Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% pewna Skoda Octavia Combi 1.9 TDI do kupienia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 luty 2014 - 22:15

Koledzy,

jako, że pracuję na co dzień przy samochodach w marce Skoda, może kogoś zainteresuje to info.

Mój znajomy będzie miał za kilka dni do sprzedania samochód, który (wiem o tym) jest bardzo poszukiwany na giełdach, motoallegro, otomoto itp.

Jest to Skoda Octavia I Combi ("jedynka") Tour 1.9 TDI turbodiesel, najlepszy z diesli z tamtych lat. Moc silnika 101 KM.

Rok produkcji 2007.

Wyposażenie posiada najbogatsze jakie w tym roczniku występowało w Octavii Combi I (bo równolegle była produkowana Octavia II). Ma min. Climatronic, elektrykę szyb i lusterek, komputer pokładowy, ABS z ASR (kontrola trakcji). Szczegóły jutro sprawdzę.  

 

Jest tych aut pełno na allegro, jednak w zdecydowanej większości są to złomy sprowadzone z zachodu z gigantycznymi przebiegami, w PL odpowiednio "skorygowano" im liczniki i idą na sprzedaż. Wiem o tym bo znam ludzi, którzy to robią, pracuję w salonie od 14 lat :) Codziennie słucham opowieści klientów poszukujących samochodu z nieprzekręconym licznikiem...

 

 

Ten samochód, o którym piszę powyżej, został kupiony w moim salonie, do dziś w jednych rękach (prawnik, poważny człowiek), od początku do dziś WSZYSTKIE serwisy wykonane w ASO Skody, wszystkie części, akcesoria użyte do przeglądów okresowych kupione oryginalne ze Skody/VW. Są na to faktury, dokumentacja itp.

Samochód ma prawdziwy przebieg, na dzisiaj jest to ok. 230 tys. km. Autko jest w kolorze Czarna Perła (Czerń Magic to się nazywa w Skodzie). Przebieg może wydawać się spory, ale zapewniam, że jak na normalnie użytkowanego Combi z dieslem, przez 6,5 roku jest to normalny przebieg.

Najważniejsze wg mnie jest to, że samochód ma udokumentowane wszystkie możliwe wizyty w serwisie na przeglądach, miał dwukrotnie zmieniany rozrząd zgodnie z zaleceniami producenta. Absolutnie wszystko na oryginalnych częściach !!!

 

Żal to auto oddać handlarzom czy obcym, stąd ta wiadomość.

Może ktoś z Was byłby zainteresowany zakupem takiego samochodu?

Z racji tego, że znam auto od początku, najprawdopodobniej to ja zajmę się sprawą sprzedaży tego samochodu w imieniu tego Pana.

 

Gwarantuję 100%-ową wiarygodność i potwierdzam historię serwisową tego samochodu.

Jutro samochód zostanie sprawdzony pod kątem technicznym w ASO Skody, poszukam ewentualnych rzeczy, które były by do zrobienia i zapadnie decyzja o sprzedaży lub nie :)

 

Dajcie znać :)

 

Slavobeer

 

 



#2 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 06 luty 2014 - 22:22

Oczywiście, żeby przedmiot sprzedawany był zgodny z regulaminem. Samochód do wypraw na rybki ?:)



#3 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 luty 2014 - 22:26

To nie miała być oferta sprzedaży towaru, to informacja dla Kolegów z forum :)

Często mam telefony z prośbami żeby coś tego typu znaleźć albo żeby dawać znać jak coś takiego 100% -owo pewnego się pojawi "na horyzoncie".

A bagażnik to tam jest, że HOHOHO. Około 550 dm3 do roletki :)  Idealny na sprzęt wędkarski :)



#4 OFFLINE   szyspinek17

szyspinek17

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 209 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Kabaciński

Napisano 06 luty 2014 - 22:28

E tam, ok spoko tylko tak profilaktycznie zapytałem. Ja i tak jestem mega profesorek od łamania regulaminu giełdy :D


  • Slavobeer lubi to

#5 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 06 luty 2014 - 22:29

Ten przebieg to pikuś :) ,spokojnie ogarnia drugie tyle ta wersja.



#6 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 luty 2014 - 22:33

Jestem zainteresowany. Czegoś takiego szukam, szkoda tylko, że przebieg nie jest o połowę mniejszy. Ale jak sprawa się wyklaruje to proszę o info na priva.



#7 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 luty 2014 - 22:39

To prawda z tym przebiegiem. Te silniki wytrzymują bez problemu 500-700 tys. km. Warunków jest kilka: stosowanie specjalistycznego oleju do silników VW z pompowtryskiwaczami i oszczędzanie turbiny (nie męczyć jak zimna, studzić gorącą na autostradzie po zatrzymaniu się). I to wszystko :)

Cała reszta w Octavii I jest prosta jak cep, sprzedawałem te samochody od sierpnia 2000 roku :) do końca produkcji. Znam je na wylot.

 

@Pumba  wiem wiem rozumiem, każdy chciałby trafić taką z małym przebiegiem :)

Nie uwierzycie mi zapewne, ale ja mam Octavię 1.9 TDI 110KM z 2001 roku, kupiłem ją w czerwcu ubiegłego roku z przebiegiem 30.200 km (to nie pomyłka).

Sam ja sprzedałem klientom w 2001 roku :) To dopiero RODZYNEK !!!

 

Jutro po oględzinach dam znać. Jak auto będzie jakoś wyglądało, postaram się zrobić fotki.

 

Slavo



#8 OFFLINE   Tomasz73

Tomasz73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 06 luty 2014 - 22:42

A jaka cena? Miałem taką liftback i polecam...



#9 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 06 luty 2014 - 22:44

 Łukasz zadzwoń jutro do mnie około 11/12 :)



#10 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 luty 2014 - 22:50

A jaka cena? Miałem taką liftback i polecam...

 

Jutro powinienem wszystko wiedzieć w temacie ceny.

Dam znać wieczorem.



#11 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 06 luty 2014 - 22:53

Sam śmigam od dwóch lat taką 1.9tdi 110kM 2001r. - z zawieszania to jedynie w tym roku guma stabilizatora poleciała....a miesiąc temu nowe tarcze i klocki ;) czego chcieć więcej ;) ma mega kopa i pojemna...śmiało pakuje ponton,ślinik,wedki itp pierdoły na 3 dni wędkowania ;) Polecam z czystym sumieniem ten model .

Czoper



#12 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 luty 2014 - 22:57

Sam śmigam od dwóch lat taką 1.9tdi 110kM 2001r. - z zawieszania to jedynie w tym roku guma stabilizatora poleciała....a miesiąc temu nowe tarcze i klocki ;) czego chcieć więcej ;) ma mega kopa i pojemna...śmiało pakuje ponton,ślinik,wedki itp pierdoły na 3 dni wędkowania ;) Polecam z czystym sumieniem ten model .

Czoper

 

Noooo to masz taką jak moja prywatna :)  Służbowo wolę YETI :) łatwiej po dziurach śmigać. Octavią I ze 110 konnym TDI z asfaltu strach zjechać :) Za nisko ma michę olejową. W silnikach 1.9 TDI 101 KM jest lepiej.



#13 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 06 luty 2014 - 23:00

:) Za nisko ma michę olejową.

Zdecydowanie za nisko ;)  



#14 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 06 luty 2014 - 23:05

Zdecydowanie za nisko ;)

 

Można zastosować specjalne podkładki w przednim zawieszeniu, które podniosą auto z przodu. Działa - sprawdzone na wielu autach.

Można też zmienić plastikowe osłony na metalową płytę. Koszty dużo wyższe, ale to jest bezcenne dla wędkarzy !!!



#15 ONLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 06 luty 2014 - 23:55

(prawnik, poważny człowiek)

Płakał jak sprzedawał, a później gonił do granicy (miasta)?


  • Jeziorm 1 i Slavobeer lubią to

#16 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 07 luty 2014 - 00:01

Płakał jak sprzedawał, a później gonił do granicy (miasta)?

 

Hehehe nieeee aż tak to nie :) Ja nie jestem handlarzem z komisu.

Auto należy do stałego, wiernego Klienta mojego salonu. Ten Pan aktualnie wymienia samochód na kolejną Skodę Octavię.

Mało jest takich Klientów, którzy mimo, że nie muszą, mają już auta dawno po gwarancji, to serwisują zgodnie z harmonogramem ( w tym przypadku co 30.000 km lub dwa lata). Takie auta, mimo, że mają spore przebiegi, nigdy nie zawodzą na trasie. I w tym tkwi sekret :)  Fachowa obsługa. Nie jestem jakimś fanatykiem ASO, ale coś w tym jednak jest...



#17 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 luty 2014 - 00:13

..... noooooo akurat prawnikowi to bym nie ufał ;)     ..... ale poza tym, to mam Octavie Tour 2008 z takim silniczkiem i bardzo sobie chwale, jeden minus to to, że zanim się w zimie ciepło zrobi, to już w pracy jestem :(  .... gdyby to nie kombi było, to bym się chyba na drugą skusił, bo mi małżonka auta nie daje :(



#18 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 luty 2014 - 00:45

31200 na 13lat to cosik kolo 2300 rocznie, jesli byla uzywana czesto to super jesli raz na jakis czas to tez nie za dobrze, jak cos stoi ciagle to pozniej jaja wychodza.Przebieg 230000  jesli auto jest serwisowane, wszytsko wymienione na czas i dobrej jakosci to zaden przebieg jak na diesla.Niektore silniki sa niezniszczalne jesli sie je dobrze serwisuje, przebieg to jak lata, tylko cyferki sie zmieniaja i nic wiecej.Jak z kolowrotkami, dobra konstrukcja w dobrych rekach to sprzet na dozywocie, jeszcze jak z pewnej reki to lepiej nie znajdzie.Zwroccie uwage na taxiarzy w wiekszych miastach auta jezdza przez kilka lat i sie dobrze maja, a tam ie ma przebacz, miasta korki, przebiegi ogromne.Bardzo duzo taxi to wlasnie octawie, kiedys stare pozniej nowsze toledo.



#19 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 luty 2014 - 01:24

1,9 tdi to tylko 110km silnik nie do wyje..... chania 5L/1000 4,5 na trasie



#20 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 07 luty 2014 - 09:47

31200 na 13lat to cosik kolo 2300 rocznie, jesli byla uzywana czesto to super jesli raz na jakis czas to tez nie za dobrze, jak cos stoi ciagle to pozniej jaja wychodza.Przebieg 230000  jesli auto jest serwisowane, wszytsko wymienione na czas i dobrej jakosci to zaden przebieg jak na diesla.Niektore silniki sa niezniszczalne jesli sie je dobrze serwisuje, przebieg to jak lata, tylko cyferki sie zmieniaja i nic wiecej.

 

Moja miała 30.200 km dokładnie jak kupiłem. Auto zrobiło ten przebieg w latach 2001-2007 (do listopada). W 2008 właściciel zmarł :(  Autko co roku w listopadzie było chowane do garażu, w kwietniu wyjeżdżało :) Nigdy kilometra zimą nie pokonało. Uwierzycie?

Po zakupie wymieniłem wszystkie możliwe rzeczy (olej, płyny, filtry, rozrząd, opony) i mam prawie nową Octavię :)

 

A propos silników 1.9 TDI - @Gofer2005 - jeszcze lepszy był w wersji 90KM. Nie miał dwumasowego koła i nie miał turbiny VTG. To są rzeczy, które mogę wygenerować wydatek w 110KM wersji. Ale jak ktoś normalnie jeździł, nie ciągał przyczep, nie palił gum przy starcie to spokojnie wytrzymają ponad 300.000 km :)  Turbina nawet więcej :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych