Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blank Phenix FX 862-2 lub FX 902-2

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 04 luty 2014 - 00:41

A jeżeli nie phenix to jakiej firmy blank polecacie do lekkich jigów?

Jeśli chodzi o czucie przynęty to nie wiem czy coś dorównuje Boronowi.



#82 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 luty 2014 - 06:34

Jeśli chodzi o czucie przynęty to nie wiem czy coś dorównuje Boronowi.

Drugi boron :) .



#83 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 04 luty 2014 - 10:34

Drugi boron :) .


Powinno byc przez a
  • wojciiech i rutra lubią to

#84 OFFLINE   majtreja

majtreja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 04 luty 2014 - 14:05

Witam. Jestem posiadaczem FX 902, dlatego też pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Dla mnie to kij przeznaczony do jazi i kleni, głównie do połowu na małe obrotóweczki lub woblery w przedziale 2-5 cm, chociaż w silnym nurcie mocno pracująca ,, piątka'' to już czasem zbyt wiele. Do łowienia z opadu się nie nadaje, okoni tez raczej nim nie połowimy, chyba, że te większe pow. 23 cm, mnie mniejsze często spadały. Jeśli idzie o bolenie, to też uważam, ze to całkowita pomyłka. Nie przeczę, że nie jest w stanie wyholować sporej ryby, ale kompletnie nie nadaje się do podania i poprowadzenia boleniowej przynęty w rzece. Jeśli ktoś upiera się, że jemu idealnie pasuje do łowienia boleni to ma chyba jakieś inne oczekiwania co do komfortu łowienia. Znam przypadek, gdy lat kilka temu na pewnym zbiorniku miejscowy autochton łowił szczupaki na żywca używając do tego celu steli do grabi. Nadrabiał w ten sposób braki w sprzęcie w trudnych czasach, no i zielsko przybrzeżne było mu nie straszne. Wracając do tematu, może to być też niezły kij pstrągowy, chociaż sądze, że optymalny do połowu ryb nie przekraczających 45 cm. Przy wiekszych rybach i trudnej rzece może być problem z przytrzymaniem rybki przed wejściem w  korzenie. Najwiekszą rybą jaką dotychczas miałem na tej wędce był ok. 2 kg szczupak ,hol w rzece trwał ok. 5 min. Może dało by sięszybciej, ale bałem się forsować sprzęt.



#85 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 04 luty 2014 - 22:58

Powinno byc przez a

Okres?



#86 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2014 - 22:25

Okres?

nieeee wilczku ;) , ale próbuj dalej


  • wojciiech lubi to

#87 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 luty 2014 - 17:55

nieeee wilczku ;) , ale próbuj dalej

:lol:  :lol: :lol: Czyżby reaktywacja? 



#88 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 06 luty 2014 - 19:43

nieeee wilczku ;) , ale próbuj dalej

Ciekaw byłem myszko czemu ktoś z takimi odzywkami typu "baran" ni z gruszki ni z pietruszki jest tolerowany na forum, więc spytałem kogoś kompetentnego i odpowiedź na pytanie kto to jest brzmiała "nikt, nie zwracaj uwagi", więc już nie będę zwracał.
Emotikony świadczą o histerycznym pragnieniu ukrycia jakichś menstruacyjnych problemów. trzym się.



#89 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2014 - 19:55

Ciekaw byłem myszko czemu ktoś z takimi odzywkami typu "baran" ni z gruszki ni z pietruszki jest tolerowany na forum, więc spytałem kogoś kompetentnego i odpowiedź na pytanie kto to jest brzmiała "nikt, nie zwracaj uwagi", więc już nie będę zwracał.
Emotikony świadczą o histerycznym pragnieniu ukrycia jakichś menstruacyjnych problemów. trzym się.

źle przetłumaczyłeś sobie dodanie  a  , chodziło o barona :D

a ton twojej wypowiedzi ujawnia remake  Wilka , kiepsko się  tuszujesz  ;)

 

z tym - a -  to taka mała prowokacja była , widać udana :D


Użytkownik robas edytował ten post 06 luty 2014 - 19:57


#90 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 06 luty 2014 - 20:54

Miałem nie pisać nic i bym zrobił chyba najrozsądniej, ale zostawmy rozsądek na później :D

Czytałem 3-cią stronę tego wątku i zwijałem się ze śmiechu, ale boron już rozłożył mnie na łopatki a baron przydeptał :D

Moderator powienien chyba część tematu przenieść do jerkbait się śmieje, bo autorowi chyba phenixy obrzydną po prześledzeniu odpowiedzi :D


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 06 luty 2014 - 20:56


#91 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 06 luty 2014 - 21:11

o wilku już był watek    http://jerkbait.pl/t...ozpoznać-wilka/

można wspomnieć jego byłe wypowiedzi , można obecne , teraz także bryluje w Forsie , szczególnie wątek Drwęca http://www.fors.com..../user/5214-wolf



#92 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 06 luty 2014 - 22:34

Robas, jesteś mistrzem w polowaniu na wilki! Choć nieskromnie przyznam się, że też rozkminiłem styl Wagnera.

