepszych przelotek, to dla mnie sprawa jasna,prosta i oczywista.Zbrojąc zacny blank typu pheniks fx-862-2 żadne druciaki mnie nie interesują :D .Druciaki to miałem mając lat 12 na kiju leszczynowym, wykręcone z drutu miedzianego aby nie rdzewiał :D .

Może to i prawda z tą lekkością, tylko jak popatrzeć co oznacza te magiczne 50% to w gramach oznacza mniej więcej tyle co osad z brudu po całym sezonie na nieumytych przelotkach (np tich)  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Dla bardziej poważnych użytkowników,- nie skorych do podśmiechujek z tak ważnego tematu,- lekkość zauważalna a i owszem ale tylko w portfelu ;)

 

PS

Artur,- wyluzuj  :unsure: to już nie jest zwykły spór :(


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 13 luty 2014 - 07:07


#133 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 13 luty 2014 - 07:08

A ja w swojej 902 chcialem tytany ściągać i minimy zakładać :)

Artur nie tak ostro, są privy od tego a zasady savoir-vivre droższe od pieniędzy...

Użytkownik Baars edytował ten post 13 luty 2014 - 07:22


#134 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 07:10

Zwróć uwagę na fakt że średnice w poszczególnych numerach są prawie identyczne miedzy Minimami a Torzite ,waga około 50 % mniejsza nie mówiąc już o wytrzymałości oraz gładkości pierścienia . Jedynie cena jest dość odstraszającym czynnikiem , niestety już tak na świecie jest że dobre rzeczy kosztują więcej i nie chcą kosztować mniej :(



#135 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 13 luty 2014 - 07:14

Zwróć uwagę na fakt że średnice w poszczególnych numerach są prawie identyczne miedzy Minimami a Torzite ,waga około 50 % mniejsza nie mówiąc już o wytrzymałości oraz gładkości pierścienia . Jedynie cena jest dość odstraszającym czynnikiem , niestety już tak na świecie jest że dobre rzeczy kosztują więcej i nie chcą kosztować mniej :(

Może też chciałbym najnowszym mercedesem jeździć, jak mnie nie stać jeżdzę inną marką :) .W tym przypadku dylematu nie mam, to inne pieniądze, półśrodki mnie nie interesują.Nie upieram się, że muszą być tytany, ale dla mnie tak.


Użytkownik Jozi edytował ten post 13 luty 2014 - 07:14


#136 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 luty 2014 - 07:16

Ceny to nie aż taki problem, zwróć tylko uwagę na to jak bardzo się to przekłada na wartości użytkowe,- takie suche bez elementu estetyki, przywiązania, wlasnego stylu... itd. Oczywistą rzeczą jest to, że często je omijamy bo własne poczucie smaku wygrywa z rozumem (sam tak często robię) ale nie oznacza to, że "rozum" nie ma racji  ;)



#137 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 07:17

Może to i prawda z tą lekkością, tylko jak popatrzeć co oznacza te magiczne 50% to w gramach oznacza mniej więcej tyle co osad z brudu po całym sezonie na nieumytych przelotkach (np tich)  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Dla bardziej poważnych użytkowników,- nie skorych do podśmiechujek z tak ważnego tematu,- lekkość zauważalna a i owszem ale tylko w portfelu ;)

 

PS

Artur,- wyluzuj  :unsure: to już nie jest zwykły spór :(

Nie rozpętywałem sporu, nie obrażałem nikogo od nadętych bufonów itp , przedstawiam swoje argumenty ( sprawdzone ) a nie wydumane czy wzięte z księżyca. Już napisałem że każdy kto zbroi taki kij musi sobie sam odpowiedzieć czy jest warto czy nie warto zbroić go w Torzite . Wypisywanie niesprawdzonych teorii ( waga,średnica pierścieni ,brak tarcia ) uważam za ignorancję. 



#138 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 13 luty 2014 - 07:18

Jeżeli waga jest 50% na korzyść droższych i lepszych przelotek, to dla mnie sprawa jasna,prosta i oczywista.Zbrojąc zacny blank typu pheniks fx-862-2 żadne druciaki mnie nie interesują :D .Druciaki to miałem mając lat 12 na kiju leszczynowym, wykręcone z drutu miedzianego aby nie rdzewiał :D .

 

Jozi,jeśli cenowo set "druciaków" zamyka się  w cenie jednej tytanowej przelotki Fuji ( TY 16 - 72,36pln) to bym się zastanawiał..

Mówimy oczywiście o kijach klasy UL.



#139 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2014 - 07:23

Ceny to nie aż taki problem, zwróć tylko uwagę na to jak bardzo się to przekłada na wartości użytkowe,- takie suche bez elementu estetyki, przywiązania, wlasnego stylu... itd. Oczywistą rzeczą jest to, że często je omijamy bo własne poczucie smaku wygrywa z rozumem (sam tak często robię) ale nie oznacza to, że "rozum" nie ma racji  ;)

Bardziej cenię jednak walory użytkowe , zresztą te nowe Torzite mają to coś w sobie . Jak sobie uświadomię że mogę stracić kapitalny okaz przez to że Minimy po jakimś tam czasie intensywnego używania plecionki spowodują jej zerwanie to jestem skłonny zwrócić się w stronę Torzite. Nie mam FX 902 tylko FX 862 zbrojonego na Minimach i mówiłem ci że mam wrażenie że kij uzbrojony jest jeszcze za ciężko bo nim nadmiernie buja szczyt , jestem bardzo ciekaw jakby zachowywał się na Torzite



#140 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 luty 2014 - 07:23

Nie śledziem 'genezy" Artur ale pokazanie faktów zwykle wystarcza!!!!!

A inni jak wiedzą o co chodzi - sami wyrobią sobie zdanie  :) 

Jedni staną po jednej, drudzy po drugiej stronie...

Ale Ci co nie bardzo wiedzą o co chodzi i zobaczą spór o 'kilka gramów" z kilkukilogramową nadbudową uszczypliwości i zajadłości....Zupełnie od czapy...







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix