Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo
BLANKI

Blank Phenix FX 862-2 lub FX 902-2

blank phenix

  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#101 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 09 February 2014 - 02:09

Jak dla mnie to fx902 może służyć do połowu boleni -raczej kierowałbym się wagą przynęt. Jak jest za duża to się nie da rzucić . Jak czytam o braku kontroli w czasie holu to zawsze się zastanawiam co pęka pierwsze . Plecionka , kotwice ,agrafka czy może wędkarz :) . Tak poważnie mi duże bolki głównie rwały plecionkę - 10 lb przy 14 lb niespecjalnie reagowały na płytkiej trudnej technicznie rafce .

 

Ps . Jeżeli chodzi o szybki hol najskuteczniej holowałem na kijek 10 lb (przy 10 lb plecionce ) Na ogół stosuję 12 lb pst894 ne względu na przynęty - w tym roku duże nadzieje pokładam w 10 lb z m1 .Uprzedzając pytania -oferta pojawi się jak będzie na 100 % dopracowana na razie wszystko idzie zgodnie z planem i powinien to być początek marca .

 

 

 

Pozdrawiam

 

Łukasz


Edited by Łukasz Masiak, 09 February 2014 - 02:13.

  • ziuta, maciekd07 and grzegorz88 like this

#102 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 09 February 2014 - 09:48

No to mnie Łukaszu wywołałeś do tablicy  :)

Dla mnie kij się kończy gdy pomimo jego wygięcia nie widać i nie czuć by oddziaływał jeszcze na rybę. Mówiąc obrazowo moc się skończyła a ugięcie... w kiepskich konstrukcjach czasem kij jeszcze się gnie ale to już nie ma żadnego znaczenia a w tych udanych jest to zgrane jak np w FX 902.

Jeśli uważasz, że FX 902 spokojnie podoła holowi letniego 70cm bolenia w silnym nurcie (jak to wyżej opisałem) chętnie przyjmę korepetycje :)

W zimie łowie regularnie bolenie 70-80cm (8lb kijami) wówczas stosuje hol bardzo spokojny (choć krótki czasowo) jak na załączonym filmiku (8LB Loomis IMX) gdyż pomaga to w lepszej kondycji wypuścić zwykle przed lub potarłową rybę ale w lecie nie ma to żadnego sensu,- według mnie...

 

Poza tym zgadzam się w pełni z tym, że w 90% pierwszy pęka wędkarz :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

I także jak Ty bardzo czekam na M 1-kę o której piszesz i o której opowiadał mi Rafał i Zbyszek ;)


Edited by Rheinangler, 09 February 2014 - 10:44.

  • Kilobear likes this

#103 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 09 February 2014 - 10:54

FX902 to naprawdę mocny blank ,a nadzieja na wyholowanie ryby ok70cm pryska ,jak wspomnieliście ,w głowie wędkarza.Nie jest dedykowany boleniom,jak Łukasz wspomniał ze względu na rozmiar obsługiwanych przynęt.Ostatnio zbroiłem go w dwie przelotki na dolniku i wzbudza więcej zaufania.

:)


  • Kilobear likes this

#104 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 09 February 2014 - 11:04

Mój także ma dwie na dolniku,- oczywiście Tich-y "Y" ;)



#105 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 09 February 2014 - 11:11

Ja lecę na stożku z Match od 20, odległości imponujące .Co do rodzaju minim mam swoje nie zmienione zdanie,choć wiem ,że po teście Pietrusa co niektórym tętno podskoczyło :D W/g mnie  sytuacje tam przedstawione nigdy nie wystąpią w realu i spokojnie można montować HardChrom z dobrą szczytową. :)


  • Rheinangler likes this

#106 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 09 February 2014 - 11:23

Ja lecę na stożku z Match od 20, odległości imponujące .Co do rodzaju minim mam swoje nie zmienione zdanie,choć wiem ,że po teście Pietrusa co niektórym tętno podskoczyło :D W/g mnie  sytuacje tam przedstawione nigdy nie wystąpią w realu i spokojnie można montować HardChrom z dobrą szczytową. :)

Rafał ale test działa na wyobraźnię :) .



#107 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 09 February 2014 - 11:25

Rafał,- własnie tak mam i FST 4 na szczycie  ;)



#108 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 09 February 2014 - 11:30

Rafał,- własnie tak mam i FST 4 na szczycie  ;)

A to sorki ,chyba chciałem widzieć V :D 

 

Józek, jak każdy test ;)



#109 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 09 February 2014 - 11:42

na szczyciem nam zamiast L4 - 4 w ramkach V



#110 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 09 February 2014 - 11:48

Dokładnie,ten blank też kończę w V :)



#111 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 09 February 2014 - 12:09

Arku tu nie chodzi o wywoływanie do tablicy . Bo myślę ,że piszemy o tym samym doborze zestawu do warunków . Jak bolenie żerują na jakiejś drobnicy to użyjemy małych przynęt podanych na w miarę cienkiej lince czy żyłce . Musimy rybie dać maksymalny opór w czasie holu aby szybko ją zmęczyć i wypuścić ją bez szwanku dla zdrowia z powrotem do wody . Jak żerują na czymś normalnym mamy inny zestaw . Dotyczy to wszystkich ryb . Szybciej wyholujemy rybę na blanku o deklarowanej mocy 10 lb z linką o podobnej mocy niż kijem z większą mocą i cienką plecionką . Ważny jest typ wędziska , jego ugięcie i to jak inżynier budujący blanki zrozumiał potrzeby wędkarza . 12 lb magbassem bolenie ciężko skutecznie holować -chociaż zdarzyło mi się bo innej wędki przy sobie akurat nie miałem -uratowała mnie szpulka zapasowa z dość grubą żyłką -pięknie żarły -spodniobutów w sumie wtedy też nie miałem i stałem na gaciach w zimne wodzie :). Ciągle będę powracał do porównań z muchówką ,gdzie z muchówki 8# wyjdzie kijek max 8lb -a holuje się tym potężne ryby tylko podaje inną przynętę .

 

Ps. na filmie widać umiejętne podebranie-klasa , ale tak naprawdę do dyskusji niewiele to wnosi bo kijek pracuje na 20 % , jak to bywa przy podebraniu -jest długi a z tyłu masz skarpę :)

 

Gdzieś muszę wygrzebać hol pstrąga 50 + na 8 lb elixira fx802-1x -żyłka była 0,25 albo 0,28 biedak bardzo szybko opuścił środowisko naturalne bo warunki były trudne .

 

Na razie podeprę się filmikiem zagranicznym ale fajnie widać jak kije pracują na maxa

 

http://vimeo.com/83389772

 

Całe szczęście zima odpuszcza i będzie można coś połowić :)

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#112 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 09 February 2014 - 20:03

Masz rację Łukasz, zawsze trzeba myśleć przez pryzmat całego zestawu.

Zwykle jak natrafię na zimne bolenie (łowiąc FX 902 a wcześniej Loomisem) to natychmiast zmieniam żyłkę z 0,18 na 0,20 i ten mix dobrze współgra ze sobą.

Na filmie widać końcową fazę holu,- więc niewiele...ale każdy wprawny wędkarz łatwo wytypuje miejsce brania, które było niezbyt odległe od tego w którym została włączona kamera ;)



#113 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 09 February 2014 - 21:31

Arek dla mnie 0,20  za cienko  nie jestem tym wstanie maksymalnie obciążyć fx  dobre 0,25  już tak  , ostatnio dość dobrze spisuje mi się T force  spinning  z szczupakiem  trabucco  -to tak zupełnie bez kryptoreklamy  :)  , ale ciężko trafić dobre i świeże żyłki a ta trzyma jak narazie parametry.  W miejscu  którym łowisz jest ciężko  bo wędka musi być dynamiczna szczytowa w czasie rzutu , prowadzenia i  spolegliwa  pod rybą  -dobry kijaszek to byłaby jakaś muchówka wysokomodułowa   alebo być może  ten nowy m1 9'6" :D

 

Ale i tak będę się upierał ,że w 90%   łowi się za cienko  i pęka żyłka .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz



#114 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,226 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Posted 09 February 2014 - 22:00

Łukasz 0,25 do takich kijków ?  :blink:  To ja jestem chyba z tych wędkarzy co nie są odważni  :D



#115 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,372 posts
  • LokalizacjaNiebo

Posted 09 February 2014 - 23:17

Kij ma sie giac i nie ma ze boli   :)

 

Attached Files


  • wildriver likes this

#116 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 09 February 2014 - 23:25

Arek dla mnie 0,20  za cienko  nie jestem tym wstanie maksymalnie obciążyć fx  dobre 0,25  już tak  , ostatnio dość dobrze spisuje mi się T force  spinning  z szczupakiem  trabucco  -to tak zupełnie bez kryptoreklamy  :)  , ale ciężko trafić dobre i świeże żyłki a ta trzyma jak narazie parametry.  W miejscu  którym łowisz jest ciężko  bo wędka musi być dynamiczna szczytowa w czasie rzutu , prowadzenia i  spolegliwa  pod rybą  -dobry kijaszek to byłaby jakaś muchówka wysokomodułowa   alebo być może  ten nowy m1 9'6" :D

 

Ale i tak będę się upierał ,że w 90%   łowi się za cienko  i pęka żyłka .

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Łukaszu

 

Żyłka 0,20 której używam ma wg hamerykańskiej rozmiarówki 8lb  :) więc w sam raz ;)

Łowiłem długo na tej rzece spinem na muchowym blanku Lamiglasa IM 700 i był świetny!

Słyszałem dużo dobrego o żyłce o której piszesz. Ale zostanę przy swojej,- mi nie pęka :D

A na tego M-1 o którym piszesz już się ślinię :lol:  :lol:  :lol: a jak dostaniesz te nowe KL-e to już odjazd będzie pełny ;)


Edited by Rheinangler, 09 February 2014 - 23:29.


#117 OFFLINE   ozzi

ozzi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 posts

Posted 12 February 2014 - 21:33

Na stronie B.R.C. widziałem przelotki Fuji Torzite w systemie KR.Jaki proponowalibyście set do uzbrojenia FX 902 pod Shimano 2000 ? Warto inwestować w takie przelotki? Może ktoś zna wagę?  Czy ktoś może już uzbroił ten blank w takie przelotki?



#118 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,266 posts
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Posted 12 February 2014 - 22:34

Pewnie że warto , Jeżeli używasz żyłki i plecionki to zacząłbym od 20 H,10H ,7M ,6 L ,5x 4 KT szczyt 4 , jeżeli używasz tylko plecionki to rozważyłbym opcję od 16 H ,8 H,6M,5,5 L 5x 4 KT oraz szczyt 4 , waga takiego zestawu jest około 20 % mniejsza jak SIC w ramce tytanowej



#119 OFFLINE   grzegorz88

grzegorz88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 posts

Posted 12 February 2014 - 23:08

A jeśli używa się tylko żyłki i nielotnych przynęt?
W takim przypadku krótki stożek będzie lepszy od tego z NC?

#120 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,657 posts

Posted 12 February 2014 - 23:22

Ozzi ,zbroję aktualnie FX902 ,chyba 6 egzemplarz tego modelu i naprawdę,ciężko znaleźć coś bardziej odpowiedniego do tego blanku jak PB minima.

 Zestaw TiChrom od 20M do 4V +sic waży 4,3g.Pamiętaj ,że każda przelotka z pierścieniem będzie miała prześwit przynajmniej o jeden rozmiar mniejszy od PB w tym samym rozmiarze.Nie mam pojęcia ile waży odpowiednik nowych super Fuji ,ale w/g mnie nie warto,bo jakoś nie wierzę aby te dodatkowe  złotówki wymiernie przełożyły się na komfort łowienia. :)







Also tagged with one or more of these keywords: blanki, blank, phenix