Jak to Pitt mówił? Że jak Wilk wraca?

#93 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 luty 2014 - 19:14

Zima, wilki mają gody :) .Ostatnio pięknie u mnie wyły :) .Koledze po psie została obroża k/domu :D .


  • kubaS 1 lubi to

#94 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 07 luty 2014 - 19:33

Zima, wilki mają gody :) .Ostatnio pięknie u mnie wyły :) .Koledze po psie została obroża k/domu :D .

poczuł zew natury  :D



#95 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 luty 2014 - 05:35

.

poczuł zew natury  :D

:lol:  :lol: :lol:  :lol: albo swoją watahę  :D



#96 OFFLINE   majtreja

majtreja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów

Napisano 08 luty 2014 - 20:25

Pozwolę sobie dodać jeszcze słowo o FX 902. W swoim poprzednim poście pisałem, że jeśli idzie o pstrągi to nadaje się tak do tych poniżej 45 cm.Dziś przetestowałem go na dwóch pstrągach. 44 i 51 cm. Przyznam szczerze, że mnie mile zaskoczył. Wprawdzie o tej porze nie są jeszcze w pełnej kondycji, ale ten większy wcale nie był chudy. W każdym bądź razie kijek dał bez problemu radę, trzeba mieć tylko podbierak pod ręką.



#97 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 luty 2014 - 20:45

A mój kolega to na  fx 862-2 na Wiśle suma na 120 cm wytargał i nie zdechł tzn. sum ;)


  • kubaS 1 lubi to

#98 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1781 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 08 luty 2014 - 21:09

A mój kolega to na  fx 862-2 na Wiśle suma na 120 cm wytargał i nie zdechł tzn. sum ;)

Bo to naprawdę mocne kije. Ale jak ktoś się boi że pęknie i pracuje na 50% możliwoś to nie ma świadomości jego mocy. Mi na takiego samego FX spasione letnie 50 cm pstrągi nie wyciągały żyłki 0,18 przy ustawieniu chamulca prawie na maxa.


Użytkownik Andru77 edytował ten post 08 luty 2014 - 21:11


#99 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 luty 2014 - 22:42

Informacje o złowionych dużych rybach za pomocą obydwu tych kijów są zapewne prawdziwe, tylko trzeba pamiętać że to są szczęśliwe duże przyłowy dające wiarę i pewność, że jak wędka się wygnie w kółeczko to nie oznacza że  zaraz szlag ją trafi a to, że to jest jej stan naturalny!!!

 

Sam zrobiłem w lecie taki eksperyment dla naszego forumowego kolegi Maciek7 i zabrałem na Ren FX 902 który u mnie poza sezonem zimowym leży w tzw szafie.

I zapiąłem kilka jazi w przedziale 50-60cm i jednego +70cm bolenia i niestety hol tej ryby nie przypominał holu w moim rozumieniu czyli nie było pełnej kontroli nad rybą i tylko dlatego, że miejsce było łatwe boleń zawdzięcza życie bo został wyholowany i uwolniony dzięki malej odsypanej żwirowej wysepce a nie dzięki mocy wędki...

Ryba tej wielkości i siły w szybkim nurcie daje niewielkie szanse tej konstrukcji. Oczywiście mogę nie umieć holować ryb :rolleyes: ale o tym może sie wypowiedzieć parę osób które widziały jak łowię ;)



#100 OFFLINE   ozzi

ozzi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 08 luty 2014 - 23:47

Witam wszystkich. Forum śledzę od dłuższego czasu ale dopiero dziś postanowiłem się ujawnić ;) Sam zamierzam zakupić FX 902 więc temat mnie zainteresował.W  związku z tym mam pytanie: Czy ktoś zbroił ten blank w przelotki fuji K-R? Wszyscy piszą o Minimach ,a mi się tak fuji marzyło :DJest to dobry pomysł czy koniecznie muszą być tytany :)

 

Dziękuje za szczerą i wyczerpującą odpowiedz.

Pozdrawiam.


Użytkownik ozzi edytował ten post 12 luty 2014 - 15:06






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix